» »

Zakon o trgovinah

Zakon o trgovinah

marko181914 ::

Lp.
Ali je trgovina po zakona dolžna kupcu prodati čisto vsako blago?
  • predlagal izbris: amacar ()

harvey ::

Ali je trgovina po zakona dolžna kupcu prodati čisto vsako blago?


V kakšnem smislu? Če nima na zalogi pač ne more prodati, če je omejitev, da je količina omejena za osnovne gospodinjske količine npr. 5 kg mesa, ti tudi ne proda 15 kg mesa, da bi koristil popust ali akcijsko ceno, ipd. So pač določeni prodajni pogoji - beri drobni tisk. In s tem prav nič ne kršijo zakona o pravicah potrošnikov.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

marko181914 ::

Naprimer:Da trgovina prodaja zvečilni tobak in zdravnica določene osebe pokliče trgovino in reče, da tisti osebi ne proda zvečilnega tobaka,ker bi to lahko ogrozilo zdravje tiste osebe, zaradi večje koncentracije nikotina in trgovina to posluša. Isto lahko to stori tudi policija.

St235 ::

Kako točno si pa sploh predstavljaš, da bi obvestil par tisoč trgovin, da osebi XY ne smejo prodat nekega izdelka?

marko181914 ::

Naprimer: Kompas shop, ki je edina trgovina v Sloveniji, katera prodaja zvečilni tobak.

starfotr ::

Ah, zasvojenost je problem. Po navadi vsi đankiji dobijo robo, ne glede na vse. Pač naredijo vse, da jo dobijo.

St235 ::

A se ti sploh zavedaš kako neumnost sprašuješ?

Utk ::

Zdravnik bo trgovine obvescal o zdravstvenem stanju nekoga? Kje, na luni? Kaj ma policija s tem? A alkoholiku mercator ne sme prodat alkohola?

St235 ::

marko181914 je izjavil:

Naprimer: Kompas shop, ki je edina trgovina v Sloveniji, katera prodaja zvečilni tobak.


od kje si pa sedaj privlekel to neumnost, da je kompas shop edini, ki prodaja zvečilni tobak?

A so mal tablete popustili, pa ni mamice doma?

marko181914 ::

Športne stave nimajo dolžnost, da bi bilokateremu pustile staviti in lahko to možnost določeni tudi ukinejo.

St235 ::

pigvini nimajo dolžnosti prodajat burek in lahko določeni obujejo tudi modre copate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mato989 ::

Generalno gledano, vsaj jaz sem bil tako podučen pred leti, ti BAJE trgovina lahko zavrne prodajo.... ne najdem nobenega zakona kjer bi ti prodajalec BIL DOLŽAN prodat nek izdelek, če se on odloči da ne... ali pa poslovodja, to kaj se bo z njim zgodilo ker ti takrat zavrne prodajo je pa drugo vprašanje...

Se pa spomnim ko sem delal v tehnični trgovini je en tip prišel nakupit ful zadev za 3 jurije in mu jih je moj sodelavec prodal, jaz kot namestnik sem bil tam najvišja inštanca v trgovini in so drug dan njegovi stari prišli nazaj da mormo kao robo vzet nazaj, ker ma ti psihične težave in sem jim lepo povedal da jaz nisem psiholog ali psihiater da bi ocenjeval psihofizične sposobnosti kupcev ampak samo prodajam in svetujem... seveda je potem regijski odobril vračilo in sem izpadel kot bedak, ker ne stojijo za nami in sem pač jih nekam poslal =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Tako prodajalci kot kupci v obligacijsko razmerje vstopajo prostovoljno. Obstojajo sicer določene omejitve (recimo prodaja alkohola in tobaka mladoletnim) in osnovna pravila igre (prepoved diskriminacije, obligacijski zakonik, zakon o varstvu potrošnikov) ampak v grobem nihče ne more nikogar prisilit da nekaj kupi ali proda.

Utk ::

Tu je vecji problem v tem, da naj bi zdravnik klicaril naokoli kaj se nekomu ne sme prodat. Tu ni problem v trgovini, je drugih hujsih.

St235 ::

to je pač budalaština, ki jo je nekdo nasanjal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enostranski odstop trgovine od nakupa

Oddelek: Pomoč in nasveti
415978 (4905) diNero
»

Black devil cigareti kje?

Oddelek: Loža
106395 (5733) heero
»

Stvari, ki jih pri nas ni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11026798 (22116) [D]emon
»

Ali lahko podjetje NE posluje z določenimi strankami... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13419354 (16552) imagodei
»

Duty Free na hrvaški meji

Oddelek: Loža
122059 (1675) Nagi Bator

Več podobnih tem