» »

Bo EU predpisala enotne polnilce mobilnikov?

1
2
»

Mato989 ::

Saj jo lahko komot zamenjaš. Tudi če si laik.


Nekoč je dejansko bilo komot, danes je bistveno manj, to je dejstvo, nekoč je tudi moja babica znala zamenjat baterijo na praktično vseh telefonih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jb_j ::

Najbrž bi blo zlo pametn, da bi to nardil.
Apple je včasih dobro služil na periferiji (zarad patentov), sedaj imajo to kitajci čez, s plačanimi patenti ali brez.
In sm naroču kable iz kitajske sicer micro usb, in moram rečt, da so boljše kvalitete od vseh original apple kablov,
ki jih ima sestra za tablco.

Tko, da ja, sem za enotne polnilce za vse 5v naprave. Aj dobr al pa mal več, če je un quick charge.

Je že mal smešn vse skup, kot, da bi doma mel različne 220v vtičnice, kamor lahko priklopiš le določene naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Invictus ::

Huaweijev zadnji standard za hitro polnjenje je 9V/2A.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jb_j ::

Invictus je izjavil:

Huaweijev zadnji standard za hitro polnjenje je 9V/2A.



novo sranje v množici polnilcev. (kopira applov način prodaje periferije)
baje spet ni v skladu s quickcharge.

ma kako je težko, nardit standardn 5v2a polnilc, in potem še quickcharge za tiste, ki to rabijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Mato989 je izjavil:

Saj jo lahko komot zamenjaš. Tudi če si laik.


Nekoč je dejansko bilo komot, danes je bistveno manj, to je dejstvo, nekoč je tudi moja babica znala zamenjat baterijo na praktično vseh telefonih =)


hočjo telefone narest za potrošn materjal, kjer je problem le baterija.
pa enostavnost menjave ekrana in leče za fotoaparat.

so šli že tolk daleč, da če hočš baterijo menjat, moraš še ekran zraven.

mam 3leta star telefon, in bi ga bi obdržal, če lahko s šraufcigerjem zamenjam ekran enostavno. (če se bo razbil slučajno)
pr bateriji in leči za fotoaparat je ta problem enostaven. mi je nekak dovolj ta telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

nodrim ::

USB C je končno kul, ampak lightning je še vedno boljši konektor, ki se pri vstavljanju zatika veliko manj kot C in nima "luknje" v sebi za nabiranje umazanije in vsega ostalega.

Infinity ::

jb_j je izjavil:

Invictus je izjavil:

Huaweijev zadnji standard za hitro polnjenje je 9V/2A.



novo sranje v množici polnilcev. (kopira applov način prodaje periferije)
baje spet ni v skladu s quickcharge.

ma kako je težko, nardit standardn 5v2a polnilc, in potem še quickcharge za tiste, ki to rabijo.



9V/2A je seveda definiran standard znotraj Power Delivery, več si lahko prebereš tu USB (Physical) @ Wikipedia .
Zadeva ni tako slaba in neumna kot jo želiš predstavit, vsi quickcharge-i (ipd.) so samo hacki znotraj USB omejitev (5v/0.5A), med tem ko USB-C podpira do 100W (20V/5A), seveda to velja samo če imaš proper polnilec s podporo PD, kabel in napravo ki je tega sposobna, telefoni ponavadi prebavijo max 18W (9V/2A).

jb_j ::

kakšni so pa prenosi podatkov?
usb-c vs lighting prenosne naprave

lightning zgleda mal bolš ker ima tud iz spredne strani zaobljen priključek.

najbrž bo usb-č, še to popravu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Sheteentz ::

Mato989 je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

zakaj bi menjal baterijo?


Ne gre se za to zakaj bi jo menjal, ampak gre se za to da pri 90% telefonov če hočem menjat moram dobesedno dol lomit zadnjo ploščico namesto da bi bila enostavno odstranljiva kot nekoč itd...

Če govorim iz osebne izkušnje lahko rečem, da v od leta 2010, ko sem kupil Nexus S, nikoli nisem menjal baterije. Je tudi res, da me po treh letih uporabe telefona ne preseneča, če ima baterija slabšo kapaciteto.

ps: na račun bolj zaprtega ohišja tudi odpadejo scenariji, ko se je telefon prav smešno raztreščil, ko je padel na tla in sta pokrovček in baterija odletela vsak v svojo smer, po možnosti pod kakšen avto.

Mato989 ::

Če govorim iz osebne izkušnje lahko rečem, da v od leta 2010, ko sem kupil Nexus S, nikoli nisem menjal baterije. Je tudi res, da me po treh letih uporabe telefona ne preseneča, če ima baterija slabšo kapaciteto.


Seveda te ne preseneča, saj nobenega od nas, ampak bistvo je v tem, da če nisi nekdo ki pač je tehničen tip, kot morda ti in jaz ki sem serviser in pač večino zadev odprem sam, tudi za ceno kakšne zlomljene zadnje strani itd... imaš po 2-4 letih na voljo sledeče:

1. Zamenjaš baterijo na servisu kjer ti računajo delo vsaj 25-40€
2. Zamenjaš telefon

In ker je po 3-4 letih večina telefonov vredna MANJ kakor 160€ (po mojih ocenah) (seveda so izjeme ala iphone, pa kakšni flagshipi dobri) se seveda večina odloči da bo raje menjala telefon

Kako prikladno za proizvajalce.

ps: na račun bolj zaprtega ohišja tudi odpadejo scenariji, ko se je telefon prav smešno raztreščil, ko je padel na tla in sta pokrovček in baterija odletela vsak v svojo smer, po možnosti pod kakšen avto.


Res katastrofa, da si se moral sklonit in pobrat izpod avta... no danes to rezultira v zlomljenem zadnjem steklu od novega iphona, kar stane dosti več kot če greš 1x na kolena iskat pod avto baterijo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Unknown_001 ::

FTad je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

USB C je nekaj najboljšega kar se je zgodilo človeštvu.


jaz se ne strinjam. Moti me predvsem to, da se kabel ne zatakne tako dobro kot mUSB. Ko imam mobi na drzalu v avtu in vklopljen kabel, ki se ga vtakne spodaj, se na malce luknjasti cesti takoj iztakne in ga je treba nonstop nazaj vtikati. Pri mUSB-ju tega ni bilo, saj si imel na jezicku se dva "zobka", ki sta dobro drzala.


Slabe tolerance ujemov. Pač...

Ja oni so imeli 2 zobca.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Geho ::

Unknown_001 je izjavil:

USB C je nekaj najboljšega kar se je zgodilo človeštvu.

Mogoče za polnilce, za povezavo naprav pa nikakor, ker je poln kaos zdaj s temi kabli za 4K monitorje. Večina monitorjev še vedno vhode DP in HDMI, potem rabiš kupit DP/mDP -> USB-C ampak potem ugotoviš, da nekateri kabli sploh ne delajo, na enih dela samo 30Hz, na enih pa ok 60Hz. Isti šmorn je HDMI.
Najbolj je bil DP-mDP/TB2, preprost utaknu v prenosnik in bum DELA. Najprej je bil MST, pol so pa nadgradil software, pa je šlo na SST, ampak vedno brez večjih problemov 4K @ 60Hz.

louser ::

Invictus je izjavil:

Huaweijev zadnji standard za hitro polnjenje je 9V/2A.

Ne ni. Ta je FastCharge, ki sovpada z QuickCharge 2@Qualcomm, zatorej podpira tudi tisto. SuperCharge pa zna furat 5/4,5. Mimogrede tudi Samsungov standard laufa na 9/2 in tako tudi podpira QC2. Prihajajoči Huaweijev standard bo pa še hitrejši od česarkoli komercialno širše dostopnega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Lonsarg ::

Komercialno dostopen je že dolgo USB-C PD 60W, ki ga med drugim podpira Applov Macbook Air.

Qualcomm QuickCharge od verzije 4 dalje ima obvezno podporo USB-C PD(najverjetneje ker je google zagrozil da ne bo podpiral Android naprav, ki kršijo USB-C standard, ki namreč zahteva podporo USB PD). Skratka USB-C PD je že zmagal, to je polnilni standard za novih nekaj desetletij in bo nadomestil vse razne Fast charge hacke, ki si je vsako podjetje zmislilo svojega.

Bo pa seveda malo trajalo da vse drugo izumre, iz tega stališča bi bila regulacija super, ker bi pospešila zadeve.

Jst ::

Glede različnih hitrih standardov polnilcev za mobilce:

Huawei P10, originalni polnilec z originalnim kablom napolni telefon v eni uri (od 20%).

Navaden polnilec, 5V/1A, potrebuje 4-5 ur.

Če ga nafilam z originalnim polnilcem, mi baterija zdrži od jutra, zvečer je pa že okoli 30%. Če pa uporabim počasni standard, mobilc zdrži cel dan in šele naslednji dan okoli treh začne jamrati da je baterija 20%. Ampak pri počasnem polnenju je 20% vsaj še par ur, da komot pridem domov, medtem če je bil nafilan z originalnim polnilcem, pa pri opozorilu za 20% baterije čez par deset minut samo še 10%.

Če ga polnim z Huawei polnilcem je telefon zelo vroč pri polnenju. Jaz osebno bi rekel, da preveč.

Zato ga filam počasi čez noč.


Tudi če se mi kam mudi in dam polniti telefon pri recimo 40%, in čez pol ure kaže 80%, se teh 80% hitro izprazni, če recimo slikam kakšen grad, jamo,...

Enako se obnaša LG G5 pri polnenju z njihovim polnilcem.

Tako da - kar se tiče mojih osebnih izkušenj - bodo morali izpolniti/izboljšati kemijo baterij, preden bo polnenje pri 10, 15, 20W uporabnih.


my 2 cents z P10 in G5.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Furbo ::

Lonsarg je izjavil:

Bo pa seveda malo trajalo da vse drugo izumre, iz tega stališča bi bila regulacija super, ker bi pospešila zadeve.

Nah, regulacija bo kot vedno samo izkrivila trg in dolgoročno škodila napredku.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

gendale2018 ::

glede baterij

samo zamenljiva ni dovolj, ker ti to samo po sebi ne pomaga glede na to, da je itak tisoč različnih modelov telefonov vsak s svojo baterijo

naj dajo nekje tri standardne velikosti baterija (mala, normalna, velika) in bo

[D]emon ::

Izboljsat kemijo baterij. (Zadnjih 20 let na vsake par let beremo o "revolucionarnih novih baterijah")

Standardizirat protokol za polnjenje.

Standardizirat modele baterij (in obvezno s strani userja zamenljivost le-teh).
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

Izboljsat kemijo baterij. (Zadnjih 20 let na vsake par let beremo o "revolucionarnih novih baterijah")

Standardizirat protokol za polnjenje.

Standardizirat modele baterij (in obvezno s strani userja zamenljivost le-teh).


V teoriji je to možno v praksi pa baterija s Fluorom ni ravno safest thing to do.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

[D]emon ::

Ker litijeve baterije so pa tako jebeno varne, ane ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Unknown_001 ::

[D]emon je izjavil:

Ker litijeve baterije so pa tako jebeno varne, ane ?


Belivej... bistveno bolj kot fluor.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

MrStein ::

gendale2018 je izjavil:


naj dajo nekje tri standardne velikosti baterija (mala, normalna, velika) in bo

A, AA in AAA. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski poslanci želijo poenotenje polnilnikov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4811012 (8000) Lonsarg
»

Google zavrača evropske očitke o zlorabi prevladujočega položaja

Oddelek: Novice / Tožbe
156359 (4971) SimplyMiha
»

Evropski parlament podprl enotne polnilce mobilnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9925788 (20869) Lonsarg
»

Prihajajo enotni polnilci za prenosne računalnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6622735 (18173) Malajlo
»

Kje so enotni polnilci mobilnih telefonov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10828541 (22296) OK.d

Več podobnih tem