» »

Host writes pri novem SSD

Host writes pri novem SSD

CyberPunk ::

Zamenjal sem sistemski SSD z večjim, pa me zanima, čemu se "host writes" povečujejo, če ničesar ne počnem? Mašina je bila ene dobre pol ure idle, ko sem prišel nazaj in nekaj preveril, sem opazil, da se je vmes število host writes povečalo za ca. 20 GB.
Je to zaradi kakšne optimizacije ali indeksiranja (windows search) ali česa tretjega?

hojnikb ::

lahko je 1000x stvari, ki jih počne windows v ozadju. Ne sekiraj se.
#brezpodpisa

misek ::

Sekiraj se, ko bo v kratkem času zapisano 20 TB :) Tako kot pri meni lani.

CyberPunk ::

Ampak verjetno se bo v parih dneh ustalilo in normaliziralo?

Zapisano 20 TB iz kje? Freenet/tor? xD

misek ::

Ne, sumil sem Firefox in Skype (bolj Skype). Oba njihova folderja sem prestavil na HDD. Moram enkrat spet prestaviti na SSD in videt ali je kaj boljše.

Spotify je imel v preteklosti problem, ker je zapisoval velike količine podatkov: https://bgr.com/2016/11/13/spotify-has-...

CyberPunk ::

Zakaj bi Firefox ali Skype kaj zapisovala, ce nista aktivna? Pri meni je bil najvecji "porabnik" Google Earth, pa sem potem prestavil njegov cache na manj obremenjeno lokacijo...

Sedaj imam najbolj na sumu reindeksiranje za windows search (ali pa ce kaj optimizira lokalno ali bitlocker).

CyberPunk ::

...Za Skype se spomnim, da je imel eno "afero" (oz. "funkcionalnost") pred casom, saj je imel (ali mogoce se ima) P2P omrezje, tako da je bilo na nekaterih masinah res kar precej aktivnosti...

misek ::

Pojma nimam. Vem pa, da se je od takrat količina zapisanih podatkov zmanjšala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen SSD Crucial MX100 256GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
101084 (814) gali
»

Dva ali več SSD-jev (RAID)

Oddelek: Strojna oprema
223140 (2491) šajtrga
»

Iz Seagata šest terabajtov brez helija

Oddelek: Novice / Diski
3615028 (12489) MrStein
»

Izšel Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7314152 (9272) blackmack

Več podobnih tem