» »

Kateri e-bralnik?

Kateri e-bralnik?

««
«
1 / 14
»»

Fairplay ::

Zdravo,

kupujem e-bralnik. Vem da večina priporoča kindla, ampak iščem nekaj drugačnega.
V bralniku pričakujem:
- osvetlitev zaslona
- odprtokodnost oz. možnost direktnega nalaganja slovenskih knjig iz biblosa in podobnih sistemov.
- kvalitetno narejen bralnik.

Biblos ponuja tak bralnik imenovan inkBOOK.
Me pa zanimajo še ostale možnosti.

b4d ::

inkBOOK je obup.

Jaz si ogledujem Kobo Clara HD, ampak cakam da mi prastar Kindle odpove. Izpolnjuje vse tvoje zahteve.
b4d.sablun.org

Fairplay ::

Kot nalaganje knjig iz biblosa, sem imel v mislih, da je možno naložiti njihovo aplikacijo, in naložiti knjige direktno na bralnik. Brez vmesnega povezovanja na računalnik. Bral sem, da nekateri bralniki to omogočajo. Delovali naj bi na android sistemu. Za to sem dal na primer inkBOOK.

DamijanD ::

kaj je narobe z inkBOOKom? Kolikor sem gledal ima dražja različica tak zaslon kot kindle paperwhite2...

Fairplay ::

InkBOOK je ena izmed možnosti. Zanima me, če obstaja še kakšen podoben bralnik.

Pri inkBOOKu sem prebral da je svetlost zaslona kar visoka tudi ko je nastavljena na najnižjo raven. Kar ponoči ni ravno najboljše.

Nikonja ::

še vedno mi ni jasno kaj je narobe z Kindlom, če je kakšen čudn format knjige ga vedno lahko z Calibre prekonvertiraš in naložiš. Osebno imam Nook-a kje imajo odprto vse formate in Kindla, oba carska, vse ostalo razen Kobot-a je drek kje so poceni kitajske kopije e-ing ekranov.

Fairplay ::

Meni ni problem knjige preko calibreja skonvertati in prekopirati. Za punco je pa veliko lazje, ce ima lahko nalozeno biblos aplikacijo, tam klikne izposodi in cez nekaj sekund ze bere.

Na kratko kindlu manjkajo slovenjske knjige v njihovem storu.

Tomson ::

DamijanD je izjavil:

kaj je narobe z inkBOOKom? Kolikor sem gledal ima dražja različica tak zaslon kot kindle paperwhite2...


Edina dobra lastnost inkBooka je uporabniški vmesnik v slovenskem jeziku. Sicer ima zmogljivo strojno opremo, a zaslon žal ni na nivoju konkurenčnih modelov e-bralnikov. Zaslon pa je, jasno, najpomembnejši element ebralnika. Sistem teče na nekoliko zastarelem Android 4 operacijskem sistemu, ne podpira pa Google Play trgovine, kar pomeni, da bo nalaganje dodatnih aplikacij precej oteženo. Uporabniška izkušnja e-bralnika je precej osnovna in pri branju e-knjig ne ponuja obsežne funkcionalnosti konkurenčnih modelov. Skratka, ni tako poceni, da bi se ne splačalo kupit boljšega ebralnika za podobno ceno.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

yayo ::

Kakšen Onyx Boox bi prišel v poštev, če gre za Android aplikacijo, so pa dragi v primerjavi s Kobo/Kindle pa še uvažati jih moraš (ereader.store, Amazon.de). Torej jajcanje, če moraš uveljavljati garancijo. Verjetno bi se dalo komunicirati z ereader.store in jih prositi, da v firmi testirajo byblos aplikacijo.

Fairplay ::

Je ze kdo slucajno preizkusil Nook Glowlight Plus?

JurijK ::

Fairplay: Moje mnenje je da Inkbook in ostali Android-arji, niso "ne tič in ne miš".
Luč imajo že skoraj vsi, kvalitetna ohišja imajo Kindli in Koboti, direktno delo in nalaganje knjig na bralnik pa roko na srce nikjer ne deluje tako kot bi moralo.

harmony ::

Kindle in to je to. Kupil sem prej enga za 100pa se neki eurov in sem naredil napako.

JurijK ::

Katerega?

louser ::

harmony je izjavil:

Kindle in to je to. Kupil sem prej enga za 100pa se neki eurov in sem naredil napako.

Nalaganje knjig iz biblosa...

JurijK ::

Tako je....Kindle in Biblos "no to go"....


Kobo clara . Se ga da dobit za okrog 140 pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JurijK ()

SimonKo123 ::

kje si videl kobo za tako ceno, če je pri mimvrste 160 eur?

JurijK ::

Pojdi na E-bralniki Bogomolka in poglej DEMO CLARA...tam ga dobiš za orkog 140 EUR. Baje da ma poškodovano embalažo.

SimonKo123 ::

JurijK. hvala. Sem nabavil kar klaro in je čist ql, sem jar zadovoljen. Malo m'a slabo luč, drugač pa je kr ok.

Nemmo ::

Kateri je najboljši bralnik za branje knjig z biblosa, za tehnično ne tako vešče osebe? In da zadeva v redu dela?

yayo ::

imaš zgoraj predloge, postopek nalaganja knjig je za vse več ali manj enak, ne rabiš bit nevemkako tehnično vešč. Kobo je nekje najbolj znana firma (poleg Kindla, ki pa podpira le lastne formate in ne Biblosove. Seveda bo tu uletel pametnjakovič, ki bo začel opevati kako lahko je konvertirati epub format v Kindlove...)

Ezoterik ::

biblosovih knjig se ne da konvertirat v noben drug format. Uporabljajo apple fairplay drm, ki se ga kako vem, ne da zlomit. Tko da so kindli za knjige iz biblosa neuporabni. Če ima kdo kakšne drugačne informacije pa lahko napiše.

Djuro ::

Imam dva Kindla, za najmlajšega pa sem predvsem zaradi biblosa kupil najcenejšega InkBooka. In slednji je eno veliko sranje. Baterija je boga, tudi sama biblos aplikacija je kar nekaj, včasih se sesuje, včasih kakšne knjige ne prenese.
Nabor slovenskih knjig je smešen, najbolj trapast pa je sistem, da si lahko sposodiš samo tiste knjige, ki jih ima tvoja matična knjižnica.
In tako kot pravi Ezoterih, biblosove knjige so zaščitene in se jih ne da kopirat na druge naprave.
Se pa da sicer še bolj omejen nabor slovenskih knjig dobit tudi na travniku.

errhec ::

Mi lahko kdo pošlje knjigo iz BIBLOSa?

LP
dd

Djuro ::

Na ZS mi sporoči tvoj mail, pa ti jih eno par pošljem.

Nemmo ::

Hvala za info. Vprašam ker bi bil bralnik za osebo, ki ne zna angleško dovolj, da bi lahko uporabljala drug vir kot biblos. Po teh informacijah se nakup skoraj ne splača.

Djuro ::

Predlagam, da se najprej prijavi oz. upari svoj knjižnični račun z biblosom, pregleda je če je sploh dovolj in pravega čtiva za to osebo, potem pa naj se odloči. Za začetek se lahko biblos instalira tudi na tablico. Ni isto kot eink bralnik, je pa za pokušino.

Meni je recimo še ena butasta stvar na biblosu, maks 4 knjige naenkrat izposoja.
Ko smo šli na dopust čez lužo je bilo to tamalemu premalo. Zato sem drug račun uparil s tablico in si tam sposodil dodatne 4 knjige.

Skratka, e-knjižnica, oni pa se grejo sistem navadne knjižnice ....
IMHO bi morala država namesto patrij, županskih volitev in še premnogega sranja raje podprt digitalizacijo slovenskih knjig. Ampak ... to je že druga zgodba.

b4d ::

Jaz bi za biblos vzel Kobo Clara HD...
b4d.sablun.org

ToniT ::

Meni je recimo še ena butasta stvar na biblosu, maks 4 knjige naenkrat izposoja.
Ko smo šli na dopust čez lužo je bilo to tamalemu premalo. Zato sem drug račun uparil s tablico in si tam sposodil dodatne 4 knjige.


Knjige lahko predčasno vrneš. Sicer ne takoj, ampak po enem dnevu...

Djuro ::

Vrneš že, samo si v roku 14 dni ne moreš izposodit drugih. 4 knjige na 14 dni.

Ales ::

Djuro je izjavil:

Vrneš že, samo si v roku 14 dni ne moreš izposodit drugih. 4 knjige na 14 dni.

WTF. To pa je debilizem brez primere. Tile kot da so se zataknili v '80 letih prejšnjega stoletja.

Groot ::

Še bolj debilna stvar je to da vsaj pred časom je obstajala možnost, da si knjige ne moreš izposoditi ker so vsi izvodi že izposojeni o.O

Djuro ::

Ta debilizem se še vedno pojavlja.
Skratka, e-knjižnica, katera deluje po principu navadne knjižnice. Kr nekej.

Bi moral staknit nekoga, ki je vpisan v kakšno ameriško knjižnico ... tam je to bolj na nivoju.

rokp ::

Naenkrat imas lahko izposojene 4, ko jih vrnes, si lahko izposodis nove, tudi ce se ni preteklo 14 dni.
Z malo iznajdljivosti lahko knjige vrnes predcasno. ;)

Djuro ::

Boga mi, meni to ne gre.
Deli z nami to iznajdljivost. Razen če je to kakšen nov feature.

rokp ::

Normalno lahko knjigo vrnes naslednji dan (ce si si jo izposodil vceraj, je vceraj nisi mogel vrniti, danes jo pa lahko).

Izposodi si stiri knjige (katerekoli). Pete si, dokler katere izmed trenutno izposojenih ne vrnes, ne bos mogel izposoditi. Po normalni poti jih lahko vrnes sele jutri (in takrat si bos lahko izposodil novo).
V linku za prenos knjige - https://www.biblos.si/izposoja/prenesi/... - si zabelezi tisti XXXXXX. V browser vpisi https://www.biblos.si/vrni-knjigo/XXXXXX
Ko to naredis, si lahko se isti dan izposodis novo knjigo. No, ce to bere kdo od tistih, ki je delal stran, to verjetno kmalu ne bo vec delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()

Joze_K ::

ok, tole pa ne poznam: BIBLOS..
če si prav predstavljam..

če si včlanjen v klasično knjižnico, se imaš možnost včlaniti tudi v elektronsko (BIBLOS), pri čemer naročnino plačuješ za klasično knjižnico..

knjige pa lahko jemlješ elektronsko na bralnik (Aura H20)?
A gre tudi na WIN tablico=

cena naročnine = ?

hvala...

ToniT ::

Če je tvoja knjižnica v sistemu Biblos (ne vem, če so vse), se prijaviš z istim uporabniškim imenom in geslom, kot ga imaš za knjižnico v Biblos in si lahko izposodiš knjige, ki jih ima tvoja knjižnica.
Na Win tablici dela 100%. Tudi na tvojem bralniku dela... Ne dela na Kindlu.
To je vključeno v naročnino tvoje knjižnice - ni dodatnih stroškov.

Joze_K ::

ToniT je izjavil:

Če je tvoja knjižnica v sistemu Biblos (ne vem, če so vse), se prijaviš z istim uporabniškim imenom in geslom, kot ga imaš za knjižnico v Biblos in si lahko izposodiš knjige, ki jih ima tvoja knjižnica.
Na Win tablici dela 100%. Tudi na tvojem bralniku dela... Ne dela na Kindlu.
To je vključeno v naročnino tvoje knjižnice - ni dodatnih stroškov.


kakšen pa je postopek za KOBO bralnik?

včasih sem prehiter:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

rokp ::

Tako je. Pa nimajo vse knjiznice na voljo vseh knjig, ki so na Biblosu (ce si recimo clan dveh knjiznic, je mozno, da si bos isto knjigo preko enega uporabniskega imena lahko izposodil, preko drugega pa ne).

Joze_K ::

aha ali je pol smiselno se včlanit v največjo (Ljubljanska mestna?) četudi sem iz Prekmurja - imajo da se online prijaviš...

še to.. kakšen delež knjig pa je elektronskih? Oz. koliko knjig je elektronskih? A je to kje za posamezno knjižnico razvidno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

rokp ::

Ne vem, ce je kje razvidno za vse e-knjige, katere knjiznice jih imajo.
Ce te zanima kaksna tocno dolocena (ali vec njih), pa lahko gres na Cobiss, namesto da isces po vsem gradivu izberes samo "e-knjige" in ti potem, ko kliknes na najdeno knjigo, pokaze, v katerih knjiznicah je na voljo (ter ce je prosto in koliko izvodov imajo na voljo za izposojo). Najbolje da, preden se vclanis, malce pobrskas med knjigami, ki jih ponavadi beres...

Joze_K ::

ali lahko potem z enim IDjem na dveh bralnikih bereš (znotraj tistih 4 knjig/14 dni)?
(naprimer starš na WIN tablici, jaz na KOBO-u)

rokp ::

>Ali lahko knjige z Biblosa berem na več napravah?
Seveda, knjige lahko berete na do največ petih različnih napravah, ki pa morajo biti vse avtorizirane z istimi uporabniškimi podatki.

Sem pa sedajle videl, da lahko na Biblos strani izberes, ali naj prikazuje vse knjige (trenutno mi jih kaze 2817) ali samo iz tiste knjiznice, pod katero si trenutno prijavljen (za MKL mi jih kaze 1855, za Radovljico pa recimo 1025). Za druge pa ne vem, ker nisem clan.

Aja, pa se tole - v Cobissu je tudi link, kjer pise "izposodi si", ki pa vsaj meni ne deluje pravilno. Je pa pri podrobnostih o knjigi naveden tudi link na biblos.si preko ISBN, ta me pa vrze na pravo knjigo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()

FlyingBee ::

Ima kdo od biblosa bralnik za 145eur in kako se vam zdi med branjem na dbevni svetlobi in ponoči?

plizzzzzz ::

sem se najprej odločil vzeti biblosov inkbook prime hd zaradi enostavne izposoje iz knjižnice. sem ga že vrnil in vzel pocketbook touch lux 4 za 120eur.

kaj je šlo narobe z inkbook:
- ne omogoča izposoje, ki jo moraš opraviti prek interneta ali android biblos2 appa
- usb - win povezava ne dela, mogoce win10 problem
- www browser se po par dneh ne odpre vec
- biblos rabi par ur za prenos izposojenih knjig
- fonti ne delajo
- na biblos pise o njihovem bralniku:Tedni brez polnjenja... zdrzi 2, 3 dni

pocketbook:
boljši ekran, baterija drži dlje,
ima sinhronizacijo z Dropbox, ki naredi svoj folder. vanj z weba ali z biblos2 appom naložis knjigo, ki se potem prenese na bralnik. bralnik ima tudi Adobe Drm kjer si narediš svoj account(na svoj email) kar ti omogoči odpiranje biblosovih knjig.

vse deluje, sicer malo počasen pri odzivu tipk, je pa lep, lahek, ekran je odličen, tudi z ugasnjeno lučjo je skoraj čisto bel. čez dan to zadošča za branje. edino kar manjka je belo na črnem mode.
;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plizzzzzz ()

Groot ::

plizzzzzz je izjavil:

sem se najprej odločil vzeti biblosov inkbook prime hd zaradi enostavne izposoje iz knjižnice. sem ga že vrnil in vzel pocketbook touch lux 4 za 120eur.

kaj je šlo narobe z inkbook:
- ne omogoča izposoje, ki jo moraš opraviti prek interneta ali android biblos2 appa
- usb - win povezava ne dela, mogoce win10 problem
- www browser se po par dneh ne odpre vec
- biblos rabi par ur za prenos izposojenih knjig
- fonti ne delajo
- na biblos pise o njihovem bralniku:Tedni brez polnjenja... zdrzi 2, 3 dni

pocketbook:
boljši ekran, baterija drži dlje,
ima sinhronizacijo z Dropbox, ki naredi svoj folder. vanj z weba ali z biblos2 appom naložis knjigo, ki se potem prenese na bralnik. bralnik ima tudi Adobe Drm kjer si narediš svoj account(na svoj email) kar ti omogoči odpiranje biblosovih knjig.

vse deluje, sicer malo počasen pri odzivu tipk, je pa lep, lahek, ekran je odličen, tudi z ugasnjeno lučjo je skoraj čisto bel. čez dan to zadošča za branje. edino kar manjka je belo na črnem mode.
;)


Za praktično enako cene se da dobiti Kobo bralnike (npr. Clara HD ali pa kateri izmed starejših modelov), ki so bistveno boljši od omenjenega.

plizzzzzz ::

kakor komu. tu imaš po moje bolj bel screen pa dropdown pa drm in je prenos iz biblos2 se lažji kot pri Inkbooku.. pa tanjši lažji lepši :p

AštiriL ::

Recimo, da imam jaz eno čudno idejo, da bi natisnil biblosove e-knjige. Kako se znebim DRM-ja? Calibre mi sploh ne odpre EPUB knjige, ker ima DRM. A obstaja kakšna čudna metoda branja memorije ADE-ja, da bi dobil tekst? xy
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Groot ::

AštiriL je izjavil:

Recimo, da imam jaz eno čudno idejo, da bi natisnil biblosove e-knjige. Kako se znebim DRM-ja? Calibre mi sploh ne odpre EPUB knjige, ker ima DRM. A obstaja kakšna čudna metoda branja memorije ADE-ja, da bi dobil tekst? xy


Kot je bilo že omenjeno tudi v tej temi Biblosovega DRM-ja ni mogoče zlomiti oziroma vsaj do sedaj še ni bilo nekih opcij. Tako da tudi s tiskanjem posledično ne bo nič

Runnagain ::

Sam sem z namenom izposojevanja preko Biblosa vzel Kobo Clara HD.
Z bralnikom sem popolnoma zadovoljen.

Kar se tiče tiskanja knjig...varianta je verjetno copy screen iz ADE-ja na PC-ju, pa posledično kakšen OCR...samo da bi šel to delat za celotno knjigo, je potrata časa.

Lp, Runnagain!!
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eBook reader

Oddelek: Kaj kupiti
215477 (1580) bralnik98
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214267 (6756) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628025 (11714) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142976 (24276) AgiZ

Več podobnih tem