» »

Olje za fiesto

Olje za fiesto

madebenc ::

Prvič menjam olje pri fiesti letnik 2008, bencinar, 1.4 duratec 16V in me zanima, katera motorna olja odgovarjajo?

borisk ::

sej je fiesta, ne Testarossa.

Gradacijo in ostale zahteve imaš v servisni knjigi, tudi v motornem prostoru je včasih nalepka. verjetno pa s kakšni5W-30 ne boš veliko zgrešil, poglej še dodatne zahteve glede DPF konpatibilnosti (ACEA razred)

TOP ::

Poglej v servisno knjigo.

Isotropic ::

5w-40 bi moglo biti ok mislim
pazi da bo enaka oznaka tistemu, ki ga imaš sedaj v motorju

Zgodovina sprememb…

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

laguna1 ::

Mene pa zanima, a je "narobe" oz. kaj je lahko narobe če se namesto 15W40 vlije v motor olje 5W30.

Lp

Bizkit45 ::

seveda je narobe, kaj vse za seboj potegne je pa vprašanje časa..
šobe in tlak pumpe je nastavljen in ustreza določeni viskoznosti, v tvojem primeru 15W40. S tem ko daš 5W30 (manj viskozno, kot tisto potrebno) ne bo pravilnega tlaka in mazanja v mašini.

Predstavljaj si da s slamco piješ jedilno olje, potem pa to jedilno olje zamenjaš z vodo (kids dont do that at home :| ) - v obeh primerih imaš isto sesalno moč
Jedilno olje je v tem hipotetičnem primeru 15W40, voda pa 5W30.

Primer je le za predstavo, v resnici ni takših odmikanj pri olju. Je pa res da so turbine in vsi elementi v mašini vse bolj občutljivi na prave viskoznosti. Če je govora o atmosfercu, potem pa nalij sae90 in nima veze - malo heca hehe

EnStot ::

Olje mora imeti Fordovo specifikacijo, predvsem pa mora biti po ACEA A5/B5, torej olje, ki varčuje pri gorivu z viskoznostjo 5W30.

Tu imas primerek: http://eni-ita.lubricantadvisor.mobi/ad...

m4cer ::

louser ::

Jaz sem nazadnje vlil kar olje za delovne stroje, ker ga imam đabe. BP po treh mesecih.

darkolord ::

MadMen ::

louser je izjavil:

Jaz sem nazadnje vlil kar olje za delovne stroje, ker ga imam đabe. BP po treh mesecih.

No fantje, to je razlog zakaj se ne kupuje rabljenih avtov od slovencev...

louser ::

Moj gre na odpad. Če ga boš kupil, si kreten kar sam. Sicer pa ne rszumeš ravno, kakšna olje gredo v delovne stroje. Sploh v tistega za sto čukov ne vlivaš cenenega sranja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9615129 (12759) jest10
»

Motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7820001 (11257) hojnikb
»

motorna olja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6820047 (17097) andromedar
»

Motorno olje ford f sw-30 in ford mondeo karavan 2.0 tdci

Oddelek: Na cesti
93722 (3485) xda develope
»

Twingo-kakšno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012958 (11436) krneki0001

Več podobnih tem