» »

Kupovanje hrane v trgovinah

Kupovanje hrane v trgovinah

«
1
2 3 4

batuk ::

Primerjam cene živil in ostalih osnovnih življenjskih potrebščin in poskušam na tak način nekaj prihraniti. Stroški se kar zmanjšajo, če se nakupov lotiš sistematično.

Kako pa se ostali lotevate tega? Katere vrste živil ali pa kar točno določene izdelke kupujete v kateri od trgovin? Kako kombinirate s popusti oz. ugotovite, kje za svoj denar dobite več ali bolj kvalitetno?

FTad ::

gledam akcije v sparu za spar plus kartico. Dostikrat tudi vzamem meso, ki je tik pred iztekom roka (-50%) in ga dam v skrinjo. Da bi pa zaradi malenkostnih razlik v cenah tekal v 3 razlicne trgovine, se mi zdi pa nesmisel.

gruntfürmich ::

sistematično, sistematično in še enkrat sistematično. ter delaj jedilnik. pa beležit kaj si kupil, da potegneš črto in veš da kakšne bedarije več ne rabiš in ne kupuješ. recimo pofl sladkarije itd...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shadeX ::

Pomursko mleko ob četrtkih v Lidlu znižano na 0.57€/komad. Prihraniš + kvalitetno robo dobiš (Cena pomurskega mleka je drugače okol 1€/komad). Drugače večino živil kupim v Sparu s spar plus kartico, tam tudi največ prihranim, pa za kvaliteto me ne skrbi ker v sparu je načeloma skoz kvalitetna roba.

radmannsdorf ::

Jaz tudi Spar, tudi kartica in tudi -25% na kakšen velik kos sira/mesa/6paket pijače/plato pijače.

tomy5 ::

Če hočeš šparat najprej pri sebi šparaj tako da zmanjšaš porabo/nakupe, šele potem začni pretiravat s centi kje je kaj cenejše za 2%.

jb_j ::

meh praktično hudih razlik v cenah skoraj ni.
najbrž je izbira le kako dober jedilnik bi imel.
in kaj je dobro, kolk zelenjave, mesa, rib na teden.

branimirII ::

Najbolj se splaca joker popust u sparu. Zravan tega se stejejo tudi prejsni popusti. Tako da ce izberes izdelke, ki jih rabis in so na popustih, zraven pa unovcis 10% joker popust lahk prides tudi do 25% na ves nakup. Drugac pa kupis u hoferu ker nimajo postrezbenih prodajalk in imaju nizje stroske. Zato je cena istih izdelkov ponavad nizja tam.

kuglvinkl ::

kupuje se osnovne sestavine. Če imaš srečo pa zaplato zemlje za vrt, si sploh na konju. Meso in kruh se kupi od časa do časa in to je to, zdaj ko je vsega v obilju (in osnovne sestavine). S kuruhom se mi enostavno ne da zajebavat.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

tomy5 ::

Vedno sem mislil da samo bjondine gledajo inomenjajo samo popuste v %, nikoli pa neto cen. Sedaj vidim da to delajo vsi :-))))))))))))

branimirII ::

tomy5 je izjavil:

Če hočeš šparat najprej pri sebi šparaj tako da zmanjšaš porabo/nakupe, šele potem začni pretiravat s centi kje je kaj cenejše za 2%.

Res je. Ampak nekaj treba pojest. Drugac ni samo 2%. Sem ze napiso kako prides do 25% popusta. Recimo onovne stvari spremljas reklame trgovin iz nabiralnika. Precekiras. Zrezke u akciji, spagete, omake za testenine. Kruh je cenejsi po 19-uri i tako dalje.

kingsix ::

Midva kupujemo kar tako random. Imava polno keša in ne gladama na teh par evrov.

No, pa malo bolj resno: Go-to trgovina je Leclerc, ker kot sva ugotovila imajo večino stvari najcenejših, prav tako je izbira res velika. Na drugem mestu je Hofer nato pa ostalo glede na akcije/popuste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

branimirII ::

Leclerk ima najboljse slovensko meso iz zadrug. Od teh vecjih trgovin. Slascice pa poraz. Sicer so za silo. Ampak polno enih e-jev in aditivov. Pa niti po okusu niso nadpovprecne. Drugac se da tam dobit dost pocen stvari u akciji. Ampak samo ce kupis malo vec. Ali pa ce zivis bliz. Ker pelat se do leclerka tud stane. Bencin ne raste na drevesu. Aja kruh tam tudi ni po mojem okusu. Najboljsi kruh mercator.

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Meso se lahko kupi tudi pri mesarju. Jaz kupujem meso samo pri Mlinariču (Radovljica, Lesce).

MostWanted ::

shadeX je izjavil:

Pomursko mleko ob četrtkih v Lidlu znižano na 0.57€/komad. Prihraniš + kvalitetno robo dobiš (Cena pomurskega mleka je drugače okol 1€/komad). Drugače večino živil kupim v Sparu s spar plus kartico, tam tudi največ prihranim, pa za kvaliteto me ne skrbi ker v sparu je načeloma skoz kvalitetna roba.


v eurospinu pa 1,5% mleko 1l - 0.45€. hah!

c3p0 ::

Leclerc je meni katastrofa, večina stvari dražjih kot v Sparu, za iste znamke. Največ torej kupimo v Sparu, sledi Lidl in Hofer, ostalo za vzorec (eurospin, leclerc, M).

zobnik ::

Tiste pomije naj kar sami imajo, kupujem OSNOVNO hrano, sladkor, olje, kis, sol.
Loška zadruga ima v ponudbi dosti domačih izdelkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

TheBlueOne ::

Sam kupujem vedno podobne izdelke in ne maram dolgo tavati po trgovinah. Rad imam tudi dobro razmerje med kakovostjo in ceno. Ne maram metati casa stran niti za iskanje akcij, kakor ne mozgnaskih kapacitet za sledenje raznim akcijam, pikam zvestobe ipd.

Torej zame so perfektni Hofer, Lidl in podobni, ker je vse vedno na istem mestu, koncept je narejen tako, da trgovina stane minimalno, kar se pozna na razmerju cena/kakovost. Na blagajnah so hitri. Prihranijo mi denar in cas, ker v kaksnem vecjem Sparu znam dlje iskati en artikel, kot pa koncati cel nakup v prej omenjenih.

starfotr ::

FTad je izjavil:

gledam akcije v sparu za spar plus kartico. Dostikrat tudi vzamem meso, ki je tik pred iztekom roka (-50%) in ga dam v skrinjo. Da bi pa zaradi malenkostnih razlik v cenah tekal v 3 razlicne trgovine, se mi zdi pa nesmisel.


Ne delat tega. Tako meso pojej takoj ali ga ne kupi. Zmrzne se sveže meso, ne pa tako, ki je pred rokom.

Ganon ::

Če boš črtal slane in sladke prigrizke, boš že veliko naredil. Pa v trgovini vedno kupi samo tisto, po kar si prišel.

shotalick ::

FTad je izjavil:

gledam akcije v sparu za spar plus kartico. Dostikrat tudi vzamem meso, ki je tik pred iztekom roka (-50%) in ga dam v skrinjo. Da bi pa zaradi malenkostnih razlik v cenah tekal v 3 razlicne trgovine, se mi zdi pa nesmisel.


Tudi jaz delam pri mesu podobno. Sicer nakupujem v Hofer-ju. Se pa poslužim enake zadeve, gledam, če imajo kaj 25% - 50% off pred iztekom roka in ga dam v skrinjo. Za kakšen plato mleka izkoristim popust v Sparu ali najboljšem sosedu oz. kakšno stvar, kjer se mi omenjeni popust pozna. Načeloma pa 1x tedensko hodim po fasngo (sobota).

starfotr je izjavil:

FTad je izjavil:

gledam akcije v sparu za spar plus kartico. Dostikrat tudi vzamem meso, ki je tik pred iztekom roka (-50%) in ga dam v skrinjo. Da bi pa zaradi malenkostnih razlik v cenah tekal v 3 razlicne trgovine, se mi zdi pa nesmisel.


Ne delat tega. Tako meso pojej takoj ali ga ne kupi. Zmrzne se sveže meso, ne pa tako, ki je pred rokom.


Zakaj pa ne tega delat? Z mesom ni nič narobe, le na takih pogojih, ne bi bil več OK. Pač porinš v skrinjo in to je to. Delam to že ohohoho časa, pa smo vsi zdravi.(od piščanca, govedine, svinjine, mešano mleto, itd).

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

starfotr je izjavil:


Ne delat tega. Tako meso pojej takoj ali ga ne kupi. Zmrzne se sveže meso, ne pa tako, ki je pred rokom.


Saj sploh ne rabiš hladilnika, od 3:25 dalje:

Tilen ::

Kupim tisto, kar mi je všeč in kar se mi zlušta. Primerljivih cen konkurence sploh ne poznam. Nekako verjamem, da trg skrbi za pošteno ceno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DePalmo ::

S punco sva tudi ogromno denarja zmetala za prehrano, nato sva se odločila da bova malo prišparala in sva začela sistematsko.
1. Večina kruha sva zmetala stran ker ga nisva porabila. Tako da ga ne kupujeva več, edino v majhnih količinah občasno, pa še tisto raje žemljice / kajžerice.
2. Jedilnik! Verjeti ne moreš koliko se lahko s tem prišpara! Prej sva bila kot zmešane kure in sva kupovala vse povprek in je recimo da nekje 50% hrane letelo stran ker je šlo čez rok, sedaj če je vrževa stran 5% je veliko.
3. Sprememba prehrane oz. dodelava jedilnika. S tem ne mislim da se odpoveš mesu in postaneš vegetarjanc, ampak da obstajajo tudi druge hrane ki se jih da preprosto naučiti in razširiš svoj jedilnik. Tako da tudi začimbe ne zastarajo ker jih prej porabiš in čebula ne zgnije vmes. So na netu strani kjer imajo recepte, tako sva se midva naučila kar nekaj novih in okusnih jedi.
4. Akcije. Včasih sem mislil da so akcije čisti nateg (ok, to še vedno mislim za večino primerov), ampak imaš v Šparu in Tušu skoraj vsak teden dve akciji kjer imaš -25% na en izdelek ali od 11-99% na celoten nakup. Zadnjega se ne poslužujem, prvega pa redno. Mercator naj bi tudi imel kupon za -25% za vikende, ampak ko sva dala narediti kartice je bila neka sprememba in jih ne spremljam več. Itak se mi pa zdi da je Mercator par % dražji kot Špar/Tuš. Leclerc nama odpade ker je vse predrago, nič znanih firm/produktov, tiste njihove popuste si pa tudi lahko nekam zataknejo. Hofer je super za drobnarije kot so gobice za pomivanje, pralni prašek (za oblačila in posodo), prigrizke ter vodo. Občasno seveda tudi za kakšno elektroniko.

Drugače pa tudi midva ne spremljava ravno v kateri trgovini je kaj ceneje, to vrjamem da imajo tako poštimano da se na koncu vse pogliha ker bo določena stvar cenejša v eni trgovini, druga stvar pa v drugi.

Spxy ::

Ne hodi lačen v trgovino. :)

gruntfürmich ::

DePalmo je izjavil:

1. Večina kruha sva zmetala stran ker ga nisva porabila. Tako da ga ne kupujeva več, edino v majhnih količinah občasno, pa še tisto raje žemljice / kajžerice.

zato jst recimo kupujem izključno toast. mala pakunga. poraba manj kot 1 paketek tedensko. obstojen dolgo tudi odprt. odpadka praktično nič.

Spxy je izjavil:

Ne hodi lačen v trgovino. :)

to pa je prva stvar za nakupe!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

3p ::

Na srečo mi ni kritično, če dam za hrano 10-20€ več ali manj.

Vse te akcije in kartice ugodnosti, pa letanje od ene trgovine do druge, pa so mi skoraj tak kretenizem kot kmetija na TV. Posledično vedno več kupujem v Lidlu in Hoferju. Ja, izbira je manjša (kar je tudi prednost), nekatere stvari so bolj tako tako, in občasno je potrebno po kake "bolj fensi" zadeve drugam, ampak to je to.

Smurf ::

Tilen je izjavil:

Kupim tisto, kar mi je všeč in kar se mi zlušta. Primerljivih cen konkurence sploh ne poznam. Nekako verjamem, da trg skrbi za pošteno ceno.

+1
Ce ze kaj optimiziram je to cas. Trenutno to pomeni, da hodim 1x tedensko v Leclerc (ki mi je blizu), med tednom pa kupim se kaksen svez kruh.

d3m1g0d ::

shotalick je izjavil:

FTad je izjavil:

gledam akcije v sparu za spar plus kartico. Dostikrat tudi vzamem meso, ki je tik pred iztekom roka (-50%) in ga dam v skrinjo. Da bi pa zaradi malenkostnih razlik v cenah tekal v 3 razlicne trgovine, se mi zdi pa nesmisel.


Tudi jaz delam pri mesu podobno. Sicer nakupujem v Hofer-ju. Se pa poslužim enake zadeve, gledam, če imajo kaj 25% - 50% off pred iztekom roka in ga dam v skrinjo. Za kakšen plato mleka izkoristim popust v Sparu ali najboljšem sosedu oz. kakšno stvar, kjer se mi omenjeni popust pozna. Načeloma pa 1x tedensko hodim po fasngo (sobota).

starfotr je izjavil:

FTad je izjavil:

gledam akcije v sparu za spar plus kartico. Dostikrat tudi vzamem meso, ki je tik pred iztekom roka (-50%) in ga dam v skrinjo. Da bi pa zaradi malenkostnih razlik v cenah tekal v 3 razlicne trgovine, se mi zdi pa nesmisel.


Ne delat tega. Tako meso pojej takoj ali ga ne kupi. Zmrzne se sveže meso, ne pa tako, ki je pred rokom.


Zakaj pa ne tega delat? Z mesom ni nič narobe, le na takih pogojih, ne bi bil več OK. Pač porinš v skrinjo in to je to. Delam to že ohohoho časa, pa smo vsi zdravi.(od piščanca, govedine, svinjine, mešano mleto, itd).


Sanja se ti ne, kakšno srečo imaš. Postrežno meso, se pravi meso, ki ga kupiš v trgovini, je bilo že enkrat zamrznjeno in je odmrznjeno stalo več dni. Je tveganje za zastrupitev čisto preveliko. Sploh pri surovem piščancu ali svinjini. Vsaj speci, skuhaj ali kako drugače termično obdelaj meso, preden ga ponovno zamrzneš. Ljudje so umirali zaradi tega.
Gott ist tot! Gott bleibt tot! Und wir haben ihn getötet!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: d3m1g0d ()

donvito ::

Nikoli, res nikoli ne bi kupil mesa, ki je pred rokom. Se imam preveč rad, da bi riskiral s tako občutljivo zadevo kot je meso pred rokom.
Ni vredno par €, ki jih prihraniš.
Se mi je zgodilo, da sem kupil "sveže kotlete" narezane iz vitrine, prinesem domov, jih dam pečt in mi že med samo peko ni dišalo, kot diši pri svežih.
V glavnem, ko so bili pečeni, sem jih povonjal in je eden imel vonj, sploh pri kosti. Enostavno sem jih zabrisal v kanto, ker nimam želodca, da bi take jedel, čeprav se mogoče ne bi zastrupil.
Zato sem pa sedaj veliko bolj izbirčen pri nakupu mesa.

kingsix ::

Midva večkrat kupiva meso pred rokom in nikoli ni bilo problema. Poje se pač tisti dan.

Unknown_001 ::

donvito je izjavil:

Nikoli, res nikoli ne bi kupil mesa, ki je pred rokom. Se imam preveč rad, da bi riskiral s tako občutljivo zadevo kot je meso pred rokom.
Ni vredno par EUR, ki jih prihraniš.
Se mi je zgodilo, da sem kupil "sveže kotlete" narezane iz vitrine, prinesem domov, jih dam pečt in mi že med samo peko ni dišalo, kot diši pri svežih.
V glavnem, ko so bili pečeni, sem jih povonjal in je eden imel vonj, sploh pri kosti. Enostavno sem jih zabrisal v kanto, ker nimam želodca, da bi take jedel, čeprav se mogoče ne bi zastrupil.
Zato sem pa sedaj veliko bolj izbirčen pri nakupu mesa.


Leclerc pogosto ponudi meso pred rokom po ful znižani ceni. Sam ko primerjaš barvo med svežim in tistim... te mine. Kljub ceni... jebeš proteine če boš vse tisto na tekoče sral.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

donvito je izjavil:

Nikoli, res nikoli ne bi kupil mesa, ki je pred rokom. Se imam preveč rad, da bi riskiral s tako občutljivo zadevo kot je meso pred rokom.
Ni vredno par €, ki jih prihraniš.
Se mi je zgodilo, da sem kupil "sveže kotlete" narezane iz vitrine, prinesem domov, jih dam pečt in mi že med samo peko ni dišalo, kot diši pri svežih.
V glavnem, ko so bili pečeni, sem jih povonjal in je eden imel vonj, sploh pri kosti. Enostavno sem jih zabrisal v kanto, ker nimam želodca, da bi take jedel, čeprav se mogoče ne bi zastrupil.
Zato sem pa sedaj veliko bolj izbirčen pri nakupu mesa.


Eni drago placujejo za starano meso, ti pa dela problem pri izdelku, ki bi ga en dan prej kupil za dvakrat visjo ceno:)?

Unknown_001 ::

tikitoki je izjavil:

donvito je izjavil:

Nikoli, res nikoli ne bi kupil mesa, ki je pred rokom. Se imam preveč rad, da bi riskiral s tako občutljivo zadevo kot je meso pred rokom.
Ni vredno par EUR, ki jih prihraniš.
Se mi je zgodilo, da sem kupil "sveže kotlete" narezane iz vitrine, prinesem domov, jih dam pečt in mi že med samo peko ni dišalo, kot diši pri svežih.
V glavnem, ko so bili pečeni, sem jih povonjal in je eden imel vonj, sploh pri kosti. Enostavno sem jih zabrisal v kanto, ker nimam želodca, da bi take jedel, čeprav se mogoče ne bi zastrupil.
Zato sem pa sedaj veliko bolj izbirčen pri nakupu mesa.


Eni drago placujejo za starano meso, ti pa dela problem pri izdelku, ki bi ga en dan prej kupil za dvakrat visjo ceno:)?


Ej ne seri... jaz sem se enkrat že zafu*al. Sem imel z letanjem na WC in okol doktorjev več škode kokr sm prišparal z nakupom. Nato sem ugotovil, da se na hrani ne splača pretirano šparat. Sam bolan lah rataš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

Pa ravno Spar je najdražji :)

Utk ::

In najslabši kar se tiče rokov.

starfotr ::

Da ne omenjam, da prodajajo low buget robo kot premium.

MostWanted ::

Spxy je izjavil:

Ne hodi lačen v trgovino. :)


če nimaš samokontrole pa discipline.

shotalick ::

d3m1g0d je izjavil:

shotalick je izjavil:

FTad je izjavil:

gledam akcije v sparu za spar plus kartico. Dostikrat tudi vzamem meso, ki je tik pred iztekom roka (-50%) in ga dam v skrinjo. Da bi pa zaradi malenkostnih razlik v cenah tekal v 3 razlicne trgovine, se mi zdi pa nesmisel.


Tudi jaz delam pri mesu podobno. Sicer nakupujem v Hofer-ju. Se pa poslužim enake zadeve, gledam, če imajo kaj 25% - 50% off pred iztekom roka in ga dam v skrinjo. Za kakšen plato mleka izkoristim popust v Sparu ali najboljšem sosedu oz. kakšno stvar, kjer se mi omenjeni popust pozna. Načeloma pa 1x tedensko hodim po fasngo (sobota).

starfotr je izjavil:

FTad je izjavil:

gledam akcije v sparu za spar plus kartico. Dostikrat tudi vzamem meso, ki je tik pred iztekom roka (-50%) in ga dam v skrinjo. Da bi pa zaradi malenkostnih razlik v cenah tekal v 3 razlicne trgovine, se mi zdi pa nesmisel.


Ne delat tega. Tako meso pojej takoj ali ga ne kupi. Zmrzne se sveže meso, ne pa tako, ki je pred rokom.


Zakaj pa ne tega delat? Z mesom ni nič narobe, le na takih pogojih, ne bi bil več OK. Pač porinš v skrinjo in to je to. Delam to že ohohoho časa, pa smo vsi zdravi.(od piščanca, govedine, svinjine, mešano mleto, itd).


Sanja se ti ne, kakšno srečo imaš. Postrežno meso, se pravi meso, ki ga kupiš v trgovini, je bilo že enkrat zamrznjeno in je odmrznjeno stalo več dni. Je tveganje za zastrupitev čisto preveliko. Sploh pri surovem piščancu ali svinjini. Vsaj speci, skuhaj ali kako drugače termično obdelaj meso, preden ga ponovno zamrzneš. Ljudje so umirali zaradi tega.


Vsi smo še tu, kar 4-je člani. Ne dramatiziraj.

PacificBlue ::

MostWanted je izjavil:

Spxy je izjavil:

Ne hodi lačen v trgovino. :)


če nimaš samokontrole pa discipline.


Ali pa da gres brez vozicka in kosare, pol pa vzames le najnujnejse:D
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mtosev ::

mi kupujemo največ v hoferju pol pa v sparu.
hofer ima res fajn izdelke in dobre cene.
matka je pred dnevi v hoferu kupila redmi note 5a za 119e, pri mimovrste je 139.9e
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tikitoki ::

Unknown_001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

donvito je izjavil:

Nikoli, res nikoli ne bi kupil mesa, ki je pred rokom. Se imam preveč rad, da bi riskiral s tako občutljivo zadevo kot je meso pred rokom.
Ni vredno par EUR, ki jih prihraniš.
Se mi je zgodilo, da sem kupil "sveže kotlete" narezane iz vitrine, prinesem domov, jih dam pečt in mi že med samo peko ni dišalo, kot diši pri svežih.
V glavnem, ko so bili pečeni, sem jih povonjal in je eden imel vonj, sploh pri kosti. Enostavno sem jih zabrisal v kanto, ker nimam želodca, da bi take jedel, čeprav se mogoče ne bi zastrupil.
Zato sem pa sedaj veliko bolj izbirčen pri nakupu mesa.


Eni drago placujejo za starano meso, ti pa dela problem pri izdelku, ki bi ga en dan prej kupil za dvakrat visjo ceno:)?


Ej ne seri... jaz sem se enkrat že zafu*al. Sem imel z letanjem na WC in okol doktorjev več škode kokr sm prišparal z nakupom. Nato sem ugotovil, da se na hrani ne splača pretirano šparat. Sam bolan lah rataš.


Ce ne znas niti mesa preveriti, ce je se uzitno, pol pac hodi okoli doktorjev. Temu se je vcasih reklo naravna selekcija.

V vsakem primeru pa ljudje dokazano starajo meso, z razlogom. Ti pa sam svojo nesposobnost imas za argument?

korenje3 ::

piščanec, krompir v prahu, cocacola = 1,5+0,3+1€ = 2,8€. To je to za cel dan.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

shotalick ::

tikitoki je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

donvito je izjavil:

Nikoli, res nikoli ne bi kupil mesa, ki je pred rokom. Se imam preveč rad, da bi riskiral s tako občutljivo zadevo kot je meso pred rokom.
Ni vredno par EUR, ki jih prihraniš.
Se mi je zgodilo, da sem kupil "sveže kotlete" narezane iz vitrine, prinesem domov, jih dam pečt in mi že med samo peko ni dišalo, kot diši pri svežih.
V glavnem, ko so bili pečeni, sem jih povonjal in je eden imel vonj, sploh pri kosti. Enostavno sem jih zabrisal v kanto, ker nimam želodca, da bi take jedel, čeprav se mogoče ne bi zastrupil.
Zato sem pa sedaj veliko bolj izbirčen pri nakupu mesa.


Eni drago placujejo za starano meso, ti pa dela problem pri izdelku, ki bi ga en dan prej kupil za dvakrat visjo ceno:)?


Ej ne seri... jaz sem se enkrat že zafu*al. Sem imel z letanjem na WC in okol doktorjev več škode kokr sm prišparal z nakupom. Nato sem ugotovil, da se na hrani ne splača pretirano šparat. Sam bolan lah rataš.


Ce ne znas niti mesa preveriti, ce je se uzitno, pol pac hodi okoli doktorjev. Temu se je vcasih reklo naravna selekcija.

V vsakem primeru pa ljudje dokazano starajo meso, z razlogom. Ti pa sam svojo nesposobnost imas za argument?


Pa sploh to, ker potegne črto, da je valda, meso krivo, ki ga je kupil po 50% skonto ceni, zaradi datuma pred rokom. Sicer pa, te noben ne sili kupovati omenjene produkte. Jaz ga kupim, ker vem, da je užiten in ne samo naslednji dan/dva.

Ni samo meso tako znižano, ponavadi dobiš prav lepe banane, zelenjavo (papriko, paradajz), solata (v Hoferju večkrat Živo vzamem, 50% off, ker so 3-je zunanji listi oveli.

branimirII ::

Ne mores coca colo vsak dan. Krompir u prahu? Vi zgleda ne mislte na zdravje cist nic.

shotalick ::

Ja, sem zadnjič ravno enga aduta poslušal, k je govoril, da mu ni ok, če praži čebulo, ker smrdi celo stanovanje in kupi že praženo. Ravno tako pire krompir iz vrečke. Svashta...

Pika na i ::

Šok.
Moški kupončkajo in iščejo popuste pri hrani?

Ko bi dobil dobro pripravljen pire iz vrečke in kupljeno praženo čebulo na mizo, še vedel ne bi, da je kaj "narobe" z njima.
Včasih pa res ne bi škodovalo, če bi se držali moškoženske tradicionalnosti....

Ok, čas kislih kumaric je, tudi na slotechu, razumem.

korenje3 ::

to je zato ker babe ves denar poberejo za šminko, pol je pa treba šparat ;)
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

shadeX ::

MostWanted je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pomursko mleko ob četrtkih v Lidlu znižano na 0.57€/komad. Prihraniš + kvalitetno robo dobiš (Cena pomurskega mleka je drugače okol 1€/komad). Drugače večino živil kupim v Sparu s spar plus kartico, tam tudi največ prihranim, pa za kvaliteto me ne skrbi ker v sparu je načeloma skoz kvalitetna roba.


v eurospinu pa 1,5% mleko 1l - 0.45€. hah!


Že. Ampak razlika v okusu mleka je kot noč in dan.

Magic1 ::

Res ne vem kaj je problem s krompirjem v vrečki? Je pač dehidriran krompir v prahu. Daš pol vode in pol mleka, začimbe ter na koncu še maslo. Garant za konsistentno okusen pire, kar ne morem trditi za pire iz kupljenega krompirja xyz sorte.
Magic
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027569 (21294) IL_DIAVOLO
»

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18649864 (28262) gruntfürmich
»

Hrenovke - škodljive? Da ali Ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10228495 (25180) mojsterleo
»

Kolk poprecno porabite v trgovini? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7012142 (9032) kalko

Več podobnih tem