» »

Pes iz tujine

Pes iz tujine

kriko07 ::

Zdravo
Imam eno vprašanje, namreč rad bi kupil psa (rottweilerja) iz hrvaške. Pes ima potni list in je cepljen. Kakšno so točni postopki za uvoz.
Hvala

martincek1 ::

Mi smo kupili Munsterlandca kakšnih 5 mesecev nazaj iz Češke (1x cepljen, čipiran). Pri njih smo dobili potni list, psa odpeljali in nato po pošti dobili še export pedigree (izvozni rodovnik). Psi so bili še majhni in naš je bil odpeljan prvi, tako da še niso imeli podatkov novih lastnikov vseh psov, zato rodovnika nismo dobili pri prevzemu temveč kasneje - ko so jih naročili za vse pse naenkrat. Verjetno je možno naročiti tudi za vsakega posebej, tako da ga dobiš takoj, ampak nismo komplicirali, ker smo jim lahko zaupali. Pripelješ ga lahko šele, ko je star 8 tednov, sicer ti ga lahko na meji vzamejo.

Sicer imaš pa vse podatke na http://www.kinoloska.si/faq/nakup-psa-v... , če ti kaj ni jasno jih pa pokliči in ti bodo vse razložili.

kriko07 ::

Kupil sem hrano Royal Canin in me nekaj zanima. Psa imam 20 Kg starega čez 3 mesce. Ali mi lahko prosim nekdo razloži koliko mu moram dati na obrok (Ima 3 obroke) Razumem ta podatek, ki je na sliki npr:
45KG- 3 mesece star potrebuje 409 G. 4+6/8.
Ampak 409 v celotnem dnevu? sepravi moram deliti še z 3 za 1 obrok? Kaj pa pomeni 4+6/8?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko07 ()

HighBane ::

4+6/8 se mi zdi, da je volumna vrednost obroka. 4 polni dozirniki + 6/8 dozirnika.
Da 409g je obrok čez dan, ki ga deliš na željeno število obrokov.
PS: Ne pusti, da pes teka s polnim želodcem po obroku, ker se mu lahko zasuka želodec. To je verjetnost zmanjšaš, če razdeliš obrok na več obrokov (kar že delaš).

kriko07 ::

Ampak kaj pa pomeni to z vodo?

joze67 ::

Suha hrana. Pes po jedi potrebuje veliko vode in mu jo moraš zagotoviti.
Navadna ("mokra") hrana ni izsušena / vsebuje vodo, zato so potrebe manjše oziroma običajne.

LeQuack ::

A pa je kdo vprašal psa če hoče zamenjat državljanstvo?
Quack !

kriko07 ::

Samo še nekaj.
Je moj odmerek vredu?
Če pogledamo da pes, ki je težak 45 kg in je v 3 mesecu starosti dobi 409g hrane. Sepravi bi moj ( 3 mesece,15kg) mogel dobiti na dan 136g kar pomeni 45g na 1 obrok (skupaj 3)
Ali bi mogel dobiti 130g na en obrok?

chort ::

Tvoj pes bo težak 45 kg, ko bo odrasel (Adult weight, vertikalna os tabele). Tak pes pri 3 mesecih (horizontalna os tabele) potrebuje 409g hrane, če razdeliš na tri obroke je to torej 136g na obrok.
Na kratko, tvoj odmerek je ok.

Zajec123 ::

Kaj točno moram pa narediti z export pedigree (izvozni rodovnik) ?

Je to sploh potrebno, če pes nebo hodil na pasje razstave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zajec123 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11921824 (6967) Twixz
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779948 (7247) jype
»

Koliko zapravite za hrano na osebo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24027953 (21678) IL_DIAVOLO
»

Odpoved ledvic pri psu

Oddelek: Loža
4014997 (12303) mihec87

Ali se vam zdi to normalno

Oddelek: Loža
353984 (1501) slowie

Več podobnih tem