» »

siol tv - dve televiziji

siol tv - dve televiziji

Hebiga ::

Imam siol tv, v spalnici si srčno želim še eno tv. Doslej smo ta problem reševali z dvbt prejemnikom, kjer pa dobim ene pet programov, zato mi ne preostane drugega, kot da na obstoječo siol tv zvežem še eno tv. Na siolu so mi dejali, da potrebujem njihov siol box ali s box, kar naj bi bila boljsa opcija od tistih ethernet štekarjev, preko katerih lahko menda gledaš tv brezžično. Moj problem je sledeč: v dnevni sobi imam na eni steni poleg tv-ja vštekan komunikator SAGEM, modem, priključen tv in vso navlako za internet (wireless router). Kako sedaj od tu povezati drugo tv v spalnico, da kabli ne bodo šli po tleh - to zaradi razporeditve prostorov ni možno, dodatni poblem pa je tudi potrebna dožina kabla, če bo šlo vse po stropu in stenah? Iz dnevne sobe bi bilo kabel namreč treba vleči v spalnico najprej vertikalno po eni steni dnevne sobe, nato po stropu, nato spet vertikalno dol po steni dnevne sobe do tal vrat v spalnico, od koder bi kabel šel ali po tleh po 3 stičnih stenah spalnice (ker imam pač štekarje tako postavljene) ali pa po steni spalnice vertikalno navzgor, nato po stropu do diametralno nasprotne stene in nato po tej steni navzdol do štekarja (škoda, da se ne da priložit slike, bi bilo bolj jasno). Na siol trdijo, da tisti ethernet brežžični štekarji niso dobra rešitev, ker mi bo vsak moped, ki pripelje mimo, motil tv signal (stanujem pa ob prometni cesti). Torej so priporočili dodatni tv komunikator siol box s (kot najcenejšo varianto), ki ga do modema v dnevni sobi povežem z UTP kablom (ali čem podobnim). A bo zadeva sploh v redu delala glede na to, da bo potreben kabel v dolžini cca. 40, 50 metrov, da ga speljem po stropovih in stenah? Siol box s sem že kupil, ker mi zamenjava operaterja glede drugega tv ne prinaša cenovnih koristi (na siol nimam vezave, cena za trojček je sedaj cca 46 EUR mesečno), me pa sedaj črviči, če je možna kakšna druga varianta. Kaj je s tistimi ethernet vtičnicami (PLC konektorji ali kako se že temu reče), ali v tem primeru vseeno potrebujem siol box s, če želim gledati siol tv tudi na drugem tv v spalnici? Se izognem povezovanju sagema in teh ethernet vtičnic s kablom? DVBT namreč sux.... nobenih programov... V mislih imam tele ethernet vtičnice (sistem PLC) kot alternativo svinjsko dragemu rockusu:

http://www.siol.net/Akcije/Ugodnosti_za...
Kaj naj naredim?
Nujno potrebujem dober nasvet glede najboljše rešitve. Prav tako me zanima: Katero vrsto kabla potrebujem, da modem povežem s siol box s? Je to UTP kabel? Ali predolg kabel vpliva na kvaliteto slike? Kako se izognem kablu - katere naprave kupiti? Če kupim PLC vtičnice, ali moram vseeno kupiti tudi siol box x? Alternativne možnosti? Zakaj ne morem poleg brezžičnega interneta tudi njihovo drugo tv gledat brezžično in brezplačno? Pojasnila za butce prosim...računalniške latovščine namreč nič ne razumem. hvala!
  • poskusilo klonirati: Hebiga ()

dottor ::

Doma imamo tudi SIOL trio paket, 3 računalnike in 2 TVja ter telefon. Modem in ruter sta med jedilnico in dnevno. Očetov računalnik je takoj zraven, TV v dnevni je pa slab meter stran. Z bratom si deliva sobo in imava vsak svoj računalnik ter skupen TV. Stvar smo doma rešili s kanalčki za kable. Vzeli smo tiste ki jih privijačiš, zvrtali smo potrebne luknje v strop, vstavli uloške not ter veselo vijačli z baterijskim vrtalnikom. Postavlji smo jih v kot med steno in stropom in so skoraj da ne opazni, še pobarvali smo jih v isto barvo kot prostor (nežna krem). Do bratovega računalnika pelje 25m UTP kabel in mu vse deluje normalno, do mojega računalnika pelje 15m UTP pa tudi dela brez problema, do TV komunikatorja pa 10m UTP in prav tako brez problema dela. Imaš malo jajcanja z vrtanjem lukenje, postavljanjem kablov, prebijanjem sten in podobnim ampak če se potrudiš rata stvar kar diskretna. Predlagam ti kanalčke ki so enodelni in se zapirajo "na vratca". Tisti dvodelni, s posebej pokrovom so malo nadležni ko jih zapiraš ker moreš v dveh delat (en drži kable not, drugi pokrov nastavlja. S tistimi enodelnimi (so par centov dražji) pa nardiš vse sam. Ne priporočam ti samolepilnih ker stvar pade po 2. tednih dol oz. se odlepi in kanalček držijo samo še kabli. Ko prebijaš stene naredi malo večjo luknjo, glavo UTP kabla z izolir trakom zalepiš na kakšno ravno tanko šipko ali navojno palico in porineš skozi zid. Glavo UTP kabla dobro zaščiti. Mi smo meli v eni steni dimnik umes pa smo se kar jajcali dobit kabel čez. Pol pa luknjo zaliješ s silikonom, zagipsaš in prebeliš.
Tako imamo že ene 4-5 let in nikoli nobenih težav. Umes smo še en kabel vleki (ko je brat dobil računalnik) in ni blo problemov. Brezžična povezava včasih malo zafrkava pri nas v sobi, ker je umes ogromno motivcev signala (hladilnik, mikrovalovna, pečica, napa, ...).
Pri montaži naj se ti ne mudi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Hebiga ::

Hvala za odgovor. Razumem, da poleg obstoječega tv komunikatorja torej niste kupovali še enega, da bi siol tv lahko spremljali tudi v drugem prostoru? Tudi pri nas smo razmišljali o vrtanju, pa ne vem kako bo šlo, stene so predebele.

Furbo ::

Jaz mam tole, dela b.p. signal gre preko električnega omrežja.

http://www.amazon.de/Netgear-XAVB5601-P...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dottor ::

To sem pozabil omenit. Brez komunikatorja žal ne gre, saj drugače ne moreš pretvorit signala iz modema v TV programe, ker vsi 4 porti na modemu prenašajo internet ter televizijo zato moreš met komunikator. Vzameš ga na obroke pa plačuješ tistih par EUR več na mesec.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

Hebiga ::

dj dottor in Furbo hvala za odgovor. Furbo: lahko dodaš še pojasnilo, kako v praksi te vtičnice za signal preko električnega omrežja delujejo? Ali jaz prav razumem: oddajnik (ethernet vtičnica 1) se priklopi v električno vtičnico in poveže s tv komunikatorjem št. 1 v sobi 1, v sobi 2 pa nato narediš isto: vštekaš sprejemnik (tj. ethernet vtičnico 2 za elektronski prenos podatkov) in ga povežeš na tv komunikator št. 2 v sobi št. 2? ali kako?

Saj pravim, potrebujem pojasnila za butce...

Na Siolu pravijo, da mi teh vtičnic za elektronski prenos podatkov ne priporočajo, ker prihaja do motenj v sliki na drugi tv... raje kabel, pravijo...

Hvala in lp,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hebiga ()

Furbo ::

Ja, enostavno vtakneš eno enoto na eni strani in daš vanjo ethernet kabel, na drugi pa isto. Nobene nastavitve in nič ni potrebnega v 99% primerov.

Pa obstajajo tudi precej cenejše od teh katere sem jaz linkal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dottor ::

Stvar zgleda zanimiva... Kako se pol signal prenaša? Preko električnega kabla? Bi blo treba dobit kje ena 2 za sprovat, ker me je začel firbec matrat kako deluje stvar. Tako se rešiš hitro en kup metrov, , vrtanju, štamanju in podobnega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

fosil ::

Tale je precej ugoden.
Ni mi sicer jasno, kako da na siolu tega ne priporočajo, hkrati pa to oglašujejo?
UTP kabel je seveda boljši.
Ponavadi ga sicer ne vlečeš po sredini stene, ampak v vogalih.
Pa samolepilni kanali so čisto v redu, jih imam že več kot desetletje in še noben ni dol padu.
Ravno obratno, jih je precej težko dol dobit.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Furbo ::

Jaz sem vzel tiste moje nekoliko dražje, ker mi ne ukradejo vtičnice, na razdelilcih namreč ne delujejo.

fosil je izjavil:

Tale je precej ugoden.
Ni mi sicer jasno, kako da na siolu tega ne priporočajo, hkrati pa to oglašujejo?
UTP kabel je seveda boljši.
Ponavadi ga sicer ne vlečeš po sredini stene, ampak v vogalih.
Pa samolepilni kanali so čisto v redu, jih imam že več kot desetletje in še noben ni dol padu.
Ravno obratno, jih je precej težko dol dobit.


Na siolu ne priporočajo BREZŽIČNIH, ti pa so žični, vendar preko žic, ki jih ima vsaka bajta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Samson ::

A ni tako da morajo biti vticnice na isti fazi? Vem da je bilo svoj cas pogoj da je mreza delovala - ista faza, oz. varovalka al kako ze. Zlo dolg je ze tega pismo.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Furbo ::

Naj bi bilo nekaj takega ja, meni deluje povsod po celi hiši, nimam pojma kako je napeljano in vezano.

Od siol modema do siol boxa je pri meni vsaj 50m kabla in dela b.p.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Samson ::

Super. Dobra povratna informacija :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

dottor ::

Super tole. Če bi prej vedu da se da tako bi prišparal en kup vrtanja. Kar se kanalčkov tiče sem uzel neke, ki mi jih je prodajalec priporočal kot skoraj da neodstranljive, ko jih 1x zalepiš na zid skoraj ni šans jih dol dobit pa so po 2. tednih viseli in jih je samo še kabel držal. Je pa res odvisno kaj uzameš, ne dvomim da obstajajo tudi taki ki res držijo ampak vijak je vijak :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizija in internet preko enega UTP kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
4410882 (5174) rogerg
»

Vleči še en UTP kabel ali kupiti Switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4510902 (4435) SN1P3R
»

HDMI kabel po stropu

Oddelek: Zvok in slika
131777 (1566) Invictus
»

"Kockanje" na siol TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
539980 (8275) rezator
»

Omrežitev bajte

Oddelek: Omrežja in internet
62023 (1879) Karen

Več podobnih tem