» »

Raba oddaljenih računalnikov

Raba oddaljenih računalnikov

Lincolin ::

Zanima me samo to če bi se dalo da bi postavil doma oziroma v pisarni glavni računalnik s povezavo v internet nekje v tujem oziroma v oddaljenem računalniku pa bi postavil ta program da mi bi lahko bral podatke z odaljenega računalnika.
Podoben program vem da je apachi samo nevem kako se ga uporablja.
  • polepsal: darh ()

ru7 ::

...alpa Remote Administrator ma neki podobnega, mal počekiraj, da se dost stvari delat

mrTwelveTrees ::

jaz uporablam VNC... še kr dober
http://www.tightvnc.com/

Cokolesnik ::

Če boš potreboval kompleten nadzor nad računalnikom (če želiš na oddaljeno lokaciji imeti prikazano namizje in vse pripadajoče zadeve, pač enako kot bi fizično sedel za računalnikom, na katerega se povezuješ), potem lahko denimo v Windows XP elegantno vključiš možnost Remote Desktop ali uporabiš kakšno podobno orodje (kot navajajo zgoraj - meni je všeč Remote Administrator, ker omogoča poleg remote namizja še enostavno prenašanje datotek v stilu Raziskovalca in remote command prompt). Potem je tukaj še priljubljen opensource RealVNC.

Če boš ostal pri Remote desktopu iz WinXP, lahko za izmenjavo datotek postaviš kar FTP strežnik kot del IIS (IIS je potrebno dodatno namestiti, a je že vključen v WinXP, le obkljukati ga je potrebno naknandno), Remote desktop pa bo lahko dostopen tudi prek brskalnika, če boš namestil še Web strežnik (tudi del IIS - prednost tega: na oddaljenem računalniku kjer se boš povezoval, ni potrebno imeti dodatne programske opreme - dobrodošlo denimo na kakšnem javnem mestu, kjer ne pustijo nameščati programov, a imajo spletni brskalnik). Pri ostalih orodjih je namreč tako, da potrebuješ na obeh straneh neko namšečen program.

Ne glede na izbiro bo računalnik, do katerega boš tako dostopal, potrebno še učinkovito zaščititi (nameščati najnovejše varnostne popravke, požarni zid in podobno).
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do računalnika preko ADSLa?

Oddelek: Omrežja in internet
71113 (995) Ziga Dolhar
»

Povezava dveh računalnikov - VNC različice

Oddelek: Programska oprema
112763 (2389) #000000
»

Polna kontrola drugega PCja/desktop/remote

Oddelek: Pomoč in nasveti
81143 (1030) Racunalnik
»

oddaljeni nadzor

Oddelek: Programska oprema
7955 (896) ABX
»

Kako se po internetu povezati z namizjem drugega računalnika.

Oddelek: Omrežja in internet
92495 (2404) Cokolesnik

Več podobnih tem