» »

Ker so Apple Maps zanič, prihajajo novi

Ker so Apple Maps zanič, prihajajo novi

Slo-Tech - Ko je Apple pred šestimi leti izdal zemljevide Apple Maps za iOS, je bil rezultat katastrofalen. Zemljevidi so bili tako pomanjkljivi in polni grotesknih artefaktov, da so povzročili pravcati kadrovski tsunami in seveda javno posmehovanje. Apple je po najboljših močeh krpal težave in izboljševal svoje zemljevide, a ti so obveljali za drugorazredno aplikacijo. Razlogov je več, zlasti na začetku je Apple rad poudarjal, da so dobili slabe zunanje podatke, a sedaj ima Apple vsega skupaj dovolj. V iOS 12 prihajajo povsem prenovljeni Apple Maps, ki bodo spisani od začetka in bodo uporabljali Applove podatke.

Pri TechCrunchu so dobili vstop v zakulisje in se obširno razpisali o novi verziji Apple Maps. Ta bo v prvi beta verziji pokrivala San Francisco in kasneje severni del Kalifornije, na koncu pa želijo v celoti preiti na sistem, ki temelji na Applovih podatkih. Celotne ZDA bodo pokrili leta 2019. Ni še znano, ali in kdaj bodo zemljevide posodobili tudi drugod.

Kot pojasnjuje Eddy Cue, ki je v Applu zadolžen za Maps, so ugotovili, da iz podatkov tretjih podjetij (TomTom, OpenStreetMap in drugi) nikakor ne bodo mogli izdelati zemljevidov, kot si jih želijo, zato so začeli podatke nabirati sami - podobno kot Google Street View. Applovi kombiji se vozijo po ZDA in s kamerami, GPS-om in lidarjem snemajo okolico. To so počeli zadnja štiri leta in ob tem zbrali podatke, ki jih bodo novi zemljevidi vključevali: ne le ceste, temveč tudi športne objekte, bazene, pešpoti, kolesarske poti, znamenitosti, dela na cesti itd. Podatke o prometu zbirajo z milijoni iPhonov, ki jih ljudje vozijo po svetu. Podatke po zagotovilih anonimizirajo že ob zajemu.

59 komentarjev

«
1
2

Gregor P ::

Apple Maps je dejansko ena izmed aplikacij, ki jo nikoli ne odprem, avtomatično prej namestim vse drugo, če potrebujem zemljevide.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Glugy ::

Zanimivo da so si tako ležerno dolgo časa vzel da so končno resno začel se s problematiko svojih zemljevidov ukvarjat.

WhiteAngel ::

Apple maps so in bodo ostali zanic (ok, mogoce bodo Californio pokrili). Apple bi moral priti do licence za uporabo Googlovih zemljevidov ali pa Sygic. Pac spet idiotske odlocitve vodstva, odkar Jobsa ni vec.

nekikr ::

Precej butasto, da bi se vsak, ki bi hotel imeti zemljevide, vozil leta in leta po vseh poteh s svojimi kombiji :/ Sigurno lahko kupijo od koga, samo potem ni Apple-Made in je prepoceni :)

matijadmin ::

Po obalnih stranpoteh pri nas in še kje v tujini me je Apple Maps pripeljal do cilja. Garmin/Navigon tudi. Google Mpas nikakor. Ima precej bolj pomanjkljive manj obljudene cestice, očitno. Ima pa zato boljše podatke o prometnih posebnostih in zastojih, Apple sicer tudi, ampak Google ima tu blago prednost. Je pa Google Maps pri POI-ih svetlobna leta pred Applom, saj z njim ne najdeš npr. lekarne na Obali. Pa še mnogoterih ponudb ne. Take so moje izkušnje.
Vrnite nam techno!

mirancar ::

razlog za neuspeh je izključno zaradi tega ker je google maps predober in free. Men se drgač niso zdeli slabi, so falili kako pot (pejt čez most za pešče z avtom..) ampak overall ni blo slabo. Garmini so slabši

poweroff ::

Apple pa že ne more biti zanič. Ljudje, kupujte Apple, saj so vendar najboljši... :))
sudo poweroff

VaeVictis ::

mirancar je izjavil:

razlog za neuspeh je izključno zaradi tega ker je google maps predober in free. Men se drgač niso zdeli slabi, so falili kako pot (pejt čez most za pešče z avtom..) ampak overall ni blo slabo. Garmini so slabši


IMHO Apple Maps za večino stvari sploh nisto tako slabi, kakor sem sam gledal niti ni velike razlike med samim vodenjem preko Google Maps, Here Maps oz. Apple Maps.

Ima pa Google veliko več dodatnih funkcij, očtino se splača načrtno slediti uporabnikom...

hojnikb ::

poweroff je izjavil:

Apple pa že ne more biti zanič. Ljudje, kupujte Apple, saj so vendar najboljši... :))

s tem apple hejtom nisi nobenmu vec zanimiv.
#brezpodpisa

matijadmin ::

VaeVictis je izjavil:

mirancar je izjavil:

razlog za neuspeh je izključno zaradi tega ker je google maps predober in free. Men se drgač niso zdeli slabi, so falili kako pot (pejt čez most za pešče z avtom..) ampak overall ni blo slabo. Garmini so slabši


IMHO Apple Maps za večino stvari sploh nisto tako slabi, kakor sem sam gledal niti ni velike razlike med samim vodenjem preko Google Maps, Here Maps oz. Apple Maps.

Ima pa Google veliko več dodatnih funkcij, očtino se splača načrtno slediti uporabnikom...

Točno to, Google ima vec dodatnih info in goodiesov, Apple pa - vsaj za našo regijo - precej boljšo navigacijo.
Vrnite nam techno!

zez ::

Google ima prednost, ker ima res ogromno bazo uporabnikov, ki mu pošiljajo ogromno podatkov. Poleg tega ima npr. programe kot so ti Google Vodič, kjer ljudje lahko vnašajo lokacije, predlagajo popravke. In to je velika prednost, ker se mi še skoraj ni zgodilo, da ne bi v Google Maps našel brez problema vsake stvari ko obstaja, medtem ko Apple Maps ma notri vnešene samo večjs stvari, ostalo morš pa res iskat po direktnem naslovu (ulica, hišna številka...). Je pa res, da ma tudi Google Maps kdaj takšne predloge za navigacijo ali pa da najde lokacijo pa ne najde poti do tja, čeprav pelje cesta do tja.

matijadmin ::

Meni je za navigacijo boljši Applov/Tomtomov. Me pa moti, da moram za kakšne POI googlat.

Kar zadeva zasebnosti pa je vse to, z izjemo namenskih, nevgradnih naprav, eno veliko sranje. Pobira mape, pošilja lokacijske podatke ... Le redke aplikacije imajo OSM ali prednaložene lastne mape in niso kam povezane, da bi "klicale domov". Zato imam za vsak slučaj (če moram koga pokončat) v avtu vedno še enega posodobljenega manjšega Navigona, ki ga lahko po potrebu tudi s seboj odnesem iz avtomobila na peš pot. 8-)
Vrnite nam techno!

Manu ::

WhiteAngel je izjavil:

Apple maps so in bodo ostali zanic (ok, mogoce bodo Californio pokrili). Apple bi moral priti do licence za uporabo Googlovih zemljevidov ali pa Sygic. Pac spet idiotske odlocitve vodstva, odkar Jobsa ni vec.


Google je konkurent Applu. Zakaj bi Apple, ki je bogato podjetje, plačalo licenco Googlu, če pa imajo dovolj denarja, da razvijejo svoje storitve in potem na račun teh storitev še nekaj zaslužijo?

Zemljevid in podatki na njem so preveč pomembni za Apple, saj je od teh podatkov odvisno delovanje ostalih storitev (Siri na primer) in je pomembna storitev iOS okolje.

Saj recimo Google tudi razvija svoj OS za pametne telefone, razvija svoj 'Google assistant', svoje pisarniško okolje (niso šli recimo uporabljat MS Office), celo svoj telefon in prenosnik tehnološko oblikujejo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

blackbfm ::

Zakaj bi Apple, ki je bogato podjetje, plačalo licenco Googlu, če pa imajo dovolj denarja, da razvijejo svoje storitve in potem na račun teh storitev še nekaj zaslužijo?


em, ker očitno ne znajo narest zemljevidov:))

Furbo ::

hojnikb je izjavil:

poweroff je izjavil:

Apple pa že ne more biti zanič. Ljudje, kupujte Apple, saj so vendar najboljši... :))

s tem apple hejtom nisi nobenmu vec zanimiv.

Pa zanimvo, da apple hejterji vse vedo o apple maps, čeprav se ajfonov ne dotaknejo.

In ja, google maps so boljši in največja medvedja usluga droidu so njegovi lastni fani.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matijadmin ::

blackbfm je izjavil:

Zakaj bi Apple, ki je bogato podjetje, plačalo licenco Googlu, če pa imajo dovolj denarja, da razvijejo svoje storitve in potem na račun teh storitev še nekaj zaslužijo?


em, ker očitno ne znajo narest zemljevidov:))

Google tudi ne, če smo čisto resnicoljubni, v Sloveniji slednji celo slabše deluje. Kar zadeva navigacijo. Ergo, se morajo oboji še precej potruditi ...
Vrnite nam techno!

poweroff ::

Ena izmed prvih stvari, ki sem jih naredil na iPhonu je bila namestitev Google Maps.
sudo poweroff

hojnikb ::

*Občinstvo ti ploska*
#brezpodpisa

nekikr ::

poweroff je izjavil:

Ena izmed prvih stvari, ki sem jih naredil na iPhonu je bila namestitev Google Maps.

A sem lahko tvoj prijatelj?

poweroff ::

Samo ce nimas iShita...
sudo poweroff

nekikr ::

Bom prodal iPhone, pa bova bestiča potem in bova skupaj pisala v vseh Apple temah kako je itak beden. Puncam je to všeč.

srus ::

Po moje to ne bo edino kar bodo naredili pri Applu. Se zna zgoditi, da bo Google maps začel nezanesljivo delovati na i napravicah. Se bo morda povezava z GPS sprejemnikom občasno malo zmedla, pa morda povezava preko interneta ne bo tako zanesljiva, morda bo zvočnik začel hreščati, pa morda kdaj pomnilnika ne bo dovolj, pa clock se bo znižal, ko se bo Google maps štartal.

Apple obvlada te stvari. Zaenkrat z njimi spodbujajo prehode na nove modele, ni dvakrat za reči, da bodo na ta način spodbujali tudi prehode na svoje aplikacije.

poweroff ::

Tista izjava o tem, da sem na iPhona na začetku najprej naložil Google Maps je letela na tole:

Furbo je izjavil:

Pa zanimvo, da apple hejterji vse vedo o apple maps, čeprav se ajfonov ne dotaknejo.


Skratka, do Applemanije sem kritičen ravno zato, ker njihove produkte uporabljam in poznam.

Seveda je preveč pričakovati od Apple kulta, da bo sposoben časovno umestiti izjave na forumu in jih celo razumeti. Nič novega...
sudo poweroff

BlackMaX ::

Zanimivo, kako men pa vsakič ko uporabim Apple maps nič ne manjka. Torej ni zanič izdelek.

VaeVictis ::

srus je izjavil:

Po moje to ne bo edino kar bodo naredili pri Applu. Se zna zgoditi, da bo Google maps začel nezanesljivo delovati na i napravicah. Se bo morda povezava z GPS sprejemnikom občasno malo zmedla, pa morda povezava preko interneta ne bo tako zanesljiva, morda bo zvočnik začel hreščati, pa morda kdaj pomnilnika ne bo dovolj, pa clock se bo znižal, ko se bo Google maps štartal.

Apple obvlada te stvari. Zaenkrat z njimi spodbujajo prehode na nove modele, ni dvakrat za reči, da bodo na ta način spodbujali tudi prehode na svoje aplikacije.


Zanimiva izjava, glede na to, da je bil Google celo tožen, ker je slabše uvrščal konkurenčne storitve.

Apple pa celo odpira svojo CarPlay platformo in dodaja Waze in Google Maps.

nekikr ::

Seveda je preveč pričakovati od Apple kulta, da bo sposoben časovno umestiti izjave na forumu in jih celo razumeti. Nič novega...

Problem je v tem, da privzameš, da normalni ljudje mislijo, da je Apple tehnološko čudo in perfekcija brez napake. In potem "napadeš" njih, čeprav te moti tisti promil promila, ki dejansko to verjame. Ampak taki bedaki so na vseh koncih.

Jaz uporabljam iPhone, imam naložene Here in Google mape, iz dna srca sovražim iTunes (pa še precej drugih bedarij), pa zato vseeno ne smetim vsake teme s tem, kako je beden. Je. Pa ni. Ne dovolj, da bi menjal.

MrStein ::

srus je izjavil:

Po moje to ne bo edino kar bodo naredili pri Applu. Se zna zgoditi, da bo Google maps začel nezanesljivo delovati na i napravicah. Se bo morda povezava z GPS sprejemnikom občasno malo zmedla, pa morda povezava preko interneta ne bo tako zanesljiva, morda bo zvočnik začel hreščati, pa morda kdaj pomnilnika ne bo dovolj, pa clock se bo znižal, ko se bo Google maps štartal.

Apple obvlada te stvari. Zaenkrat z njimi spodbujajo prehode na nove modele, ni dvakrat za reči, da bodo na ta način spodbujali tudi prehode na svoje aplikacije.

5s še vedno dela s polno hitrostjo, trol.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

matijadmin je izjavil:

Po obalnih stranpoteh pri nas in še kje v tujini me je Apple Maps pripeljal do cilja. Garmin/Navigon tudi. Google Mpas nikakor. Ima precej bolj pomanjkljive manj obljudene cestice, očitno.

Sem bil zraven ravno pred nekaj dnevi pri podobni izkušnji. Google maps privede nekam na sredino ulice, več kot 100 metrov od cilja. Nakar Apple maps pripelje točno pred hišo.

Sem zdaj isti naslov probal v Sygic in tudi točno najde.
Za TomTom pa očitno še ne znam uporabljati*, zgleda kot da ignorira hišne številke (se po vpisu obarva rdeče), čeprav je v drugem poskusu pokazal takoj zraven hiše. Ali je tokrat razumel številko ali gre za slučajnost...

* sem namestil nedavno in še nisem uporabljal

zez je izjavil:

Google ima prednost, ker ima res ogromno bazo uporabnikov, ki mu pošiljajo ogromno podatkov.

A Apple pa nima?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

matijadmin ::

MrStein je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Po obalnih stranpoteh pri nas in še kje v tujini me je Apple Maps pripeljal do cilja. Garmin/Navigon tudi. Google Mpas nikakor. Ima precej bolj pomanjkljive manj obljudene cestice, očitno.

Sem bil zraven ravno pred nekaj dnevi pri podobni izkušnji. Google maps privede nekam na sredino ulice, več kot 100 metrov od cilja. Nakar Apple maps pripelje točno pred hišo.

Sem zdaj isti naslov probal v Sygic in tudi točno najde.
Za TomTom pa očitno še ne znam uporabljati*, zgleda kot da ignorira hišne številke (se po vpisu obarva rdeče), čeprav je v drugem poskusu pokazal takoj zraven hiše. Ali je tokrat razumel številko ali gre za slučajnost...

* sem namestil nedavno in še nisem uporabljal

zez je izjavil:

Google ima prednost, ker ima res ogromno bazo uporabnikov, ki mu pošiljajo ogromno podatkov.

A Apple pa nima?

Apple Maps je za navigacijo in fact TomTom. Kot je nekdo v tej temi namigoval, da bi bilo pametno, da Apple kupi Google Maps, to bi bila bedarija, ker Apple Maps deluje bolje - vsaj za navigacijo - in, ker so že kupili TomTomovo rešitev.

TomTom te ne pripelje na št., ker potrdiš le korak z ulico in ne tudi s hišno. Tako je nas enkrat pripeljal Mio na Dunaj na Aleksanderplatz ... :)) Med konje in v cono, zaprto za promet. Ker smo potrdili le kraj.

Navigacija je pri Applu precej, precej boljša od Googlove (vsaj v JZ Evropi). Ima pa Google večjo ponudbo komplementarnih podatkov. POI, pa tudi prometne (zastoje prepoznava prek uporabnikov).

@vsi sodelujoči: to so objektivna dejstva, ni potrebe, da se ponavljamo in flejmamo. Z novimi informacijami na plano, prosim.

Nevmesna, pa morda tudi v kontekstu (kako Google pridobiva podatke o prometu):

https://www.motor1.com/news/239477/toyo...
Vrnite nam techno!

Stari maček ::

MrStein je izjavil:

srus je izjavil:

Po moje to ne bo edino kar bodo naredili pri Applu. Se zna zgoditi, da bo Google maps začel nezanesljivo delovati na i napravicah. Se bo morda povezava z GPS sprejemnikom občasno malo zmedla, pa morda povezava preko interneta ne bo tako zanesljiva, morda bo zvočnik začel hreščati, pa morda kdaj pomnilnika ne bo dovolj, pa clock se bo znižal, ko se bo Google maps štartal.

Apple obvlada te stvari. Zaenkrat z njimi spodbujajo prehode na nove modele, ni dvakrat za reči, da bodo na ta način spodbujali tudi prehode na svoje aplikacije.

5s še vedno dela s polno hitrostjo, trol.

A si baterijo menjal? :))

urbnzy ::

Kakor se spomnim, je Google izsiljeval Apple, da bi morali plačati neke ogromne denarje, da bi lahko Google Maps delal normalno na iPhonih. Mislim, da so vmes celo ugasnil možnost navigacije v gmaps in si se lahko v aplikaciji navigiral le s koraki. Zato so tudi razvili svoje zemljevide in s tem uspešno zmanjšali odvisno od gmapsov, tako da ne vem zakaj se jih tako kritizira, uporabniki so lahko samo na boljšem.

Nikec3 ::

Gregor P je izjavil:

Apple Maps je dejansko ena izmed aplikacij, ki jo nikoli ne odprem, avtomatično prej namestim vse drugo, če potrebujem zemljevide.

Ko sem nabavil iPhonea je bil postopek tak: Najprej sem naredil mapo "Apple kurac" in not zmetal vse aplikacije, ki so bile zanič ali neuporabne, ter jih ni šlo odstranit. Apple maps je med prvimi priletel v to slavno mapo.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

libreus ::

urbnzy je izjavil:

Kakor se spomnim, je Google izsiljeval Apple, da bi morali plačati neke ogromne denarje, da bi lahko Google Maps delal normalno na iPhonih. Mislim, da so vmes celo ugasnil možnost navigacije v gmaps in si se lahko v aplikaciji navigiral le s koraki. Zato so tudi razvili svoje zemljevide in s tem uspešno zmanjšali odvisno od gmapsov, tako da ne vem zakaj se jih tako kritizira, uporabniki so lahko samo na boljšem.

Točno to!

matijadmin ::

Nikec3 je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Apple Maps je dejansko ena izmed aplikacij, ki jo nikoli ne odprem, avtomatično prej namestim vse drugo, če potrebujem zemljevide.

Ko sem nabavil iPhonea je bil postopek tak: Najprej sem naredil mapo "Apple kurac" in not zmetal vse aplikacije, ki so bile zanič ali neuporabne, ter jih ni šlo odstranit. Apple maps je med prvimi priletel v to slavno mapo.

Kaj pa uporabljaš za navigacijo?
Vrnite nam techno!

MrStein ::

Nič. Lahko pa se pohvali, da ima mapo "Apple kurac"! ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

Torej je naslov članka nekam androidarski.. pravi bi torej bil:
Apple Maps ne ustreza Applovim visokim standardom glede kvalitete, prihajajo novi, izboljšani
8-)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

Kdor ne pljuva, ni Slovenec... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

matijadmin je izjavil:

MrStein je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Po obalnih stranpoteh pri nas in še kje v tujini me je Apple Maps pripeljal do cilja. Garmin/Navigon tudi. Google Mpas nikakor. Ima precej bolj pomanjkljive manj obljudene cestice, očitno.

Sem bil zraven ravno pred nekaj dnevi pri podobni izkušnji. Google maps privede nekam na sredino ulice, več kot 100 metrov od cilja. Nakar Apple maps pripelje točno pred hišo.

Sem zdaj isti naslov probal v Sygic in tudi točno najde.
Za TomTom pa očitno še ne znam uporabljati*, zgleda kot da ignorira hišne številke (se po vpisu obarva rdeče), čeprav je v drugem poskusu pokazal takoj zraven hiše. Ali je tokrat razumel številko ali gre za slučajnost...

* sem namestil nedavno in še nisem uporabljal

zez je izjavil:

Google ima prednost, ker ima res ogromno bazo uporabnikov, ki mu pošiljajo ogromno podatkov.

A Apple pa nima?

Apple Maps je za navigacijo in fact TomTom. Kot je nekdo v tej temi namigoval, da bi bilo pametno, da Apple kupi Google Maps, to bi bila bedarija, ker Apple Maps deluje bolje - vsaj za navigacijo - in, ker so že kupili TomTomovo rešitev.

TomTom te ne pripelje na št., ker potrdiš le korak z ulico in ne tudi s hišno. Tako je nas enkrat pripeljal Mio na Dunaj na Aleksanderplatz ... :)) Med konje in v cono, zaprto za promet. Ker smo potrdili le kraj.

Navigacija je pri Applu precej, precej boljša od Googlove (vsaj v JZ Evropi). Ima pa Google večjo ponudbo komplementarnih podatkov. POI, pa tudi prometne (zastoje prepoznava prek uporabnikov).

@vsi sodelujoči: to so objektivna dejstva, ni potrebe, da se ponavljamo in flejmamo. Z novimi informacijami na plano, prosim.

Nevmesna, pa morda tudi v kontekstu (kako Google pridobiva podatke o prometu):

https://www.motor1.com/news/239477/toyo...


Sej tomtom je tudi en drek vreden. iGO ga povozi za keks. Kar manjka Gmaps je samo navi UI, glede ostalega mu nobena zadeva ne pride blizu, pa sem sprobal res vse zivo, ko bodo v Gmaps se to implementirali se lahko vse navigacije res skrijejo v kot.

hojnikb ::

gmaps rabi sam še opozaranje na hitrost pri nas, pa je to to..
#brezpodpisa

matijadmin ::

hojnikb je izjavil:

gmaps rabi sam še opozaranje na hitrost pri nas, pa je to to..

Ko bi le ... Imam naslovov, kamor te ne pripelje, kolikor hočeš. Navigon/Garmin/Apple pa!
Vrnite nam techno!

hojnikb ::

such as ?¸¸
#brezpodpisa

matijadmin ::

hojnikb je izjavil:

such as ?¸¸

Parecag 49, 6310 Izola, pol leta nazaj ni znal pripeljati do tja. Pa je kmečki turizem na tem naslovu, polomija.
Vrnite nam techno!

klinker ::

Zdaj pa kr naenkrat dela, ti sment :))
Imas se kakega, ki dejansko ne dela, ne samo v tvoji glavi >:D

matijadmin ::

klinker je izjavil:

Zdaj pa kr naenkrat dela, ti sment :))
Imas se kakega, ki dejansko ne dela, ne samo v tvoji glavi >:D

Kdo pravi, da dela? Prepričan sem, da ne dela. Nazadnje pa sem preveril tedaj.

Še vsaj 4 take hladne tuše sem doživel, bom izbrskal naslove ...
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

such as ?¸¸

Ul. dr. Zdravka Kučića 1, 51512, Njivice, Croatia

Pokaže nekje na drug konec ulice. Idealno, ko iščeš apartman, nobena hiša nima tablice s hišno številko, otroci pa se derejo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Popravek: Zgleda da se hitro uči.

V prvem poskusu je Google pokazal tole:

Še link

Potem ko sem kopiral naslov iz iskalne vrstice in še enkrat iskal po njem v drugem oknu, pa je že pokazal pravilno:

link

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

PS: Zanimivo, te slike so skoraj 90% iz površine ene same barve, a vseeno 750 KB velike...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

matijadmin je izjavil:

klinker je izjavil:

Zdaj pa kr naenkrat dela, ti sment :))
Imas se kakega, ki dejansko ne dela, ne samo v tvoji glavi >:D

Kdo pravi, da dela? Prepričan sem, da ne dela. Nazadnje pa sem preveril tedaj.

Še vsaj 4 take hladne tuše sem doživel, bom izbrskal naslove ...


Gmaps...a ne znas se 1x poskusit? ;((

MrStein ::

Evo še en naslov, ko Google maps pokaže v sosednjem naselju, Apple maps pa pravilno.
Zaradi zasebnosti tega naslova ne bom objavil. Bom pa naslednjega, ko se mi bo dalo ukvarjati z zanikalci...

PS: Bing maps ga tudi pravilno najde. Gre za naslov v Sloveniji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker so Apple Maps zanič, prihajajo novi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5918177 (14556) matijadmin
»

Applove novosti na WWDC: macOS Sierra, iOS 10, watchOS 3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2911954 (9491) hojnikb
»

Apple WWDC: iOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8323320 (14541) razerznak
»

iOS 6 zemljevidi odnesli še enega Applovca

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
248739 (6407) driver_x
»

Začetek prodaje iPhona 5 v Sloveniji, Apple se opravičuje zaradi slabih zemljevidov v (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5928534 (24065) bdoxx

Več podobnih tem