» »

Odgovornost, če "moj" avto vozi prijatelj

Odgovornost, če "moj" avto vozi prijatelj

chuck ::

Prijatelj me sprašuje, če bi zanj vzel avto na leasing, saj ni kreditno sposoben. Trajal pa naj bi 6 let. Samega kredita mi ni problem vzeti, moti me predvsem kazenska odgovornost pri prekrških, radarjih? Še kaj drugega?
Obstaja možnost, da v prometni ali kjerkoli drugje se zapiše drugi voznik oziroma, da tega avtomobila ne uporabljam?

K0l1br1 ::

A to te pa ne moti, da če ni kreditno sposoben, da ti morda ne bo plačeval obrokov, ker ne bo mogel?

Meizu ::

Notarsko overjena pogodba, da je izkljucni uporabnik vozila tvoj prijatelj.

Oziroma, to bi moglo bit razvidno ze avtomatsko v prometnem dovoljenju, kjer sta zapisana tako uporabnik kot lastnik vozila.

shadeX ::

Če nočeš izgubiti prijatelja in denarja imam zate en nasvet:

- Don't fucking do it.

harvey ::

Še večja težava kot prekrški, je njegova kreditna nesposobnost in jamčenje. Kaj pa če ti ne bo plačeval obrokov? Za prekrške se uredi izjava o skrbništvu vozila, kako se v tem primeru Leasinga ta kolobocija uredi je najbolj se pozanimati na upravni enoti, kjer se vozilo registrira.

vozilo na lizing, po pogodbi o zakupu ali pogodbi o prodaji s pridržkom lastninske pravice :
vozilo je s pisnim soglasjem lastnika registrirano na uporabnika, ki ima vse pravice in obveznosti, kot jih ima lastnik vozila razen odsvojitve ali predelave oziroma spremembe vozila, v kolikor ni v pogodbi o lizingu določeno drugače;
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

sandmat ::

naj vzame na kredit kjer mu greš ti za poroka.

Zakaj ne lizinga, primer: prijatelj naredi totalko, lizing hiša zahteva preostanek neplačanega denarja (ki ga od zavarovalnice v takšni vsoti ne boš dobil), plačat moraš ti, v parih mesecih.

imagodei ::

Zakaj ne lizinga? Ker je dražji od kredita.
- Hoc est qui sumus -

shadeX ::

Še večja težava kot prekrški, je njegova kreditna nesposobnost in jamčenje. Kaj pa če ti ne bo plačeval obrokov?


Pristal bo na 24ur in jokal kako ga je kolega nategnil. Videno že 1000x, ne razumem kako eni še vedno nasedajo na to. Pri denarju se itak vse konča.

Aquafriend ::

Poznam youtuberja z 30.000 narocniki, sluzi z videji vsak dan. Svojemu najboljsemu prijatelju je zaupal geslo. Ta ga je kmalu zanalasc unicil z copyright striki in naredil konkurencni youtube kanal, prevzel nekaj narocnikov. Niti najboljsemu prijatelju ne mores zaupat. Cez nekaj mesecev je uspel narest nov yt in povrnit nekaj narocnikov ampak medtem ga je bivsi najboljsi prijatelj ze nascal tako po narocnikih kot ogledih. Na vprasanje zakaj je to storil se ne oglasa in ga ignorira

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Če ni kreditno spodoben, nima kaj sanjat o avtu na 6 let. Naj vzame malo starejši avto za manj denarja, pa bosta oba lažje dihala.

Smurf ::

Sej mogoce pa je OP pripravljen prijatelju kriti kredit...

RegulusDraco ::

Pri denarju se je se vsako prijateljstvo koncalo. Ne kompliciraj si zivljenja in ga gladko zavrni. Brez debate.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Aquafriend ::

Ce si pripravljen zastojn odplacevati kredit za prijatelja si naredi notarsko overjeno pogodbo, kot jo je prporocil @Meizu zgoraj

jero_no1 ::

sandmat je izjavil:


Zakaj ne lizinga, primer: prijatelj naredi totalko, lizing hiša zahteva preostanek neplačanega denarja (ki ga od zavarovalnice v takšni vsoti ne boš dobil), plačat moraš ti, v parih mesecih.


Tole si pa po moje malo preveč posplošu, razen če gre za kakšno tisto varianto od švercarjev - uredimo vse brez pologa. Če kupiš nov avto je ponavadi tako, da moraš dat tolk pologa, da bo lizing znašal manj kot pa vrednost totalke, če jo narediš čez 1 teden.

solatko ::

Kolega je vzel za prijatelja motorno kolo na lesing, po enem letu pa se je ta prijatelj smrtno ponesrečil ravno s tem motorjem. Plačati je moral celoten kredit in še motorja mu pokojnikov oče ni hotel izročiti.

Take zadeve morda laufajo v družini, ko oče vzame kredit ali leasing za otoka, nikakor pa to ni priporočljivo početi s tretjimi osebami, ne glede na trdnost prijateljstva, saj se vedno lahko zgodi kaj, kar prepreči dogovor, ki pa je lahko v osnovi pošten in dobronameren.

Poznam kar nekaj oseb, ki so morale plačevati velike kredite, ker so šli za poroka, kreditojemalci pa zaradi različnih vzrokov, niso mogli izpolnjevati obveznosti.

OP-ju priporočam, da o takih stvareh niti ne razmišlja, kaj šele da bi prevzemal odgovornost za "prijatelje".
Pravi prijatelj nikoli nebi prosil za kaj takega!
Delo krepa človeka

RegulusDraco ::

Sicer oa lahko ta kvazi prijatelj kupi cliota ali getza in ne bo rabil lizinga. Ni treba vozit bmwja ali audija.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

facepalm ::

ce sta res dobra kolega in sta oba prepricana, da bo zmozen placevati obroke, mu pojdi kvecjemu za poroka za KREDIT.
Zmenita se, da vkolikor ne bo zmozen odplacevati kredita, avto nemudoma proda in pokrije kredit.
to bi jaz naredil, ampak verjetno le dvem osebam na tem planetu.

se pa tukaj pojavi vprasanje, zakaj ni sam kreditosposoben. nima sluzbe? ima druge kredite ali izterjave? ce ni resen glede ostalih dolgov, ne bo niti do tvojega.
zakaj potrebuje tako drag avto? bi prezivel s cenejsim?
bodi previden!
jaz vem, da bi posodil le v primeru ce bi kolega nujno rabil vozilo in bi kupoval najbolj racionalno varianto.

Aquafriend ::

solatko je izjavil:


Pravi prijatelj nikoli nebi prosil za kaj takega!


mislim, da mas prav

ginekk ::

Aquafriend je izjavil:

solatko je izjavil:


Pravi prijatelj nikoli nebi prosil za kaj takega!


mislim, da mas prav


Se strinjam. Pravi prijatelj ti bo finačno kaj malega dal, brez posojila, dal ti bo ko si v resnih težavah (kar seveda ni nakup avta).

S takim posojanjem je lahko veliko problemov, odsvetujem razen če si gambler in bi rad resno testiral prijateljstvo.

facepalm je izjavil:

ce sta res dobra kolega in sta oba prepricana, da bo zmozen placevati obroke, mu pojdi kvecjemu za poroka za KREDIT.


Imam tako izkušnjo v bližjem družinskem krogu. Kredit je bil za 15 let, vmes je šlo prijateljstvo, zamenjala se je generacija. Kreditojemalec (celo dela na sodišču) se je začel izogibat plačilom, prepisal lastnino na druge. Na koncu je banka vzela tistemu kjer je bilo najlažje, poroku. Slednjemu je edino ostala privat tožba katere rezultat ni nujno ugoden (ker vendarle se je nekoč strinjal s poroštvom prijatelju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

chuck ::

Avto ni drag, cca 6000 EUR, kar mi tudi v najslabšem primeru ni problem pokriti in obdržati avto.
Ne da pa se mi ukvarjati z dopisi iz policije za morebitne prekrške, dokazovati kdo je voznik ali karkoli podobnega. Bom preveril za poroko.

facepalm ::

kupi avto sam in njega vpisi kot uporabnika v prometno in obdrzi 2. kljuc. tako kot leasing, zahtevaj tudi kasko zavarovanje. v primeru neplacila, imas vsaj avto.

v tem primeru bo tudi on moral zaupati tebi, da bos avto prepisal nanj, ko ga bo odplacal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

MadMicka ::

Naj on vzame leasing, ti pa greš za poroka, najbolj simple.

IL_DIAVOLO ::

6k ni sposoben odplacati v 6 letih? Leti, koliko te noge nesejo.

Starscream ::

Prijatelj gor ali dol, ne narediti neumnosti :).

c3p0 ::

Se mi zdi, da bi kolega rad do zastonj avta, ali pa je vsaj naivno lahkomiseln...

MostWanted ::

denarja avtov in žensk se ne sposoja!! pa je lahk ne vem kak dober frend še od malih nog

nekikr ::

Naredi to, splača se ti. Zdaj greste recimo s kolegi ven in ko daš za rundo pride 5x2EUR=10EUR. S tem, ko boš temu prijatelju posodil denar boš profitiral, ker boš skoraj od tistega trenutka naprej za rundo dal samo še 4x2EUR=8EUR. Skozi leta se to že nabere.

Če sta še mladeniča potem ok, sta si oba tole preveč romantično predstavljala in se še nikoli nista opekla. Ostali kolegi za kaj takega ne bi niti rekli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

solatko ::

gametech - Za avto drži samo, če ti predstavlja statusni simbol. Jaz sem z avti sposojenimi od prijateljev, v življenju, naredil vsaj 100kkm, oni pa z mojimi vozili tudi približno toliko. Če imaš avto kot delovno sredstvo, ga nikakor ne moreš izenačit z ženo ali denarjem, pa tudi glavnika in zobne ščetke se ne posoja.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

chuck je izjavil:

Prijatelj me sprašuje, če bi zanj vzel avto na leasing, saj ni kreditno sposoben. Trajal pa naj bi 6 let. Samega kredita mi ni problem vzeti, moti me predvsem kazenska odgovornost pri prekrških, radarjih? Še kaj drugega?
Obstaja možnost, da v prometni ali kjerkoli drugje se zapiše drugi voznik oziroma, da tega avtomobila ne uporabljam?

DON'T DO IT!!! Pri denarju se prijateljstvo konča. Slej ko prej te bo nategnil

Netrunner ::

sandmat je izjavil:

naj vzame na kredit kjer mu greš ti za poroka.

Zakaj ne lizinga, primer: prijatelj naredi totalko, lizing hiša zahteva preostanek neplačanega denarja (ki ga od zavarovalnice v takšni vsoti ne boš dobil), plačat moraš ti, v parih mesecih.


Kaj ne tega pokrije polni kasko, kateri je pri lizingu obvezen?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

St235 ::

ni nujno, ker zavarovalnica lahko izplača t.i. ekonomsko totalko, ki ni nujno enaka temu kar si dolžan leasing hiši.

solatko ::

Tudi navadno totalko izplačajo po evrotax tarifi, ki je precej nižja od tega, kar si dolžan leasingu, razen, če si kupil avto z velikim popustom in starost ni več kot 2 leti.
Delo krepa človeka

Miha 333 ::

In leasing zahteva poplačilo v celoti takoj, ni možno niti to, da bi nadaljeval s plačevanjem obrokov.

zobnik ::

naj si kupi avto za 500 evrov.
Pa da fovšarija je zgleda že v vsakega prišla.

fosil ::

Staršev nima? Bratov, sester nima? Zakaj mu tega noče naredit nihče od sorodnikov?
Izogibaj se poroštva, če on ne bo plačal bodo terjali tebe, avto bo pa še vedno njegov.
Če pride do rubeža nič ne gledajo kdo bi moral najprej plačat, gledajo samo komu lahko najlažje vzamejo.
Tako je!

cegu ::

Če boš že to naredil, ti svetujem vsaj sledeče:

Trajniki med fizičimi osebami so brezplačni. Gresta oba na njegovo banko, on podpiše trajnik, da se vsak mesec (najraje na dan plače) z njegovega na tvoj TRR nakaže toliko in toliko.

V tem primeru nikoli ne bo mogel reči "pozabil sem" ali pa "nimam ta mesec"... če bo hotel preklicati bo moral prekiniti svojo pogodbo z banko. To sicer lahko stori kadarkoli, ampak je malo več dela in malenkost manj verjetno - razen če te namerava odjebat.

Podpišita tudi pogodbo o posojilu obvezno pri notarju. V tem primeru ga lahko brez težav izterjaš kar on-line... Zaupanje na zaupanje...


Ponavadi ko mene kdo vpraša za denar, začnem pisati pogodbo in jih zelo hitro mine da bi si kaj izposodili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cegu ()

c3p0 ::

Netrunner je izjavil:


Kaj ne tega pokrije polni kasko, kateri je pri lizingu obvezen?


Pa je npr. spil 2 pirčka namesto enega, hik, in od kaska ne pride nič... Kaj pa zdaj?

GupeM ::

Ne delaj tega. Mogoče niti nima slabih namenov, prvih nekaj mesecev ti bo tudi plačal, nato bo en mesec ugotovil, da ti ne more, ker mora, recimo, narediti servis na avtu. Ko bo enkrat ugotovil, da brez problema odlaga s plačilom, mu bo to prišlo v navado. Na koncu boš ostal brez denarja.

c3p0 ::

Tako je večinoma. Lahko se odločiš, da si svinja zdaj in obdržiš denar, morda celo prijatelja, lahko pa si svinja potem, ker ne razumeš njegovih problemov, izgubiš pa denar in prijatelja.

K0l1br1 ::

Kaj za 6 jurjev na 6 let ni kreditno sposoben?

Invictus ::

Očitno ne...

Sam sem kolegu posodil denar. Ga niti nisem pričakoval nazaj. Sam ni šlo za avto, ampak ureditev nekih papirjev glede lastništva nepremičnine.

Ampak sem dobil vse nazaj..

OP, samo še nekaj, kar se tiče poroštva. Če bo šel za poroka, potem se ti bo znesek kredita, lizinga štel kot da si ga ti vzel. In se ti lahko zgodi, da boš potem TI kreditno nesposoben... In zaradi tega ne boš dobil kredita zase...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne dobim lizinga za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5513592 (9391) Tilen
»

kredit/leasing

Oddelek: Loža
4813707 (11197) Mavrik
»

Zakaj se prodajajo malo rabljeni avtomobili ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9517428 (14445) rejven
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611892 (10308) fosil
»

Kredit

Oddelek: Loža
228865 (7921) mitja73

Več podobnih tem