» »

Inštalacije v hiši - mal nasvetov potrebujem

Inštalacije v hiši - mal nasvetov potrebujem

1
2
»

starfotr ::

Namesto direktnega priklopa na sponke naj ti elektičar vgradi vtičnico in vtikač za napajanje gorilca in obtočne črpalke pa boš to imel rešeno.

ramon ::

To bi bila učinkovita, najhitrejša in najcenejša rešitev. Za ogrevanje je posebej omarica s priklopi in gumbi za vklop/izklop: bojler 1,8kW, črpalki 2 x 0,1kW (dodatna za bojler da greje preko peči na drva), gorilec 0,2kW in dodatna luč (?kW). Obtočno črpalko za radiatorje in gorilec se odklopi, nova vtičnica v bližini omarice in natičnica (za obe se potegne kar kabel iz omarice). Bo hotel električist to sploh narediti? Me bo poslal nekam...

energetik ::

Ne vem kaj je problem vgraditi stikalo 1-0-2 v razdelilno omarico, saj ne gre za tisoče €..
Jaz sem si tako naredil in sem izredno zadovoljen, saj nam dostikrat zmanjka štroma. Naredim samo klik-klik, pa imam celo bajto normalno napajano iz inverterja in akumulatorja. Seveda za manjša bremena.

tony1 ::

OP je omenil, da je s hišo dobil tudi agregat v kleti... Tudi to je zaradi CO smrtno nevarno... (Morda pa je agregat tam samo shranjen in ni mišljeno, da se bo tam uporabljal?)

Preštudiraj še to...

ramon ::

Ja, bencinski agregat. Seveda je namenjen samo za zunanjo uporabo. Kabel oziroma natičnica, je bila na zunanjem delu hiše, ki ima nadstrešek, odprt s treh strani. Tako je bilo možno imeti agregat zunaj in pod streho. In vrata so lahko bila zaprta (ker je bil kabel skozi steno), tako plini niso uhajali v hišo.

Verjetno je bilo tako mišljeno. Kakorkoli, kabel je zdaj odstranjen.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POMOC: Električni Agregat (generator)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3824226 (4392) DeeCoy
»

Bencinski generatorji

Oddelek: Znanost in tehnologija
335445 (4557) jb_j
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8233290 (24954) int47
»

vprašanje glede nule (N) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7919204 (17380) lovro535v2
»

Dizel agregat za centralno

Oddelek: Loža
339476 (4126) energetik

Več podobnih tem