» »

Monitor(ja)

Monitor(ja)

huelz ::

Hja, verjetno je blo to vprasanje ze n-tic postavljeno, ampak...
Nekaj casa nazaj mi je crknila moja ljuba Iiyama VisonMaster Pro 450, se vedno po mojem mnenju eden najboljsih monitorjev (ja ja, sam crknu je pa lih tko :D ).

No, zej pa dilema.
Ce bom lcd kupoval, ze itak vem da je Hyundajov 17" najbolsi, ampak...
Ker se mi zdi 140k sit mau velik, pa za isti dinar dobis velik bolsi crt monitor (clo 21"), sem se vseeno odlocil da kupim navaden velik, pozresen monitor.

Ja in? Spet mislim kupiti Iiyamo, ampak mogoce bom kupil v prihodnosti se en racunalnik in bom spet rabil monitor. Zej pa, a se mi splaca kupit 2 (beri dva) monitorja Vision Master 1451 (dva 19", 1280 x 1024 / 90 Hz) al enga?
Mi je vsec Vision Master Pro 454 (tud 19"), ga dobim za okol 118.440,00 :)) ALI pa dva Vision Master 1451 po 50.880,00, kar je se cnej >:D

Ampak sem se skozi leta navadil na res odlicno sliko moje stare Iiyame in edini ekvivalent je Vision Master Pro 454.
Kot alternativo mam se SyncMaster 1100p+ 21" za 101.640,00, samo me zanima kolk so kej teli Samsungi v redu?
Al pa ce kdo proda ksn projektor za 90-100k sit? ;)

Ksn nasvet? Pa dons ma ze vsaka kartica podporo za 2 monitorja, tko daj to se en +.
Ksne 17" pa niti slucajn ne mislm kupt (pa tud ce bi jih lahk 3 al pa se vec).
Mau me tud mika da bi si omislil 21". Sam skoda k ni dnarja za 21" Iiyamo :(

Trinitron ::

Jst lahko samo to recem. Vcasih sem mel CRT monitor in mi je bil cisto vsec. Zdaj sem si pa za probo kupu LCD 15" (15" LCD = 17" CRT) in ga ne zamenjam vec za nic na svetu. :D Resno. Velik bols bos porabu denar, ce bos kupu dva LCD-ja 15" kot pa dva CRT-ja 17". Vem, da je nekaterim tesko kupit manjsi LCD zaslon za isti dnar kot dobis velik CRT, samo meni ni blo nikoli zal.

boštjan ::

LCD od LG full ga hvalijo,osebno pa sem si samsung 172t kupo,ker sem ga dobo za 127k(gambit licitacija)

Dr_M ::

BTW 15"lcd ne ne nikol 17" crt, ker imajo v vecini 17" crt monitorji 16" vidne povrsine.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brane2 ::

IMHO ce bi bil sedaj prisiljen kupit monitor, bi si obvezno kupil kak kakovosten, velik CRT.

Go with iyama. Mislim, ce ti je konkreten model toliko vsec. LCDji so kul, samo ne dosegajo kakovostnih CRTjev. Sicer sem nad 15" LCDjem v svoji Toshibi navdusen (1600x1200), samo ta LCD sem krvavo placal, poleg tega pa ne najdem nicesar podobnega za na mizo.

Tisto, kar je na voljo pa ima bolj kilave locljivosti....

Sam planiram pocakat se kako generacijo ali raje dve generaciji LCD monitorjev, preden si ubodem kaj resnega za na mizo.

Se pa zaradi LCDjev dogajajo smesne stvari. Nekaj dni nazaj mi je kolega pripeljal nekaj 19" zastonj. Delujoca, a namenjena delovnim postajam. Enga sem senku kolegu, drugega pa sem malenkostno predelal, da pase na GF4MX400 pri 1280x1024 na 70 Hz.

ZASTONJ! :D

Ko bodo LCDji naredili se kak naprej, bodo tudi zastonj CRTji vse boljsi... ] >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

huelz ::

Dej ne govor mi o 15" LCDjih. U sluzbi sem delal na 15" LCDju pa je en navaden crap. Ce ze, bi si kupu vsaj 17" LCD, se rajs 18,1". Sam ni dnarja. Mogoce enkrat v prihodnosti... :D
Malo sem gledal za Iiyamo 1451, pa zgleda, da ma eno tovarniško napako, se kazejo neke crte po zaslonu (ne znam opisati), tko da nisem ziher ce je to to. Je pa res da je samo 50 jurjev >:D
No sej, verjetn bom kr kupu 454 PRO :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

llyama 454pro

Oddelek: Kaj kupiti
91037 (946) krho
»

LCD ali CRT pri ločjivosti 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
282381 (1942) Brane2
»

Kupujem nov 19" CRT monitor (visji razred) - potrebujem vasa priporocila

Oddelek: Kaj kupiti
392444 (1743) glinik
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442242 (1632) glinik
»

Kateri monitor za delo v ACAD-u

Oddelek: Kaj kupiti
161331 (1013) zumes

Več podobnih tem