» »

Kupovanje hrane v trgovinah

Kupovanje hrane v trgovinah

1
2
3 4

Looooooka ::

Tak nacin prehranjevanja bo prisel za vami. Ko boste 40 stari vam bo zal za vse sranje, ki ste ga zmetali vase.
Telo ni glih najbolj obcutljiva zadeva ampak desetletja filanja s sranjem ga pa slej ko prej zjebejo. In da gres redno kupvat krompir v prahu, ki ga je tok na voljo. da glava pece na voljo...je iskanje tezav.
Recimo, da vam ne bo nic. Ampak tistim, ki pa bo, boste pa naj. na polno.
Skoda primerljiva z uzivanjem junk fooda ina/ali alkoholizmom.
Dokler se da normalno hrano kupit jo kupujte in jejte. Na dolgi rok si delate uslugo.

Utk ::

Haha, v eni temi se zmrduje nad lidlom, v drugi pa kupuje krompir iz vrecke v drugi trgovini.

Magic1 je izjavil:

Res ne vem kaj je problem s krompirjem v vrečki? Je pač dehidriran krompir v prahu. Daš pol vode in pol mleka, začimbe ter na koncu še maslo. Garant za konsistentno okusen pire, kar ne morem trditi za pire iz kupljenega krompirja xyz sorte.

Sej niti dva jabolka nista enaka, kot flasa soka iz 100% dodanega sladkorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Magic1 ::

Mal si falil, jaz se ne zmrdujem nad Lidlom. Določene zadeve ima čist ok.
Drgače pa ne jem ravno veliko pire krompirja, raje imam iz pečice, ali v solati. Pireja se mi pa res ne da iz nule delat.
Magic

Unknown_001 ::

Magic1 je izjavil:

Mal si falil, jaz se ne zmrdujem nad Lidlom. Določene zadeve ima čist ok.
Drgače pa ne jem ravno veliko pire krompirja, raje imam iz pečice, ali v solati. Pireja se mi pa res ne da iz nule delat.


Največ dela maš s kuhanjem krompirja. Ostalo je stvar mučkanja in 5 minut časa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Magic1 ::

Lupit, kuhat in na koncu mečkat, cca 30min. Iz vrečke je ready in 5min pa kot sem rekel je bolj problem v kupljenem krompirju, ki ne da vedno zadovoljivih rezultatov.
Magic

MostWanted ::

shadeX je izjavil:

MostWanted je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pomursko mleko ob četrtkih v Lidlu znižano na 0.57€/komad. Prihraniš + kvalitetno robo dobiš (Cena pomurskega mleka je drugače okol 1€/komad). Drugače večino živil kupim v Sparu s spar plus kartico, tam tudi največ prihranim, pa za kvaliteto me ne skrbi ker v sparu je načeloma skoz kvalitetna roba.


v eurospinu pa 1,5% mleko 1l - 0.45€. hah!


Že. Ampak razlika v okusu mleka je kot noč in dan.


za mene in mojo družino ni razlike. tudi gostje (sorodniki, prijatelji) niso prepoznali razlike,v kavi ali čokolešniku... mleko samo so pa tudi samo 3 opazili da je 1.5%.

mojsterleo ::

Največ kupujemo v Mercatorju. Razlog je predvsem dobra ponudba svežega sadja in zelenjave, kateri se lahko približa samo špar. Pozabite razne lidlove in hoferjeve 'tržnice'. Le te me vedno znova razočarajo. Tukaj je še udobje nakupovanja s pika kartico.
Bi pa v lidlu/ hoferju pohvalil žemljice in kruh, tisti ki ga sproti pečejo. Vedno je hrustljavo in okusno.
Najslabši kruh je pomoje v šparu. Kajzerice npr so narejene iz ene čudne sladke moke ki se hitro pokvari.
Omenili ste leclerc. Tam kupujem dva do trikrat tedensko. Težko bi rekel da je to najcenejša trgovina. Če ne bi popali bonov na relativno velik asortiman artiklov, bi bila košarica uboga, denarnica pa prazna. Tudi ponudba sadja in zelenjave ter kruha se mi ne dopade. Probal sem tudi kar nekaj njihovih slaščic pa nekaj posebnega tudi niso pa še kar drage so. rogljički hitro čez euro na komad.

Zgodovina sprememb…

shotalick ::

Pika na i je izjavil:

Šok.
Moški kupončkajo in iščejo popuste pri hrani?

Ko bi dobil dobro pripravljen pire iz vrečke in kupljeno praženo čebulo na mizo, še vedel ne bi, da je kaj "narobe" z njima.
Včasih pa res ne bi škodovalo, če bi se držali moškoženske tradicionalnosti....

Ok, čas kislih kumaric je, tudi na slotechu, razumem.


Aja, po tvoje samo babe hodjo v trgovino in kupončkajo oz. gledajo popuste? Mogoče je kje drugače in poleg ostalih stvari, dec poskrbi tudi za to. Je kje problem? Ti je bad, ker to tvoj ne naredi in maš ti posla s šminko, predn greš v trgovino?

Ne vem kako pri vas jeste praženo čebulo, vendar pri nas jo ne postavljamo na krožnik ob kosilu, ampak jo uporabimo kot dodatek jedem (zgostitev, okus). Ti pa svetujem, da si poizkusiš pripraviti tudi tenstan krompir iz vrečke....mmmmmm...more bit dobr.

tikitoki ::

Magic1 je izjavil:

Lupit, kuhat in na koncu mečkat, cca 30min. Iz vrečke je ready in 5min pa kot sem rekel je bolj problem v kupljenem krompirju, ki ne da vedno zadovoljivih rezultatov.


Ojoj, pri nakupu krompirja moras biti pozoren na vrsto, ki je ponavadi napisana na vrecki. A pri pecenem in kuhanem krompirju pa ti je vseeno?

MostWanted je izjavil:

shadeX je izjavil:

MostWanted je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pomursko mleko ob četrtkih v Lidlu znižano na 0.57EUR/komad. Prihraniš + kvalitetno robo dobiš (Cena pomurskega mleka je drugače okol 1EUR/komad). Drugače večino živil kupim v Sparu s spar plus kartico, tam tudi največ prihranim, pa za kvaliteto me ne skrbi ker v sparu je načeloma skoz kvalitetna roba.


v eurospinu pa 1,5% mleko 1l - 0.45EUR. hah!


Že. Ampak razlika v okusu mleka je kot noč in dan.


za mene in mojo družino ni razlike. tudi gostje (sorodniki, prijatelji) niso prepoznali razlike,v kavi ali čokolešniku... mleko samo so pa tudi samo 3 opazili da je 1.5%.


To, da je posneto mleko se opazi, mogoce pa so gosti tudi vljudni in ne komentirajo? In ravno pri mleku so velikokrat obcutne razlike v okusu. Mleko iz evrospina ne kupuje, ker je imelo vedno ogaben priokus. Mogoce je sedaj boljse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

gruntfürmich ::

korenje3 je izjavil:

piščanec, krompir v prahu, cocacola = 1,5+0,3+1€ = 2,8€. To je to za cel dan.

zate ali na splošno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

tikitoki je izjavil:


Ojoj, pri nakupu krompirja moras biti pozoren na vrsto, ki je ponavadi napisana na vrecki. A pri pecenem in kuhanem krompirju pa ti je vseeno?



Verjetno kupi predpečen krompir iz pakla...

starfotr ::

Ma jebo vas. Če želite poceni, dobro in zdravo jesti, morate kupovati osnova živila. Ne pa industrijsko predelane hrane. Industrija ne dela zastonj.

link_up ::

cakaj kaj? otroke futrate s pretecenim mesom? Ja tisto meso je cez rok in ne pred rokom...

Za hrano se za stiriclansko familijo na mesec porabi cca. 500 evrov. Otroci morajo jesti raznoliko in kakovostno! Vsaj tistih prvih 15 let...
In and Out

Smurf ::

Malce ste prevec v vatah. Pri vecini zivil je precej jasno, ce je zadeva pokvarjena ali ne. Samo slepo verjeti rokom je itak butasto (ker se lahko pokvari ze prej zaradi napacne hrambe, ponavadi pa je ok tudi nekaj casa cez rok, ni to ekzaktna znanost).

link_up ::

ne sanjaj, ne segrejes vsakega mesa nad 150C, kjer je potem zadostna sterilizacija. Nekateri se pac ne rabijo obremenjevat s petimi evri. Mi pa je hudo za tiste, ki nimajo izbire.
In and Out

Smurf ::

link_up je izjavil:

ne sanjaj, ne segrejes vsakega mesa nad 150C, kjer je potem zadostna sterilizacija. Nekateri se pac ne rabijo obremenjevat s petimi evri. Mi pa je hudo za tiste, ki nimajo izbire.

Ne vidim kaj ima veze s ceno. Glih tisti ta starani so najdrazji ;).

Verjetnostost, da se bos zatrupil z mesom, ki je v leclercu s popustom (ker je z par dni tam) in normalnim, je priblizno enaka. V obeh primerih se ne bi smel, lahko pa se, ce so ga kaj narobe skladiscili (v obeh primerih).

Osebno ne gledam kaj ima popuste, ampak kupujem tisto kar mi pase. Ostajam pa realen glede zivil (in ne uporabljam zgolj "zdrave kmecke" pameti xD).

Ce ze moras pri otrocih paziti, da jim ne dajes ravno krvavih zrezkov, ker so nekoliko bolj dovzetni do zajedalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Smurf ::

Pa se enkrat tukaj ni govora o pretecenem mesu, ampak mesu, ki je tam par dni vec. Jaz ne vem, a si vi mislite, da trgovine lahko prodajajo pokvarjeno meso :)?

Mare2 ::

Krompir se lahko skuha v mikrovalovki, če je nujno. Torej, če se mudi. V pokriti nekovinski posodi brez vode (olupljen za pire, neolupljen za pražen ali krompir v solati) v osmih minutah, če je manjša količina.

starfotr ::

Ja, hrana iz mikrovalovne je pa res super.

tikitoki ::

c3p0 je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Ojoj, pri nakupu krompirja moras biti pozoren na vrsto, ki je ponavadi napisana na vrecki. A pri pecenem in kuhanem krompirju pa ti je vseeno?



Verjetno kupi predpečen krompir iz pakla...


Se moram doizobraziti, ker je ocitno moj nacin prehranjevanja zastarel.

link_up je izjavil:

ne sanjaj, ne segrejes vsakega mesa nad 150C, kjer je potem zadostna sterilizacija. Nekateri se pac ne rabijo obremenjevat s petimi evri. Mi pa je hudo za tiste, ki nimajo izbire.


Eni sam vemo, da za sterilizacijo ni potrebnih 150°C in razumemo, da je nepotrebna, ker patogene bakterije ne prezivijo ze pasterizacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

link_up ::

tikitoki je izjavil:

c3p0 je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Ojoj, pri nakupu krompirja moras biti pozoren na vrsto, ki je ponavadi napisana na vrecki. A pri pecenem in kuhanem krompirju pa ti je vseeno?



Verjetno kupi predpečen krompir iz pakla...


Se moram doizobraziti, ker je ocitno moj nacin prehranjevanja zastarel.

link_up je izjavil:

ne sanjaj, ne segrejes vsakega mesa nad 150C, kjer je potem zadostna sterilizacija. Nekateri se pac ne rabijo obremenjevat s petimi evri. Mi pa je hudo za tiste, ki nimajo izbire.


Eni sam vemo, da za sterilizacijo ni potrebnih 150°C in razumemo, da je nepotrebna, ker patogene bakterije ne prezivijo ze pasterizacije.



bakterije tudi tezko prezivijo odziv nasega imunskega sistema. Catch je v strupih, ki jih te bakterije proizvedejo in nekateri so cisto obstojni proti vrocini.
In and Out

c3p0 ::

Prioni "preživijo" vse...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

joze67 ::

starfotr je izjavil:

Ja, hrana iz mikrovalovne je pa res super.

Kaj te moti? Gre za način kuhanja (ne pogrevanja, kjer je spet vseeno, s čim pogreješ).

scipascapa je izjavil:

Pa ravno Spar je najdražji :)

Ni Mercator?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

zobnik ::

Smurf je izjavil:

Pa se enkrat tukaj ni govora o pretecenem mesu, ampak mesu, ki je tam par dni vec. Jaz ne vem, a si vi mislite, da trgovine lahko prodajajo pokvarjeno meso :)?


odg.iz strani mnistrstva BO, potrošniki moramo zaupat deklaraciji, tak so men odpisal...ta je tak bosa da bolj ne more bit. Se prav nekdo je sprejel zakone na tem področju in to mora veljat. ahahaha se prav da se zakosnko lahko prodaja tud na pol pokvarjeno meso in potoršniki to moramo vrjet, ker kao s takim mesom ni nič narobe. fu*njeni so

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Smurf ::

zobnik je izjavil:


odg.iz strani mnistrstva BO, potrošniki moramo zaupat deklaraciji, tak so men odpisal...ta je tak bosa da bolj ne more bit. Se prav nekdo je sprejel zakone na tem področju in to mora veljat. ahahaha se prav da se zakosnko lahko prodaja tud na pol pokvarjeno meso in potoršniki to moramo vrjet, ker kao s takim mesom ni nič narobe. fu*njeni so

Ne, trgovina mora skrbeti, da hrana ni pokvarjena. Ce se bo nekaj ljudi zastrupilo s hrano iz neke trgovino, bodo kmalu dobili inspekcijo.

Seveda pa je pametno, da ti kot uporabnik tudi preveris ali je neko zivilo pokvarjeno ali ne (kot je smiselno, da pogledas naokoli, ko gres cez prehod za pesce ob zelenem semaforju).

tikitoki ::

link_up je izjavil:

tikitoki je izjavil:

c3p0 je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Ojoj, pri nakupu krompirja moras biti pozoren na vrsto, ki je ponavadi napisana na vrecki. A pri pecenem in kuhanem krompirju pa ti je vseeno?



Verjetno kupi predpečen krompir iz pakla...


Se moram doizobraziti, ker je ocitno moj nacin prehranjevanja zastarel.

link_up je izjavil:

ne sanjaj, ne segrejes vsakega mesa nad 150C, kjer je potem zadostna sterilizacija. Nekateri se pac ne rabijo obremenjevat s petimi evri. Mi pa je hudo za tiste, ki nimajo izbire.


Eni sam vemo, da za sterilizacijo ni potrebnih 150°C in razumemo, da je nepotrebna, ker patogene bakterije ne prezivijo ze pasterizacije.



bakterije tudi tezko prezivijo odziv nasega imunskega sistema. Catch je v strupih, ki jih te bakterije proizvedejo in nekateri so cisto obstojni proti vrocini.


Tvoj argument zagovarja potrebo po 150°C za sterilizacijo:)?

Pa mati narava te je opremila z sistemom za detekcijo pokvarjenega mesa, imenuje se nos.

c3p0 je izjavil:

Prioni "preživijo" vse...


A si trol al sam zlo neumen? Pri prionih ti sveze meso ne bo popolnoma nic pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

sm4rt4ss ::

Vse stvari kupujem v Sparu, nekaj malega pa v Lidlu (kruh, tuna, navadni jogurt). Ker kupujem skoraj vsak teden enako, akcij ne gledam. Koristim pa seveda 25% kupon na najdražji izdelek v vozičku. So mi že večkrat rekli, tud punca mi najeda s tem, da mi moral šparat pri hrani. Hrana je zadnja stvar pri kateri bom šparal. Raje imam slabši mobitel, avto ali pa oblačila, pri hrani ne odstopam. Mercator se je grozno poslabšal v zadnjih parih letih, Tuš pa mi je preveč odročen. Tud v Hofer grem tu pa tam, če majo kak tehničen izdelek v akciji.

shotalick ::

link_up je izjavil:

cakaj kaj? otroke futrate s pretecenim mesom? Ja tisto meso je cez rok in ne pred rokom...

Za hrano se za stiriclansko familijo na mesec porabi cca. 500 evrov. Otroci morajo jesti raznoliko in kakovostno! Vsaj tistih prvih 15 let...



Še en pameten v božjo mater. Meso ni pretečeno, OK? Tako kot ti pravi tikitoki, imam nos in oči, da vem, kaj je OK in kaj ni. So far so good. Brez skrbi, mam 5€ več, ampak, v kolikor ni potrebe, pač ne padam na te fore. Tebe pa naj ogoluznejo za vsak €, ker si pač naiven.

link_up ::

shotalick je izjavil:

link_up je izjavil:

cakaj kaj? otroke futrate s pretecenim mesom? Ja tisto meso je cez rok in ne pred rokom...

Za hrano se za stiriclansko familijo na mesec porabi cca. 500 evrov. Otroci morajo jesti raznoliko in kakovostno! Vsaj tistih prvih 15 let...



Še en pameten v božjo mater. Meso ni pretečeno, OK? Tako kot ti pravi tikitoki, imam nos in oči, da vem, kaj je OK in kaj ni. So far so good. Brez skrbi, mam 5€ več, ampak, v kolikor ni potrebe, pač ne padam na te fore. Tebe pa naj ogoluznejo za vsak €, ker si pač naiven.


pa ja, jaz uzivam :)
In and Out

mihagr ::

Pozdravljeni, ker je tema nakupovanje hrane in včasih malo zaide tudi na pripravo, bi vprašal kako je s pripravo v mikrovalovki, mnenja se krešejo že odkar jih prodajajo. Mikrovalovka deluje pri frekvenci, tam okoli 2,4GHz in njeno delovanje, kakor se spomnim, zaniha in spravi v resonanco molekule tekočine v stvari, ki je znotraj valovanja. Molekule se drgnejo med seboj in to trenje se pretvarjav toploto.
Sedaj pa, če je v kosu mesa kakršnakoli tekočina in pa bakterije (kar so sigurno), potem to mikrovalovno valovanje povzroči isti efekt tudi na vseh patogenih organizmih, enako kot deluje na meso, tudi na ljudi, ha, ha. Torej jih ubije, če so prdolgo izpostavljena, temu valovanju. Po mojem mišljenu je zelo zdravo pripravljat hrano v mikrovalovki, sploh če je po pretečenem datunu.

nekikr ::

1. Če je rok uporabnosti pretekel, potem imaš nos in oči, da vidiš, če je še ok.
2. Če je rok uporabe še en dan ali isti dan, potem imaš nos in oči, da vidiš, če je še ok.
3. Če rok uporabe še ni pretekel, potem imaš na nos in oči, da vidiš, če je še ok.
Zelo simpl. Rok uporabe tudi ne pomeni, da je po tem datumu strupeno. Jogurt je teden dni po preteku roka še vedno enak kot pred potekom. Meso je pa velikokrat že en dan pred rokom malce čudno.

Unknown_001 ::

mihagr je izjavil:

Pozdravljeni, ker je tema nakupovanje hrane in včasih malo zaide tudi na pripravo, bi vprašal kako je s pripravo v mikrovalovki, mnenja se krešejo že odkar jih prodajajo. Mikrovalovka deluje pri frekvenci, tam okoli 2,4GHz in njeno delovanje, kakor se spomnim, zaniha in spravi v resonanco molekule tekočine v stvari, ki je znotraj valovanja. Molekule se drgnejo med seboj in to trenje se pretvarjav toploto.
Sedaj pa, če je v kosu mesa kakršnakoli tekočina in pa bakterije (kar so sigurno), potem to mikrovalovno valovanje povzroči isti efekt tudi na vseh patogenih organizmih, enako kot deluje na meso, tudi na ljudi, ha, ha. Torej jih ubije, če so prdolgo izpostavljena, temu valovanju. Po mojem mišljenu je zelo zdravo pripravljat hrano v mikrovalovki, sploh če je po pretečenem datunu.


Nobenega jebenega trenja ni. Ti z mikrowello zanihaš molekule in jim daš kinetično energijo zaradi katere nihajo, vibrirajo, se vrtijo... whatever. Višja hitrost gibanja molekul tudi vzrokuje višjo izmerjeno temperaturo. Laično razloženo. Isti efekt dosežeš če dvigneš notranjo energijo na druge načine (preko prevoda, konvekcije...)

Vse kar si z mikrovalovko storil je to, da si dvignil temperaturo z EM sevanjem. Nič drugače, kot če bi segrel na druge načine. Mehanizem segrevanja oz. dovajanja energije v notranjo na mikro skali isti. Zvišaš notranjo energijo, ki sestoji iz kinetične in potencialne energije med atomi in molekulami. Bodisi jih brcneš da bolj nihajo ali jih stisneš bolj skupaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mihagr ::

Raptor F16
Pri vsem kar si napisal, seveda obstaja tudi trnje med molekulami "bodisi jih brcneš ali jih stisneš bolj skupaj". No pa vseeno, torej je mikrovalovno kuhanje zdravo, saj vročina ubije tudi patogene bakterije, pa tudi strupi se pri višjih temperaturah prej nevtralizirajo.
Moje vprašanje, ponavljam, ali je priprava hrane v mikrovalovki dobra, ali škodljiva za nas - ljudi?

nekikr ::

Daj še enkrat preberi kaj je napisal.

Ganon ::

Vidim, da se nekateri zelo zdravo prehranjujete. Krompir v prahu. :)) Ne moreš, no ...

Pika na i ::

Hahahaha....tam v eni temi se filate z nekimi prehranskimi praški, nalivate se s pivom, potem je pa krompir iz vrečke kriv, da vam je slabo. Tipično moško.
@shotalick...zgleda da ima tvoja veliko opravka s šminko, ker ti po trgovinah pohajaš.

Pretiravate da glava peče.

mihagr ::

Me srbi, da bi ogovoril. Ampak nekikr mi da misliti, da nima smisla nadaljevati s to debato.

Unknown_001 ::

mihagr je izjavil:

Raptor F16
Pri vsem kar si napisal, seveda obstaja tudi trnje med molekulami "bodisi jih brcneš ali jih stisneš bolj skupaj". No pa vseeno, torej je mikrovalovno kuhanje zdravo, saj vročina ubije tudi patogene bakterije, pa tudi strupi se pri višjih temperaturah prej nevtralizirajo.
Moje vprašanje, ponavljam, ali je priprava hrane v mikrovalovki dobra, ali škodljiva za nas - ljudi?


Trenje imaš znotraj snovi le pri viskozni komponenti viskoelastičnosti... če gledaš reološko. Pogoj je strižni tok.

Ne, mikrowella je varna. Ker sevanje ni dovolj močno, da bi poškodovalo kovalentne vezi organskih molekul. Ima pa toliko energije, da lahko zaniha molekule vode in posredno segreje tvojo papico nel piato.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mihagr ::

Raptor F16
Poglej vprašal sem te nekaj in to ni natančen "princip kuhanja hrane" v mikrovalovki, ampak sem debato hotel zapeljati v smer, kaj mislite ali je zdravo ali ne, dobim pa dvakrat tvoj odgovor na drugo stvar, pa še nekikr vidim, da nima pravega smisla nadaljevati, saj obračate vedno v drugo stran.

Po prihodu mikrovalovk na tržišče, pa še enih 20 let pozneje so bile (in so še) razprave kako to ni dobro za ljudi, itd., tako kot sevanje mobilnih telefonov in ostalih naprav v tem frekvenčnem spektru.

Unknown_001 ::

mihagr je izjavil:

Raptor F16
Poglej vprašal sem te nekaj in to ni natančen "princip kuhanja hrane" v mikrovalovki, ampak sem debato hotel zapeljati v smer, kaj mislite ali je zdravo ali ne, dobim pa dvakrat tvoj odgovor na drugo stvar, pa še nekikr vidim, da nima pravega smisla nadaljevati, saj obračate vedno v drugo stran.

Po prihodu mikrovalovk na tržišče, pa še enih 20 let pozneje so bile (in so še) razprave kako to ni dobro za ljudi, itd., tako kot sevanje mobilnih telefonov in ostalih naprav v tem frekvenčnem spektru.


Majstro... kje nisem bil jasen? Si prebral do konca? Mehaanizem kuhanja je varen. Ker EM sevanje mikrovalovke NE poškoduje molekul. Mikrowella jih samo pospeši (brcne v guzo). Če bi sevanje lahko poškodovalo vezi, bi se tvorili prosti radikali, ki pa so big NO NO zaradi tega ker radi nepredvidljivo reagirajo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mihagr ::

Nisi bil jasen v tistem delu, ko sem govoril o uničenju "ostalih škodljivih elementov" v hrani, ampak kar pusti bom našel ogovor kje drugje! Hvala.

nekikr ::

Lepo ti je odgovoril, samo razumeti nočeš. Visoka temperatura mikrovalovke uniči točno tiste stvari, ki jih tudi klasična kuha, ker gre za isto stvar. Da se že 20 let govori o škodljivosti mikrovalovk in telefonov je pa drugačen problem. Veliko ljudi je namreč zelo zabitih in jim je všeč ideja, da nevidni valovi z elektriko uničijo njihovo hrano ali možgane in so zato debeli/bolani/gluhi. Ne da se jim pa, ker je po TVju preveč resničnostnih šovov, pogooglati te teme.
Spadaš med te ljudi, če si hotel debato speljati na to, ali si hotel kaj drugega, nam neznanega?

jype ::

mihagr je izjavil:

Po prihodu mikrovalovk na tržišče, pa še enih 20 let pozneje so bile (in so še) razprave kako to ni dobro za ljudi, itd., tako kot sevanje mobilnih telefonov in ostalih naprav v tem frekvenčnem spektru.
Resnica je pa seveda taka, da je mikrovalovka manj škodljiva kot plinski štedilnik.

Unknown_001 ::

mihagr je izjavil:

Nisi bil jasen v tistem delu, ko sem govoril o uničenju "ostalih škodljivih elementov" v hrani, ampak kar pusti bom našel ogovor kje drugje! Hvala.


Se mi zdi da imaš v glavi zamišljen odgovor ki bi ga rad slišal, pa ne najdeš nikogar, ki bi ti ga potrdil in utemeljil, sedaj pa surla do tal?

Pejt se solit... jaz se pa zajebavam, da bo nekdo razumel ... mi je že žal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mihagr ::

Nič surla do tal, lepo sem zaključil in rekel hvala, bom našel odgovor drugje in tako naredim vedno ko človeku na drugem koncu ni do debate.

Unknown_001 ::

mihagr je izjavil:

Nič surla do tal, lepo sem zaključil in rekel hvala, bom našel odgovor drugje in tako naredim vedno ko človeku na drugem koncu ni do debate.


Jaki kurac si zdaj naredil. Kaj pol sploh sprašuješ če že "vse veš" .

Mislim nemogoči ste.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

mihagr ::

Pa kdo je kaj naredil, nikjer ne trdim da vse vem, zato pa sprašujem in pravim, da bom odgovor našel drugje!

jero_no1 ::

DePalmo je izjavil:

1. Večina kruha sva zmetala stran ker ga nisva porabila. Tako da ga ne kupujeva več, edino v majhnih količinah občasno, pa še tisto raje žemljice / kajžerice.


En hiter nasvet: jaz svež kruh takoj narežem in ga dam v skrinjo, potem ga za zajtrk ven vzamem zvečer, za kakšno popoldansko malico ali večerjo pa ga odtajam v mikrovalovki v minuti.

Pa še glede teme: mesa (razen piščanca občasno) ne kupujem v trgovini, nekaj ga dobim na domači kmetiji, ostalo pri mesarju, ki ve kaj prodaja.
Prav tako doma dobim kar nekaj zelenjave. Ostalo kupim v Tušu in Hoferju (občasno grem še v Spar). Pri hrani ne šparam preveč - pijem samo alpsko mleko, sladolede kupujem večino od LM, sokove Dana in Fructal, nikoli piva trgovskih znamk ali v podobnem cenovnem rangu, praktično ne kupujem sladkarij...
Menim, da ko začne človek šparat pri hrani, da mu gre zelo za nohte, zato ne razumem ljudi, ki na drugih 'področjih' razsipavajo na stotine ali tisoče €, medtem pa pri hrani gledajo na vsak cent.
Midva sva recimo v želji po prihranku bolj optimizirala zabavne vsebine: mobilno telefonijo plačujeva po 7€ vsak (bi tudi manj, če bi obstajal cenejši paket :)), tudi fiksne storitve imava najcenejši možen paket z internetom in TV, mobilce imava bolj kot ne dokler delajo (ali vsaj npr. 3 leta), kupujeva jih v rangu okol 200€. Greva pa po drugi strani rada dostikrat na lepše, tudi v dražje hotele, tako da vsak ima svoje prioritete, edino meni osebno se zdi neskončno šparanje pri hrani malo mimo - kot je že nekdo napisal, ni vse poceni tudi zdravo.

Unknown_001 ::

mihagr je izjavil:

Pa kdo je kaj naredil, nikjer ne trdim da vse vem, zato pa sprašujem in pravim, da bom odgovor našel drugje!


Ne da se ti vklopit dveh možganskih celic, da bi pogruntal, ka je temperatura tista, ki tvojo hrano "pasterizira" , "sterilizira" ... whatever. Če logično pomisliš mikrovalovka točno to počne. Greje hrano in tako denaturira beljakovine ipd. ter pobije vse živo, tudi bavbav patogene. Še kuhinjskonkrpo lahko na ta način hitro steriliziraš.

Hkrati pa samo sevanje pa zaradi prenizke moči pri tem ne more ustvariti nobenih prostih radikalov s poškodbo vezi molekul.

Končni sklep. Mikrowella je VARNA za kuhanje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

Ne se sekirat Raptor, kdor hoče dojet in je tega sposoben, bo razumel iz napisanega(oziroma bo šel š kakšno detailno literaturo pogledat za podrobnosti). Ostali bodo šli po preprostejše "razlage" na facebook.

Glede krompirja v trgovini pa bi vas rad videl, kako dobite željeno sorto. Vsakič imajo druge sorte, nekatere pakunge pa še napisano nimajo. Niso to jabolka...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027559 (21284) IL_DIAVOLO
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649859 (28257) gruntfürmich
»

Hrenovke - škodljive? Da ali Ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10228491 (25176) mojsterleo
»

Kolk poprecno porabite v trgovini? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012141 (9031) kalko

Več podobnih tem