» »

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

NVIDIA Turing - Uvod v RTX

Temo vidijo: vsi
««
67 / 84
»»

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Ne delaj se neumnega, dobro veš, da je do zdaj še vedno tako bilo pri uvedbah novih tehnologij.


Saj ti ne bo težko našteti teh tehnologij, ane (poudarek na VEDNO)?

Saj veš za, nas, neumne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

meho7 ::

Truga je izjavil:

sharpening ma nvidija zdaj ko je amd dal ven zastonj shader ki so ga poknli v svoj control panel.

brez tega ga nebi mel, ker se zdaj dlss ne bo prodajal

Sharpening obstaja ze vsaj 1 leto - Nvidia Freestyle

Dr_M ::

FireSnake je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ne delaj se neumnega, dobro veš, da je do zdaj še vedno tako bilo pri uvedbah novih tehnologij.


Saj ti ne bo težko našteti teh tehnologij, ane (poudarek na VEDNO)?

Saj veš za, nas, neumne.



Ni problema. Samo en namig, najprej bos mogoce sam zmogel.
https://www.techpowerup.com/forums/thre...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FireSnake ::

Nope, ne bo šlo.
Jaz ne ovinkarim rad. Mam rad bolj konkretne stvari.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Ker si neumen.

D3m ::

Dr_M je izjavil:

FireSnake je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ne delaj se neumnega, dobro veš, da je do zdaj še vedno tako bilo pri uvedbah novih tehnologij.


Saj ti ne bo težko našteti teh tehnologij, ane (poudarek na VEDNO)?

Saj veš za, nas, neumne.



Ni problema. Samo en namig, najprej bos mogoce sam zmogel.
https://www.techpowerup.com/forums/thre...


A to?

Minecraft Ray Tracing runs on AMD GPUs.


;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Poudarek: vedno.

Saj je Doom 3 tudi na geforce 4200ti delal pa je na 9700 precej boljše.

Res je debilizem nasprotovati napredku v grafiki, ko imaš za vse možnost on/off od VEDNO.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

FireSnake je izjavil:

Nope, ne bo šlo.
Jaz ne ovinkarim rad. Mam rad bolj konkretne stvari.


Ja, take stvari, ki tebi pasejo.
Skoda debatirat naprej, move along.

D3m je izjavil:

Dr_M je izjavil:

FireSnake je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ne delaj se neumnega, dobro veš, da je do zdaj še vedno tako bilo pri uvedbah novih tehnologij.


Saj ti ne bo težko našteti teh tehnologij, ane (poudarek na VEDNO)?

Saj veš za, nas, neumne.



Ni problema. Samo en namig, najprej bos mogoce sam zmogel.
https://www.techpowerup.com/forums/thre...


A to?

Minecraft Ray Tracing runs on AMD GPUs.


;)


The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Ker si neumen.


To sem priznal že v štartu (čemu se ponavljaš?).
Zdaj čakam na tvojo razlago.

Ne bo pretežko, ne?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

No, da ti le bo lažje sprejeti svojo lastno narav. RTX je samo še ena od nastavitev, lahko je ON ali OFF. Kaj ti moram zdaj vse kar lahko v grafičnih nastavitvah v PC igrah nastaviš na različne položaje, od OFF, low, do ultra high? Perf penalty je pri RTX res velik, ampak je neki meri prisoten tudi pri vseh ostalih nastavitvah. Bo šlo?

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

To, kar natolcuješ, nima veze s tem, o čemer midva govorima.

Nisi mi odgovoril na vprašanje.
Si funkcionalno pismen?

Počasi se bo pokazalo, kdo je neumen.

Čakam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Damage kontrol, a?

FireSnake ::

OK, dajmo počasi, ker ti gre težko v glavo.
Če se pa izmotavaš pa: pri meni to ne gre.

Gremo kronološko:

FireSnake je izjavil:

Glede na sličice na sekundo (in vse ostalo):
https://www.techpowerup.com/review/cont...

V naslovu teme pravilno piše "uvod".

Kaj pridobimo?

Odseve in sence so na pravem mestu :))

Ko bo strojna oprema to lahko poganjala s 100+ sličicami na sekundo, potem se bomo lahko pogovarjali.

Čez 2 leti.


Torej: 50% padec FPS. Kakršna koli pridobitev že je - ni vredna tega.

Ker tega nisi sposoben razumeti pribiješ:

FlyingBee je izjavil:

Ne delaj se neumnega, dobro veš, da je do zdaj še vedno tako bilo pri uvedbah novih tehnologij.


A res? Vsaka tehnologija je imela za posledico 50% drop FPS??? Zanimivo.
Ker vem, da temu ni tako nadalje pa, da si prekratek, da bi jih sploh naštel sem te izzval:

FireSnake je izjavil:


Saj ti ne bo težko našteti teh tehnologij, ane (poudarek na VEDNO)?

Saj veš za, nas, neumne.


Od te točke dalje sem vedel, da boš iz sebe naredil še večjega bedaka, kot dejansko si.
Nisi razočaral (Dr_M je vmes poskušal, a tudi on ni znal slediti rdeči niti):

FlyingBee je izjavil:

Ker si neumen.


Na tej točki se je videlo, da že v štartu nisi vedel kaj govoriš. Zato sem nastavil vabo:

FireSnake je izjavil:


To sem priznal že v štartu (čemu se ponavljaš?).
Zdaj čakam na tvojo razlago.

Ne bo pretežko, ne?


Nakar si potrdil, da ne samo, da si neumen si tudi funkcionalno nepismen:

FlyingBee je izjavil:

No, da ti le bo lažje sprejeti svojo lastno narav. RTX je samo še ena od nastavitev, lahko je ON ali OFF. Kaj ti moram zdaj vse kar lahko v grafičnih nastavitvah v PC igrah nastaviš na različne položaje, od OFF, low, do ultra high? Perf penalty je pri RTX res velik, ampak je neki meri prisoten tudi pri vseh ostalih nastavitvah. Bo šlo?


Pod črto: besedičiš in pišeš kar nekaj tja v tri dni. Brez vsake povezave s čimer koli.
Ne znaš se držati rdeče niti.
Ko ti nastavimo ogledalo, se začneš izmotavati (žal pri enih to ne gre).

Na koncu: ti si malo počasen, ne? Zgoraj imamo lep dokaz.
No, glede na okoliščine te bomo temu primerno obravnavali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Hehe, torej vse bazira na tvoji definiciji, da če ni 50% padca, nima veljave. Vedno je padec perf, ko se uvede nova tehnika v igrah, nato temu sledi HW.
Da vidimo, koliko časa boš glumil.

FireSnake ::

Ti si to rekel. Ne delaj se zdaj bolj neumnega, kot si (roko na srce, tako ali tako je nivo kritičen).
Ne zdaj meni vtikat besede v usta.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Nov tech? A takrat, ko v Crysis 2,ko so po nepotrebnem uporabljali teseslacijo na betonskih ovirah, da se je oviralo AMD zaradi njihove slabe teselacije.

Višek tehnologije :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ali pa 4k resolucija. Previsok padec fps ne glede na znamko. Lahko bi na dx8.1 in 1024x768 resoluciji ostali, bi imeli čist ok grafiko in 1000fps. Zmaga.

D3m ::

Preveč se naslanjate na grafiko in premalo na igralnost, kakovost zgodbe in kreativnosti iger.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Pri grafiki je dejansko stalni napredek, merljivo in primerljivo, vse ostalo z GPUji nima veze.

Senitel ::

FireSnake je izjavil:

Torej: 50% padec FPS. Kakršna koli pridobitev že je - ni vredna tega.

Eh...
Tuki je fajn, ker lahko stvar izklopiš. Kolk bi imel Doom 3 FPS drop, če bi imel opcijo izklopit per pixel lighting in ga zamenjat z old fashioned lightmapami? In kolk časa je bil recimo hardware zunaj, ki je bil tehnično sposoben poganjat Doom 3? Hint: 5 let...
Ali pa koliko časa je bilo potrebno, da je kakšen feature dejansko postal uporaben? Tessellation anyone? TruForm/RT-patches (ask google). NV1? In še vedno delamo praktično 180 stopinjske zasuke glede implementacije tega (in Turing spet rine zadevo naprej in DX12 igra catch-up).

To, da imaš v enem letu od kar je hardware zunaj, tudi igre, ki zadevo implementirajo... Je že dost zmaga. Razen feature-jev, ki jih lahko force-aš v driverjih (*AA in razno razni post processing filtri ala sharpen), boš zelo zelo redko dobil feature v igre od danes na jutri.

FlyingBee ::

Preveč vse na cene obešajo. Če bi bila 2060 250eur, 2070 350, 2080 500 in 2080ti 650 eur bi povsem drugače celotna forumaška skupnost gledala na vse skupaj, fps drop pa isto 50%. Saj se meni tudi zdi predrago, ampak ni treba zdaj vse v smislu moneyz gledat.

A nam lahko zaupaš od kdaj je Turing in s tem RT cores in the making?

FlyingBee ::

Verjetno 5k inžinirjev 5 let. 4000 na Pascalu, 1000 na RT cores in par let kasneje po Pascalu vse skupaj povezat. Od kje jim ta ideja. Sestanek 2011 na katerem so rekli: čez 5 let Pascal, malo kasneje pa bomo še Real Time RT delnp v novih igrah in full blown RT v Quaku ali Mindcraftu, ker je že tolk grafično nezahtevna?

m0LN4r ::

To ni nic drugega, kot samo eno jokanje.

Jaz bi tudi najraje jokal, zka ni 5700X samo 200eur?
5800 bi mogla bit 400 in 590 maks 600, zravn pa 5 novih iger gratis

PS:
Ajd recimo, da imate prav in je FPS drop zaradi RT res krut glede na ceno. Bolj kruto pa je, da najnovejsa kartica od AMD na 7nm niti tega ne podpira, mislim ce ze das skoraj 400+ za latest greatest od rdecih, pa niti sprobat ne mores z 10fps je kr zalostno in kaze samo na to kako "late" pozni so v igri.

Dejansko jih brigajo samo konzole in tu pa tam nastancajo za fanboje nek GPU, pa se to potem fanboji cakajo, da pride cez eno leto na razprodajo.

Tako kot ste se jokali za Fury in Vego k so ble po 700Eur (nemining cena), pa se jih do danes nihce niti dotaknil ni.

Jokanje takih, k sploh ne kupuje nic novega, ampak samo caka na neke akcije in razprodaje ni vredno nicesar. Ta gleda tut pr hrani samo to, kolko ma na krozniku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dolenc ::

Mmmm ena dobra reberca ...

FlyingBee ::

Nvidia naj bi boljše implementirala image sharpening in ima še nekaj dodatnih novosti, ki ji Navi nima
https://www.techspot.com/review/1903-dl...

FlyingBee ::

Dobra cena za Slo, še posebej nespecializirana pc trgovina
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Nvidia naj bi boljše implementirala image sharpening in ima še nekaj dodatnih novosti, ki ji Navi nima
https://www.techspot.com/review/1903-dl...


Kako lahko boljše implentiraš AMD CAS? Ali misliš user friendly toggle mode?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Nisi prebral.

D3m ::

Sem prebral.

Toggle mode imajo dober, ker lahko direktno v igri spreminjaš nastavitev med tem, ko je v radeonu global settings je samo on/off.

Ostalo je pa popolna kopija AMD CAS, ki je seveda open source. :)

Edini minus pri AMD je, da niso RIS ponudili za vse GPUje ampak samo Navi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

FlyingBee ::

Ja, vse so boljše naredili od AMD, ki pa ima to rešitev samo za 5700 in xt, kar je smešno malo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FlyingBee ::

Mimovrste preseneča s ponudbo brez poštnine za Asus TUF 1660ti 265eur.
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

Izi ::

FlyingBee je izjavil:

Mimovrste preseneča s ponudbo brez poštnine za Asus TUF 1660ti 265eur.
https://www.mimovrste.com/graficne-kart...

Ta tema naj bi bila o RTX karticah. 1660 Ti je pa GTX.
Je pa to vseeno HUDA akcija. Geizhals.eu pokaže, da se ta ASUSKa TUF 1660 Ti GDDR6 nikjer po Evropi ne dobi pod 310 EUR, na mimovrste pa za 265 EUR. Mogoče bom nabavil. Piše, da ponudba velja še 10 ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

FlyingBee ::

Tema je o Turing, s poudarkom na RTX, ja. 1660 serija je Turing, brez RTX, tako da ni povsem offtopic.

Bwaze6 ::

Je potem kdo kupil tole ASUS TUF Gaming OC GeForce GTX 1660 Ti oz. TUF-GTX1660Ti-O6G-GAMING?

Jaz sem jo dobil v ponedeljek, bo šla s starim računalnikom, da meni ostane 1080 Ti. Pred nakupom sem bolj na hitro preletel teste in ocene na Amazonu, Neweggu so si bile kar enotni da je zadeva glasna in da ima slab hladilnik - je pa zelo malo ocen, še manj recenzij. Sem vseeno kupil, ker se bo za 3D pospeševanje uporabljala le občasno.

Na hitro sem jo stestiral, opažanja:

- kartica nima nobene idle fan off opcije. Privzeta hitrost ventilatorjev v idle je kar visoka, posledično je glasna, kljub prevetrenemu ohišju.

- namestil sem ASUS GPU Tweak II, njihovo orodje za nastavljanje in overclockanje, in idle fan krivuljo znižal iz 35% na 19%, ventilatorji so tako neslišni, in tudi ob poganjanju dveh monitorjev temperatura ne gre do 40 stopinj.

- obremenjena v igrah je kar glasna in vroča, in kar je posebej opazno, tudi po končani obremenitvi se le počasi ohlaja - res se opazi, da ima res najenostavnejši hladilnik brez heat pipeov.

- nekaj malega jo je možno overclockati, a je predvsem omejena s temperaturo.

In primerjava s 1080 Ti?

Nisem ravno poganjal kupa benchmarkov, le toliko sem pogledal, če deluje pravilno.

3Dmark Timespy Graphics score:
ASUS TUF Gaming OC GeForce GTX 1660 Ti: 6359
Zotac GTX 1080 Ti Mini: 10198

1080 Ti je 60% hitrejša.


DCS World, F/A-18C, Nevada, Ready on the Ramp, 2160p, prvih 60 sekund:
ASUS TUF Gaming OC GeForce GTX 1660 Ti: Average 64 FPS, min 33 FPS, max 81 FPS
Zotac GTX 1080 Ti Mini: Average 82 FPS, min 34 FPS, max 110 FPS

V DCS je 1080 Ti samo 28% hitrejša - v točno tem prizoru, ni se mi dalo delati nekega obširnejšega testa. DCS je precej CPU omejen, tule verjetno precej bremza moj stari 4770K pri 4.1 GHz, kljub 4K ločljivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FlyingBee ::

Naj bi bila delana za LAN clubs, kjer konstantno na visoki temp in glasnosti dela non stop. Kao zelo vzdržljiva, tough zadeva.

Bwaze6 ::

NVIDIA GeForce GTX 1660 Super Releases on Oct 22nd

Precej nemogoče govorice, da naj bi GTX 1660 Super stala 150$ / EUR. Toliko namreč stanejo zdaj GTX 1650, 1660 so že preko 210 EUR, 1660 Ti pa so padle na 250 EUR, pride pa baje še 1650 Ti. Kakšen je smisel kartic, ki se že v osnovi razlikujejo le za 40 - 50 EUR, partnerske "izboljšane" izvedenke pa potem stanejo že več kot osnovni višji model, mi ni jasno...

Izi ::

Jaz sem v tisti akciji vzel ASUSKO TUF 1660TI OC in sem zadovoljen. Za 265 € ni boljšega.

Bwaze6 je izjavil:

1080 Ti je 60% hitrejša.
In 400% dražja.

Tale grafične je kratkega kompaktnega designa za povrh je pa še tovarniško overclockana. Oboje moraš upoštevati. Za dodatno navijanje ni ravno primerna, ker bo hitro preglasna.

Jaz za običajno delo in ne prezahtevne igre priporočam downclock za 10% na frekvenco običajnih 1660Ti grafičnih. Tako se tudi pod najhujšim stres testom ne more segreti preko 75C.

Moja je ves čas neslišna. Uporabljam GPU Tweak II in nastavitev Fanov: do 50C na 19%, 80C na 35% :D, 90C na 60%
Vente se malenkost začne slišati pri 35% obratov, do 50% so še znosni, potem pa postane glasna. Držati jo moraš pod 80C in bo praktično neslišna.

Temperature se pri TUF grafični gleda izključno zaradi glasnosti. Vsaka TUF ASUSka da skozi 144 ur najhujših možnih testov in je tako predimenzionirana, da jo ne boš uničil tudi če jo ves čas goniš preko 90C ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

FlyingBee ::

Mogoče je to odziv na navi 5500xt.

FlyingBee ::

5500 brez XT naj bi bil v paci, pa tudi se omenja 5600 serija. Navi za rajo, med 150 in 300 eur.

Dr_M ::

Nekaj se govori, da naj bi bil to samo rebrandan polaris.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

A ni to le za oem 5300?

TOP ::

Kaj menite,kaj je bolji nakup RTX 2060 Super ali Radeon 5700XT.Kot berem je 5700XT hitrejša ampak tudi problemi z gonilniki je to res.

D3m ::

Kaj pa naj bi bili problemi?

Sedaj smo že pri 19.9.2 gonilnikih.

5700XT je v rangu 2070S.

Verjetno si mislil navadna RX 5700.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

klinker ::

D3m je izjavil:


5700XT je v rangu 2070S.


Kje, v dveh spilih :D

D3m ::

Boš rekel, da ni zaradi par FPSjev? :)

Razlika pa cca. 100 EUR.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Dr_M ::

Folk ima se vedno probleme z navijem, sesuvanje, zmrzovanje ipd... Zgleda, kot da je tudi amd ze obupal...
Poleg tega ima brutalno visoko porabo pri multimonitor. Zame definitivno dealbreaker. Aja, pa AIB 5700XT kartice kurijo tam nekje kot vega64, poleg tega je komaj kaj hitrejsa od 2060S, posledicno je precej dalec od 2070S, razen v dveh igrah, kot je bilo omenjeno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

Saj boš, dal zadnje linke na ta vsesplošni problem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tikitoki ::

Ko iščeš probleme z geforci, jih tudi najdeš. Tko, da to ne pomeni se ničesar.

Dr_M ::

Seveda so problemi, nihce ne zanika tega. Ampak v primeru navija jih je znatno vec, predvsem stabilnost je tezava.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
««
67 / 84
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947027 (38464) Mr.B
»

nakup grafične v letu 2019 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
26745542 (38776) Glugy
»

AMD Navi in EPYC 2 prispeta v tretjem četrtletju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10214810 (12264) Mr.B
»

Nvidia prinaša podporo DXR raytracingu na kartice GTX (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
12223626 (20055) Cange

Več podobnih tem