» »

Razlika med BH5 in CH5

Razlika med BH5 in CH5

Samuel ::

gledam mal po nemskih straneh ina najdem cisto slucajno tole, kar me je ze kar nekaj casa zanimalo, pa ni nikjer kvalitetne informacije, kaksna je razlika:

"Nach Winbond BH-5 nun CH-5? - 24.4.2003 -
Lassen sich die BH-5 Chips mit 200Mhz, schärfsten Timings und CL2 meist problemlos betreiben sollen die RAMs mit CH-5 Chip dies sogar bei 220Mhz schaffen. Sie werden im 0.13ľm verfahren hergestellt und geben so weniger Wärme während des Betriebs ab. Ob sie sich preislich von den Riegeln mit BH-5 Chips Unterscheiden ist nicht klar, da die Produktionskosten durch das geänderte Herstellungsverfahren gesunken sein sollten, jedoch steigt auch die Leistung die der Chiphersteller bezahlt haben möchte. Im Gegensatz zu den BH-5 Riegeln wird der neue Chip noch in keinem Shop aufgelistet, man sollte aber trotzdem die Augen offen halten."

ce povzamem, naj bi bili precej boljsi od BH5 (ki jih zdele verjetno nikjer vec ni), odajali malo precej manj toplote (zaradi 0.13 mikronskega procesa).

A je kaj od tega res, al ma kdo kaksne druge informacije? :\
  • spremenil: Samuel ()

asPeteR ::

Res je, da je CH5 cip narejen v .13 mikronski tehnologiji izdelave ...

Kaj pa to pomeni, pa ves, ze sam ne?;)
http://blog.stegnar.com

c3R4R ::

A niso CH-5 čipi mlajši, boljši bratje od BH-5 čipov?:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

asPeteR ::

->A niso CH-5 čipi mlajši, boljši bratje od BH-5 čipov?

Tako je!(lahko je problem zdruzljivost - oz. nepravi bios pri teh ramih)
http://blog.stegnar.com

Alexius Heristalski ::

A Twinmosi 256mb s temi čipi dobro delujejo z Abit NF7 1.2 in dalje? Kakšni so kaj timingi in kakšen fsb ste dosegli z njimi?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

TribesMan ::

CH5 so mlajši sam jest še nisem videl CH5 RAMA, ki bi posekal BH5 module v brzini in timingih, tak da je vseskupaj bl iz trte zvito, to pa da jih delajo v 0.13 mikronski tehnologiji zna bit pa precej slabo, če se lotiš ekstremni povečevat napetost, ker se zna zgodit da odletijo prej kot pa BH5. Vsaj jest tko mislm.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

c3R4R ::

@Alexius Heristalski
A Twinmosi 256mb s temi čipi dobro delujejo z Abit NF7 1.2 in dalje? Kakšni so kaj timingi in kakšen fsb ste dosegli z njimi?
Kere misliš? CH-5 ali BH-5 čipe? S BH-5 modulami se dosegajo tudi FSBji okoli 240 MHz... En moj frend jih je gonu>:D >:D na NF7-S (2.0) pri 241MHz FSB...>:D

@TribesMan
to pa da jih delajo v 0.13 mikronski tehnologiji zna bit pa precej slabo, če se lotiš ekstremni povečevat napetost, ker se zna zgodit da odletijo prej kot pa BH5. Vsaj jest tko mislm.
To da delujejo v 0.13 mikronski tehnologiji je lahko SAMO prednost... Ker manjša je mikronska izdelava manjše napetosti potrebujejo in se s tem posledično manj grejejo...;) Right?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

TribesMan ::

To da delujejo v 0.13 mikronski tehnologiji je lahko SAMO prednost... Ker manjša je mikronska izdelava manjše napetosti potrebujejo in se s tem posledično manj grejejo...;) Right?


Ja ampk default napetost za te RAMe je pa še vedno 2.5V Rajt? Torej to pomeni da če bo kdo navijal bo moral poseči po višjih napetostih, recimo 2.9V. And then the real fun begins. Najbrž mi ni treba omenjat, da boš tak modul zelo hito ukuril. Rajt?
Če bi blo tako kot ti praviš bi se ti moduli prodajali pod nazivno napetostjo 2.2V al pa še kej manj, pa zgleda da ni tako.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

c3R4R ::

Ja ampk default napetost za te RAMe je pa še vedno 2.5V Rajt? Torej to pomeni da če bo kdo navijal bo moral poseči po višjih napetostih, recimo 2.9V. And then the real fun begins. Najbrž mi ni treba omenjat, da boš tak modul zelo hito ukuril. Rajt?
Če bi blo tako kot ti praviš bi se ti moduli prodajali pod nazivno napetostjo 2.2V al pa še kej manj, pa zgleda da ni tako.


Tudi sam sm lastnik ene 512MB ploščice ramov Twinmos3200 CH-5 čipi... S 100% ti lahko zagotovim, da teli rami delujejo na 2.9V. Sploh mi ni jasno zakaj bi jih potem skurili??
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Dr_M ::

criLin15: se spomnis overvoltanih p4?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

asPeteR ::

->se spomnis overvoltanih p4?

To je bila samo kampanija Intela proti navijanju njihovih procesorjev.

Sicer pa .13 mikrona ne pomeni nujno veliko napetostno obculjivost. Sam sem AMDjevim procesorjem (.18) dajal velike napetosti, .13 mikronskim pa se vecje(ker je plata vec omogocala) laufal sem jih tudi na 2.3V in bi jih se vec, ce bi plata dopuscala. Torej ne kvasit traparij! Pravtako je z rami.

.13 mikronski rami komot prenesejo 3V napetosti.
http://blog.stegnar.com

Dr_M ::

To je bila samo kampanija Intela proti navijanju njihovih procesorjev.

na zalost NE.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Grimlord ::

Jaz mam 2x256MB TwinMOS z Winbond CH5 čipi. Rami prenesejo napetost 2.9V, in timinge 2-2-2-5. FSB pa sem spravil do 223MHz, 225 več ne gre.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

c3R4R ::

TribesMan, še en dokaz več, da grejo rami s CH-5 čipi na 2.9V in visok FSB:)... Zdej verjameš?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

TribesMan ::

To da grejo na 2.9V je men čist jasno, sam kaj bo na dolgi rok (recimo 6 mesecev). Men je čist jasno da se da laufat zadeve na ogromnih napetosti vprašanje je samo koliko časa, konc koncev sem sam laufal Celerona 700 na 3.2V (nekje pol ure) drgač pa 2.4 pa še vedno dela. Jest sam pravim da so CH5 bolj občutljivi kot BH5.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Z-lot ::

Zakaj potlej na mojih TwinMos DDR 400 ramih piše CH 2.5? Je to single data rate, ki ga je treba množiti x2?

davidb ::

Bolj kot razlika se mi pojavlja vprašanje zakaj z winbond ch-5 2x256mb ne morem it na 202MHz.
abit is7 + P4(533) 2,4 na 160 fsb, 1,75V, ram dual način na 5:4 napetost 2,8V v biosu na 200MHz...............ok
vse isto samo fsb 161, ram na 202,.........test mem in prime delajo napake
dam 1:1 fsb ram vse gre na 165 .....ok

ostalo po standardu, AAADD....

Sem kaj spregledal ali imam zanič rame ?

david


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za vse lastnike BH-5

Oddelek: Navijanje
17988 (768) Alexius Heristalski
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382658 (1594) DimmniBurek
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308688 (6416) WhiteWolf
»

nakup RAMA

Oddelek: Kaj kupiti
161222 (975) BoLhCa
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1328941 (5404) AtaStrumf

Več podobnih tem