» »

Placevanje s telefonom

Placevanje s telefonom

1 2
3
»

modelno1 ::

V Curve lahko linkaš tudi slovenske kartice, tako da Revolut/n26 ni obvezen.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

mikko ::

Zdravo, ali je kdo usposobil Google Pay v kombinaciji z N26/Revolut? Kakšen je postopek?

Ras003 ::

Iz apk miror nalozi Google pay.

Potem pa v Revolut aplikaciji spremeni naslov v poljubnega v Veliki Britaniji in kreiraj virtualno kartico. Dodaj kartico v Google pay. In seveda spremni si nazaj pravi naslov.

Nesta ::

Jaz sem si namestil GPAY preko apkja. Dodal Curve. Vendar na POS vedno javlja nekaj v stilu neveljavna kartica? Tudi ko prislonim telefon na kak čitalec vedno drugo kodo vn dobim...
Kaj moram narediti da bo delalo plačevanje preko GPAYA? ali je tudi možno urediti virtualno kartico za kontrolo pristopa? Tako da si dodam v CARD app kartico?

Hvala

Hvala

Grephe76 ::

mBills je zame najboljša možnost ... vsaj druge možnosti še nisem preizkusil

Karen ::

Ti si pa od drugod "uletel" zgleda. Pojdi v mercator z naloženo mbills aplikacijo pa plačaj, če znaš. Potem pa pridi nazaj poročat :D kako si s telefonom plačal. V bistvu sploh nisi nobene možnosti plačila s telefonom preizkusil, mogoče bi začel na prvi strani tega posta, da se vsaj seznaniš kaj se da s telefonom.

Nesta ::

Samsung pay mi javlja. Connection Error: Unable to connect to Samsung pay temporarily. Try again later.

To se mi pojavlja od kar sem ga namestil na S20...

Nesta ::

Samsung pay ne dela v SLO?
Na Galaxy Watch 3 ni mozno dati drugih aplikacij ala Google pay ipd?

Hvala

WaterBoy ::

Ras003 je izjavil:

Iz apk miror nalozi Google pay.

Potem pa v Revolut aplikaciji spremeni naslov v poljubnega v Veliki Britaniji in kreiraj virtualno kartico. Dodaj kartico v Google pay. In seveda spremni si nazaj pravi naslov.

Tako je. Edino kar bi dodal je to da vsaj meni je GPay izginil z telefona, aplikacije ne vidim, a vseeno deluje.

modelno1 ::

Mogoče ti jo je lano laucher skril?

@Nesta
Ne Samsung Pay pri nas ni podprt.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Nesta ::

modelno1 je izjavil:

Mogoče ti jo je lano laucher skril?

@Nesta
Ne Samsung Pay pri nas ni podprt.


Aha Hvala. Torej je galaxy watch neuporaben. Obstaja še kakšna overal Best ura? Pa da podpira tudi NFC plačevanje v Slo? Hvala

matobeli ::

Jabuček mrbit?

Blaz90 ::

Garmin Pay + mBills (čeprav trenutno ne dela na novih karticah).

modelno1 ::

Garmin Pay dela tudi z Revolutom.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

XS!D3 ::

Pri nas uradno delata Garmin Pay (Revolut, Curve, do nedavnega tudi mBills ampak trenutno ne dela) in Apple Pay (Revolut, Curve, N26, Bunq, Monese, TransferWise, iCard, Intesa Sanpaolo). Za vse ostalo pa rabiš več ali manj dodatne zafrkancije da nekako usposobiš (ali pa tudi ne).

GupeM ::

Čakam, da zrihtajo Flik Pay, da bo mogoče plačevati na POS terminalih. Upajo da jim uspe do konca leta.

Nesta ::

Obstaja kaka možnost plačevanja z Samsungovo uro v Sloveniji?

Selotejp ::

A se lahko plačuje z NLB Pay tako da telefona in aplikacije ni potrebno pred plačilom odklepat? Če odklenem lahko plačujem brez problema, v nasprotnem primeru pa mi javi napako.. Vklopljen imam NFC in prenos podatkov..

Kolikor se spomnim sem že videl folk v trgovinah da so lahko plačevali le tako da so prislonili telefon...? Ali pač ni temu tako?

GupeM ::

Dvomim, da si to videl. Telefon je treba odklenit, zato ti tudi ni treba vpisati PIN številke, čeprav plačaš znesek za 25+ €, saj se avtentikacija zgodi na telefonu, ne na POS terminalu. Kar pa ne velja za obično kartico. Tam je treba pri znesku 25+ € vpisati PIN na POS terminal.

Selotejp ::

Torej je tudi pri nakupih do 25€ isto - odkleniti je potrebno telefon in zagnati aplikacijo NLB?
Če je temu tako, potem ne vidim smisla o plačevanju s telefonom. Še vedno je bolj preprosto samo prisloniti kartico...?

Utk ::

GupeM je izjavil:

Dvomim, da si to videl. Telefon je treba odklenit, zato ti tudi ni treba vpisati PIN številke, čeprav plačaš znesek za 25+ €, saj se avtentikacija zgodi na telefonu, ne na POS terminalu. Kar pa ne velja za obično kartico. Tam je treba pri znesku 25+ € vpisati PIN na POS terminal.

Ni čist res, jaz sem že moral tipkat pin ko sem plačal s telefonom.

Selotejp je izjavil:

Torej je tudi pri nakupih do 25€ isto - odkleniti je potrebno telefon in zagnati aplikacijo NLB?
Če je temu tako, potem ne vidim smisla o plačevanju s telefonom. Še vedno je bolj preprosto samo prisloniti kartico...?

Samo telefon odkleneš, aplikacije ni treba zaganjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Selotejp ::

Ok, hvala. Bom probal samo z odklepanjem telefona. Mogoče bo pa delovalo..

GupeM ::

Utk je izjavil:

Ni čist res, jaz sem že moral tipkat pin ko sem plačal s telefonom.

Čudno. Po mojih informacijah in izkušnjah pri plačevanju z uro, PIN številke ni treba vpisovati.

Selotejp je izjavil:

Ok, hvala. Bom probal samo z odklepanjem telefona. Mogoče bo pa delovalo..

NLB app moraš imeti nastavljen kot privzeto "plačilno sredstvo" v nastavitvah Androida. Če želiš plačati z drugim appom, moraš pa odpret app s katerim želiš plačat + v nastavitvah moraš imet označeno, da ne plača s privzetim, če je odprt drug payment app.

https://support.google.com/pay/answer/7...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Selotejp ::

Pri NFCju imam nastavljeno NLB kartico, tako da bi to moralo biti uredu. Verjetno.
Bom poizkusil in javil. Morda pa bo informacija še komu drugemu koristila.

acookook ::

Jaz nimam nič nastavljeno, pa sem cca. 15 min nazaj nekaj plačal z NLB Pay....

A kdo ve, če lahko na kakšen koli način linkam MasterCard prepaid kartico in z njo tudi plačujem? Tisti namenski app je neuporaben....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: acookook ()

Selotejp ::

Telefon moraš odklenit, odklenit aplikacijo, v menuju izbrati "plačaj" in nato lahko prisloniš telefon na POS...
Pravkar preverjeno v Hoferju.

Drugače ne gre.

RoccoC ::

Selotejp je izjavil:

Telefon moraš odklenit, odklenit aplikacijo, v menuju izbrati "plačaj" in nato lahko prisloniš telefon na POS...
Pravkar preverjeno v Hoferju.

Drugače ne gre.


Ne bluzi, že cca eno leto plačujem zgolj z odklenjenim telefonom (android). Prej pa je bilo treba tako kot si napisal zgoraj. Glede PIn je pa tako kot pri kartici - odvisno od zneska oziroma vsote zneskov od vpisa pina.

Selotejp ::

Ne bluzim. Samo povedal sem, da mi pač ne dela. Bi mi pa bolj kot obtožbe prav prišel nasvet kaj delam narobe, da mi ne dela tako kot tebi..

Nfc je vklopljen, podatki omogočeni, Nlb kartica je edino plačilno sredstvo..

mat11 ::

Tebi tole nekaj čudno dela. Pri NLB pay . če je edino plačilno sredstvo moraš odkleniti samo telefon in ga prisloniti. Kateri telefon imaš in ali veš kje je NFC čip? Mene je tako jeb.... Xiaomi MI9, dokler nisem ugotovil da ga ima čisto zgoraj.
mat

Selotejp ::

Nekaj je res čudno ja. Telefon pa prislonim na več točkah...
....bom šel na nek bankomat (v trgovini je to težko testirat, ker je zmer polno folka) probat. Pa da vidim..

mat11 ::

Kateri telefon imaš?
mat

Selotejp ::

Samsung S51.

Je pa tako, da mi zdej zadeva (trenutno) uredu dela. Sem klicu banko, pa so rekli da so dobili kar nekaj prijav da jim ne dela.
Sem ta vikend uporabljal zadevo in deluje čist uredu. Treba je samo odkleniti telefon. Res pa je, da so eni POSi tako štorasto narejeni, da je premalo prostora za telefon :-(

Kaj bi bilo narobe ne vem, nastavitev nisem pa odslej nič spreminjal. Očitno je bila neka napaka ki so jo na banki odpravili. Lepo.

Hvala vam za nasvete, sem vam hvaležen..

matobeli ::

A komu DH denarnik (njihova verzija appa za nfc plačevanje) ne dela? Zadnje 2x mi je POS izpisal da ni podprta kartica, torej zazna, ampak mu ni všeč. Telefon je novejši, tko da ni problem v tem.

anthony1337 ::

A mi lahko nekdo pove kako točno usposobim google pay in revolutovo viso, ali pa virtual MC, ni važno. Imel sem iphone in apple pay je brez problema shranil jo, zdaj pa imam nov telefon (xiaomi note 9 pro) in ne gre nikakor. Sem zdownloadal neko verzijo z apkmirror.com, spremenil v revolutu naslov na nemškega, karkoli naredim dobim error da "te kartice ni mogoče nastaviti za brezstično plačevanje". Help!

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

morš imet kartico ki ima BIN številko (kot neka serijska številka) izdano v podprti državi. Revolut, N26 imajo vse slovenskega.

anthony1337 ::

matobeli je izjavil:

morš imet kartico ki ima BIN številko (kot neka serijska številka) izdano v podprti državi. Revolut, N26 imajo vse slovenskega.

To pa ne bo držal, moja Revo Visa ima angleški BIN, dvomim da ma katirakoli slovenskega, za N26 ne vem, pa verjamem da ma nemškega...

matobeli ::

Preber temo o n26 in revolutu.

Lahko verjameš karkoli, ampak N26 daje slo bine.

Če imaš staro kartico je še možno, nove naj bi imele vse slo.

modelno1 ::

Kolikor vem, trenutno samo Vivid daje kartice s tujim BINom. Mogoče še monese.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

bosslipxx ::

Aplikacija Flik pay ima na home screenu poleg gumbov pošlji in zahtevaj plačilo, tudi gumb plačaj, kjer se ti potem prikaže scanner za QR kodo. Je že kdo plačal na POS terminalu preko te kode? Poteka brez težav?
slo-fishing.si

GupeM ::

Saj ti piše, da bo plačevanje na voljo v KRATKEM. Žal to že DOLGO piše.

jabe ::

Brskam po nastavitvah Flik paya in imam možnost označiti, naj gre za prevzeto plačilno sredstvo namesto Google Paya. Seveda sem takoj izbrala in poskusila. In bila neuspešna. Imam pa Sparkasse. To še ne dela? Ker opozorila ali obvestila, da to še ni delujoče ni bilo. Ali je to morebiti to, kar bosslpxx govori. in je treba klikniti tudi "plačaj" na prvi strani, kar pa še ne dela. To mi je sier malo mimo, google pay samo prislonim, ko enkrat odklenem telefon, nič ne odpiram aplikacije.

GupeM ::

jabe je izjavil:

Brskam po nastavitvah Flik paya in imam možnost označiti, naj gre za prevzeto plačilno sredstvo namesto Google Paya. Seveda sem takoj izbrala in poskusila. In bila neuspešna. Imam pa Sparkasse. To še ne dela? Ker opozorila ali obvestila, da to še ni delujoče ni bilo. Ali je to morebiti to, kar bosslpxx govori. in je treba klikniti tudi "plačaj" na prvi strani, kar pa še ne dela. To mi je sier malo mimo, google pay samo prislonim, ko enkrat odklenem telefon, nič ne odpiram aplikacije.

Ko bo enkrat na voljo, bo delalo samo z odklepanjem telefona, če bo flik pay izbran kot privzeto plačilno sredstvo. Do takrat pa pač moramo malo počakati. Sem govoril z developerji, želeli so si, da bi bilo na voljo do lani jeseni, pa jim ni uspelo.

jabe ::

No, ko bo, pozdravljam. Tale flik, kolikor so ga pljuvali že od ideje dalje, kar lepo in zanesljivo dela. Pa še zastonj je.

anthony1337 ::

matobeli je izjavil:

Preber temo o n26 in revolutu.

Lahko verjameš karkoli, ampak N26 daje slo bine.

Če imaš staro kartico je še možno, nove naj bi imele vse slo.

Imam staro (DE), ma me bolj zanima Revolut in dvomim da ima Revolut slo BINe. Moj je 459654 in je angleški. Če je kdo tukaj ki ima google pay s shranjeno Revolut kartico (in da mu contactless deluje!) se naj prosim javi in pove postopek. Hvala!

anthony1337 ::

Ok mi je uspelo, spremenil revo naslov v random nemškega, ustvaril novo virtualno kartico in jo linkal v mirrored google pay app, samo še stestirat treba :)

jabe ::

Svoj čas, ne vem, če se, si spremenil naslov (adreso) v nemško. Npr cheaper& more, da če se slučajno kako pošto spomnijo poslati, vseeno dobiš... Potem si naredil virtualno kartico, mojem primeru MasterCard, in ga povezal z Google Pay. Dodelili so nemški bin.

Za n26 so obvodi podobni. Pač mahinacije z domačim naslovom.

Vivid pa direktno, brez telovadbe, da nemško kartico in jo lepo vneses v Google Pay...

CrustyDOD ::

Se končno spravil usposobit NFC..
Kdo kaj ve ali NFC deluje preko ISPS aplikacije banka Intesa saopaolo? Imajo tudi wave2pay pa mi ni jasno kaj naj bi bila razlika razen tega, da je wave2pay samo za NFC uporabo..

Telefon mi ponudi obe opciji v NFC nastavitvah, ISPS in wave2pay (tega ne bi aktiviral, če slučajno preko ISPS dela..).

Pa vrjetno moram izbrati HCE wallet in ne SIM?

Leko ::

No, čisto tako za info, če bo komu prišlo prav. Google pay v povezavi z Binance Visa kartico deluje brezstično preko telefona. Kako bo pa v praksi bomo pa preizkusili v štacuni.
Seveda najprej probal z predplačniško MC Gorenjske banke, kar seveda ne deluje. Kr neki, ta kartica je itak samo za v predal.

dadojc ::

Pozdravljeni,

danes sem si ustvaril račun na Curve, predvsem v želji, da bi lahko uporabljal opcijo "Curve Pay". Notri sem vnesel 2 svoji kartici (ena je od crypto.com VISA, druga pa od Revolut računa) a ko želim aktivirati to opcijo, mi aplikacija melje, melje, melje in nato javi da v tem trenutku ni možno, da naj poizkusim kasneje oz, kontaktiram support.

Ker sem precej nov tako glede Google Pay kot glede Curve, me zanima ali je ta opcija, ki jo ponuja Curve kakorkoli vezana na Google Pay? Sprašujem namreč zato, ker sem skušal vzpostaviti tudi google pay; sideloadal sem aplikacijo a ko nato želim v njej omogočiti eno od kartic, da naj bo nastavljena za brezstično plačevanje, mi le tega ne dovoli, temveč napiše da "elementa ni bilo mogoče najti". Poizkusil sm tudi tisto opcijo, s spreminjanjem naslova v Revolutu (trenutno možna le še Slovaška kolikor vem) in nato kreiranjem virtualne kartice, a prav tako ne deluje. Malce sumim da mogoče moj telefon zafrkava, imam sicer Oneplus 8T (Android 11).

Morda kdo pozna kakšno rešitev?

Excavator ::

dadojc je izjavil:

Pozdravljeni,

danes sem si ustvaril račun na Curve, predvsem v želji, da bi lahko uporabljal opcijo "Curve Pay". Notri sem vnesel 2 svoji kartici (ena je od crypto.com VISA, druga pa od Revolut računa) a ko želim aktivirati to opcijo, mi aplikacija melje, melje, melje in nato javi da v tem trenutku ni možno, da naj poizkusim kasneje oz, kontaktiram support.

Ker sem precej nov tako glede Google Pay kot glede Curve, me zanima ali je ta opcija, ki jo ponuja Curve kakorkoli vezana na Google Pay? Sprašujem namreč zato, ker sem skušal vzpostaviti tudi google pay; sideloadal sem aplikacijo a ko nato želim v njej omogočiti eno od kartic, da naj bo nastavljena za brezstično plačevanje, mi le tega ne dovoli, temveč napiše da "elementa ni bilo mogoče najti". Poizkusil sm tudi tisto opcijo, s spreminjanjem naslova v Revolutu (trenutno možna le še Slovaška kolikor vem) in nato kreiranjem virtualne kartice, a prav tako ne deluje. Malce sumim da mogoče moj telefon zafrkava, imam sicer Oneplus 8T (Android 11).

Morda kdo pozna kakšno rešitev?


Na Google Pixel 5, Android 12 sem brez problema aktiviral Curve Pay. Za google pay pa sem samo naložil apk in dodal curve kartico, je pa res da še imam star revolut račun in mi je vedno delovalo brez spreminjanja naslova.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
598132015 (6049) buttcrack
»

VALÚ vs. Mbills

Oddelek: Mobilne tehnologije
225101 (1633) Badwolff
»

Plačevanje z mobilnim telefonom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204618 (3081) LitralSM
»

Hrvaška dobila Google Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6017945 (13260) Jerry000

Več podobnih tem