» »

Stalni naslov bivanja?

Stalni naslov bivanja?

Glodko ::

Ali je nujno, da imaš prijavljen stalni naslov bivanja? Situacija je namreč sledeča. Sem v najemu (kjer sicer lahko prijavim začasno bivanje, ne pa tudi stalno). Hkrati pa z mojo primarno familijo (kjer imam trenutno prijavljen svoj stalni naslov) nismo v najboljših odnosih (jebiga) in bi želel umakniti svoje stalno bivališče s tega naslova. V bistvu kot tako je vprašanje, ali lahko v SI funkcioniraš in nimaš prijavljenega stalnega naslova?

McHusch ::

Če si v najemu legalno, lahko prijaviš stalno prebivališče na tem naslovu, pa če se najemodajalec postavi na glavo.

Mavrik ::

Tako je, najemodajalec pri tem nima nobene besede - prijava prebivališča pa koristi tebi kot najemniku.
The truth is rarely pure and never simple.

VaeVictis ::

Mavrik je izjavil:

Tako je, najemodajalec pri tem nima nobene besede - prijava prebivališča pa koristi tebi kot najemniku.


Ali lahko najemodajalec oz. lastnik stanovanja sploh pogleda koliko ljudi je prijavljenih na dotičnem naslovu?

Kaj lahko sploh naredi, če ugotovi, da so prijavljeni ljudje, ki sploh ne živijo na dotičnem naslovu?

#000000 ::

Najemodajalec oz. lastnik še kako ima besedo, ker brez njegovega soglasja, ti ne moreš prijavit ne stalnega ne začasnega bivališča.

Miha 333 ::

#000000 je izjavil:

Najemodajalec oz. lastnik še kako ima besedo, ker brez njegovega soglasja, ti ne moreš prijavit ne stalnega ne začasnega bivališča.

S predložitvijo najemne pogodbe lahko prijaviš tako stalno kot tudi začasno prebivališče. Zahteva se namreč dokaz o pravici prebivanja na nekem naslovu. Šele če tega ni, je potrebno soglasje lastnika nepremičnine.

@Glodko: Stalno prebivališče je obvezno, začasno je opcijsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

WhiteLenate ::

Prijavo stalnega bivališča lahko urediš le z najemno pogodbo, soglasje lastnika ni potrebno. To se da urediti tudi elektronsko na e-Upravi, če imaš digitalno potrdilo in scan pogodbe.

Lastnik nepremičnine lahko z vlogo na UE preveri, kdo vse je prijavljen na naslovu. Vendar pa ne more nikogar odjaviti (niti stalnih niti začasnih prebivališč). V primeru, da je na naslovu prijavljen nekdo, ki tam ne prebiva, pa se sproži postopek ugotavljanja dejanskega prebivališča.

#000000 ::

Jest sem mogu podpisat potrdilo ki ga je x oseba slikala in pripela poleg svoje vloge na e upravi, nobene najemne pogodne ker seveda ni najemnik, jest sem pa lastnik, to je bilo pa nekaj let nazaj cca 4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

WhiteLenate ::

#000000 je izjavil:

Jest sem mogu podpisat potrdilo ki ga je x oseba slikala in pripela poleg svoje vloge na e upravi, nobene najemne pogodne ker seveda ni najemnik, jest sem pa lastnik, to je bilo pa nekaj let nazaj cca 4.

Ja, to je ena od treh možnosti za dokazilo o pravici prebivanja na naslovu. Drugi dve pa sta lastništvo nepremičnine ali najemna pogodba.

harvey ::

Kaj lahko sploh naredi, če ugotovi, da so prijavljeni ljudje, ki sploh ne živijo na dotičnem naslovu?

Gre na Upravno enoto in poda izjavo, da so na predmetnem naslovu ti in ti osebki. Enostavno potem stečejo ustrezni postopki za ugotavljanje preverjanja resničnosti bivališča.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Mavrik ::

harvey je izjavil:

Kaj lahko sploh naredi, če ugotovi, da so prijavljeni ljudje, ki sploh ne živijo na dotičnem naslovu?

Gre na Upravno enoto in poda izjavo, da so na predmetnem naslovu ti in ti osebki. Enostavno potem stečejo ustrezni postopki za ugotavljanje preverjanja resničnosti bivališča.


Vprašanje je seveda: Kako so ti osebki dobili najemno pogodbo, dokazilo o lastništvu ali izjavo lastnika, da lahko tam živijo?
The truth is rarely pure and never simple.

AndrejO ::

Glodko je izjavil:

Ali je nujno, da imaš prijavljen stalni naslov bivanja?

Da, nujno je. Slovenija ne dopušča možnosti, da državljan ne bi imel prijavljenega stalnega prebivališča.

Glodko je izjavil:

V bistvu kot tako je vprašanje, ali lahko v SI funkcioniraš in nimaš prijavljenega stalnega naslova?

Ne moreš.

Da se pa čisto OK funcionirati če imaš prijavljen b.v. stalni naslov. Če nisi ravno osumljen kakšne goljufije povezane s krajem bivanja (npr. lažno prikazovanje potnih stroškov), se ne bo v tebe nihče vtikal. Enega izmed začasnih naslovov lahko prijaviš kot naslov za dostavo uradne pošte za primer, da ti želi država poslati neko uradno pisanje in to je v splošnem vse, kar moraš paziti.

WhiteLenate ::

Mavrik je izjavil:

harvey je izjavil:

Kaj lahko sploh naredi, če ugotovi, da so prijavljeni ljudje, ki sploh ne živijo na dotičnem naslovu?

Gre na Upravno enoto in poda izjavo, da so na predmetnem naslovu ti in ti osebki. Enostavno potem stečejo ustrezni postopki za ugotavljanje preverjanja resničnosti bivališča.


Vprašanje je seveda: Kako so ti osebki dobili najemno pogodbo, dokazilo o lastništvu ali izjavo lastnika, da lahko tam živijo?

Verjetno so imeli pravico do prebivanja prej, pa se kasneje niso odjavili. Ali pa so ponaredili soglasje. :8)

Invictus ::

Ali pa bso bili prejšnji lastniki, ki so jih vrgli ven.

Sem tudi že sam to urejal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

AndrejO je izjavil:


Da se pa čisto OK funcionirati če imaš prijavljen b.v. stalni naslov. Če nisi ravno osumljen kakšne goljufije povezane s krajem bivanja (npr. lažno prikazovanje potnih stroškov), se ne bo v tebe nihče vtikal. Enega izmed začasnih naslovov lahko prijaviš kot naslov za dostavo uradne pošte za primer, da ti želi država poslati neko uradno pisanje in to je v splošnem vse, kar moraš paziti.


Nekje zadaj v glavi imam da ti koristi biti "pravilno" prijavljen pri sporih z najemodajalcem - primarno prebivališče pa to.
The truth is rarely pure and never simple.

AndrejO ::

Mavrik je izjavil:

AndrejO je izjavil:


Da se pa čisto OK funcionirati če imaš prijavljen b.v. stalni naslov. Če nisi ravno osumljen kakšne goljufije povezane s krajem bivanja (npr. lažno prikazovanje potnih stroškov), se ne bo v tebe nihče vtikal. Enega izmed začasnih naslovov lahko prijaviš kot naslov za dostavo uradne pošte za primer, da ti želi država poslati neko uradno pisanje in to je v splošnem vse, kar moraš paziti.


Nekje zadaj v glavi imam da ti koristi biti "pravilno" prijavljen pri sporih z najemodajalcem - primarno prebivališče pa to.

Ne vidim kako oz. na kakšni pravni podlagi.

Vse, kar sem našel v Stanovanjskem zakonu so bile pravice v primeru smrti najemnika ter pravica pri uvrščanju na čakalno listo za neprofitna najemna stanovanja, kjer se gleda na občino stalnega bivališča.

O tem sem se spomnil še na to, da je na naslov stalnega bivališča vezana volilna pravica za lokalne volitve in ostale stvari o katerih se odloča na lokalni ravni ter subvencije, ki jih podeljujejo občine. Na to prej niti nisem pomislil, ker nisem v življenskem položaju, kjer se bi me to tikalo.

Morda sem izpustil še kaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, vendar lastnine ni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659295 (6692) mikhaair
»

Najemnina

Oddelek: Loža
262669 (1628) BuDi79
»

pomoč pravniki - stalno prebivališče in teženje UE

Oddelek: Loža
325740 (4380) Markus386
»

"Oddaja" stanovanja sorodnikom

Oddelek: Loža
296926 (5400) St235
»

vprašanje za pravnike - prijava stalnega prebivališča v najemniškem stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6126222 (24610) Mavrik

Več podobnih tem