» »

kupujem avtoradio

kupujem avtoradio

«
1
2

Ijus ::

Kje bi dobil najceneje in najboljše za do 240€?
Zanima me 1-DIN avto radio z izvlečnim LCD ekranom na touch.

Gledal sem ceneje.si - so neke aune pa caliber.
Pa gledal sem gearbest.com - so neki - piše universal player.
Gledal sem na geizhals.eu. tam jih je mal več.

Nimam pojma o avto radijih. Rad bi da predvaja FLAC fajle pa da ma dober DAC. ostalo me niti ne zanima. mora pa bit 1-DIN.

starfotr ::

Kupi DAB+ avtoradio.

Ijus ::

kva je to dab+? sem že neki zasledil. za kva se gre?

bigbada ::

Dab+ se mi zdi da pomeni da je signal digitalni. Nisem pa ziher za kaj točno se gre oz. kakšna je razlika. Verjetno boljši zvok pa signal?

Ijus ::

evo. kupil avtoradio. in sicer tega: Pioneer DEH-S5000BT

 Pioneer DEH-S5000BT

Pioneer DEH-S5000BT



Full sem presenečen, ker ne bom potreboval kupovat zvočnikov in ojačevalca. Tale stvarca prbija ko sto hudičev. Sploh nisem pomislil da je 200W v bistvu full velik.
Ima pač 4 x 50W izhod. Un prejšnji original Citroen Xsara Picasso 2011 radio je imel zgleda precej manj izhodne moči. Heheh. Full vesel.

Drugač pa dober radio. Je mal plastik fantastik. Vidi se da ni za 200€. Je pač le 130€ bil. Pe na uradni strani od Pioneer je priporočena maloprodajna cena $100. Pač.

Pa podpira FLAC fajle tko da je to to. Kupil ključek in sprobal. Seka kr fajn. :D

blackbfm ::

Full sem presenečen, ker ne bom potreboval kupovat zvočnikov in ojačevalca. Tale stvarca prbija ko sto hudičev. Sploh nisem pomislil da je 200W v bistvu full velik.
Ima pač 4 x 50W izhod.


Lepo da si zadovoljen, ampak glasnost in kvaliteta sta dva različna pojma. Pa to kar imaš ni realnih 200 wattov ampak bolj 50.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Ijus ::

jah no lej. je res kar si napisal. saj sem tudi jaz napisal da je bolj plastik fantastik. in izgleda in na otip. ni tko solid. ne?
tist pa ja no, ne vem - najbrž res ni ... ne vme no ... pravih 200W sam piše da je RMS 4 x 50W. Peak je pač večji.
In res je razlika med prejšnjim original radijem in tem. tale res full bl prbija. opazno. ornk.

ob priliki če bom mel kaj več denarja kupim nove zvočnike ker teli ki so priloženi originalno k avtu najbrž niso neki full dobri ker če pojačam base pol mal do full hrešči.

dobro no. mel sem sicer v planu dat za avtoradio 230€ pa se je nekaj sfižilo glede nakupa. nisem hotel čakat če bi kupil prek spleta. a v big bangu v celju niso mel kaj boljšega. tale je bil najdražji. pa nisem nič izbiral. kar tega kupil. še podpira flace kar mi je zelo pomembno.

mogoče naslednji mesec se spravim tega prodat pa če ga prodam kupim kaj boljšega. telih... kakor koli že... 200W pravih ali ne... je pa res bolje kot prej.

vem drugač da firme nategujejo ljudi z peak močjo.

golf3 ::

Radio ne prodajat je čist kul, raje investiraj v zvočnike in mogoče celo kak nizkotonec.

blackbfm ::

ob priliki če bom mel kaj več denarja kupim nove zvočnike ker teli ki so priloženi originalno k avtu najbrž niso neki full dobri ker če pojačam base pol mal do full hrešči


hrešči zato ker radio ne da dovolj moči ven ker ima 10-15w na kanal :p

Radio ne prodajat je čist kul, raje investiraj v zvočnike in mogoče celo kak nizkotonec.


brez ojačevalca bodo zvočniki nardil točno 0 (nič) razlike .. če si na budgetu je najbolje kupit aktivni woofer, tako razbremeniš radio + dobiš spodobne base

Ijus ::

ja za wooferja nimam placa. ker je avto predelan na plin.
bom si omislil neke 3-sistemske full range 4 zvočnike za v vrata pa ena dva od iste firme visokotonca.

zdje, če je pač ta avto radio 4 x 50W rms - koliko močne zvočnike naj kupim? 60? 70W?

sej pioneer je priznana firma. ni neka auna pa nek tak cigu migu kič. čeprav 250€ za auno najbrž glih ni švoh.

če bi mel dovolj denarja bi si kupil od neke take priznane firme kot je pioneer, jvc, blaupunkt, kenwood... radio z izvlečnim lcd zaslonom.

blackbfm ::

ja za wooferja nimam placa. ker je avto predelan na plin.


obstajajo kompakti wooferji

zdje, če je pač ta avto radio 4 x 50W rms - koliko močne zvočnike naj kupim? 60? 70W?


že tretjič, nehaj sanjat, ta radio nima 50 rms po kanalu. Poglej si spocifikacije online (4x14 rms).. 200wattov ne da ven noben povprečen radio. In z menjavo zvočnikov ne boš nič dobil, mogoče mal bolj čist zvok če so tvoji trenutni zvočniki res največji krš. Če so vsaj mal spodobni, bo zvok isti.

bom si omislil neke 3-sistemske full range 4 zvočnike za v vrata pa ena dva od iste firme visokotonca.


3-sistemski full range zvočniki in visokotonci ne gredo skupaj

Ijus ::

aha.
aha aha.
okey. hvala za vse informacije.
bom šel v big bang v ljubljano v btc pa bom tam še bolj se pozanimal.
razen če trgovci gledajo sam na cene pa te tud nategnejo? - če čte vi kaj več povedat. kaj naj pazim pa gledam da je okrog teh avto audio zadev.

evo. najdu. kot si rekel: real power = 4 x 14 watt.

sej jaz vem - se spomnem iz mladosti - ko smo se pogovarjal o hi-fi svetu - pravi watti... če so recimo 2 x 50W zvočniki - to je res full precej naglas.
čeprav dejansko hi-fi in/ali high-end ljubitelji se ne izražajo v wattih ampak oziroma se ne pogovarjajo o wattih ampak decibelih - koliko je kak zvočnik ali sistem glasen. to je dejansko pomemben faktor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

dajte mi povedat: to ko je mal vče bassov v muski - ko pol hrešči tud če je relativno mal na glas - je to razlog v radiu al v zvočnikih? - sprašujem da vem če ma smisel menjat zvočnike.
eni ste prej govoril da če bom menjal zvočnike ne bo nič bolje. pol nima smisla, ne? pustim pač tko kot je al kaj?

mislim - zvočniki so pomojem bolj tko plain/basic/default. nič kaj posebnega. pomojem ne bi glih falil če bi kupil neke mid price zvočnike?

prej ste rekli da 3-sistemski zvočniki ne gredo skupaj z visokotonci.
pol kaj? 2-sistemski bi šli?

Ijus ::

zdejle sem odprl zaščitni pokrov enega od zvočnikov na vratih. so res uni basic papirnati zvočniki za 5€.

tomaz- ::

Sam sem za tamali avto ( P208 ) pod sedež dal samo namontirat aktivni sub. Z original radiem ( itak je ekran na armaturi in menjava ni prišla v poštev ) zadeva čist spodobno dela...

Pri tadrugem ( novi P3008 ) pa sem naročil original FOCAL in DAB .. No, to je pa popooolnoma druga zgodba..

Verjetno se bo pri tebi menjava zvočnikov tudi poznala, bi ti pa svetoval, da vsaj probaš dat najprej pod sedež en aktivni sub. IMHO te bo presenetilo, je čist spodobno za "normalno" uporabo..

Ijus ::

sem razmišljal o tem, veš. prej je en rekel da so danes tud kompaktni subi. sem pogledal.

FireSnake ::

Ali ima avtoradio z DAB+ drugačno anteno (priklop) od klasičnih?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ijus ::

bi vi kaj vedeli okol avtozvočnikov kere?
zanimajo me pioneer. kaj jaz vem kva oziroma zakaj. da bi mel v kompletu z avtoradijem. če je že pioneer.

videl sem, da rabim 16,5 cm oz. 6,5" velke.

rad bi imel kake ki imajo dobre basse. kar dost mp3/flac komadov mam k majo težke basse. al kako naj napišem. elektronka. kaka dark techno recimo.

se kdo spozna na pioneer avto zvočnike?

golf3 ::

Edino kar ti jaz lahko povem je, da ti ni treba gledat da so ravno Pioneer ampak pac vzames najboljse za ta denar. Tocno katere zvocnike vzeti ti pa ne znam svetovat Lp.

Ijus ::

ma sej to tudi jaz vem. edin mogoče kao da je v sinergiji - sem mislil če bi najbolje špilal v kombinaciji z pioneer avtoradijem. zato pač kao želja da bi mel pioneer zvočnike.

Netrunner ::

Si sposodim to temo ... mogoče kdo ve, kakšna je sploh prihodnost avtoradiev saj zadnjih par let vsi avtomobili nimajo namenskega prostora za custom radio, tako da si obsojen na tisto kar dobiš z original avtomobilom :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Ijus ::

saj pri meni je tako. tako da sedaj avto radio visi noter. un originalen je bil prišraufan na armature. obod avtiradia je bil mal extendan na levo pa desno in tam je bil prišraufan. pa še na zadnji strain je imel nek podaljšek z gumo da je bil fiksen. sedaj ta pioneer kar visi noter. je proctor 1-din sam nima kletke une znotraj ker je ne morem nikamor prišraufat. pa zgleda mal ne-pro.

rdecaluc ::

Men se zdi da se dobi to okrasno obrobo za radije ki niso serijski.
Est modus in rebus. ,typos

Ijus ::

jst sem geldal na ebayu nisem nič našel.
jst mam drug problem. na notranji strain - znotraj armature nimam kam prišraufat radija.

Mavrik ::

Netrunner je izjavil:

Si sposodim to temo ... mogoče kdo ve, kakšna je sploh prihodnost avtoradiev saj zadnjih par let vsi avtomobili nimajo namenskega prostora za custom radio, tako da si obsojen na tisto kar dobiš z original avtomobilom :)


Taka da v štartu proizvajalcu doplačaš za dober head-unit. Zato da lahko potem na plakate napišejo nižjo osnovno ceno ;)
The truth is rarely pure and never simple.

bambam20 ::

Ijus je izjavil:

dajte mi povedat: to ko je mal vče bassov v muski - ko pol hrešči tud če je relativno mal na glas - je to razlog v radiu al v zvočnikih? - sprašujem da vem če ma smisel menjat zvočnike.
eni ste prej govoril da če bom menjal zvočnike ne bo nič bolje. pol nima smisla, ne? pustim pač tko kot je al kaj?

mislim - zvočniki so pomojem bolj tko plain/basic/default. nič kaj posebnega. pomojem ne bi glih falil če bi kupil neke mid price zvočnike?



Seveda ne bi falil. Eni tle pišejo, ker nimajo očitno pojma. Že malo bolj kvaliteten zvočnik naredi očitno razliko v sami kvaliteti zvoka.

To, da ti hrešči je krivec zanič zvočniki. To rešiš z drugimi tipa Hertz ( 15 let nazaj so ti zvočniki po zvoku posekali večino konkurentov v segmentu d0 100€ ( JBL, JVC, Alpine, Kenwood, Pioneer, Blaupunkt)

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avt...


Še vedno je najboljša kombinacija vgradnja kvalitetrnejšega avtoradia, če ti avto še to ponuja ( tam nad 150€ se začnejo spodobni avtoradiji po kvaliteti zvoka, pod tem je šrot) in seveda solidni zvočniki.

miraldi ::

OP

Daj temu piš oz. ga pokliči pa mu povej kateri avto imaš kakšne so želje pa kok denarja bi dal.

http://www.caraudioempire.com

Tip obvlada pa ni nategun.

Glede na original hreščahoče zvočnike se bo ogrombo poznalo pri menjavi za nove.

Sam ne mi srat z BigBang majstori k nimajo pojma, pa tud najdražje zvočnike k majo niso vredni pol k****
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Ijus ::

hehe. hm. okey.

Ijus ::

dejte mi neki povedat.
bom jaz tkole povedal:

tale moj radio ima glede na reviewse rms cca 20w per channel.
max pa 50w.

gumb za glasnost ma gradient od 0 do 60.
recimo če dam na 30. je pač neka glasnost.

ima pa tudi funkcijo loud pa d.bass. oboje od off preko low, mid do high.
je full bolj na glas če dam oboje na max.

rms če jaz prav zastopim je moč ki je lahko oziroma ki jo avtoradio garantira kot zagotovljeno.

če pri recimo moči 20w per channel (ne vem zdej točno na kolk bi mogu dat gumb za glasnost ampak recimo da je pri 30 od 60 - ne vem, pač - recimo) vklopim oboje in loudness in d.bass na max:
je radio zmožen zagotovavljat to moč ali bi sčasoma upadla ker bi se segrel? al kako je zdaj s tem?

na nekem videu na youtube sem videl ko je človek povedal da so izmerili tam cca. 20w per channel kot tudi pioneer pove v svojih navodilih.
vprašal bi tudi kaj je z max močjo?
- od tega ali je varno dat radio na max
- do tega če bi že dal koliko časa bi bil zmožen špilat pri tej moči (če je to toko)

torej tri stvari:
- pri 20w rms če bi dal loudness in d.bass na max je ta glasnost zagotovljena konstantno
- ter če bi dal radio na max glasnot torej na 60 kako pa kaj s tem?

ter posledično koliko močne zvočnike kupit za špilanje pri uporabi loudness in d.bass?

upam, da nisem zakopliciral pa preveč natvezil.

miraldi ::

Te funkcije na radiju so mišljene ko je nanj priklopljen ojačevalec, subwoofer, močn3jši zvočniki.

Sj lahko to vklapljaš ta Loudnes tud na High sam pol na zdj tvoji optimalni max gkasnost 30 boš potem imel max npr.na 15-20 čene bi hreščalo. Z drugimi bededami brezzveze. Sploh ti orig8nal papirnati zvočniki..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Ijus ::

ja. okey. štekam.

bambam20 ::

Ijus je izjavil:

dejte mi neki povedat.
bom jaz tkole povedal:


če pri recimo moči 20w per channel (ne vem zdej točno na kolk bi mogu dat gumb za glasnost ampak recimo da je pri 30 od 60 - ne vem, pač - recimo) vklopim oboje in loudness in d.bass na max:
je radio zmožen zagotovavljat to moč ali bi sčasoma upadla ker bi se segrel? al kako je zdaj s tem?



torej tri stvari:
- pri 20w rms če bi dal loudness in d.bass na max je ta glasnost zagotovljena konstantno
- ter če bi dal radio na max glasnot torej na 60 kako pa kaj s tem?



Pri kvalitetni znamki, kot je Pioneer radio zagotavlja konstantno moč. Pri kakšnih tretjekaterognih jajcah se pa to vetjetno res dogaja.

Pioneerja, dober srednji rang imam sam in ti povem, da pri visoki glasnosti igra ves čas enako.

Kot vedno, če kupuješ dober avtoradijo, vzameš nekaj v višjem rangu, kot sem ti napisal tipa Pioneer, Apline ( ta dva sta men najljubša).

DOber avtoradijo načeloma igra dovolj glasno v povezavi s solidnimi zvočnimi, da se ne potrebuje posebej ojačevalca, razen, če imaš v mislih, da želiš, da te posluša okolica v radiju 50 metrov.

blackbfm ::

vprašal bi tudi kaj je z max močjo?
- od tega ali je varno dat radio na max
- do tega če bi že dal koliko časa bi bil zmožen špilat pri tej moči (če je to toko)


max moč ne glej ker nima uporabnosti.. pomemben je samo rms, to pomeni kolk moči lahko radio konstantno daje ven oz koliko lahko zvočnik prenese, vsaka komponenta ima svojo mejo.. če boš nabijal preko rms meje bo signal popačen, hreščanje itd - to pa je škodljivo za radio in zvočnike..

DOber avtoradijo načeloma igra dovolj glasno v povezavi s solidnimi zvočnimi, da se ne potrebuje posebej ojačevalca, razen, če imaš v mislih, da želiš, da te posluša okolica v radiju 50 metrov.


še nekdo ki ne pozna razlike med glasnostjo in kvaliteto.. večino moči poberejo basi, tu pa vsak radio počepne precej hitro

sicer pa po pameti, verjetno ne želiš da ti 100 watow nabija direkt v glavo

Ijus ::

hehe. ja. ja tale pioneer deh-s5000bt ki sem ga kupil v bigbangu za 130€ ima na škatli napisano 4x 50w. to sem pol izvedel da je max moč. sem pa res pol tudi sam pogledal na netu in sem izvedel da ima rms tam nekje okol 20w per channel. to je pol nekak 80w. recimo pravih. tle me popravite če se motim.

kakor koli že. ko dam na glasnost na 30 od 60 max je to full na glas. napisal sem tudi zgoraj nekje v enem postu da sem vesel da ne bom potreboval kupovati ojačevalca in posledično močnejše in posledično dražje zvočnike. pač no ajd problem budgeta.

spomnem se tudi - imam kolega iz kamnika - ki je imel svoj čas doma entry level high-end frštekarijo. imel je ojačevalec z 2x 50w. ko sem pri mnejmu poslušal je bilo to full na glas. je res da watti niso končni faktor ampka decibeli ampak dobro no. wati so nekje neka okvirna slika koliko pa kaj pa kako. no recimo.

mi je pa žal da nisem kupil nekega še boljšega avtoradija. pač nisem hotel prek spleta kupovat ker sme bil neučakan pa ga kar pičnil v bigbanga pa tam kupil najdražjega. je tole blo lame. sploh ker se ne spoznam na avtoradije. vem nekako no da je najbolj važen faktor - vsaj mislim tako - DAC enota pa tudi recimo kvaliteta ojačevalnika ki je vgrajen.pa potem tudi kakčni bonbončki ala fukcije radija.

no kakor koli. za začetek sem full zadovoljen. avtoradio je res bomba. napram prejšnjim ki sem jih imel pa napram temu ki je bil originalno vgrajen v avtu. če bom kasneje kupoval (pa tega prodal) bom kupil kaj boljšega pa se pozanimal o kvaliteti DAC-a pa ojačevalnika. pa potem tudi kupil boljše avto zvočnike. za začetek je tole superca.

bambam20 ::

Ti zamenji zvočnike za malo boljše. Takšni v rangu 40-50€ in boš videl, da bo zvok veliko boljši in ti pri višji glasnosti ne bo hreščalo.

Ijus ::

mam namen to nardit, ja. bom šel res v caraudioempire kot so zgoraj povedal. če se ne motim je nekje blizu ljubljane proti kranju njihova firma, ne?

bambam20 ::

Ijus je izjavil:

mam namen to nardit, ja. bom šel res v caraudioempire kot so zgoraj povedal. če se ne motim je nekje blizu ljubljane proti kranju njihova firma, ne?


Naslov.

Kajakaška cesta 40a, 1211 Ljubljana - Šmartno

Bodo kar pravi naslov.

Ijus ::

ok. thanks.

Ijus ::

dejte mi še neki povedat, prosim:
če bom kupoval zvočnike, da ne bi rabil kupovat avtoojačevalca, kakšne naj kupim glede moči?
bom kr tko vprašal: če ima moj pioneer deh-s5000bt avtoradio rms tam nekje cca. 4x 22w naj bodo avtozvočniki z koliko rms največ?

kolegi so mi rekli, če so zvočniki premočni oziroma imajo precej višji rms kot avtoradio, potem avtoradio ni zmožen normalno furat zvočnike in je zvok zadušen, nedinamičen brez udarca (moči - punch) ipd/itd. pač, da ni dobro. sej to sem nekak predvideval. nisem pa vprašal, ker se nisem spomnil, to kar sem vas vprašal v prejšnjem odstavku.

bambam20 ::

Glede, da ima tvoj Pioneer vgrajen MOSFET ojačavalec, potem to pomeni, da brez problema fura zvočnike.

Ijus ::

res? pol lahk kupm neke močnejše recimo 100w rms za kasnejšo nadgradnjo z avtoojačevalcem?

blackbfm ::

kolegi so mi rekli, če so zvočniki premočni oziroma imajo precej višji rms kot avtoradio, potem avtoradio ni zmožen normalno furat zvočnike in je zvok zadušen, nedinamičen brez udarca (moči - punch) ipd/itd. pač, da ni dobro


Ja če ni moči potem ni udarca, tako to gre :)) radio ti bo clipal signal kar je škodljivo tako za radio kot za zvočnik, kljub temu da je zvočnik močnejši

boljše je dober ojačevalec + slab zvočnik kot kontra

Ijus ::

Evo. Danes dobil avto zvočnike.
Kupil Pioneer TS-G1330F in Pioneer TS-G170C.
Mah. En kurc. Nč kej posebnega. Isto kot prej. :|
Slabš glih ni. Boljš najbrž je, ker uni original so res papirnati.
Ma sej kaj več pa tudi ne morem pričakovati ker so budget zvočniki tako kot avto radio.
Dobro. Šola za naprej.

LP

Ijus ::

Sedaj sem malo bolj sprobal avto zvočnike. Pa niso tako slabi kot sem s prva napisal.
Sem šel do sosednje vasi na eno kavo pa mal več komadov poslušal. Pa so bolj glasni in res majo mogoče mal boljši sound.
Ni pa neke uber razlike napram prejšnjim zvočniki.

So ravno tako budget zvočniki. Pomojem neka sredina spodnjega razrade.
Uni k so bili pa originalno notri pa pomojem začetek začetka. Hehe.

In ja. Ravno tak oimajo problem predvajat težke basse. Ali je pa problem v avto radiu.

Vseeno oziroma kakor koli že sem zadovoljen.

Čeprav sprva sem hotel kupit avto radio z izvlečnim zaslonom in potem neke bistveno dražje zvočnike. Oboje vsako posebi do cca. 250€.
Mah dobro no. Bo že.

LP še en krat.

bambam20 ::

Ijus je izjavil:



In ja. Ravno tak oimajo problem predvajat težke basse. Ali je pa problem v avto radiu.




Za težke base, da boš s svojo glasbo motil okolico boš pa potreboval dodaten ojačevalec in globokotonec.

Ijus ::

ma nisem tko mislil - težke kot glasne, da bi se slišal full ven iz avta.
mislil sem težko prebavljive za zvočnike ali avtoradio.
pač zvočniki hreščijo če je kak "tu mač"** bass.


** :))

golf3 ::

Ej, če še nisi, dj se poigraj z eq-jem na radiu. Mogoče se boš moral sprijaznit z manj basi, ampak vsaj hruščelo ti ne bo, kar je meni bolj pomembno. Vsekakor pa dodatni nizkotonec...

Ijus ::

aha. sam res lejga. bom pogledal. mislim da ta avto radio nima custom equja ampak smao presete.

drugače nimam vseh komadov s težkimi bassi. sem pa tja se najde kak.

koyotee ::

Ijus je izjavil:

aha. sam res lejga. bom pogledal. mislim da ta avto radio nima custom equja ampak smao presete.

drugače nimam vseh komadov s težkimi bassi. sem pa tja se najde kak.


Vsaj ima custom eq, se un na kasete
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

perci ::

Jezus, 5krat vsaj ti je blo povedano, da ce ti hresci pr basih, je problem v ampu. In pol gres nabavit nove zvocnike in ugotovis da je isti shit :).

Pa s papirnatimi zvocniki ni nic narobe.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoakustika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23133279 (6081) darck
»

Nakup ali ne avtoojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
181898 (1566) steev
»

Nakup Avtoradia

Oddelek: Zvok in slika
483290 (952) Twixz
»

Kater avtoradio in katere zvočnike? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
525720 (4126) dunker
»

Avtoradiji - debata

Oddelek: Loža
91453 (1337) ssokec

Več podobnih tem