» »

Ne dobim lizinga za avto

Ne dobim lizinga za avto

«
1
2

Dolly89 ::

Pozdravljeni,

sem mlada, kmalu 30 let, že nekaj let bolj ali manj redno zaposlena (tukaj mislim na obliko pogodbe, ki ni za nedoločen čas, nisem pa bila že nekaj let brezposelna), torej z dokazljivimi stalnimi viri, a trenutno nekoliko nižjo plačo, saj zadnje leto in pol delam v maloprodaji za 30-urni delavnik in temu primerno plačo, ki je (brez vštete malice in prevoza) nižja od minimalke, drugače pa nekoliko čez 600eur. Ker nimam najemnine in nobenih večjih stroškov, rabim pa avto za delo, saj težko usklajujem prevoz, na moji relaciji do dela pa vozi bus samo 2x dnevno oz. 1x dnevno v posamezno smer do kraja dela, je razumljivo, da si (sploh pa pri teh letih) želim svoj avto. Prihranjenega kaj dosti nimam, saj sem do sedaj zaradi določenih okoliščin dajala denar za nekaj drugega, čemur se nisem mogla izogniti (smola pač), imam pa še nek strošek glede zdravstvenega stanja, ki mi ga zavarovanje v tej naši ljubi državi na žalost ne krije, tako da sem tam kjer sem. Kakorkoli že, položnico za avto (tam do okoli 100eur) mesečno bi mi sigurno zneslo poravnati in bi še brez problema shajala, dokler si ne najdem druge službe (pred tem sem delala za nekoliko višjo v tujini, a me žal po nekaj mesecih niso več rabili tam). Vem, da pride z avtom tudi kakšen nepričakovan strošek ali dva, vendar bi v sili že doma kdo pomagal kaj zraven dat, če mi res ne bi zneslo ... Ne želijo pa mi starši iti za poroka.
Glede na to, da vidim študente v okolici z avti, pa jim noben od staršev ravno ne pomaga, me zanima kako da jaz kot redno zaposlena (čeprav za določen čas, a mi nenehno podaljšujejo pogodbo in imam itak dolgoletne izpiske v dokazilo) ne morem do lizinga ali plačila avta na položnice (ne vem kakšna je razlika med tem in lizingom, a baje da je, kolikor pravijo). Treba je računat, da mi čiste plače mora pri lizingu ostat mislim da za minimalko, kar meni jasno ne ob pogodbi za 30-urni delavnik. Vendar to ne pomeni da mi ne more znesti imeti in vzdrževati avto! Nekega za 500eur ravno ne bi kupovala, ker je tisoče skritih for in felerjev, avte sem hodila že gledat, tudi z enim prijateljem, ki dela v tej stroki, vendar česarkoli ne bi imela, od tod nuja po lizingu oz. drugi obliki odplačevanja, ki ne bi imela toliko kriterijev. Nekaj za do 2000 ali 3000eur npr., pač solidno ohranjen, da je bil kot 2. avto pri hiši (torej ni bil vožen nonstop) ali od koga, ki je zanj lepo skrbel in ni dal čez 3 lastnike, od tega dva, ki sta ga do konca "znucala". Samo da ga lahko brez večjih naporov oz. odrekanj odplačujem in da nekje obstaja neka lizing hiša, ki bi ji plačilne liste za x mesecev nazaj zadostovale, brez da moram met 1000eur neto plače.
Ali taki kot jaz ne morejo niti do takega avta prit? No, kakršnih koli koristnih informacij bom zelo vesela. Bolj kot ne sem itak skeptična, da sploh so kakšne šanse, ker so do zdaj pri treh lizing hišah dali take pogoje, da nisem prišla skozi. Vendar ali niso plačilne liste (in to za leta nazaj) večja garancija da je nekdo zmožen odplačevati avto na položnice kot nekdo, ki je 3 mesece nazaj dobil recimo službo in gre po nek novejši avto, pa mu 4. ali 5. mesec rečejo na delu da ga več ne rabijo (kar se v Avstriji dogaja pogosto, ker nobena pogodba za ned. čas tam ni garancija)?

Hvala za pomoč in lp :)

Unknown_001 ::

Imaš za polog?

To je prvi pogoj za finančni/operativni lizing.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Za 3 jurje je lizing predrag. Navaden kredit, limit, morda kreditna z obroki.

Magic1 ::

Ti rabiš en star trotl ziher avto, ki je dobro ohranjen in poštenega mehankarja. Prvo te stane okoli jurja, drugo je pa neprecenljivo:)) Problem je ker se ne spoznaš na avte in ne boš znala ocenit realnega stanja ter te bodo probali vsi nategnt (vsaj v finančnem smislu, bodo verjetno zelo uspešni). Za take stvari rabiš imeti znanje, ali primernega tipa, ali dobre prijatle. Brez tega bo drago.
Mulci imajo lahko avte, ker so doma v mama hotelu in lahko večino svojega denarja zapravijo za avto.
Za iskanje avta si moraš čas vzet, dilerji in avto hiše so slab način. Prvi itak nategujejo non stop, drugi pa hočejo fajn zaslužit
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kalorijagr ::

Kupi si avto v skladu z zmožnostmi. Očitno si tega ne moreš privoščiti, še posebej, da ti nihče od domačih ne podpiše pa verjetno signalizira, da ni vse tako v rožicah kot si zapisala.

Unknown_001 ::

kalorijagr je izjavil:

Kupi si avto v skladu z zmožnostmi. Očitno si tega ne moreš privoščiti, še posebej, da ti nihče od domačih ne podpiše pa verjetno signalizira, da ni vse tako v rožicah kot si zapisala.


Lahko da tudi domači nimajo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zstiller ::

star trotl ziher avto


A lahko vprašam kateri je to?

Unknown_001 ::

Zstiller je izjavil:

star trotl ziher avto


A lahko vprašam kateri je to?


Utopiamobil
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dottor ::

Jaz sem uzel 4 jurje kredita na 3 leta. Obrok je cca. 120€/mesec, 3700 sem dobil čistega vn in cca. 4500 imam za vrnit. Šel na banko, do prvega svetovalca in v manj kot uri sem imel denar v rokah. Preverli so povprečno plačo, da nimam kakšnih limitov, kreditov, lizingov in podobnega, prišla pristojna za kredite, podpisala in je možakar šel po gotovino.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Magic1 ::

Unknown_001 je izjavil:

Zstiller je izjavil:

star trotl ziher avto


A lahko vprašam kateri je to?


Utopiamobil

Imaš kup modelov, ki so znani, da delajo brez težav, če so normalno servisirani. Večja utopia je dobit poštenega serviserja.
Magic

Unknown_001 ::

Magic1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Zstiller je izjavil:

star trotl ziher avto


A lahko vprašam kateri je to?


Utopiamobil

Imaš kup modelov, ki so znani, da delajo brez težav, če so normalno servisirani. Večja utopia je dobit poštenega serviserja.


Stara jajca bodo vedno stara jajca s kupom nepredvidljivih starostnih napak. Četudi bo pogonski sklop vredu jih slej ko prej načne rja, katere saniranje je pa... kaj pa vem... vorašljivo smiselnk, splkh če gre za avto ki stane manj kot peskanje in ličanje haube.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Wrop ::

A ne bi bilo bolje, da kupiš avto po svojih trenutnih zmožnostih. Nekaj za 300 eur, registracija, cestna taksa in zavarovanje. Pa si takoj na 700 eur. 100 eur daješ na stran, ko si dovolj pri denarju, pa kupiš nekaj boljšega. Do takrat pa živiš brez dolgov in mirnejših živcev.

Tilen ::

Še najbolje bo, da zamenjaš službo za bolje plačano. Lahko delaš le 10 ali 20 ur, samo bolje plačano si najdi. To, da delaš 30 ur nikakor ne pomeni, da mora bit tvoje plačilo pod minimalno plačo.

Po izračunu banke si kreditno nesposobna, kar tudi dejansko si.

Socialna pomoč znaša 400 EUR neto in če ti zaslužiš 600 EUR, to ne more biti ravno znak o kreditni sposobnosti. Stroški opravljanja dela so visoki in si približno tam kot oni, ki prejema socialno pomoč. Posledično je seveda normalno, da ne moreš dobiti kredita, ker si zelo tvegana stranka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

specing ::

Koliko imaš do službe? Razmisli o kolesu.

stjan ::

Kot je nekdo že napisal, za 100 eur obroka na mesec dobiš bolj malo posojila, avto za 4000 eur pa tudi ni nekaj najboljšega, lahko se hudo opečeš :(
Kupi nekaj poceni za par 100 eur, ki ima čim daljšo registracijo, pa ga vozi dokler ne razpade.
V letu dni tako izgubiš veliko manj kot z dražjim avtom.

TheBlueOne ::

Razlike v ceni med lizing in kreditom na banki skoraj ni, se posebej ce z lizingom ne pride se dodaten popust, takrat je lizing drazji.

Jaz bi ti predlagal, da gres na svojo banko, kjer natancno poznajo tvojo boniteto. Je pa zal tako, da ti znajo pomanjkanje bonitete kompenzirati z visjo obrestno mero in zavarovanji, kar pa vse pade nate. Potem pa se poskusi na vecih bankah.

Ce nimas ustrezne bonitete, pa ti verjetno lahko pomaga samo porok.

chrush ::

Opcija je tudi najem vozila. Sicer za nekaj več kot 100€ ampak potem ne rabiš skrbeti za popravila in zavarovanje.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Utk ::

Lizinga ni za avte za 3-4 jurje.

sandmat ::

Dolly89 je izjavil:


Glede na to, da vidim študente v okolici z avti, pa jim noben od staršev ravno ne pomaga, me zanima kako da jaz kot redno zaposlena (čeprav za določen čas, a mi nenehno podaljšujejo pogodbo in imam itak dolgoletne izpiske v dokazilo) ne morem do lizinga ali plačila avta na položnice (ne vem kakšna je razlika med tem in lizingom, a baje da je, kolikor pravijo).


Verjetno gledaš študente računalništva, ki zaslužijo preko študenta/normiranca precej več kot za povprečno slovensko plačo. Študenti FF hvalijo bus in bicikelj (hec) :P

Nihče pri zdravi pameti se ne bo zakreditiral za kos pleha s prihodki, nižjimi od minimalne plače (četudi je samo za 30urni delovnik). Kot so že drugi omenili, vzami nekaj v okviru svojih zmožnosti, ko imaš na strani toliko denarja. Če si zaposlena že več let, imaš verjetno že precej privarčevanega, ob predpostavki, da lahko daješ na stran 100€ mesečno (če ni problem lizing, ni problem varčevanje). In vedi, da lahko nepričakovan servis pri vsakem rabljenem vozilu pride 500€ (npr. amortizerji in fedri naj bi se menjali na X let, verjetno se niso, poči feder, XXX€).

poweroff ::

Unknown_001 je izjavil:

Stara jajca bodo vedno stara jajca s kupom nepredvidljivih starostnih napak. Četudi bo pogonski sklop vredu jih slej ko prej načne rja, katere saniranje je pa... kaj pa vem... vorašljivo smiselnk, splkh če gre za avto ki stane manj kot peskanje in ličanje haube.

Jaz sem letos zamenjal avto. Prejšnji je bil star 18 let, prerjaven, s kupom težav, ampak sem ga do cca. 1 meseca nazaj normalno vozil. Skrbel sem, da so delale zavore, da je bilo dovolj olja in to je bilo načeloma to. No, na koncu je počil nosilec motorja in je posledično začela puščati hladilna tekočina, pa ležaji spredaj bi bili za zamenjati, tako da sem ga potem prodal za dele. Ampak za vozit v službo in nazaj je bil čisto OK. In bi mogoče še zdržal nekaj časa. Da bi pa barval haubo, ker je malo prerjavena mi pa na misel ne pride.

Tilen je izjavil:

Še najbolje bo, da zamenjaš službo za bolje plačano.

Ja, pa res. Lahko bi šla za otroško srčno kirurginjo, zdaj ko jih rabijo. Kako da se tega ni prej sama spomnila?

A ti razumeš, da nekateri ljudje težko dobijo službo? Da v nekaterih regijah služb praktično ni in da v določenih poklicih enostavno ne zaposlujejo?
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

kixs ::

"Nabavi" si moskega.

Pika na i ::

Hahahahaha...
Tako temo odpre lahko samo moški.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

Jure14 ::

Dolly89 je izjavil:

... rabim pa avto za delo, saj težko usklajujem prevoz, na moji relaciji do dela pa vozi bus samo 2x dnevno oz. 1x dnevno v posamezno smer do kraja dela...

Pomemben podatek manjka: koliko km v eno stran. In po kakšni cesti.

Nabavi enega cliota al pa twingota, za nekaj 100€.
Za tvoj prvi avto čisto dovolj. Da spoznaš radost ivožnje.
Boš zraven tudi ugotavljala, kaj vse gre lahko narobe in na kaj moraš biti pozorna ob nakupu naslednjega rabljenega.

crniangeo ::

PikanaI je zihr primorka:)

@op - avto po finančnih zmožnostih - koliko km imaš do šihta?
matiz, i10 , smart, v kolikor imaš kaj vem- 20 km?

@kix - ne vem no, včasih so nekateri bolj za zgago kot pa korist, sej veš, ojdipov kompleks, iščejo v puncah drugo mamo ki jim bo kuhala prala brala itd itd..
:)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Pika na i ::

crniangeo je izjavil:


bolj za zgago kot pa korist

Bom popravila, da bo bolj pravilno - večina bolj za zgago kot pa korist.
No, razen ko so tiho, takrat še gre. :)

Se lahko tudi moški @predragi Invictus. Samo ponavadi nimajo dovolj jajc za to. Pa s tem se ne morejo hvalit naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: njyngs ()

kixs ::

crniangeo je izjavil:


@kix - ne vem no, včasih so nekateri bolj za zgago kot pa korist, sej veš, ojdipov kompleks, iščejo v puncah drugo mamo ki jim bo kuhala prala brala itd itd..
:)


A ni to ze samoumevno? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Unknown_001 ::

kixs je izjavil:

crniangeo je izjavil:


@kix - ne vem no, včasih so nekateri bolj za zgago kot pa korist, sej veš, ojdipov kompleks, iščejo v puncah drugo mamo ki jim bo kuhala prala brala itd itd..
:)


A ni to ze samoumevno? :))


V bistvu so to stvari ki bi morale biti samoumevnve za vsakega posameznika ne glede na spol. Žalost da se o tem sploh pregovarjamo ker to so osnove samostojnega preživetja v gospodinjstvu.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dottor ::

Kar se tiče starih avtov: Do pred kratkim smo imeli doma Ranault 5 ki sem ga dobil od tete. Kot pri vsakem avtu ga je blo treba le redno vzdrževat, in menjat kar je blo dotrajanega. Glede na avto so tudi kosi bli poceni (sploh ker so razne plastike in podobno še vedno vlivali na poljskem). Sam sem ga vozu precej let, pol sem menjal avto in petko prepustil bratu. Če brat nebi imel lani prometne in totalke (mu je nekdo zaplejal čez stop znak na glavno cesto) bi bla še vedno pri hiši, pa je imela 24 let. Laž so bli stroški popravila za dobrega jurja zato je žal končala na odpadu in jo je zamenjal Peugeot 206 za par 100€. Prvo stvar nardili servis, pregledali komplet avto če je potrebno še kej in to je to. Tankaj in vozi, enkrat na leto menjaj filtre in olje in to je to. Tako da tudi za 500-600€ lahko dobiš avto ki ni preveč zjahan. Recimo Peugeot ima 250k km ampak dela ko urca po servisu (je oče mehanik) in bo ziher jih nared vsaj še 100k km.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

DOOM_er ::

glej v smeri kakšnih malih jajčk. Nič opreme = nič ne more crknit, poceni servisi in vzdrževanje. Imam clio l. 2013, 143kkm, kupil pred štirimi leti za 1k€, enkrat letno dam na servis za 70 80€ in enkrat na 3 leta nove zimske gume (200€) in to je to. Je pa res da greva z bejbo enkrat na leto na kakšen roadtrip in med vikendi se voziva malo na izlete/smučišča/bikeparke po Sloveniji, ostalo pa avto pa avto počiva na parkirišču. Punca ima 206, 300kkm 1.1 mašina in se je 7 let vozila vsak dan 75km pa tudi nikakršnih nepredvidljivih stroškov. Crkne potrošni material in to je to. Ta mala jajčka so zares hvaležna vozila in za male pare se dejansko dobi nekaj spodobnega za tvoje potrebe.
Robots will steal your job. But that's OK

Sheteentz ::

"Imam clio l. 2013, 143kkm, kupil pred štirimi leti za 1k€"

does not compute

DOOM_er ::

2003, typo
Robots will steal your job. But that's OK

Wrop ::

Potem ni clio I, ampak II. Ti malčki so kar primerni za tanjše denarnice.

marvin42 ::

saj ni rekel I, ampak l., kot "letnik"
Mostly Harmless

zobnik ::

Mam avto za 300 evrov in mi čist cool dela, v nedeljo v 8 urah prevozil 500km, seveda imam sklenjeno Triglav sistenco če mi kej crkne. Imam renoja na plin

hojnikb ::

Če nimaš pretirano daleč, je opcija tudi kakšen skuter. Za par 100€ se najde že kaj solidnega, novega maš že za ceno kakega starega cliota.
#brezpodpisa

poweroff ::

Točno, skuter je dobra opcija. Razen seveda v dežju in mrazu. Pa če živiš na območju kjer je pozimi sneg. Odvisno sicer za koliko se vozit. Pa še s parkingom ni problema.
sudo poweroff

hojnikb ::

ce je to kot drugi "avto" kar omenja OP, je res za premislat.

stroski si pa prakticn nicni (50e za zav. in registracijo, 10e za olje) poraba pri 4taktcu je cca 2,5l/100km.

Mam tudi sam taksno opcijo za poletne mesce ;)
#brezpodpisa

Stipex ::

Evo Ok bencinar za 500 eur.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Zdilaš še 100-150 eur zaradi bušk, daš mal porihtat ličarju.

Rabljen avto za 2-3 jurje tudi ne bo nek biser zanesljivosti.

dottor ::

Osebno bi ga tudi z buškami vozu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Unknown_001 ::

dottor je izjavil:

Osebno bi ga tudi z buškami vozu.


Če bi bila zadnja sila mkrda res. Jaz pa zmahanga avtomobila gledat ne morem.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Se dobi čist normalno ohranjene in zanesljive avte za jurja ali celo pod.
Za 2-3jurje dobiš že solidne family vozila ala Mazda 6, Honda Accord.

Fališ pa težko z: Honda civic, mazda 323, Hyundai Getz, kakšen suzuki, renault clio&twingo, mitsubishi colt... še Fiat Panda bi šla. Daš pač lokalnemu mehaniku 100eur pa gresta par avtov pogledat.

Veliko teh avtov se menja ker so stari (krepko čez 10let) in ne ker so zmahana jajca.

Da pa imaš dražji avto samo zato da lahko opravljaš, slabo plačano, delo, pa se matematično ne izide.

dottor ::

Unknown_001 je izjavil:

dottor je izjavil:

Osebno bi ga tudi z buškami vozu.


Če bi bila zadnja sila mkrda res. Jaz pa zmahanga avtomobila gledat ne morem.


Meni avto predstavlja nič več kot le prevozno sredstvo od točke A do točke B. Mesec dni nazaj mi je srna skočla v avto in sem ga šel porihtat lih tolko da je zadeva funkcionalna. Res da sem jo dobil v stebriček in je le vrata povila (med stebrički je stisnilo skupaj ker je bla šipa odprta) in počla šipo na ogledalu ampak sem menjal šipo od ogledala in peljal h kleparju da mi vrata porihta tolko da se šipa normalno odpira. Se pa na stebričkih še vedno vidi da je udarjeno. Osebno me ne moti in ne ogroža nobenega niti ne strukturo vozila.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Unknown_001 ::

dottor je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

dottor je izjavil:

Osebno bi ga tudi z buškami vozu.


Če bi bila zadnja sila mkrda res. Jaz pa zmahanga avtomobila gledat ne morem.


Meni avto predstavlja nič več kot le prevozno sredstvo od točke A do točke B. Mesec dni nazaj mi je srna skočla v avto in sem ga šel porihtat lih tolko da je zadeva funkcionalna. Res da sem jo dobil v stebriček in je le vrata povila (med stebrički je stisnilo skupaj ker je bla šipa odprta) in počla šipo na ogledalu ampak sem menjal šipo od ogledala in peljal h kleparju da mi vrata porihta tolko da se šipa normalno odpira. Se pa na stebričkih še vedno vidi da je udarjeno. Osebno me ne moti in ne ogroža nobenega niti ne strukturo vozila.


Mam neke vrste deformacijo, da sem po naravi perfekcionist. Delovno okolje mora biti čisto in brezhibno urejeno. Ker je avtomobil meni delovno sredstvo... ja...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

dottor ::

To se strinjam če ti je avto delovno sredstvo. Meni predstavlja avto le prevozno sredstvo, tako da bolj kot zunanjost me zanima delovanje (redni servisi, menjava gum, ...). Tako da kar ni "potrebno" popravila se ne sekiram (drugo bi blo če bi ogrožal sebe in/ali ostale udeležence v prometu).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Unknown_001 ::

dottor je izjavil:

To se strinjam če ti je avto delovno sredstvo. Meni predstavlja avto le prevozno sredstvo, tako da bolj kot zunanjost me zanima delovanje (redni servisi, menjava gum, ...). Tako da kar ni "potrebno" popravila se ne sekiram (drugo bi blo če bi ogrožal sebe in/ali ostale udeležence v prometu).


Navadno je videti obraten trend. Da se s službenimi vozili dela ko p*asica z mehom, lasten avto pa se čuva bolje kot zenico svojega očesa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tikitoki ::

Pika na i je izjavil:

crniangeo je izjavil:


bolj za zgago kot pa korist

Bom popravila, da bo bolj pravilno - večina bolj za zgago kot pa korist.
No, razen ko so tiho, takrat še gre. :)

Se lahko tudi moški @predragi Invictus. Samo ponavadi nimajo dovolj jajc za to. Pa s tem se ne morejo hvalit naokoli.


Enako velja ze zenske. Kaj si torej zelela sploh povedati?

shotalick ::

Unknown_001 je izjavil:

dottor je izjavil:

To se strinjam če ti je avto delovno sredstvo. Meni predstavlja avto le prevozno sredstvo, tako da bolj kot zunanjost me zanima delovanje (redni servisi, menjava gum, ...). Tako da kar ni "potrebno" popravila se ne sekiram (drugo bi blo če bi ogrožal sebe in/ali ostale udeležence v prometu).


Navadno je videti obraten trend. Da se s službenimi vozili dela ko p*asica z mehom, lasten avto pa se čuva bolje kot zenico svojega očesa.


Exactly. V firmi so avtomobili taki, da se buh usmil. Pa tut ljudi vidš, kako jih vozijo. Sva šla s sodelavcem nazadnje na sl. pot., je golfa tako prtiskov, sm samo čakal, da bo revež zdahnu. Dizla do blokade, hladnega, ah.. Po drugi strani svojga tako pazi, a neka stara jajca :D

dottor ::

Da se vrnemo na temo pogovora. Najdei si kakšen Peugeot 206, 2. gen. Cliota, 2. gen. Puntota, Xiaro, ... Tam do 500-600€ se marsi kej najde. Pa če poznaš koga ki se spozna na avte za vzami s sabo pa mu plačaj 2 pivi da ti vrže eno oko na avto, da vidi kako dela in kako se pelje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Stipex ::

Sej pravim. za 2-3 jurje avto ne bo kaj dosti bolj zanesljiv kot tisti za 500 eur, le par let mlajši. Kar pa ne pomeni veliko če je dražji star 10 let cenejši pa 15.
Na novejšem kvečjemu hitreje naletiš še na dražje dele, večje felge -> dražje gume, dražje zavarovanje itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

Arzen28 ::

Dolly89 je izjavil:

Pozdravljeni,

sem mlada, kmalu 30 let, že nekaj let bolj ali manj redno zaposlena (tukaj mislim na obliko pogodbe, ki ni za nedoločen čas, nisem pa bila že nekaj let brezposelna), torej z dokazljivimi stalnimi viri, a trenutno nekoliko nižjo plačo, saj zadnje leto in pol delam v maloprodaji za 30-urni delavnik in temu primerno plačo, ki je (brez vštete malice in prevoza) nižja od minimalke, drugače pa nekoliko čez 600eur. Ker nimam najemnine in nobenih večjih stroškov, rabim pa avto za delo, saj težko usklajujem prevoz, na moji relaciji do dela pa vozi bus samo 2x dnevno oz. 1x dnevno v posamezno smer do kraja dela, je razumljivo, da si (sploh pa pri teh letih) želim svoj avto. Prihranjenega kaj dosti nimam, saj sem do sedaj zaradi določenih okoliščin dajala denar za nekaj drugega, čemur se nisem mogla izogniti (smola pač), imam pa še nek strošek glede zdravstvenega stanja, ki mi ga zavarovanje v tej naši ljubi državi na žalost ne krije, tako da sem tam kjer sem. Kakorkoli že, položnico za avto (tam do okoli 100eur) mesečno bi mi sigurno zneslo poravnati in bi še brez problema shajala, dokler si ne najdem druge službe (pred tem sem delala za nekoliko višjo v tujini, a me žal po nekaj mesecih niso več rabili tam). Vem, da pride z avtom tudi kakšen nepričakovan strošek ali dva, vendar bi v sili že doma kdo pomagal kaj zraven dat, če mi res ne bi zneslo ... Ne želijo pa mi starši iti za poroka.
Glede na to, da vidim študente v okolici z avti, pa jim noben od staršev ravno ne pomaga, me zanima kako da jaz kot redno zaposlena (čeprav za določen čas, a mi nenehno podaljšujejo pogodbo in imam itak dolgoletne izpiske v dokazilo) ne morem do lizinga ali plačila avta na položnice (ne vem kakšna je razlika med tem in lizingom, a baje da je, kolikor pravijo). Treba je računat, da mi čiste plače mora pri lizingu ostat mislim da za minimalko, kar meni jasno ne ob pogodbi za 30-urni delavnik. Vendar to ne pomeni da mi ne more znesti imeti in vzdrževati avto! Nekega za 500eur ravno ne bi kupovala, ker je tisoče skritih for in felerjev, avte sem hodila že gledat, tudi z enim prijateljem, ki dela v tej stroki, vendar česarkoli ne bi imela, od tod nuja po lizingu oz. drugi obliki odplačevanja, ki ne bi imela toliko kriterijev. Nekaj za do 2000 ali 3000eur npr., pač solidno ohranjen, da je bil kot 2. avto pri hiši (torej ni bil vožen nonstop) ali od koga, ki je zanj lepo skrbel in ni dal čez 3 lastnike, od tega dva, ki sta ga do konca "znucala". Samo da ga lahko brez večjih naporov oz. odrekanj odplačujem in da nekje obstaja neka lizing hiša, ki bi ji plačilne liste za x mesecev nazaj zadostovale, brez da moram met 1000eur neto plače.
Ali taki kot jaz ne morejo niti do takega avta prit? No, kakršnih koli koristnih informacij bom zelo vesela. Bolj kot ne sem itak skeptična, da sploh so kakšne šanse, ker so do zdaj pri treh lizing hišah dali take pogoje, da nisem prišla skozi. Vendar ali niso plačilne liste (in to za leta nazaj) večja garancija da je nekdo zmožen odplačevati avto na položnice kot nekdo, ki je 3 mesece nazaj dobil recimo službo in gre po nek novejši avto, pa mu 4. ali 5. mesec rečejo na delu da ga več ne rabijo (kar se v Avstriji dogaja pogosto, ker nobena pogodba za ned. čas tam ni garancija)?

Hvala za pomoč in lp :)

Zakaj ne vprašaš te študente? Drugaće je tako, da nek minimum ti mora ostat od plače. Vsak dodaten kredit ti zadevo oteži. Večji boš mela polog, lažje ti bodo dali kredit ali lizing.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813706 (11196) Mavrik
»

Odgovornost, če "moj" avto vozi prijatelj

Oddelek: Na cesti
404374 (3121) Invictus
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517428 (14445) rejven
»

Koliko ste dali za avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6111841 (8878) Dosan
»

100.000€ za avto? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35568755 (53474) RejZoR

Več podobnih tem