» »

Kateri e-bralnik?

Kateri e-bralnik?

««
4 / 14
»»

rusalex12 ::

Pozdravljeni,

zanimam se za nakup svojega prvega e-bralnika. Do sedaj sem vse bral na tablici 10,8".

Želje/potrebe:
- čim bolj odprt sistem (tehnična literatura, pdf, mogoče kdaj tudi biblos,...)
- dovolj velik zaslon (verjetno je vse pod 8" relativno majhno?)

Nagibam se h Kobo Forma. Opažam, da z večjimi zasloni cene ebralnikov precej poskočijo. Žal pa poleg večjega zaslona ne ponudijo boljše strojne opreme.

Kako dobra izbira je Kobo Forma (na slo trgu cena cca 325€)? Modelno je bralnik že relativno star, s strojnega vidika že morda podhranjen?

Han ::

PocketBook InkPad 3 Pro, ker je najbolj odprt in prežveči vse. 7,8" ekran je ravno prav za branje knjig. Splavili so ga leta 2018.

Če ne rabiš bluetooth povezave in vodotestnosti, imaš na voljo nekoliko cenejši ne-Pro model, v katerega lahko vtakneš še microSD kartico.

Za delo s PDF je bolj priročen večji InkPad X z letnico 2019.

https://goodereader.com/blog/electronic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Groot ::

Sam priporočam karkolj od Kobo-ta. Če ti je Forma predrag, je alternativa Libra H2O, kj je praktično popolnoma enak, vendar z 7' enkranom. Sam sem se sprva tudi nagibal k čim večjemu bralniku in kar nekaj časa testiral Auro H2O. Ampak sem na koncu ugotovil da mi bolj ugaja manjši reader saj ga je lažje držati v roki in prenašati okrog, velikost pisave se pa tako ali tako vedno lahko prilagodi (izjema so PDF formati z več slikami).

Kar se tiče strojnega vidika si pa lahko brez večjih skrbi. Na trgu e-readerjev že lep čas ni bilo nekega bistvenega napredka. Tako da bistvene razlike med 5 let starimi in novimi readerji ni. Tudi večina imetnikov svoj reader zamenja le če se mu pokvari in ga v povprečju uporabljajo zagotovo 5+ let.

rusalex12 ::

Ima mogoče kdo izkušnje (dobrodošli tudi komentarji) z Onyx Boox "Nova" ali "Note"? Je ta zaslon primerljiv s Kobo&Kindle?

samuraiJack ::

Prejšnji teden sem kupil Nova 2. Zaenkrat v redu, Biblos dela sicer malo čudno, ker npr. sploh ne prikaže gumba za nastavitve teksta in moram kliknit ''v prazno''. Je pa fajn ker je Android in lahko nalagam aplikacije z Google Play. Ne vem kako je v primerjavi s Kobo in Kindle, ker je moj prvi e-bralnik Sem pa mislil, da je ozadje bolj belo in ne tako rumenkasto, kontrast bi lahko bil boljši za ta denar.

rkobarov ::

kakšne prednosti imajo tej e-bralniki napram kindlu? (jaz na mojem kindlu pogrešam večjo velikost ekrana)
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Irbis ::

rkobarov je izjavil:

kakšne prednosti imajo tej e-bralniki napram kindlu? (jaz na mojem kindlu pogrešam večjo velikost ekrana)

Z moje strani je osnovni problem Kindla, da ne deluje Biblos.
Drugi pa je bil, da je bil zaradi majhnosti ekrana neuporaben za branje PDF. Zato imam zdaj ob Kindlu še 10-palčni bralnik, na katerem lahko uporabljam tudi Biblos. Je pa za prenašanje okoli Kindle veliko bolj priročen, 10-palčnega bralnika ravno ne vtakneš v žep.

Tsunamii ::

Irbis je izjavil:

rkobarov je izjavil:

kakšne prednosti imajo tej e-bralniki napram kindlu? (jaz na mojem kindlu pogrešam večjo velikost ekrana)

Z moje strani je osnovni problem Kindla, da ne deluje Biblos.
Drugi pa je bil, da je bil zaradi majhnosti ekrana neuporaben za branje PDF. Zato imam zdaj ob Kindlu še 10-palčni bralnik, na katerem lahko uporabljam tudi Biblos. Je pa za prenašanje okoli Kindle veliko bolj priročen, 10-palčnega bralnika ravno ne vtakneš v žep.


Kater 10'bralnik imas?

Sams e nagibam, da bi 'končno' kupil kaksen e-bralnik. Ampak..moje potrebe so cudne :D Rad bi bral knjige in tudi razne PDFje revij ..zdaj 8inch je verjetno premali ? NE vem kaj naj vzamem..zmeden

vofra ::

imam Kindla in 10-colsko tablico, uporabljam pa samo tablico in Kindle app.
Lahko berem knjige, PDF, poslusam audio knjige, gledam filme ...

Edino na plazi, na soncu je Kindle zakon, ker pa sem na plazi v globoki senci,
mi je tablica OK.

Irbis ::

Tsunamii je izjavil:

Irbis je izjavil:

rkobarov je izjavil:

kakšne prednosti imajo tej e-bralniki napram kindlu? (jaz na mojem kindlu pogrešam večjo velikost ekrana)

Z moje strani je osnovni problem Kindla, da ne deluje Biblos.
Drugi pa je bil, da je bil zaradi majhnosti ekrana neuporaben za branje PDF. Zato imam zdaj ob Kindlu še 10-palčni bralnik, na katerem lahko uporabljam tudi Biblos. Je pa za prenašanje okoli Kindle veliko bolj priročen, 10-palčnega bralnika ravno ne vtakneš v žep.


Kater 10'bralnik imas?

Sams e nagibam, da bi 'končno' kupil kaksen e-bralnik. Ampak..moje potrebe so cudne :D Rad bi bral knjige in tudi razne PDFje revij ..zdaj 8inch je verjetno premali ? NE vem kaj naj vzamem..zmeden

PocketBook InkPad X
https://www.pocketbook-int.com/int/prod...

Sem kar zadovoljen. Biblos deluje, je pa malo sitno, ker je treba iti prek spletnega brskalnika, pa ni tako pameten, da bi si zapomnil geslo, tako da ga moram vsakič tipkati (pa geslo niti ni tako dolgo, sitnost je, ker imam za uporabniško ime e-naslov, ki pa je dolg).
Bere se odlično, lučka za ozadje zelo lepo deluje (ozadje je enakomerno osvetljeno, lahko se tudi samodejno prilagaja zunaji osvetlitvi), baterija res dolgo zdrži. Za polnjenje ima USB-C, kar je tudi praktično, da nimaš težav, kako prav obrniti konektor.
Za prenašanje knjig lahko uporabiš USB, ampak večinoma uporabljam kar DropBox, narediš predal in vse, kar daš vanj, se znajde na bralniku prek WiFija. Ima tudi možnost, da si pošlješ na poseben e-naslov, ki si ga ustvariš na PocketBooku, ampak tisto mi je nekaj nagajalo, potem sem pa ugotovil, da je DropBox itak udobnejši.
Senzor za obračanje je kdaj malo štorast, tako da sem to tudi že kdaj fiksiral položaj knjige, da mi je ne obrača. PDF-je lepo bere, edino funkcija za avtomatsko obrezovanje belega robu kdaj ni najbolje delala. Ampak programsko gledano se mi zdi, da dela Kindle bolj gladko, tukaj imam kdaj občutek, da zgraši kdaj kakšen dotik.
Ima kar nekaj vgrajenih slovarjev, tudi za slovenščino. Je pa angleško-angleški slovar slabši kot Kindlov, nekaj pa le pozna.
Prve pol leta nisem imel ovitka (ga sploh nisem mogel nikjer najti), takrat ga je bilo malo sitno nositi s sabo, zdaj imam ovitek, tako da to ni problem. V primerjavi s Kindlom pogrešam to, da bi ovitek prižigal in ugašal bralnik.

martincek1 ::

Kakšna je razlika med tema dvema Kindloma, nekak ne znam razločit z mojim osnovnim znanjem o e-bralnikih (do danes nisem vede nič o njih):

https://www.mediamarkt.de/de/product/_k...

in
https://www.mediamarkt.de/de/product/_k...

Drugi link ne dela, pojma nimam zakaj. Vpišite /de/product/_kindle-paperwhite-wasserfest-6-zoll-15-cm-großes-hochauflösendes-display-8-gb-2495114.html za ime domene.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Taprvi je cenejši ker ima t.i. "Special offers - Spezialangeboten", kar pomeni da ti kaže reklame ko je ugasnjen in na homescreenu. Ne pa med branjem knjig.

Napravi sta drugače identični.
The truth is rarely pure and never simple.

Kumbaja ::

Reklame so kot je omenim Maverk neinvazivne. Na off screen boš imel namesto slike, pravilo reklamo z tako in drugačno knjigo. Medtem ko je to v menijih zreducirano na pasico na dnu ekrana. Nobenih popupov, obveznega gledanja reklam in podobne solate kot si jo vajen s telefona. Prav tako se reklama nikoli ne pojavi med branjem knjige ali karkoli podobnega. Edino verzij z reklamami praviloma (vsaj amazon) ne pošiljajo izven države. Ampak medimarkt tako ali tako verjetno ne pošilja v Slovenijo?

Irbis ::

In če uporabljaš ovitek, ki Kindla prižiga in ugaša, še tiste reklame ob izklopu v bistvu skoraj ne vidiš, razen za pol sekunde, ko ga odpreš.
Če pa imaš Kindla še v letalskem načinu (kar je itak smiselno, da ne kuri dodatno baterije, sam vklopim povezavo le, ko hočem dobiti novo knjigo), mu po kakšnem tednu ali dveh zmanjka reklam.

martincek1 ::

Super, hvala. Se vam zdi nakup Kindla sicer smiseln, al je kakšna boljša alternativa? Edini downside, kolikor razumem, je nezmožnost branja slovenskih prevodov iz Bibliosa?

Groot ::

martincek1 je izjavil:

Super, hvala. Se vam zdi nakup Kindla sicer smiseln, al je kakšna boljša alternativa? Edini downside, kolikor razumem, je nezmožnost branja slovenskih prevodov iz Bibliosa?


Sam bi raje vzel Kobo Clara HD (budget je skorajda enak), predvsem zaradi dejstva, da omogoča tudi spreminjanje barve ekrana na toplejšo barvo (oranžno). Vsaj sam sem v praksi ugotovil, da je ta funkcija zame nujna, saj dosti berem predvsem zvečer. Sicer pa razen razlik pri podpori za različne formate, ki si jih že omenil, bistvenih razlik ni.

Pred nakupom edino še razmisli kakšno velikost readerja si želiš. Paperwhite in Kobo Clara sta 6', lahko pa se odločiš tudi za 10'. Sam imam raje manjši reader, ker se lahko pisavo tako ali tako povečaš na sebi ljubo velikost. Če pa boš veliko bral npr. stripe ali pa PDF-je, potem je morda večji reader bolj smiseln.

p.s. da bo transparentno, tudi sam imam Kobo Clara

martincek1 ::

Hvala Groot. Se mi zdi, da je to kar velika dodana vrednost, plus podpora Bibliosu.

Tsunamii ::

vofra je izjavil:

imam Kindla in 10-colsko tablico, uporabljam pa samo tablico in Kindle app.
Lahko berem knjige, PDF, poslusam audio knjige, gledam filme ...

Edino na plazi, na soncu je Kindle zakon, ker pa sem na plazi v globoki senci,
mi je tablica OK.



Hvala.
Se kar bolj nagibam da kupim 10'+ colsko tablico. In kakor si omenil ruknem gor KMindle app oz kaj podobnega. Saj verjetno obstaja tudi screen nastavitev za branje...In ker bom tudi v večini PDFje bral..ter ostalo bo to le to.
Zdaj verjetno nad 300€ za tablico..kaksen Samsung..da ne bo to vse 'stekalo'...

Ales ::

LCD ekran in e-ink ekran sta popolnoma različni zadevi, kot noč in dan. Morda rabiš ti prej tablico, a za daljše branje ti je ne priporočam.

Tsunamii ::

Ales je izjavil:

LCD ekran in e-ink ekran sta popolnoma različni zadevi, kot noč in dan. Morda rabiš ti prej tablico, a za daljše branje ti je ne priporočam.

Vem ja da je razlika ogromna. Ampak frend ima PocketBook InkPad 3 PRO in sem sprobal PDF...jao groza. Tudi vse pocasno...tudi za knjige. Ne wem. Tolk razvajen da mora bit vse kot modri dirkač...Ampak ja. Branje je supe ! Oči ne trpijo. Skoda, ker ne mores zaznamkov naredit.. in se par ostalih for. No ja...mogoče čeyz par let, če bodo kaj aktualni in dobri barvi E-inki..in predvsem odzivni in nudili mal vecjo/hitrostno podporo pdfjem.

Ales ::

Pri e-inkih pogosto ni problem hitrost bralnika, pač pa imaš vtis počasnosti zaradi počasnih osvežitev ekrana. To pa je pogojeno s tehnologijo.

Za zaznamke se v zadnjem času pojavlja vse več e-ink naprav, ki to zmorejo oz. so celo prvenstveno namenjene pisanju. Poglej npr. reMarkable.

Tudi osveževanje postaja vse hitrejše, pojavljajo se že monitorji z e-ink tehnologijo...

Se premika, samo relativno počasi... (kar tudi čisto dobro opiše e-ink, LOL).

orue ::

Mene pa zanima, če je kdo rootal ta navadni kindle. Imam dva starejša 2017 in 2019, pa bi enega probal rootat.

tintima2 ::

Kje pa priporocate nakup? Kje je najceneje? Je tudi s postnino boljse iz Nemcije?

Zaphod_B75 ::

@tinatima2
Jaz sem imel prej Kindle paperwhite 2012 ali 2013, zdaj pa že od 2019 naprej pa Kobo Clara HD. Razlika je kot dan in noč. Na kindlu ne moreš dostopat do Biblosa in si v glavnem omejen na .mobi (epuba ne prebavlja) format in amazon bookstore, in stvari iz travnikov, kjer slovenskega čtiva skoraj ni ali pa je ponudba jako omejena. Medtem ko ima na Kobo Clara HD manj zaprt sistem in lahko dostopaš do biblosa, si izposojaš iz knjižnice.
Pdf-e oba od omenjenih e-reader jev n prebavljata baš najbolje ampak se da,- oziroma se da če ni preveč slik noter. (Pdf-e bi jaz še vedno najraje bral na tablici, a jih berem premalo tko da se skoraj ne splača.)
Ob nakupu (leta 2019) Kobo clara HD je bil s poštnino in ovitkom vred 135EUR iz nemškega amazona, priročen za potovanja in vse ostalo in nasploh vreden vsakega centa.
Lep pozdrav
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Zaphod_B75 je izjavil:

Na kindlu ne moreš dostopat do Biblosa in si v glavnem omejen na .mobi (epuba ne prebavlja) format in amazon bookstore, in stvari iz travnikov, kjer slovenskega čtiva skoraj ni ali pa je ponudba jako omejena.
To drži, ampak ne zaradi Kindla, pač pa zato, ker je Biblos zaprt sistem, katerega knjige so zakriptirtane in niso prosto dostopne. Naši vrli knjižničarji so se odločili, da bodo knjige zaklenili z DRM.

Medtem ko ima na Kobo Clara HD manj zaprt sistem
To ne drži, sistema na Kindlu in na Kobotu sta približno enako odprta. Kindlova formata knjig, mobi in awz, sta popolnoma odprta in knjige lahko prosto pretvarjaš tudi v ePub in nazaj.

DRM je eno veliko sranje, ki služi samo omejevanju uporabnikov. Kar lahko tudi uporabniki Biblosa čutite na lastni koži.

Brez DRM-ja ne bi bilo vprašanja, na katerem bralniku se lahko sploh bere knjige iz Biblosa, ker bi odgovor bil "na vseh".

Zaphod_B75 ::

@Ales
Ehm, zaprt sistem morda ni bil glih pravi izraz – manj exkluzivno monopolno naravnan sistem ali kaj jaz vem;

Kindle ima “Zaprt sistem” brez skrbi da drži, saj kot lastnik kindla lahko kupuješ knjige le na Amazon bookstore in ne od drugih ponudnikov. Custom firmware bolj ne kot ja. Walled garden pač.

Kobo Clara HD in “manj zaprt sistem” - ne vem kolk drži saj custom firmwera nisem probal nalagat. Kakorkoli knjige ki jih bereš na kindlu lahko kupiš v b i l o k e r i spletni trgovini z knjigami. Ni važno v kateri spletni štcuni z knjig.

Knjižnica Biblos DRM je tu zato ker si knjižnice ne morejo privoščit da se knjige izposoja ne pa kopira vsepoprek po gusarsko. Verjetno obstajajo tudi za knjižnice neka pravila in z drm jem probajo ta pravila upoštevat in zaščitit avtorje.
Itak da niusem nisem nek strašen zagovornik vsega tega digital rights management s s s…. sistema tega ama vseeno. Kakorkoli je tukaj v igri kar nekaj čudnih/špartanskih/nepraktičnih rešitev ampak jbg take it or leave it.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zaphod_B75 ::

Zaphod_B75 je izjavil:

@Ales
Ehm, zaprt sistem morda ni bil glih pravi izraz – manj exkluzivno monopolno naravnan sistem ali kaj jaz vem;

Kindle ima “Zaprt sistem” brez skrbi da drži, saj kot lastnik kindla lahko kupuješ knjige le na Amazon bookstore in ne od drugih ponudnikov. Custom firmware bolj ne kot ja. Walled garden pač.

Kobo Clara HD in “manj zaprt sistem” - ne vem kolk drži saj custom firmwera nisem probal nalagat. Kakorkoli knjige ki jih bereš na KOBOTU lahko kupiš v b i l o k e r i spletni trgovini z knjigami. Ni važno v kateri spletni štcuni z knjig.

Knjižnica Biblos DRM je tu zato ker si knjižnice ne morejo privoščit da se knjige izposoja ne pa kopira vsepoprek po gusarsko. Verjetno obstajajo tudi za knjižnice neka pravila in z drm jem probajo ta pravila upoštevat in zaščitit avtorje.
Itak da niusem nisem nek strašen zagovornik vsega tega digital rights management s s s…. sistema tega ama vseeno. Kakorkoli je tukaj v igri kar nekaj čudnih/špartanskih/nepraktičnih rešitev ampak jbg take it or leave it.


... napaka, lapsus zgoraj ooops, zdaj je popravljen z bold
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Ales ::

Zaphod_B75 je izjavil:

@Ales
Ehm, zaprt sistem morda ni bil glih pravi izraz – manj exkluzivno monopolno naravnan sistem ali kaj jaz vem;

Kindle ima “Zaprt sistem” brez skrbi da drži, saj kot lastnik kindla lahko kupuješ knjige le na Amazon bookstore in ne od drugih ponudnikov. Custom firmware bolj ne kot ja. Walled garden pač.

Od kod ti to?? Zakaj ne bi mogel kupiti knjige drugje? Na Kindle lahko naložiš katero koli knjigo, kupljeno kjerkoli, in jo mirno bereš.

Samo zakriptirana ne sme biti, kot so Biblosove. Biblosov DRM je walled garden.

Bi človek pomislil, da bo Amazon se šel walled garden na Kindlu, ane? Pa se ne gre... Za najnovejše Kindle nisem sicer gledal, a na mojem je uporabnik tudi lepo root na sistemu, pa bootloader je dostopen. Mogoče je pri katerih drugih proizvajalcih to še bolj uporabniku prijazno, toda Kindle je dejansko daleč bolj odprt, kot bi človek pomislil, ko sliši "Amazon"...

Zaphod_B75 ::

Ales je izjavil:

Zaphod_B75 je izjavil:

@Ales
Ehm, zaprt sistem morda ni bil glih pravi izraz – manj exkluzivno monopolno naravnan sistem ali kaj jaz vem;

Kindle ima “Zaprt sistem” brez skrbi da drži, saj kot lastnik kindla lahko kupuješ knjige le na Amazon bookstore in ne od drugih ponudnikov. Custom firmware bolj ne kot ja. Walled garden pač.

Od kod ti to?? Zakaj ne bi mogel kupiti knjige drugje? Na Kindle lahko naložiš katero koli knjigo, kupljeno kjerkoli, in jo mirno bereš.

Samo zakriptirana ne sme biti, kot so Biblosove. Biblosov DRM je walled garden.

Bi človek pomislil, da bo Amazon se šel walled garden na Kindlu, ane? Pa se ne gre... Za najnovejše Kindle nisem sicer gledal, a na mojem je uporabnik tudi lepo root na sistemu, pa bootloader je dostopen. Mogoče je pri katerih drugih proizvajalcih to še bolj uporabniku prijazno, toda Kindle je dejansko daleč bolj odprt, kot bi človek pomislil, ko sliši "Amazon"...



Sorry za offtopic
Ne vem jaz kako je z novejšimi kindli. Jaz sem takoj po nakupu kindla mislim da je bil 2nd gen., hotu na njem brat tudi epube. Probal naložit custom firmware in naletel na nek kompleksen način za downgradeanje fw ja ki je vklučeval fizično odpiranje kindla battery hack za downgradeanje firmwarea in pol flashanje novega. Po določeni verziji fw se ni dalo več downgradeat in ga nisem hotu fizično odpirat da ga nebi pokvaril :/ .
Kar se kupovanja knjig iz drugje tiče, je obilo revjujev in člankov ki to omenjajo na spletu. Ne vem zdaj kako je z novejšimi modeli. Če se ti res da prepucavat in iskat (men se ne da več, s tem sem opravil nekih 6-7-8 let nazaj). Google it!
Za kindle pol – moja izkušnja; In kadarkoli sem hotu nek pdf ali epub convertat v mobi ali azw. Pol je blo še obilo nekega editanja in zabavanja s Calibre, da bi lahko bral knjigo na kindlu. In kadarkoli sem kaj convertal ponavadi je malodane neberljivo šel cel page layout k vragu. Uglavnem not worth my time or effort.

Itak na koncu vsa ta offtopic debata ni ključnega pomena, @tintima sem samo hotel priporočit Kobo Clara HD .
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

~Panter~ ::

Pozdravljeni.
Zanimam se za nakup e-bralnika in bi potreboval nekaj informacij.
Trenutno so favoriti:
-Kobo Libra H2O
-PocketBook InkPad 3
-inkBOOK Calypso Plus
Predvsem je želja, da dostopa do Biblos izposoje brez vmesnega priklopa na računalnik.
Vem da je inkBOOK manjši s slabšo resolucijo, pa me zanima, kakšne so v praksi razlike pri branju?
Uporabljalo se ga bo predvsem za branje knjig preko biblosa, nekaj malega pa tudi knjig epub, cbr, mobi ter slovenske klasike v PDFu.
Hvala!
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Han ::

Z InkPad 3 (Pro) lahko dostopaš do Biblosa direktno. Prej moraš naložit Adobe DRM.

Je pa brskanje po spletu oziroma Biblosu z e-bralnikom mukotrpno zaradi počasnega ČB vmesnika, zato priporočam program Calibre in sinhronizacijo prek računalnika...

jabe ::

Imam Kobo h20. Bralnik odličen, ampak brez računalnika ne bo šlo. Ostalih ne poznam

Prospekt ::

Srečen lastnik Kobo Clara HD dobri dve leti.
Razen groznega rokovanja z Adobe programom za biblos izposojo nimam nobenih pripomb.
Odlična podpora Pocket tudi prav pride, da bereš longform članke z neta na bralniku.

Ponoči lahko bereš brez luči s 5% osvetljenim zaslonom in ne bolijo oči naslednji dan.
Predvsem glejte, da ima bralnik orange/night light, da ni hladna bela svetloba.
"manjša" velikost je odlična, šele ko imaš ebralnik vidiš kako so knjige štoraste.

Skratka vredno vsakega eura!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

house ::

Han ::

Beri zgoraj...

house ::

PocketBook InkPad X ali Kobo Elipsa (oba 10.3)?

astrolog ::

Prospekt je izjavil:

Srečen lastnik Kobo Clara HD dobri dve leti.
Razen groznega rokovanja z Adobe programom za biblos izposojo nimam nobenih pripomb.
Odlična podpora Pocket tudi prav pride, da bereš longform članke z neta na bralniku.

Ponoči lahko bereš brez luči s 5% osvetljenim zaslonom in ne bolijo oči naslednji dan.
Predvsem glejte, da ima bralnik orange/night light, da ni hladna bela svetloba.
"manjša" velikost je odlična, šele ko imaš ebralnik vidiš kako so knjige štoraste.

Skratka vredno vsakega eura!

Jaz sem začetnik s Kobo Clara. Povezavo sem uredil in prvo knjigo že sposodil v naši knjižnici. Problem imam s Pocketom. Enostavno ne morem (ne znam) dobiti članka z neta na bralnik. Registriran sem tu in tam. Ko kliknem na znak za Pocket na PC-ju, se mi stran odpre le na netu, ne pa v bralniku. Kaj delam narobe?

marko-mb ::

Biblos in Pocketbook naveza več ne deluje. a je komu uspelo iz biblosa naložiti? prej je delovalo.
ne gre direkt iz bralnika na biblos strani, in ne gre preko ADE s povezavo na računalnik.

Han ::

Nazadnje sem naložil knjigo pred dvema tednoma, takrat brez težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

BadAyka ::

marko-mb je izjavil:

Biblos in Pocketbook naveza več ne deluje. a je komu uspelo iz biblosa naložiti? prej je delovalo.
ne gre direkt iz bralnika na biblos strani, in ne gre preko ADE s povezavo na računalnik.

Mi lahko nekdo potrdi ali tole res drži ali ne?
Sem bila namreč tik pred nakupom Pocketbook Inkpad 3 za mamin 60. rojstni dan in ključno mi je, da se da knjige na tablico naložiti iz Biblosa brez povezave na PC. Zdaj sem pa tole zasledila v dveh temah (sicer komentar istega uporabnika) in bi res želela vedeti ali je brezžična uporaba Biblosa še mogoča ali ne.

Irbis ::

Jaz sem zdaj poskusil na Pocketbook Inkpad X, ampak ko bi moralo potem naložiti knjigo, mi javi: "Prenos je bil prekinjen (E_STREAM_ERROR: CURL returned 60 (3C)). Sem tudi naredil update bralnika zdajle, pa ni pomagalo. Tako da je očitno res nekaj crknilo. Glede na kodo napake, bi bila lahko težava certifikat na Biblosovem strežniku.

BadAyka ::

Irbis je izjavil:

Jaz sem zdaj poskusil na Pocketbook Inkpad X, ampak ko bi moralo potem naložiti knjigo, mi javi: "Prenos je bil prekinjen (E_STREAM_ERROR: CURL returned 60 (3C)). Sem tudi naredil update bralnika zdajle, pa ni pomagalo. Tako da je očitno res nekaj crknilo. Glede na kodo napake, bi bila lahko težava certifikat na Biblosovem strežniku.

Hvala za info. Glede na kodo napake je verjetno nekdo na Biblosovi strani pozabil, da SSL certifikati potečejo.
CURLE_PEER_FAILED_VERIFICATION (60)
The remote server's SSL certificate or SSH md5 fingerprint was deemed not OK. This error code has been unified with CURLE_SSL_CACERT since 7.62.0. Its previous value was 51.
Jim bom pisala kaj je s tem. Sicer ne vem koliko je sploh razvijalcev na tisti ekipi, ampak da tega v 5ih dneh niso uspeli urediti (ali opaziti) me neprijetno preseneča.

Irbis ::

No, sem poslal vprašanje na Biblos in sem dobil takle odgovor:

Hvala za sporočeno, ob zadnji posodobitvi varnostnih protokolov
so iz sistema izpadle nekatere starejše naprave.
Sedaj čakamo na sam PocketBook, da sistem posodobi, nato pa bo
zadeva ponovno delovala.
Za natančnejše informacije pa vam svetujemo, da se obrnete
direktno na PocketBook.

Han ::

Pravkar preveril - prenos knjige deluje povsem normalno na PocketBook InkPad 3 Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

wah-wah2 ::

kindle, in to e-ink, ne tista ostala jajca, ki so glorified tablice.

Irbis je izjavil:

No, sem poslal vprašanje na Biblos in sem dobil takle odgovor:

Hvala za sporočeno, ob zadnji posodobitvi varnostnih protokolov
so iz sistema izpadle nekatere starejše naprave.
Sedaj čakamo na sam PocketBook, da sistem posodobi, nato pa bo
zadeva ponovno delovala.
Za natančnejše informacije pa vam svetujemo, da se obrnete
direktno na PocketBook.


Zahvali se jim in jih obvesti, da bos od zdaj naprej uporabljal BiB. ;) Da je manj tezav...

Spet enaka zgodba, zaradi pozresnosti zaloznikov potem kupljene stvari ne delajo (DRM).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wah-wah2 ()

Andy9 ::

Jaz imam iste težave. Kaj je to BiB?

sfaljk ::

Še moje vprašanje, če je že kdo imel podobno težavo.
Imam Pocketbook Touch Lux 3, katerega že nekaj časa nisem uporabljal. Ko ga priklopim na računalnik mi ga normalno zazna (v file managerju tudi na njem vidim datoteke). Ko pa odprem Adobe Digital Editions, mi ga v programu sploh ne pokaže. Poskusil s tremi različnimi USB kabli in dvema računalnikoma, ter Adobe Digital Editions 4.0 in 4.5. Brez uspeha. Ve kdo mogoče rešitev?

Groot ::

Si ga poizkusil ponovno autorizirati na ADE?

sfaljk ::

Nisem mogel, ker ga ADE ni prikazal. Sem pa naredil hard reset in je pomagalo.
Ne delujejo pa mi knjige prenesene iz Biblosa. V ADE mi knjigo odpre. Na bralniku pa mi javi napako, da "Unable to open book. This book is posibly damaged or under copyright control. First you must activade Adobe ID on your device...". Na napravi imam prijavo tako inkBook, ki jo zahteva Biblos, kot Adobe ID. Mislim, da je to napaka kot je bila opisana nekaj postov predhodno.

Ales ::

sfaljk je izjavil:

Nisem mogel, ker ga ADE ni prikazal. Sem pa naredil hard reset in je pomagalo.
Ne delujejo pa mi knjige prenesene iz Biblosa. V ADE mi knjigo odpre. Na bralniku pa mi javi napako, da "Unable to open book. This book is posibly damaged or under copyright control. First you must activade Adobe ID on your device...". Na napravi imam prijavo tako inkBook, ki jo zahteva Biblos, kot Adobe ID. Mislim, da je to napaka kot je bila opisana nekaj postov predhodno.

Če ne dobiš SSL oz. curl napake, potem ni ista težava. V tvojem primeru se pritožuje nad DDR zaščito.
««
4 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215504 (1607) bralnik98
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214353 (6842) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628280 (11969) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143204 (24504) AgiZ

Več podobnih tem