» »

nakup RAMA

nakup RAMA

Sydk ::

Imam plato K7S5A ver. 1.0 ki prepozna najvec ram pc2100 133mhz, na njej imam proc. t-bred 2400+ ki bi ga rad malo navil tako da bi zvisal FSB iz 133 na 147, 150 plata noce bootat, pri 147 stvar dela a ne stabilno seveda zaradi pc2100 rama, uporabljam pa shekan bios ki mi sploh dopusca visanje fsb-a...torej moje vprasanje je..rad bi kupil ram 512 mb pc2700, vec ne rabim a ne vem ali naj kupim 1 x 512 mb ali 2 x 256 mb, torej kaj je boljsa varijanta, baje 1 x 512 je hitreje a da nekje povzroca lahko tezave da je bolje 2 x 256 in ker imam plato ze lepo ostarelo me zanima kaj priporočate? Ali je res cisto vseeno? LP

boštjan ::

1X512 kupi,samo na tej plati se boš moral kar potrudit da boš prišo na 150FSB,mislim da boš moral naret kakšen mod na plati.

Sydk ::

hvala za info, ja sej cez 147 fsb itak nimam namena, pri 147 lepo vse dela, bremza me samo ram LP

Odpadnik ::

Se bom tlele mal vrinu, da ne bom nove teme odpiru za tale kratek kveščn:
Kaj pomeni oz. kaka je razlika med rami TwinMOS/Winbond in onimi samo TwinMOS?

Odpadnik ::

Zvohal sem tale odgovor:
imajo BH5 čipe gor in ne CH5, samo so pa "ročno izbrani" al kako se reče

Sam mi tole ne pove kaj veliko ... CH5? Bi kdo lahko dal tisto ... kako se reče ... kmečko razlago oz. kaj pomeni CH5?:8) :D

boštjan ::

če se ne motim so CH5 v 0.13mikronski tehnologiji izdelani

BoLhCa ::

bostjan ne mots se!
=)
lp

Zheegec ::

Tole si verjetno moj post delno citiral in si spregledal, da se je govorilo o Corsair vs. TwinMOS.
Corsair ima gor (vsaj na tistih ki jih imajo recimo pri AGT) BH5 čipe, samo so ročno izbrani, tako da je dober overclock prav tako zagotovljen z njimi kot z TwinMOS CH5 čipi.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BoLhCa ::

ce je to name letelo se mots, nisem nobenga citiral. ampak sej ni vazn.
bodte fajn:\
p.s. tle mate se en link, kjer je tud govora o twinmosih, pa corsairih in pa ch5 oziroma bh5.
no sam ni glih u slovenščini,...
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoLhCa ()

Zheegec ::

Ne nate, na Odpadnika:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Odpadnik ::

Alien3001:
Aha aha:D

Malo čekiram tele TwinMOS/Winbond. Na homepagu od twinmosa piše, da so nekako vsi rami CL2.5, dočim so samo oni z hladilnikom CL2. Po testih, pa sem zasledil, da praktično vsi Twinmosi delajo na CL2. V mlacomu mi je model rekel, da TwinMOS ima CL2.5, TwinMOS/Winbond čipi pa CL2 ...

V glavnem, z TwinMOSi nimam kaj falit, kaj?

BoLhCa ::

twinmosi/winbond pc3200 so cl2.5, jih mam sam.
da obstajajo pa twinmosi s hladilnikom pa nisem vedel. ali ves kje se jih dobi? no sej je se druga varjanta, da das hladilnike podobne OCZ-jevim gor, dobi pa se jih na klik, in je stvar resena!
kar pa rečejo modeli v mlacomu pa rajs ne verjet.
ker men tud dokler delam predračun rečejo da majo na zalogi, pol pa naročiš je pa zmankal al pa nc ne vejo da si se prej ze kej menil z njimi... kr neki u glavnm.
lp

Odpadnik ::

Ja. žal mam tud jest z Mlacomom bolj slabe izkušnje. Sicer par dni nazaj, ko sem jim pustil skor 80k samo za grafiko, so bli zelo prijazni in hitri ;) :D
Men je bistveno, da mi bodo rami šibali na CL2 - na splošno bolj agresivne nastavitve. Za rame pa na njihovem pejđu piše BIOS Setup: CL2|CL2,5, tko da bi mogli delat. Glej fotko. Hudo zgleda, kaj?

BoLhCa ::

ti sendam pol se mojo mojstrovino. me je glih zdej klical frend de je dobu hladilnike za moje rame. bakr, platinum or gold edition, vse je dobu=)))
komi cakam, sam mam se dvanajst minut sihta, pol pa sibam k njemu=)
pol pa domov...
pa se mal navit...
in se vse sesuje=))))
lp

Cranchi ::

jst mam toisto plato z flesh biosem 150 FSB in dela BP pri 166 FSB noce rebotat

mihhec ::

Ce ze govorimo o hlajenju ramov se mi bolja resitev zdi tole kot pa od cool pc.Evo pa se link: klik

BoLhCa ::

kok lohk to reces, ce od cool-pcja se vidu nis!!! k jih se ni dal na stran! sploh pa ti TT sem jih mel tud jest, pa so kr neki!!!
ti so pa bakreni, aluminijasti ali pa platina, kar ti pase. jest mam bakrene in morm rec da ram vizualno izgleda cist hudo!=) so pa "isti" patent kot hladilniki od OCZ-ja...
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo je car pa da mi dobi ene RAM-e ????

Oddelek: Kaj kupiti
331587 (967) DjTonic
»

RAM-i 2x512MB ?

Oddelek: Kaj kupiti
251609 (1226) OZZY
»

Baza RAM timingov

Oddelek: Navijanje
382673 (1609) DimmniBurek
»

Iščem dobre - res dobre RAMe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1308756 (6484) WhiteWolf
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329028 (5491) AtaStrumf

Več podobnih tem