» »

Dilema pri nakupu športne ure

Dilema pri nakupu športne ure

miha188 ::

Zdravo,

Že dva dni raziskujem kakšno uro kupiti in sem šel danes v trgovine in moram reči, da mi po teži in izgledu najbolj ustrezata Suunto Ambit3 peak in Garmin Fenix 3 (brez HR). Pri teh urah me je predvsem pritegnila tudi vzdržljivost baterije in tudi dobre ocene delovanaj GPS in drugih stvari. Edina večja skrb je, da sta uri že precej stari in s tem bojazen po izgubi podpore pri softwaru.

Bi prosil za kakšne izkušnje iz prve roke glede teh dveh ur... Ker v osnovi mi je pomembno, da ura meri korake, je dobra za plavanje in tek v hrib. Sem probal tudi Fenix 5 in se jo v tujini dobi tudi že za dober denar, vendar je malce težja in tudi videz mi ni tako lep.

Hvala in lep pozdrav
  • spremenil: miha188 ()

benx ::

Uporabljam fenix serijo že cca 5 let, odlične ure.
to veš da je fenix 5 v treh različnih oblikah? 5X je skoraj identična 3, funkcijsko pa je razlika velika.
zadnji software update za 3 je bil februarja 2017.
12g razlike ne boš občutil.
nabavi 5 :)

miha188 ::

Ok, hvala za info.

MrNighthawk ::

fenix 5 je top ura... omenil si sicer, da jo rabiš samo za štetje korakov in plavanje in tek v hrib. Poglej še Suunto 3 Sport ali pa mogoče Polar M430, sicer bolj omejena funkcionalnost ampak za to, kar si napisal sta več kot dovolj. M430 ima tudi enega izmed boljših GPSjev in HR merilcev na zapestju. cenovno sta pa vsaj 200€ manj.

Malajlo ::

Jaz imam Ambit3 (Sport, ker ima za plavanje malo bolj podprto; lahko da bi že Runner to podpirala), ker lahko svojo aplikacijo spišeš precej enostavno. Ni pa (več) za šminkirat. Spartan je lepša ;)

Jst ::

Jaz imam že nekaj let Forerunner, točne oznake ne vem na pamet in je ne nosim vsak dan. GPS dela super, izvoz podatkov neproblematičen. Baterija zdrži cel dan lazenja v hrib (GPS vklopljen), ko je Idle, zdrži vsaj dva če ne tri tedne. Tako da bom jaz verjetno kupil spet Garmina - ampak bom počakal še na druge proizvajalce, da vsi izdajo najnovejše modele in primerjal. Vseeno imam občutek, da bo/je Garmin (mogoče Suunto) boljši od vseh.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

benx ::

Garmin in suunot sta po moje trenutno top, dosti velika izbira da vsak najde nekaj zase. Polar pa je malo zaspal, edino M200 se mi zdi odličen vstopni model ure za ta denar.

Machete ::

Suunto je malo overpriced za kar ponuja. Vsaj leto nazaj je bil.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Malajlo ::

Ja, ampak a lahko kje drugje kot pri Ambitu sestaviš svojo aplikacijo, ki ti prikazuje podatke glede na zadnjih x sekund? Ali pa hiperbolične funkcije na GPS koordinate obdela?
Ker če da, takoj menjam. Seveda če je ceneje. Hence.

benx ::

Kaj točno misliš s aplikacijo? najbrž ne samo konfiguracijo prikaza podatkov na zaslonu ure?

hiperbolične funkcije na GPS koordinate - tole se mi pa sploh ne sanja kaj je, ampak me pa zanima :)

Malajlo ::

Jadralske fore. Na vodi je štartna linija navidezna. Če označiš oba konca, lahko izračunaš oddaljenost od linije, čas glede na tvojo hitrost in smer. In obenem še, kje boš ob pisku. Pri doseganju obratne točke pa navidezno hitrost (VMG).
Za Suunto lahko svojo aplikacijo spišeš, da ti prikazuje podatke (hr, gps, kadenca, čas) tudi malo drugače. Npr. ali pospešuješ glede na zadnje pol minute. Hitrost vzpenjanja, kadenca vs. HR vs. speed.

MrNighthawk ::

Malajlo je izjavil:

Jadralske fore. Na vodi je štartna linija navidezna. Če označiš oba konca, lahko izračunaš oddaljenost od linije, čas glede na tvojo hitrost in smer. In obenem še, kje boš ob pisku. Pri doseganju obratne točke pa navidezno hitrost (VMG).
Za Suunto lahko svojo aplikacijo spišeš, da ti prikazuje podatke (hr, gps, kadenca, čas) tudi malo drugače. Npr. ali pospešuješ glede na zadnje pol minute. Hitrost vzpenjanja, kadenca vs. HR vs. speed.


Ko imaš enkrat Spartan/Suunto in podobno top uro opaziš razliko. Sicer še vedno je pogosto vprašanje ali amaterji res rabimo toliko podatkov.
Zato sem jaz z "novim" Fitbit Ionic kar zadovoljen :D končno so naredili "športno" uro

Jst ::

Malajlo: Če te prav razumem, si lahko na Garminu nastaviš recimo tako, da ti kaže kadenco glede na zadnjo minuto ali pet. Enako za "virtualne" točke.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

NikolormousB ::

Si pogledal Apple Watch?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart watch, kaj kupiti? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Kaj kupiti
1078162582 (3055) GupeM
»

Športna ura...katera?

Oddelek: Šport
176325 (5748) vuki
»

Tekaška ura

Oddelek: Šport
4410333 (6117) Machete
»

Merilec srčnega utripa

Oddelek: Loža
4712061 (6379) #000000

Več podobnih tem