» »

Težava s priklopom televizije v omrežje

Težava s priklopom televizije v omrežje

ravend123 ::

Pozdravljeni vsi skupaj!

Imam dve težavi. V stanovanju imamo polno telefonskih vtičnic s kabli kot ga vidite na sliki. Živim namreč v najemu, hiša je stara nekaj več kot 10 let in mi ni jasno zakaj za vraga niso naredili vtičnic?!? :O Zanima me ali je to hkrati tudi internetni UTP kabel, namreč ko sem vtičnico vzel dol sem opazil da vsi kabli niso bili zvezani na vtičnico. Problem je namreč ta, da ima digitalni sprejemnik Arris od T2-ja samo vhod za UTP kabel, kar pomeni, da je potrebno digitalni sprejemnik z UTP kablom povezati do modema oz. do vtičnice do katere je povezan kabel iz modema, na kratko gre za IPTV digitalni sprejemnik. Težava je ta, da nimamo prave vtičnice, niti ne vem ali imamo pravi kabel ali bo treba potegnit nov kabel od modema po stenah do stanovanja, kajti modem je na hodniku zunaj stanovanja. Not cool. :|



Še navodila od Arris IPTV vmesnika:
https://www.t-2.net/sites/www.t2.si/fil...

Druga stvar je internet. Routerja prvotno ni bilo, samo modem. Hitrost interneta smo povišali iz 10/10 na 100/10. Ob povezavi na modem z UTP kablom je hitrost res 100/10, nikakor pa ne ob brezžični povezavi. Poskusil sem priklopiti na modem še 2 različna routerja in se povezati na router pa hitrost ne preseže 20/10. Klical približno 10 dni nazaj na T2, so nekaj na daljavo delali pa resetirali pa nič ni pomagalo, so rekli da bo tehnik prišel, ga še ni bilo, vmes spet klical so mi rekli da oni ne morejo vedet kdaj točno bo tehnik tukaj, ker so razporejeni po celi Sloveniji in da nimajo teh podatkov. Kaj?? Ne veste kdaj bo tehnik prišel, nimate nobenega okvirnega seznama oz. urnika? Kaj če me ne bo doma takrat? Se ne da fiksno zmenit kdaj bo to? Mislim, katastrofa tale T2, ima še kdo podobne težave z njimi?

Hvala za odgovore. :D

konspirator ::

Operater nima nič s tvojim internim omrežjem, kar lan in wi-fi sta !
Na obeh straneh moraš imeti dober sprejem, da bo wi-fi delal hitro.

Če se modem poveže z deklarirano hitrostjo potem je to to.
--

ravend123 ::

V čem pa bi lahko bila težava, mislim kaj preverit?
Tole je slika omarice na hodniku z modemom in raznimi kablovji, tukaj sem res mal mrzu s temi napeljavami, routerji modemi, kablovje itd. :8)







Res nč jasno pr tej omarci, tam sta 2 UTP kabla kar tako, nikamor priklopljena, tisti telefonski kabel spodaj ki je priklopljen v meni neznano napravo, sploh ne vem kaj je tisto v spodnji omarici kjer je ogromno portov? Mrzu sem ja. :(

Ful hvala za pomoč glede interneta, me pa res ful zanima kaj s televizijo in s to prekleto vtičnico. :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

kloko ::

Iz tega, kar si napisal in iz prilepljenih slik se lepo vidi, da so vse stvari pripravljene, le povezati jih bo potrebno v neko smiselno celoto. Imaš modem od T2, na katerega je pripeljana optika od zunaj (rumeni kabel). Iz tega modema gre črni telefonski kabel do patch panela v spodnjo omarico, ki je namenjen za povezavo do vtičnic po posameznih sobah. Očitno je v eni sobi zamenjana vtičnica za tako, da so prej imeli priklopljen telefon, a kabel je videti povsod UTP. Ona dva kabla, za katera praviš, da nista povezana nikamor, služita za povezavo od modema do patch panela za izbrano vtičnico v neki sobi. Linksysov router, ki ga vlačiš po rokah, je namenjen le temu, da izgledaš pametnejši, druge funkcije nima...

Torej dobi si nekoga, ki ti poveže te kable po tvojih željah. T2 ti tega ne bo delal, razen proti dodatnemu plačilu.

L.p., Kloko

ravend123 ::

Najlepša hvala za odgovor kloko, zdaj so mi stvari bolj jasne. Torej če te prav razumem, kabel ki je v vtičnici je tapravi UTP, se normalno lahko televizija priklopi, v vseh sobah so enaki kabli, problem pa je da so vtičnice telefonske (te, ki imajo tamali vhod oz. za tanjši telefonski kabel), tako, da je potrebna menjava vtičnice pa bo? Glede modrega routerja je pa takole, namenjen je bil testu hitrosti interneta, ker kot sem omenil zgoraj ob prvem postu hitrost interneta ni taka kot bi morala biti, razen če se povežem na modem s kablom, imaš mogoče še tukaj kakšno razlago? :D

Hvala!

kloko ::

Kot pravim iz slik sodeč je iz spodnje omarice do vtičnic v sobah že UTP kabel. Če vtičnice v sobah niso prave, jih je treba zamenjati, pravilno zvezati in imaš povezavo od modema do teh vtičnic. Te povezave porabiš za televizijo in tvoj router.
Ko si svoj router povezal na modem preko wifi, si sam ugotovil, da ne dosežeš hitrosti, ki jo operater pripelje na modem. To je posledica wifi povezav, ki so ozko grlo zaradi več razlogov in se zaradi tega vedno priporoča povezati router z modem z kablom.

L.p., Kloko

ravend123 ::

Danes je bil tukaj ''mojster'' iz T2-ja. Povedal je samo to, da je hitrost interneta preko brezžične povezave slabša samo zato, ker je vse skupaj v kovinskih omaricah in to slabša hitrost interneta. Kaj drugega ni znal povedati, tudi ni znal povedat zakaj tisti kabli niso nikamor priklopljeni, rekel je da moram kupit boljši router, da bom imel 100mbps hitrost interneta, da je ta linksys router preslab...sam mu razlozil, da sem imel prej v enem drugem stanovanju ta isti router in tudi T2 za ponudnika pa sem imel vsaj 50mbps downloada, tukaj sedaj pa ne pridem preko 20mbps. Jah, sej se jim nič ne lubi, al pa nimajo pojma.

Kurzweil ::

Je možno, da ima (običajno imajo operaterji tako) 2 porta za DATA in 2 porta za VIDEO in je vštekal v napačnega?

broken/link ::

ravend123 je izjavil:

ker kot sem omenil zgoraj ob prvem postu hitrost interneta ni taka kot bi morala biti, razen če se povežem na modem s kablom, imaš mogoče še tukaj kakšno razlago? :D

Potem očitno je hitrost taka, kot bi morala biti in je s strani T-2ja vse OK, težava pa je potem naprej. ali v routerju ali pri tvojih napravah.
kako hitro wifi deluje je odvisno od routerja, prav tako pa od naprave, ki se povezuje na router (računalnik/telefon/...). Teh 20Mbit mi deluje, kot da ti router preko wifi-ja dela samo na G standardu in ne na N (to je tistih 50Mbit iz prejšnjega stanovanja) ali celo AC. tako da ali je wifi drugače nastavljen kot je bil v prejšnjem stanovanju, ali pa imaš na wifi priklopljene druge naprave, ki niso sposobne se povezati hitreje.

ravend123 je izjavil:

Jah, sej se jim nič ne lubi, al pa nimajo pojma.
če preko kabla dela, potem je t-2 tu opravil svoje delo.

Zgodovina sprememb…

ravend123 ::

broken/link je izjavil:

ravend123 je izjavil:

ker kot sem omenil zgoraj ob prvem postu hitrost interneta ni taka kot bi morala biti, razen če se povežem na modem s kablom, imaš mogoče še tukaj kakšno razlago? :D

Potem očitno je hitrost taka, kot bi morala biti in je s strani T-2ja vse OK, težava pa je potem naprej. ali v routerju ali pri tvojih napravah.
kako hitro wifi deluje je odvisno od routerja, prav tako pa od naprave, ki se povezuje na router (računalnik/telefon/...). Teh 20Mbit mi deluje, kot da ti router preko wifi-ja dela samo na G standardu in ne na N (to je tistih 50Mbit iz prejšnjega stanovanja) ali celo AC. tako da ali je wifi drugače nastavljen kot je bil v prejšnjem stanovanju, ali pa imaš na wifi priklopljene druge naprave, ki niso sposobne se povezati hitreje.

ravend123 je izjavil:

Jah, sej se jim nič ne lubi, al pa nimajo pojma.
če preko kabla dela, potem je t-2 tu opravil svoje delo.


Naprave so povsem enake kot v prejšnjem stanovanju, router je isti, ne vem v čem je problem, kako pa pridem v nastavitve T2 modema, če kdo ve? G, N, AC standard kaj pa je to? Kako se to spreminja?
Kot sem omenil najprej sem se povezal na modem brezžično, routerja sploh nisem priklapljal, hitrost ni presegla 20/10, potem sem probal 2 različna routerja in sicer Linksys WRT54GL in Linkys WRT160N pa je hitrost še vedno max. 20/10.
Hvala. :D



Evo, ravnokar opravljen test ob brezžični povezavi direktno na modem (nobenih routerjev).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ravend123 ()

ravend123 ::

Po parih dneh se spet oglašam. Uredili smo televizor, sem sam zamenjal vtičnico in zvezal gor UTP kabel. Gor sem potem priklopil enega od obeh routerjev s katerim sem predhodno že testiral povezavo. Pri enem izmed routerjev TV ni delal, pisalo je Ta IPTV sprejemnik lahko uporabljate samo v T2 omrežju, z drugim routerjem je delovalo normalno, je pa ta drugi router imel drugačne nastavitve od prvega. To zdaj ni pomembno, stvar je v tem da je hitrost interneta še vedno porazna. 1/1 hitrost hahah, ne vem ali je smešno ali za zjokat. Zdaj pa mi povejte kaj bi še lahko bilo, naredil sem tako kot je rekel t2 tehnik. Iz vtičnice gre kabel do switcha, potem pa iz switcha kabel v modem, v vtičnico sem vklopil router, hitrost pa tako skromna?

lp

broken/link ::

računalničarja pokliči, da ti pomaga, ker očitno vezava ni ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vleči še en UTP kabel ali kupiti Switch?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4510842 (4375) SN1P3R
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5826740 (12469) denisbegood
»

Telekom hitrost

Oddelek: Omrežja in internet
253601 (2487) Skyman
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7717957 (15340) Furbo
»

internet - padec hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544440 (3889) hojnikb

Več podobnih tem