» »

Razgovor za službo in kadrovski odnos

Razgovor za službo in kadrovski odnos

1 2
3
4 5

AndrejO ::

Invictus je izjavil:



Hočeš top šit ljudi za slovenske plače. Jok brate, to pač ne gre...

V zadnjih nekaj letih sem imel priložnost srečati nekaj ljudi, ki bi zagotovo pokazali, da so lahko "top šit" ali pa že kar so "top šit", pa jih tudi za ameriške plače ni bilo za izbezati ven iz Slovenije.

Kar nekako pojasni tudi to, zakaj tudi "top šit" ljudje včasih še vedno pogledajo po Sloveniji, če se kje kaj najde. Če ne pogledaš, ne veš.

Vsi na planetu pa tudi ne moremo imeti enakih prioritet, mar ne?

PrihajaNodi ::

V zadnjih nekaj letih sem imel priložnost srečati nekaj ljudi, ki bi zagotovo pokazali, da so lahko "top šit" ali pa že kar so "top šit", pa jih tudi za ameriške plače ni bilo za izbezati ven iz Slovenije.


Saj lahko delajo remote? V čem je problem? Za team buildinge je dovolj teden ali več druženja.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Saj lahko delajo remote? V čem je problem? Za team buildinge je dovolj teden ali več druženja.

Dostikrat ne moreš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

PrihajaNodi je izjavil:

Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo.

Ne bluzi. Slovenija je raj za tuje firme, z malce kreativnosti se da davke spravit na 12,5%, kar nas uvršča med davčne oaze.

PrihajaNodi je izjavil:

Naslednje leto pridemo v Slovenijo, (Koper) prevzeti določene posle in nadzor popeljati v Romunijo (gre pa za ogromno podjetje).

Kako to da pridete, če pa se jo vse korporacije izogibajo?
- Hoc est qui sumus -

TheBlueOne ::

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo.

Ne bluzi. Slovenija je raj za tuje firme, z malce kreativnosti se da davke spravit na 12,5%, kar nas uvršča med davčne oaze.


To, smesna minimalna placa, smesna visina plac oz. nizek strosek za delodajalca napram "zahodu", poceni nepremicnine, poceni storitve...

Od kod, da se vse koorporacije izogibajo? Magna, Yaskawa sta samo eni bolj odmevnih v zadnjih letih.

PrihajaNodi ::

Kako to da pridete, če pa se jo vse korporacije izogibajo?


Po domace, odzrli vam bomo delovna mesta.

TheBlueOne je izjavil:

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo.

Ne bluzi. Slovenija je raj za tuje firme, z malce kreativnosti se da davke spravit na 12,5%, kar nas uvršča med davčne oaze.


To, smesna minimalna placa, smesna visina plac oz. nizek strosek za delodajalca napram "zahodu", poceni nepremicnine, poceni storitve...

Od kod, da se vse koorporacije izogibajo? Magna, Yaskawa sta samo eni bolj odmevnih v zadnjih letih.


Podatki o tujih investicijah te spravljajo na laz. Tole je pljunek v morje kar ti nastevas. Samo poglej si delovna mesta, vecina isce nizkokvalificirance za mininalca. Placilna nedisciplina je v samem vrhu, neoperativna sodisca. My, my, my,

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

TheBlueOne je izjavil:

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo.

Ne bluzi. Slovenija je raj za tuje firme, z malce kreativnosti se da davke spravit na 12,5%, kar nas uvršča med davčne oaze.


To, smesna minimalna placa, smesna visina plac oz. nizek strosek za delodajalca napram "zahodu", poceni nepremicnine, poceni storitve...

Od kod, da se vse koorporacije izogibajo? Magna, Yaskawa sta samo eni bolj odmevnih v zadnjih letih.

Problem je pri delovnih mestih z visoko dodani vrednostjo. Magna to zagotovo ni, za Yaskawo ne vem, ampak kakšne tehnične fakultete v Kočevju ne vidim.

Pozitiven primer je npr. Novartis in raziskovalni center v Leku.

PrihajaNodi ::

No pravijo tudi, da je pravnikov prevec. V Romuniji se tepejo za njih, pripravnistvo dobijo takoj in to vse zaradi enormnega stevila tujih korporacij.


Pozitiven primer je npr. Novartis in raziskovalni center v Leku


Pogoji da prides tja pa zopet taksni kot za astronavta.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Saj lahko delajo remote? V čem je problem? Za team buildinge je dovolj teden ali več druženja.

Dostikrat ne moreš...


Kje je ovira?

AndrejO ::

PrihajaNodi je izjavil:



Pozitiven primer je npr. Novartis in raziskovalni center v Leku


Pogoji da prides tja pa zopet taksni kot za astronavta.

In? Pri teh vsaj ni dvoma zakaj se to potrebuje.

Kaj bo potem tvoja naslednja pritožba? Da imamo v Sloveniji nerealna pričakovanja za srčne kirurge?

connel ::

To ne, za, roko na srce, dela ki bi jih lahko opravljale opice pa sigurno.

PrihajaNodi ::

Kaj bo potem tvoja naslednja pritožba? Da imamo v Sloveniji nerealna pričakovanja za srčne kirurge?


Uh tu se šele začne. To kar naše zdravstvo ponuja je takšna žalost. Nihče nikoli še ni za nič odgovarjal. Praktično lahko kirurg naredi kakršnokoli napako pa nikome ništa....Vidiš, tu je problemov še in še. Saj tudi specializacijo težko dobiš pri nas.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

AndrejO je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo.

Ne bluzi. Slovenija je raj za tuje firme, z malce kreativnosti se da davke spravit na 12,5%, kar nas uvršča med davčne oaze.


To, smesna minimalna placa, smesna visina plac oz. nizek strosek za delodajalca napram "zahodu", poceni nepremicnine, poceni storitve...

Od kod, da se vse koorporacije izogibajo? Magna, Yaskawa sta samo eni bolj odmevnih v zadnjih letih.

Problem je pri delovnih mestih z visoko dodani vrednostjo. Magna to zagotovo ni, za Yaskawo ne vem, ampak kakšne tehnične fakultete v Kočevju ne vidim.

Pozitiven primer je npr. Novartis in raziskovalni center v Leku.


Magna dela lakirnico, lakirnice nimajo skoraj nobenih drugih delovnih mest kot visokokvalificirana. So prakticno samo dodana vrednost. Praviloma pride k lakirnici se izdelava karoserij, ki je pravtako procesno vrh tehnologije, se posebej pri Magni. Yaskawa, ki je, ce se ne motim, najvecji ali vsaj eden najvecjih proizvajalcev robotov, bo menda delala vecino robotov za EU v Sloveniji. Kadri bodo verjetno tudi iz Hrvaske, je blizu Zagreb. Skoraj si ne predstavljam visje dodane vrednosti. To so samo vecji, ki so na novo. Razvijajo se stari, meni bolj znani Hella, Kolektor, Hidrija, Pipistrel in se in se. Ne pozabit, da ima Slovenija prebivalcev za en Dunaj. Ponudbo za delo sem dobil od enega vecjih proizvajalcev kmetijske mehanizacije, ki ocitno dolgorocno planira priti v Slo, ker so pisali, da bo delovno mesto Graz in okolica Maribora cez nekaj let. On-topic glede na napisano, menim, da bo v Sloveniji cez kaksno desetletje dosti dobrih sluzb.

AndrejO ::

TheBlueOne je izjavil:

AndrejO je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo.

Ne bluzi. Slovenija je raj za tuje firme, z malce kreativnosti se da davke spravit na 12,5%, kar nas uvršča med davčne oaze.


To, smesna minimalna placa, smesna visina plac oz. nizek strosek za delodajalca napram "zahodu", poceni nepremicnine, poceni storitve...

Od kod, da se vse koorporacije izogibajo? Magna, Yaskawa sta samo eni bolj odmevnih v zadnjih letih.

Problem je pri delovnih mestih z visoko dodani vrednostjo. Magna to zagotovo ni, za Yaskawo ne vem, ampak kakšne tehnične fakultete v Kočevju ne vidim.

Pozitiven primer je npr. Novartis in raziskovalni center v Leku.


Magna dela lakirnico, lakirnice nimajo skoraj nobenih drugih delovnih mest kot visokokvalificirana. So prakticno samo dodana vrednost. Praviloma pride k lakirnici se izdelava karoserij, ki je pravtako procesno vrh tehnologije, se posebej pri Magni.

Očitno se ne strinjava glede tega, kaj je delovno mesto z visoko dodano vrednostjo. Če niso plače v lakirnici in izdelavi karoserij od 100k bruto letno naprej, potem je to revščina.

TheBlueOne je izjavil:

Yaskawa, ki je, ce se ne motim, najvecji ali vsaj eden najvecjih proizvajalcev robotov, bo menda delala vecino robotov za EU v Sloveniji. Kadri bodo verjetno tudi iz Hrvaske, je blizu Zagreb. Skoraj si ne predstavljam visje dodane vrednosti.

Enako tudi tukaj. Proizvodnja robotov vsaj meni še ne pomeni neke presežne dodane vrednosti. Za presežno dodano vrednosti bi vzel npr. to, da bi odpri razvojni oddelek, kjer bi načrtovali nove modele robotov, optimizirali proizvodne procese, ipd.

TheBlueOne je izjavil:

To so samo vecji, ki so na novo. Razvijajo se stari, meni bolj znani Hella, Kolektor, Hidrija, Pipistrel in se in se.

Če se ne motim, to niso tuje firme. Izhodiščen komentar se je nanašal na tuje, ne na plod domačega znanja.

TheBlueOne je izjavil:

Ne pozabit, da ima Slovenija prebivalcev za en Dunaj.

Malo več, pa kaj potem. Majhnost ne more biti izgovor, še zlasti ne, ker ima Slovenija kot članica EU z ugodno lego in klimo vse danosti, da privabi ljudi, ki jih zanimajo izzivi, ki presegajo zgolj proizvodnjo hi-tech produktov, ki jih nekje drugje načrtuje nekdo drug.

TheBlueOne je izjavil:

Ponudbo za delo sem dobil od enega vecjih proizvajalcev kmetijske mehanizacije, ki ocitno dolgorocno planira priti v Slo, ker so pisali, da bo delovno mesto Graz in okolica Maribora cez nekaj let. On-topic glede na napisano, menim, da bo v Sloveniji cez kaksno desetletje dosti dobrih sluzb.

Jaz pa sem mislil, da poskušaš pokazati, kako jih je že danes veliko.

Pa da ne bo pomote. Magna, Yaskawa in ostale niso slabe stvari. Dejansko so dobre. Ampak za dolgoročen razvoj jih je potrebno "oplemenititi" s takšnimi, ki bodo predstavljale visoko dodano vrednost tudi po merilu znanja, ne samo končne prodajne cene dokončanega izdelka. Upam, da imaš prav in upam, da se bo zgodba Yaskawe nadaljevala npr. tako, kot se je nadaljevala zgodba za Apple v Corku. Začeli so v 80. z "vijačenjem škatel", sedaj, 30 let kasneje, pa je to en izmed njihovih globalnih razvojnih centrov z lastnim znanjem.

No, če si za Yaskawo takšen razvoj predstavljam, mi je avtomobilska industrija dovolj tuja, da ne vem kakšne so v tem pogledu možnosti z Magno.

Unknown_001 ::

AndrejO je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo.

Ne bluzi. Slovenija je raj za tuje firme, z malce kreativnosti se da davke spravit na 12,5%, kar nas uvršča med davčne oaze.


To, smesna minimalna placa, smesna visina plac oz. nizek strosek za delodajalca napram "zahodu", poceni nepremicnine, poceni storitve...

Od kod, da se vse koorporacije izogibajo? Magna, Yaskawa sta samo eni bolj odmevnih v zadnjih letih.

Problem je pri delovnih mestih z visoko dodani vrednostjo. Magna to zagotovo ni, za Yaskawo ne vem, ampak kakšne tehnične fakultete v Kočevju ne vidim.

Pozitiven primer je npr. Novartis in raziskovalni center v Leku.



Ti meni povej za koji ku*ac potrebujemo še eno vaško fakulteto? Vsako selo ima že svoje višje in visoke šole, ki rastejo kot gobe po dežju. Na koncu pa se izkaže da gre za pristranske programe ki jih na silo sforsira ali močna firma ali nek zasebnik, ki nateguje z raznimi praznimi kolidž diplomami.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

AndrejO ::

Unknown_001 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo.

Ne bluzi. Slovenija je raj za tuje firme, z malce kreativnosti se da davke spravit na 12,5%, kar nas uvršča med davčne oaze.


To, smesna minimalna placa, smesna visina plac oz. nizek strosek za delodajalca napram "zahodu", poceni nepremicnine, poceni storitve...

Od kod, da se vse koorporacije izogibajo? Magna, Yaskawa sta samo eni bolj odmevnih v zadnjih letih.

Problem je pri delovnih mestih z visoko dodani vrednostjo. Magna to zagotovo ni, za Yaskawo ne vem, ampak kakšne tehnične fakultete v Kočevju ne vidim.

Pozitiven primer je npr. Novartis in raziskovalni center v Leku.



Ti meni povej za koji ku*ac potrebujemo še eno vaško fakulteto? Vsako selo ima že svoje višje in visoke šole, ki rastejo kot gobe po dežju. Na koncu pa se izkaže da gre za pristranske programe ki jih na silo sforsira ali močna firma ali nek zasebnik, ki nateguje z raznimi praznimi kolidž diplomami.

Zato, ker gredo raziskovalni oddelki, inštituti in visokošolske ustanove z roko v roki. Z razlogom ni veliko teh nekje "v izolaciji" in, da bi še vedno prosperirali.

Zato sem tudi omenil odsotnost visoke šole na območju nove investicije. To mi namreč vzbuja sum, da to ne bodo delovna mesta z visoko dodano vrednostjo.

tryhard ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kaj bo potem tvoja naslednja pritožba? Da imamo v Sloveniji nerealna pričakovanja za srčne kirurge?


Uh tu se šele začne. To kar naše zdravstvo ponuja je takšna žalost. Nihče nikoli še ni za nič odgovarjal. Praktično lahko kirurg naredi kakršnokoli napako pa nikome ništa....Vidiš, tu je problemov še in še. Saj tudi specializacijo težko dobiš pri nas.

Mal manj širi govna.

Unknown_001 ::

AndrejO je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

imagodei je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Normalno da Slovenija crkuje s temi "home" podjetji z dvema ali tremi zaposlenimi, ko pa se jo vse korporacije izogibajo.

Ne bluzi. Slovenija je raj za tuje firme, z malce kreativnosti se da davke spravit na 12,5%, kar nas uvršča med davčne oaze.


To, smesna minimalna placa, smesna visina plac oz. nizek strosek za delodajalca napram "zahodu", poceni nepremicnine, poceni storitve...

Od kod, da se vse koorporacije izogibajo? Magna, Yaskawa sta samo eni bolj odmevnih v zadnjih letih.

Problem je pri delovnih mestih z visoko dodani vrednostjo. Magna to zagotovo ni, za Yaskawo ne vem, ampak kakšne tehnične fakultete v Kočevju ne vidim.

Pozitiven primer je npr. Novartis in raziskovalni center v Leku.



Ti meni povej za koji ku*ac potrebujemo še eno vaško fakulteto? Vsako selo ima že svoje višje in visoke šole, ki rastejo kot gobe po dežju. Na koncu pa se izkaže da gre za pristranske programe ki jih na silo sforsira ali močna firma ali nek zasebnik, ki nateguje z raznimi praznimi kolidž diplomami.

Zato, ker gredo raziskovalni oddelki, inštituti in visokošolske ustanove z roko v roki. Z razlogom ni veliko teh nekje "v izolaciji" in, da bi še vedno prosperirali.

Zato sem tudi omenil odsotnost visoke šole na območju nove investicije. To mi namreč vzbuja sum, da to ne bodo delovna mesta z visoko dodano vrednostjo.



Model... ti veš koliko ljubljanska fakulteta dela z yaskavo? Od kočevja do Ljubljane je koliko km?

So odprli srednješolski zavod v Kočevju, če te zanima. Fakulteta je pa kolk km stran?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tryhard ::

Razmišljate preveč po slovensko. Če je šolska ustanova od firme oddaljena 50 ali 100 kilometrov, je še vedno dokaj blizu. No, za Slovenca je kar daleč.

Vazelin ::

tryhard je izjavil:

Razmišljate preveč po slovensko. Če je šolska ustanova od firme oddaljena 50 ali 100 kilometrov, je še vedno dokaj blizu. No, za Slovenca je kar daleč.

slovenca zanima kolko je potnih in ali se še kdo fura tja ob isti uri :P

Mene resno nekaj zanima: koliko je provizija za komad, ki ga najde headhunter podjetju? tko okvirno?:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

AndrejO ::

Unknown_001 je izjavil:

Model... ti veš koliko ljubljanska fakulteta dela z yaskavo?

Ne vem koliko sodelujejo in tega tudi ne skrivam. Povem samo kako razmišljam v splošnem. Lahko pa me seveda ti ali kdorkoli drug dopolni in pove koliko je tega sodelovanja in kakšno je. Sliši se obetavno.

Unknown_001 je izjavil:

Od kočevja do Ljubljane je koliko km?

IMO pa je Kočevje netrivialno daleč - predvsem po času transporta, ne nujno po kilometrih. Magna je tako bližje UniMB, kot pa Yaskawa UniLJ.

Očitno sem še posebej lene sorte Slovenec.

Unknown_001 je izjavil:

So odprli srednješolski zavod v Kočevju, če te zanima. Fakulteta je pa kolk km stran?

Hmm ... ima ta srednješolski zavod kaj z Yaskawo?

tikitoki ::

vostok_1 je izjavil:

Lol.

Podjetja tarnajo, da ni kadrov, na razgovorih pa testirajo kot, da bi rabli astronavta.
Seveda pa bog ne dej, da bi kakega novinca obdržali in ga inštruirali.

Wtf guys?


Tak ološ od podjetij si zasluzi, da ostane brez kadra.

Unknown_001 ::

AndrejO je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Model... ti veš koliko ljubljanska fakulteta dela z yaskavo?

Ne vem koliko sodelujejo in tega tudi ne skrivam. Povem samo kako razmišljam v splošnem. Lahko pa me seveda ti ali kdorkoli drug dopolni in pove koliko je tega sodelovanja in kakšno je. Sliši se obetavno.

Unknown_001 je izjavil:

Od kočevja do Ljubljane je koliko km?

IMO pa je Kočevje netrivialno daleč - predvsem po času transporta, ne nujno po kilometrih. Magna je tako bližje UniMB, kot pa Yaskawa UniLJ.

Očitno sem še posebej lene sorte Slovenec.

Unknown_001 je izjavil:

So odprli srednješolski zavod v Kočevju, če te zanima. Fakulteta je pa kolk km stran?

Hmm ... ima ta srednješolski zavod kaj z Yaskawo?


Laboratoriji, predvsem za strego in montažo imajo veze notri. Sodelovanje obstaja in tudi zaključne naloge so lahko povezane z razvojem, nastavljanjem strojev itd... odvisno kako in kaj se zmeniš. Mi smo se tudi učili dela na njihovih robotih. Bolj obširno a ... da. Njihova oprema se tudi za poučevanje uporablja.


Od Kočevja do Ljubljane je ura vožnje. Sitnica.

Da, ima. Ker se je zaradi Yaskave ustvarila potreba. Potrdili informacijo vsi, ki so s tam doma.

Kaj te še zanima?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

nosilec ::

mujek je izjavil:

Bilo bi zanimivo, če napišeš spisek vprašanj, ki si jim postavil.

Moje izkušnje kažejo na to, da bi vsi zaposlili nekoga, ki obvlada 4 področja v nulo za povprečno plačo.


Res je, tako je to v Sloveniji, če pa znaš poleg še 3 svetovne jezike, si v prednosti.........vendar še vedno za povprečno plačo ;(

AndrejO ::

Unknown_001 je izjavil:

Laboratoriji, predvsem za strego in montažo imajo veze notri. Sodelovanje obstaja in tudi zaključne naloge so lahko povezane z razvojem, nastavljanjem strojev itd... odvisno kako in kaj se zmeniš. Mi smo se tudi učili dela na njihovih robotih. Bolj obširno a ... da. Njihova oprema se tudi za poučevanje uporablja.

Hmm ... sicer ne vem, kaj pomeni, da se učiš dela na njihovih robotih, ampak verjamem, da je nekje potrebno začeti. Eno je, če tuje podjetje kupi domače, ki že ima dobro utečen razvoj ali inženiring, nekaj drugega pa je, če pride tuje podjetje na zeleno polje in tam začne nekaj iz nič.

Unknown_001 je izjavil:

Od Kočevja do Ljubljane je ura vožnje. Sitnica.

Za hoditi v službo, pogojno morda res. Za imeti sinergijo med akademskim in razvojnim okoljem, absolutno preveč.

Pa še za hoditi v službo mi povej, koliko višjo plačo od siceršnje bi pričakoval za to, da 2h dnevno izgubiš za avtom, kjer ne moreš niti knjige odpreti ali rešiti križanke. Jaz bi rekel recimo 20% višjo plačo od siceršnje ponudbe. Ker pač nimam družine. Kaj pa nekdo, ki ima družino in otroke? Ali za takšnega sploh obstaja denar, da bi "doniral" 2h uri dnevno, vsak delovni dan podjetju namesto družini?

BTW, kako kaže obvoznici okoli Škofljice in Lavrice?

Unknown_001 je izjavil:

Da, ima. Ker se je zaradi Yaskave ustvarila potreba. Potrdili informacijo vsi, ki so s tam doma.

Hmnja. Nekje je potrebno začeti. Upam, da bodo potrebe prerasle trenutne po nizko kvalificirani delovni sili. Apple je tudi začel tako, zato pač držim pesti, da bo stvar speljala v pravo smer.

Stvar bo recimo prišla na nek višji nivo, ko bo narava dela v Yaskawi takšna, da se bomo tukaj na S-T čohali po glavi in jih kritizirali, češ kako da zaposlenim ne pustijo več delati od doma, saj je delo takšno, da ne rabijo cele dneve viseti v pisarni.

gruntfürmich ::

Če bi bila slovenija normalna država in bi se lahko delavce odpuščalo poljubno, ne bi podjetja zapravljala enormne količine resursov za brezvezne head hunterje in raznorazne kroge...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tryhard ::

A se ti šališ? A ti je kateri od debilnih lastnikov fabrik, ki ne dobijo delavcev slučajno natvezil, da v Sloveniji ne gre odpuščati?!
Dandanes lahko delavce odpuščaš skoraj da poljubno. Kdor trdi nasprotno je kreten in nesposobnež.
Je pa res, da so ti kadrovniki pri odpuščanju nekako tako nesposobni, kot so nesposobni pri najemanju delavcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

111111111111 ::

AndrejO je izjavil:


Pa še za hoditi v službo mi povej, koliko višjo plačo od siceršnje bi pričakoval za to, da 2h dnevno izgubiš za avtom, kjer ne moreš niti knjige odpreti ali rešiti križanke. Jaz bi rekel recimo 20% višjo plačo od siceršnje ponudbe. Ker pač nimam družine. Kaj pa nekdo, ki ima družino in otroke? Ali za takšnega sploh obstaja denar, da bi "doniral" 2h uri dnevno, vsak delovni dan podjetju namesto družini?

REdkokdo. Zato pa hodimo v službo bližje in za 50%-100% manjšo plačo kot v Ljubljani.

hendriks ::

AndrejO je izjavil:


BTW, kako kaže obvoznici okoli Škofljice in Lavrice?


Slabo:
- https://www.delo.si/novice/ljubljana/na...
- https://old.slovenskenovice.si/novice/s...
- http://moja-dolenjska.si/ribnica-obvozn...

TheBlueOne ::

AndrejO je izjavil:

[Očitno se ne strinjava glede tega, kaj je delovno mesto z visoko dodano vrednostjo. Če niso plače v lakirnici in izdelavi karoserij od 100k bruto letno naprej, potem je to revščina.


Kaj pa so zate sluzbe z visoko dodano vrednostjo, ki so po tvoje vredno 100.000€+? Kje so te place in koliko jih jo dobi? Da vidim, ce imas realno sliko.

V visokoavtomatiziranih proizvodnjah se konstantno menja linije, planira nove, razvija procesne tehnologije in tega ni malo, kakor so tudi place na nivoju razvojnikov izdelkov, ker so razvojniki izdelkov priblizno 1:1, ce ne malenkost na slabsem napram razvojnikom procesov. V Magni in seveda vsaki avtomobilski industriji je za vsak nov model ogromna kolicina inzenirskih ur.

Verjetno ne poznas industrije in ocenjujes, da je razvoj tam, kjer se razvija sam izdelek, ampak v realnosti pa razvoji linije pozrejo veliko vec resursov in so po kompleksnosti tam tam z idelki. Praviloma ima cenrala relativno malo zaposlenih, kjer se razvoja izdelek in vojsko na vsaki podruznici za industrializacijo, ki seveda ni samo copy paste, kakor si mislijo tisti, ki industrije ne poznajo. Tako da ljudje, ki delajo v taksnem podjetju verjetno ne bodo placani kaj manj, kot pa ce bi sem preselili en majhen lab za testtiranje lakirnih tehnologij, ki pa jim mimogrede ponavadi razvijajo neka treja praviloma dosti majhna podjetja.

AndrejO, si ti kdaj videl in planiral resurse za pravo indistrijo? Videl kaksno industrializacijo in vzdrzevanje v avtomobilski? Jaz sem integriral del pri Magni v Grazu in nisem videl ravno nizkokvalificiranih kadrov. Ajde verjetno niso 100.000€++ ampak to ni skoraj noben inzenir, vodja projektov ali kaj podobnega.

Zeitgeist ::

hahaha kocevje preveč oddaljeno? :D:D:)):))

pa dobro ljudje, kje vi živite? 1835? Ko je bil obisk sosednje vasi letni dogodek? :))

thramos ::

V času, ko kader 100k € + visoko ceni svoj prosti čas in ga ni pripravljen zapravljati dve uri dnevno za stanje v koloni v Lavrici.

Utk ::

Pa kdo govori o tem v Kočevju? Pa kaj je to 100 jurjev, to je mizerija. Jaz predlagam, da se vsak nauči udarjat z loparjem in naj zasluži 1 mio na turnir. Če ne, je neposoben in mu treba odvzet pravico do reprodukcije.

Obratno se v lj vozijo se od 50 km juzneje, v obratno smer, kjer je manj gnece, je pa to problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Smurf ::

tryhard je izjavil:

A se ti šališ? A ti je kateri od debilnih lastnikov fabrik, ki ne dobijo delavcev slučajno natvezil, da v Sloveniji ne gre odpuščati?!
Dandanes lahko delavce odpuščaš skoraj da poljubno. Kdor trdi nasprotno je kreten in nesposobnež.
Je pa res, da so ti kadrovniki pri odpuščanju nekako tako nesposobni, kot so nesposobni pri najemanju delavcev.

Moram reci, da od primerov, ki sem jih slisal in so sli odpusceni v nasprotno tozbo, jih je vecina tudi dobila tozbo. Ampak dajem moznost, da ni tako v povprecju. Vseeno bi rekel, da gre "lahkotno odpuscanje" v vecina primerov mirno mimo zato, ker so odpusceni ponavadi v revnejsem sloju, ne poznajo zakonov in nimajo denarja za odvetnika ter, da 3/4 podjetij odpusti nekoga na nepravilni nacin.

3p ::

Zeitgeist je izjavil:

hahaha kocevje preveč oddaljeno? :D:D:)):))

pa dobro ljudje, kje vi živite? 1835? Ko je bil obisk sosednje vasi letni dogodek? :))


Glej, komurkoli, ki se mora dnevno poleg 8h+ šihta še 2+ ure prevažati, po možnosti v gneči, bo to slej ko prej odveč. No, mogoče ne čisto vsem, ampak devetim od desetih. Torej sta dve možnosti. Selitev z družino nekam bliže ali pa se zaposleni, ki ravno obvlada zadeve, rajši prestavi k drugemu podjetju bliže domu.

tikitoki ::

gruntfürmich je izjavil:

Če bi bila slovenija normalna država in bi se lahko delavce odpuščalo poljubno, ne bi podjetja zapravljala enormne količine resursov za brezvezne head hunterje in raznorazne kroge...


Res je. PReizkusne dobe ne obstajajo. Delo za dolocen cas tudi ne obstaja. Zaposlovanje preko agencij tudi ne.
Tko, k ti nekdo ze odgovoril. Navaden bullshit. Je pa problem, ko hoces prevec in nudis premalo.

Smurf ::

tikitoki je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Če bi bila slovenija normalna država in bi se lahko delavce odpuščalo poljubno, ne bi podjetja zapravljala enormne količine resursov za brezvezne head hunterje in raznorazne kroge...


Res je. PReizkusne dobe ne obstajajo. Delo za dolocen cas tudi ne obstaja. Zaposlovanje preko agencij tudi ne.
Tko, k ti nekdo ze odgovoril. Navaden bullshit. Je pa problem, ko hoces prevec in nudis premalo.

Mislim, da je govor o tezavnosti odpustitve delavca z redno zaposlitvijo.

Šmorn ::

Kolikor sem slišal iz več različnih virov delavcev z redno zaposlitvijo ni težko odpustiti. Moraš se pa zadeve lotiti sistematično.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Invictus je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Saj lahko delajo remote? V čem je problem? Za team buildinge je dovolj teden ali več druženja.

Dostikrat ne moreš...


Kje je ovira?

Največkrat mentaliteta šefov...

Dostikrat je pa ovira stranka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

tikitoki je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Če bi bila slovenija normalna država in bi se lahko delavce odpuščalo poljubno, ne bi podjetja zapravljala enormne količine resursov za brezvezne head hunterje in raznorazne kroge...


Res je. PReizkusne dobe ne obstajajo. Delo za dolocen cas tudi ne obstaja. Zaposlovanje preko agencij tudi ne.
Tko, k ti nekdo ze odgovoril. Navaden bullshit. Je pa problem, ko hoces prevec in nudis premalo.

Mislim, da je govor o tezavnosti odpustitve delavca z redno zaposlitvijo.


Da lahko lazje odpuscas delavce potrebuje nekaj predpogovjev in sicer normalna placa in socialno varnost. Ni problem biti brezposeln v Avstriji, kjer lahko zivis na nadomestilu, problem pa je v Sloveniji, ker je tretjina neto izplacila dodatek za pot in malico, ki ju potem ni in k temu se smesna visina nadomestila.

Ce bi v obstojeci situaciji drzava dopusala fleksibilno delo, bi vecina ljudi takoj izgubila vsako boniteto pri bankah in kar nekaj zivcev zaradi strahu kaj bo, ce bodo na cesti.

Torej ce hoces flesibilno delovno silo, morajo najprej podjetja placevati toliko, da se lahko podpre nek normalen socialni sistem.

Za moj okus bi podjetjem lahko dal izbiro med visjimi stroski dela, vlkjucno z visjo minimalko in vec placanimi dodatki, kjer bi zadeve bile fleksibilne, ali pa poceni delo, kakor sedaj in danasnja nefleksibilnost.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:


Da lahko lazje odpuscas delavce potrebuje nekaj predpogovjev in sicer normalna placa in socialno varnost. Ni problem biti brezposeln v Avstriji, kjer lahko zivis na nadomestilu, problem pa je v Sloveniji, ker je tretjina neto izplacila dodatek za pot in malico, ki ju potem ni in k temu se smesna visina nadomestila.

Ce bi v obstojeci situaciji drzava dopusala fleksibilno delo, bi vecina ljudi takoj izgubila vsako boniteto pri bankah in kar nekaj zivcev zaradi strahu kaj bo, ce bodo na cesti.

Torej ce hoces flesibilno delovno silo, morajo najprej podjetja placevati toliko, da se lahko podpre nek normalen socialni sistem.

Za moj okus bi podjetjem lahko dal izbiro med visjimi stroski dela, vlkjucno z visjo minimalko in vec placanimi dodatki, kjer bi zadeve bile fleksibilne, ali pa poceni delo, kakor sedaj in danasnja nefleksibilnost.

To ne drzi. Amerika ima izrazito fleksibilen delovni trg, in slabo socialno varnost. Sedaj ali hocemo to imeti je druga stvar, ampak da bi bilo eno pogojeno z drugim pa ni res.

Vazelin ::

A res noben ne ve kolko so tarife za headhunterje če najameš okvirno?:D

3p ::

Vazelin je izjavil:

A res noben ne ve kolko so tarife za headhunterje če najameš okvirno?:D


Ne vem, kako je s "pravimi" headhunterji, ampak od nekod imam v glavi podatek da agencije zakasirajo ~1 mesečno bruto plačo najdenega zaposlenega. Tule pravijo da 1.5x. http://www.mservis.si/si/file/download/...

Smurf ::

Te v Sloveniji (ki kot receno niso headhunterji ampak bolj recruiterji) dobijo 1-2 bruto placi.

Vazelin ::

Pa to je carsko. Ni čudno da potem gnjavijo:))

AndrejO ::

TheBlueOne je izjavil:

AndrejO je izjavil:

[Očitno se ne strinjava glede tega, kaj je delovno mesto z visoko dodano vrednostjo. Če niso plače v lakirnici in izdelavi karoserij od 100k bruto letno naprej, potem je to revščina.


Kaj pa so zate sluzbe z visoko dodano vrednostjo, ki so po tvoje vredno 100.000€+? Kje so te place in koliko jih jo dobi? Da vidim, ce imas realno sliko.

Top tier zdravnikov (internistična medicina, kirurgija, ...); produktni razvojni oddelki na vseh področjih od strukturnih raziskav jekla do molekularne biologije; finance, top tier IT storitev (torej ne glavne knjige, ampak produkti po merilu naročnikov, globalne storitve, ipd ...);

100k bruto letno se morda sliši astronomsko za eno Slovenijo, ampak upoštevaj da Slovenija igra na EU trgu dela in ni tako daleč od ekonomskih centrov, kot je npr. Romunija. Ko nekateri pravite, da je "urca vožnje do Kočevja" praktično nič, pozabljate, da mora potem v skladu z vašo logiko biti "urca leta do Munchna" tudi praktično nič. Samo vozilo je drugačno in vmes lahko rešiš še kakšno križanko ali pa prebereš povzetek zanimive raziskave.

TheBlueOne je izjavil:

V visokoavtomatiziranih proizvodnjah se konstantno menja linije, planira nove, razvija procesne tehnologije in tega ni malo, kakor so tudi place na nivoju razvojnikov izdelkov, ker so razvojniki izdelkov priblizno 1:1, ce ne malenkost na slabsem napram razvojnikom procesov. V Magni in seveda vsaki avtomobilski industriji je za vsak nov model ogromna kolicina inzenirskih ur. Verjetno ne poznas industrije in ocenjujes, da je razvoj tam, kjer se razvija sam izdelek, ampak v realnosti pa razvoji linije pozrejo veliko vec resursov in so po kompleksnosti tam tam z idelki.

Ne, ne poznam avtomobilske industrije in v glavi sem si mislil, da lahko takšen razvojni oddelek sedi tudi 1000km stran od tovarne izdelkov. Hvala, da si me popravil.

TheBlueOne je izjavil:

AndrejO, si ti kdaj videl in planiral resurse za pravo indistrijo? Videl kaksno industrializacijo in vzdrzevanje v avtomobilski? Jaz sem integriral del pri Magni v Grazu in nisem videl ravno nizkokvalificiranih kadrov. Ajde verjetno niso 100.000€++ ampak to ni skoraj noben inzenir, vodja projektov ali kaj podobnega.

Seveda ne in nikoli. Zato pa se tukaj pogovarjamo. In ajde 100k ni neka fiksna meja, ampak nek razred v katerem rečeš, da takšni zaposleni v okolju okoli sebe generirajo dovolj multiplikativnih učinkov, da še X drugih ljudi zasluži svoje, morda nižje, a še vedno spodobne plače.

tikitoki ::

Smurf je izjavil:

tikitoki je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Če bi bila slovenija normalna država in bi se lahko delavce odpuščalo poljubno, ne bi podjetja zapravljala enormne količine resursov za brezvezne head hunterje in raznorazne kroge...


Res je. PReizkusne dobe ne obstajajo. Delo za dolocen cas tudi ne obstaja. Zaposlovanje preko agencij tudi ne.
Tko, k ti nekdo ze odgovoril. Navaden bullshit. Je pa problem, ko hoces prevec in nudis premalo.

Mislim, da je govor o tezavnosti odpustitve delavca z redno zaposlitvijo.


CEmur se firme uspesno izogibajo. Torej problema sploh ne obcutijo.

Tudi, ce se ne, v 2 letih osebe ne spoznas dovolj dobro?

In odpustitev je se vedno mozna. Ampak eni bi radi moznost, da poklices Lojzeta v pisarno in mu reces, da spakira stvari in odide, a ne? Jebiga, odseli naj proizvodno v Afriko, tam bo lazje.
Tudi delavec se moras drzati dolocenih pravil in lahko jebe jeza, ce jih ne. Firmam tudi ne odgovarja, ce delavec zjutraj poklice in da odpoved. Vsaj za polozaje s kakrnokoli odgovornostjo.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Da lahko lazje odpuscas delavce potrebuje nekaj predpogovjev in sicer normalna placa in socialno varnost. Ni problem biti brezposeln v Avstriji, kjer lahko zivis na nadomestilu, problem pa je v Sloveniji, ker je tretjina neto izplacila dodatek za pot in malico, ki ju potem ni in k temu se smesna visina nadomestila.

Ce bi v obstojeci situaciji drzava dopusala fleksibilno delo, bi vecina ljudi takoj izgubila vsako boniteto pri bankah in kar nekaj zivcev zaradi strahu kaj bo, ce bodo na cesti.

Torej ce hoces flesibilno delovno silo, morajo najprej podjetja placevati toliko, da se lahko podpre nek normalen socialni sistem.

Za moj okus bi podjetjem lahko dal izbiro med visjimi stroski dela, vlkjucno z visjo minimalko in vec placanimi dodatki, kjer bi zadeve bile fleksibilne, ali pa poceni delo, kakor sedaj in danasnja nefleksibilnost.

To ne drzi. Amerika ima izrazito fleksibilen delovni trg, in slabo socialno varnost. Sedaj ali hocemo to imeti je druga stvar, ampak da bi bilo eno pogojeno z drugim pa ni res.


Seveda je mozno. Teoreticno lahko gres tudi nazaj v suznjelastnistvo, ampak meni je socialna varnost in to, da si tudi raja lahko kaj privosci korak naprej in znak napredka. Jaz tega ne bi raskiral zato, da bogati se malo obogatijo.

Smurf ::

tikitoki je izjavil:


CEmur se firme uspesno izogibajo. Torej problema sploh ne obcutijo.

Hja izogibajo se ravno tiste z nizko kvalificirano delovno silo (kjer si lahko privoscis rotacijo). Se pravi ze zdaj nasrkajo najsibkejsi. In to, da se toliko firm izogiba ze kaze na to, da nekaj ni vredu z nasim sistemom.

tikitoki je izjavil:


Tudi, ce se ne, v 2 letih osebe ne spoznas dovolj dobro?

Nobenega ne moras v 2 letih spoznati dovolj dobro, da ves, ce bo primeren za to delo tudi cez 30 let.

tikitoki je izjavil:


In odpustitev je se vedno mozna. Ampak eni bi radi moznost, da poklices Lojzeta v pisarno in mu reces, da spakira stvari in odide, a ne? Jebiga, odseli naj proizvodno v Afriko, tam bo lazje.
Tudi delavec se moras drzati dolocenih pravil in lahko jebe jeza, ce jih ne. Firmam tudi ne odgovarja, ce delavec zjutraj poklice in da odpoved. Vsaj za polozaje s kakrnokoli odgovornostjo.

Odpovedni roki in tezavnost odpustitve sta 2 razlicni stvari.

TheBlueOne je izjavil:


Seveda je mozno. Teoreticno lahko gres tudi nazaj v suznjelastnistvo, ampak meni je socialna varnost in to, da si tudi raja lahko kaj privosci korak naprej in znak napredka. Jaz tega ne bi raskiral zato, da bogati se malo obogatijo.

Ampak catch je tudi v tem, da noces bogatih odgnati, da lahko dobis denar za socialne prispevke. No po mojem mnenju bolj fleksibilen trg tako in tako ne bi poslabsal socialnega stanja ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Vazelin ::

Teoretično bi headhunter lahko živel samo od tega, da ima pod svojim okriljem nekje 30 ljudi. Ene 10 od tega se jih prezaposli vsako leto.:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra vprasanja za novo delovno mesto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8112090 (8414) Invictus
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636593 (29004) Vitez
»

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17429484 (25696) videc
»

Jamranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
699071 (6573) ZLOky

Več podobnih tem