» »

Macron želi uvesti obvezno enomesečno služenje državi za najstnike

Macron želi uvesti obvezno enomesečno služenje državi za najstnike

1
2
3

maribornr1 ::

dice7 je izjavil:

Baje je itak prevec pomehkuzenih socialnih borcev naokoli


Zdravo, a imaš kakšne informacije če je Drumpf že impičan? Sprašujem za sestro ki dela na kliničnem.

Miki N ::

Ne gre za vojaško služenje ampak civilno in to opravila, ki niso zanimiva. Menim, da bi marsikateri mladostnik ta čas raje šel na kako potovanje. Čisto možno, da bi bilo to celo ceneje in boljše glede učinkov.

Poldi112 ::

zmaugy je izjavil:

zenith1 je izjavil:

Ena od najbolj tupih idej, ki sem jih doživel v življenju je bilo služenje vojaškega roka. Izguba časa, tisto kar so me oni naučil v sedmih mesecih bi se lahko naučil na nekem tečaju, ki bi trajal max 7 dni. Ampak ok, bil sem na taborjenju sedem mesecev. Juhu. Lahko bi se štelo v delovno dobo.


Nekaj tisoč takšnih, ki so služili 12 mesecev, je bilo leta 1991 del tega, kar je spremenilo tok dogodkov takrat.


Aha, torej se imamo JLA treniranju naših vojakov zahvaliti, da so tako prepričljivo odbili napad JNA in jih poslali jokajoče nazaj čez Kolpo al kako? Medtem ko se je politika praskala po jajcih in čakala, da par tisoč divjih slovencev obračuna z JLA?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gogyto ::

MasterTade je izjavil:

Ne vem če sem se kdaj strinjal z njim ampak jype ima prav. Vse skupaj je podobna otročarija kot ideja, da se bo v Nemčiji na oblast povzpel novi Hitler in začel gazit. Kdo bo nas napadel? Hrvatje zarad arbitraže? Hahah. Pozabljate, da smo v letu 2018 in ne 1918. Če bo svetovna vojna, se ne bomo šli partizanov 5, 10 let, ampak bo te vojne zelo hitro konec. Prej kot vojne med članicami EU se mi zdi bolj verjetna neka oblika federacije, pa še tu smo skoraj v fantazijskem svetu

Še nekaj. Če slučajno pride do oboroženega spopada v Sloveniji se ne premaknem dokler v prvi vrsti ne vidim Pahorja, Jelinčiča in ves parlament


Heh, tak optimist samo zaradi letnice ne rabiš bit; sam sem prej nasprotnega mnenja - v Evropi bo slej ko prej počilo, vse pelje v tej smeri.
Se pa strinjam in zagovarjam, da Slovenija ukine vojsko in uvede nek švicarski sistem oz neke vrste naborništvo, kjer bi se vsak polnoleten državljan naučil osnov vojaštva. Slovenska obramba ne more in ne sme temeljiti na direktnem vojaškem spopadu temveč ravno na partizanskem, ki se je izkazal v WWII. Da pa vsako leto zmečemo, kolikor pač zmečemo za to, da se v prvi vrsti futra MORS ne pa dejansko vojska, je potrata denarja.

Master_Yoda ::

zmaugy je izjavil:

Pa še nekaj na temo, kako se nihče ne bi boril ali kako bomo v primeru vojne pa odšlo drugam etc. Ko pridejo po tebe domov, da te mobilizirajo, ni odgovora NE, ne grem. Ta odgovor = swift justice po vojaških zakonih.
In ko se vojna začne, se meje zaprejo, potovanj je konec, lahko samo poskusiš ilegalno oditi, ampak to ni tako kot zdaj, ko rezerviraš letalsko karto online in odpotuješ.
Na mejah in na terenu je vojska, če te vidijo te v najboljšem primeru mobilizirajo, lahko te tudi sprocesirajo po hitrem postopku.
Kaj se dogaja z družinami, ki bežijo...? Del tega lahko vidimo zdaj v Mediteranu, kako so do tja prišli seveda ne vidimo in si lahko zgolj zamišljamo.


Ah ta prelepa demokracija (ja vem da smo dejansko republika in ne demokracija) in svoboda, ki je to samo na papirju. Torej celo zivljenje placujes 50% tega kar pridelas ali pa se vec davka (22% DDV + dohodnina + trosarine + davki na trosarine +...), med drugim tudi za vojsko, nato pa v primeru vojne pride vojska ki si jo ti v casu miru placeval in te mobilizira ali pa dobis "swift justice". Ni dovolj samo to da ti vzamejo vecino prihodka (in ce levica pride na oblast bi ti se vec vzeli), se umret bi v primeru kake pizdarije moral za drzavo. Med tem pa se starost za upokojevanje dviga in ves da penzije sam verjetno ne bos docakal oziroma si bos z njo lahko eno zvecilno kupil.

In potem se cudijo da folk vec nima spostovanja do drzave, oz. da ni patriotski.

Da bi pa oni na vrhu raje zalaufali racunalnik in Tropico.exe pognali, namesto da njihove power play-e na nas preizkusajo pa ne.

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

zenith1 je izjavil:

Ena od najbolj tupih idej, ki sem jih doživel v življenju je bilo služenje vojaškega roka. Izguba časa, tisto kar so me oni naučil v sedmih mesecih bi se lahko naučil na nekem tečaju, ki bi trajal max 7 dni. Ampak ok, bil sem na taborjenju sedem mesecev. Juhu. Lahko bi se štelo v delovno dobo.


Nekaj tisoč takšnih, ki so služili 12 mesecev, je bilo leta 1991 del tega, kar je spremenilo tok dogodkov takrat.


Aha, torej se imamo JLA treniranju naših vojakov zahvaliti, da so tako prepričljivo odbili napad JNA in jih poslali jokajoče nazaj čez Kolpo al kako? Medtem ko se je politika praskala po jajcih in čakala, da par tisoč divjih slovencev obračuna z JLA?


Samo z gobcanjem se ne bi zgodilo nič.

zmaugy ::

stjan je izjavil:

Koliko ljudi, ki je nastavljalo glavo leta 1991 bi se danes še borilo za državo?

zmaugy, če bi prišel po mene in me nasilno mobiliziral, kdo ti jamči, da te ob prvi priložnosti ne zadane krogla iz moje puške?
Ker že slabše vidim, bi streljal v trebuh, pa veš kaj te potem čaka...

Tistih 6 mesecev v turistični organizaciji leta 1992 je bilo čista izguba časa.Samo kalašnika pa sem se naučil uporabljati.
Pa glede na to, da so tisto leto prišli iz juga begunci, oziroma begunke sem si o njih pridobil zelo negativno mnenje.
Po resnici povedano sem zadnja dva tedna zelo zasovražil nekatere sovojake, škoda da nam niso dali pušk...
Tako da ima služenje vojaškega roka same "pozitivne" posledice.


Vidiš, kalašnika si se naučil uporabljati, to je neskončno več, kot znajo danes drugače potencialno vojaško sposobni ljudje. Trenutno si bolj usposobljen v primeru vojne kot povprečen 20 ali 30 letnik.
Kar se tiče tega, kako bi ti ustrelil mobilizatorja, joj, prosim te, ne fantazirat.
Tisti na drugi strani bi bili veliko večja grožnja tebi in tvojim bližnjim in samo bedak bi v takšnem položaju steljal na svoje, ker bi s tem zmanjšal lastne možnosti za preživetje že iz naslova nasprotnikov, če bi te pa pri tem še kdo videl (česar nikoli ne moreš izključiti), potem pa sploh da ne govorim.

zmaugy ::

Master_Yoda je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pa še nekaj na temo, kako se nihče ne bi boril ali kako bomo v primeru vojne pa odšlo drugam etc. Ko pridejo po tebe domov, da te mobilizirajo, ni odgovora NE, ne grem. Ta odgovor = swift justice po vojaških zakonih.
In ko se vojna začne, se meje zaprejo, potovanj je konec, lahko samo poskusiš ilegalno oditi, ampak to ni tako kot zdaj, ko rezerviraš letalsko karto online in odpotuješ.
Na mejah in na terenu je vojska, če te vidijo te v najboljšem primeru mobilizirajo, lahko te tudi sprocesirajo po hitrem postopku.
Kaj se dogaja z družinami, ki bežijo...? Del tega lahko vidimo zdaj v Mediteranu, kako so do tja prišli seveda ne vidimo in si lahko zgolj zamišljamo.


Ah ta prelepa demokracija (ja vem da smo dejansko republika in ne demokracija) in svoboda, ki je to samo na papirju. Torej celo zivljenje placujes 50% tega kar pridelas ali pa se vec davka (22% DDV + dohodnina + trosarine + davki na trosarine +...), med drugim tudi za vojsko, nato pa v primeru vojne pride vojska ki si jo ti v casu miru placeval in te mobilizira ali pa dobis "swift justice". Ni dovolj samo to da ti vzamejo vecino prihodka (in ce levica pride na oblast bi ti se vec vzeli), se umret bi v primeru kake pizdarije moral za drzavo. Med tem pa se starost za upokojevanje dviga in ves da penzije sam verjetno ne bos docakal oziroma si bos z njo lahko eno zvecilno kupil.

In potem se cudijo da folk vec nima spostovanja do drzave, oz. da ni patriotski.

Da bi pa oni na vrhu raje zalaufali racunalnik in Tropico.exe pognali, namesto da njihove power play-e na nas preizkusajo pa ne.


Jaz nisem rekel, da je to prav, sem zgolj povedal kako stvari stojijo. 7000 profijev slovenske vojske bi se brez splošne mobilizacije za obrambo motiviranih rezervistov precej hitro znucalo.
Po drugi strani vstopit na teritorij, kjer je znano, da je vsak polnoletni moški motiviran, usposobljen za obrambo in oborožen in na vsakem koraku čakati odkod bo počilo, je povsem nekaj drugega. Ko je vsak meter ozemlja države lahko bojišče, je okupacija veliko težja. Nekaj sto tisoč vseprisotnih nasprotnikov, ki brez oklevanja in milosti do okupatorja, branijo svoje družine in dom, je povsem nekaj drugega od neke profi plačane vojske. Po drugi strani je tudi morala takšne vojske neprimerno višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Master_Yoda ::

Ja s taksnega stalisca je seveda boljse ja - en velik odvracilni faktor za sovraznika, ki bi premislil ce se mu splaca v to iti. Ampak z mojega stalisca se vseeno slabse za taksnega posameznika.


P.S. V tem primeru naj bodo tudi zenske motivirane in usposobljene za obrambo, saj so vendar enakopravne.

zmaugy ::

Master_Yoda je izjavil:

Ja s taksnega stalisca je seveda boljse ja - en velik odvracilni faktor za sovraznika, ki bi premislil ce se mu splaca v to iti. Ampak z mojega stalisca se vseeno slabse za taksnega posameznika.


P.S. V tem primeru naj bodo tudi zenske motivirane in usposobljene za obrambo, saj so vendar enakopravne.


Izraelski pristop je učinkovit, se strinjam.

NikolormousB ::

Mislim, da motivacija in usposobljenost žensk nikoli ni bila pod vprašajem:

Women in World War II @ Wikipedia

Sicer pa še vedno ne vem zakaj v tej temi bluzite o vojni, služenju vojaškega roka in podobnih neumnostih.

zmaugy ::

Moja teza je bila, da je tole Makronovo bluzenje neumnost, ki enostavno ne bi delovala, preizkušeno pa deluje obvezno vojaško usposabljanje, ki ima za posledico poleg povezovanja ljudi med sabo (kot želi Macron) še za obrambo usposobljene ljudi.

NikolormousB ::

Teza enega slo-techovca ni ravno faktor pri odločitvah o državni politiki Francije. Še posebej, če je teza povsem napačna.

feryz ::

Ok, kje vidite 7000 profijev?
Kolikor je meni znano, okrog 2000 ljudi ve kaj je puška, ostalih 5000 je uporabno kot tarče, u slučaju rata.
In za delanje ničesar ter biti plačan za to v mirnem obdobju.

zmaugy ::

NikolormousB je izjavil:

Teza enega slo-techovca ni ravno faktor pri odločitvah o državni politiki Francije. Še posebej, če je teza povsem napačna.


Samo odgovarjam na tvoje vprašanje.

feryz je izjavil:

Ok, kje vidite 7000 profijev?
Kolikor je meni znano, okrog 2000 ljudi ve kaj je puška, ostalih 5000 je uporabno kot tarče, u slučaju rata.
In za delanje ničesar ter biti plačan za to v mirnem obdobju.


Tko nekako so uradni podatki ali toliko jih naj bi bilo. Po temu, kar si ti napisal, je stvar še slabša.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

urosh ::

Zgolj in samo za to podpiram idejo povrnitve naborništva. Za vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urosh ()

gruntfürmich ::

povrnitev naborništva je verjetno zapravljanje časa in denarja.
v šole domoljubno vzgojo, za najbolj zagrete pa poletne tabore, vmes pa še totalno liberalizirat orožno zakonodajo da bo veliko ljudi oboroženih. to je imho še najboljši recept za enotnost 'naroda' in upor proti okupatorju (čeprav je v slovenskih rovtah možnost za enotnost izredno mala...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

čeprav je v slovenskih rovtah možnost za enotnost izredno mala...
Skupaj stopit ni problem, če nisi od farške bande. 90% nas je za pravno in socialno državo, 10% vas je pa za trumpland. Zakaj se ne preselite tja?

zmaugy ::

Vse države, ki so vojaško ogrožene, uvedejo naborništvo. Žal kaže, da bo več kot pol EU kmalu na tej listi. Iz neumnih, butastih razlogov, pa vendar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mato989 ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

čeprav je v slovenskih rovtah možnost za enotnost izredno mala...
Skupaj stopit ni problem, če nisi od farške bande. 90% nas je za pravno in socialno državo, 10% vas je pa za trumpland. Zakaj se ne preselite tja?


Ti boš govoril o seljenju, če vas je 90% za socialno državo ne bi odšel v tujino =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

zmaugy je izjavil:

Vidiš, kalašnika si se naučil uporabljati, to je neskončno več, kot znajo danes drugače potencialno vojaško sposobni ljudje. Trenutno si bolj usposobljen v primeru vojne kot povprečen 20 ali 30 letnik.
Kar se tiče tega, kako bi ti ustrelil mobilizatorja, joj, prosim te, ne fantazirat.
Tisti na drugi strani bi bili veliko večja grožnja tebi in tvojim bližnjim in samo bedak bi v takšnem položaju steljal na svoje, ker bi s tem zmanjšal lastne možnosti za preživetje že iz naslova nasprotnikov, če bi te pa pri tem še kdo videl (česar nikoli ne moreš izključiti), potem pa sploh da ne govorim.

Samo za uporabljati kalašnik mu ne bi rabili vzeti 7 mesecev, nismo vsi tako nesposobni, kot državni birokrati, ki bi verjetno hodili 3 leta na faks za uporabo kalašnika.
Sem bil tudi sam v SV in je bila komedija, ni bilo denarja za dobre čevlje, ni bilo denarja za metke, potem naj bi se pa učili rokovati z orožjem? Ja, glancati ga in postiljati postelje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ZaphodBB ::

Vojaški rok je nacizem, ksenofobija in dobesedno holokavst.

Delovne brigade so lajf, svoboda in enakost za vse!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Miki N ::

ZaphodBB je izjavil:

Vojaški rok je nacizem, ksenofobija in dobesedno holokavst.

Delovne brigade so lajf, svoboda in enakost za vse!


Sploh če bo svoboden internet v EU prepovedan. Najprej delo na nizkih gradnjah, potem pa zvečer na obvezne EU-net vsebine.

ZaphodBB ::

Miki N je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Vojaški rok je nacizem, ksenofobija in dobesedno holokavst.

Delovne brigade so lajf, svoboda in enakost za vse!


Sploh če bo svoboden internet v EU prepovedan. Najprej delo na nizkih gradnjah, potem pa zvečer na obvezne EU-net vsebine.

Wow! Komaj čakam. Svoboda in raznolikost! Vse v enem paketu!
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

NikolormousB ::

ZaphodBB je izjavil:

Vojaški rok je nacizem, ksenofobija in dobesedno holokavst.

Delovne brigade so lajf, svoboda in enakost za vse!


Lepo povedano brez nepotrebnega kompliciranja.

zmaugy ::

Furbo je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Vidiš, kalašnika si se naučil uporabljati, to je neskončno več, kot znajo danes drugače potencialno vojaško sposobni ljudje. Trenutno si bolj usposobljen v primeru vojne kot povprečen 20 ali 30 letnik.
Kar se tiče tega, kako bi ti ustrelil mobilizatorja, joj, prosim te, ne fantazirat.
Tisti na drugi strani bi bili veliko večja grožnja tebi in tvojim bližnjim in samo bedak bi v takšnem položaju steljal na svoje, ker bi s tem zmanjšal lastne možnosti za preživetje že iz naslova nasprotnikov, če bi te pa pri tem še kdo videl (česar nikoli ne moreš izključiti), potem pa sploh da ne govorim.

Samo za uporabljati kalašnik mu ne bi rabili vzeti 7 mesecev, nismo vsi tako nesposobni, kot državni birokrati, ki bi verjetno hodili 3 leta na faks za uporabo kalašnika.
Sem bil tudi sam v SV in je bila komedija, ni bilo denarja za dobre čevlje, ni bilo denarja za metke, potem naj bi se pa učili rokovati z orožjem? Ja, glancati ga in postiljati postelje.


Zato pa sem sam napisal, da predlagam en ali dva meseca usposabljanja po koncu srednje šole in potem vsako leto en ali dva dni kratkih vaj.
Verjamem, da ne rabiš niti toliko za obvladat kalašnika, ampak je treba tudi prit v vojaški feeling, pa tudi druge stvari se še da potrenirat. Tudi način izvedbe tistih meseca ali dveh se da optimizirat. Ampak če se ne strinjamo s ciljem, ki je to, da hočemo biti sposobni odvrniti morebitnega agresorja od naših bližnjih, naših domov in našega načina življenja, potem je vse zaman in nam ne pomaga nič.

looser ::

puško sestavit/razstavit je čista mehanika, ni zapleteno, je pa to itak osnovno izobraževanje v učilnici...
v drugi fazi te usposobijo za (malenkost) bolj 'terensko' delovanje...

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Od kdaj si ti anti-vojska, ko pa se postavljaš s svojim znanjem strelnega orožja in se spogleduješ z, o njegovi uporabi nad drugimi?

Postavljam? Se spogledujem s tem, da se ga bi nad nekom uporabljalo?

Si me morda zamešal s kom drugim ali pa morda ne ločiš med poznavanjem in postavljanjem ali pa med razumevanjem koncepta silobrana in neumnostmi, ki jih tukaj nekateri klanfajo (klanfate?)


Milim, da bo "postavljati" kar ustrezen opis.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

stjan ::

Pa fantje zabušantje, vi resno verjamete v neumnosti, ki jih pišete?
Kdo na tej zemlji bi pa sploh želel napasti vukojebino, ki se ji reče Slovenija?
Avstrijci so postavili vojsko na mejo, samo da bi se nas rešili, vi pa sanjate da nas bodo anšlusali :)
Ok, veliko Slovencev bi se prostovoljno priključilo Avstriji.

Rabimo dobro organizirano vojsko, s čim manj generali, ki bo dobro opremljena in sposobna delovati predvsem v primeru naravnih nesreč.
Če se hočemo pa obraniti grdih sosedov jim pa samo ponudimo cvet naših politikov, jih bo takoj minila želja po nas :)

Glede na to da Makaron razmišlja o prisilnem služenju, bo pa to povzročilo veliko nejevolje med mladimi.
Končni rezultat bo nsproten Makaronovim željam, mladi bodo še bolj nestrpni do drugačnih :(

NikolormousB ::

Rabimo dobro organizirano vojsko, s čim manj generali, ki bo dobro opremljena in sposobna delovati predvsem v primeru naravnih nesreč.


Za to ne rabiš vojske.

Glede na to da Makaron razmišlja o prisilnem služenju, bo pa to povzročilo veliko nejevolje med mladimi.


Mladi niso relevantni, najstniki tako ali tako mislijo, da so pojedli vso pamet sveta.

zmaugy ::

Macron se je tega lotil kretensko - z odkritim namenskim pranjem možganov, ki ima samo ta namen. Pri vojaškem usposabljanju bi to lahko bil skriti cilj in če bi znali vse skupaj dovolj pametno zapakirati, morda mladi s tem ne bi imeli takšnih težav, saj so njihovi očetje in dedje od nekdaj služili vojsko.

looser ::

ne jemlji člankov v medijih za suho zlato in 'izvršeno dejstvo'...

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Od kdaj si ti anti-vojska, ko pa se postavljaš s svojim znanjem strelnega orožja in se spogleduješ z, o njegovi uporabi nad drugimi?

Postavljam? Se spogledujem s tem, da se ga bi nad nekom uporabljalo?

Si me morda zamešal s kom drugim ali pa morda ne ločiš med poznavanjem in postavljanjem ali pa med razumevanjem koncepta silobrana in neumnostmi, ki jih tukaj nekateri klanfajo (klanfate?)


Milim, da bo "postavljati" kar ustrezen opis.

S katerim orožjem se pa tako zelo "postavljam"? Me zanima, ker me res čudi, da si je nekdo ustvaril takšen vtis o meni.

Poldi112 ::

zmaugy je izjavil:

stjan je izjavil:

Koliko ljudi, ki je nastavljalo glavo leta 1991 bi se danes še borilo za državo?

zmaugy, če bi prišel po mene in me nasilno mobiliziral, kdo ti jamči, da te ob prvi priložnosti ne zadane krogla iz moje puške?
Ker že slabše vidim, bi streljal v trebuh, pa veš kaj te potem čaka...

Tistih 6 mesecev v turistični organizaciji leta 1992 je bilo čista izguba časa.Samo kalašnika pa sem se naučil uporabljati.
Pa glede na to, da so tisto leto prišli iz juga begunci, oziroma begunke sem si o njih pridobil zelo negativno mnenje.
Po resnici povedano sem zadnja dva tedna zelo zasovražil nekatere sovojake, škoda da nam niso dali pušk...
Tako da ima služenje vojaškega roka same "pozitivne" posledice.


Vidiš, kalašnika si se naučil uporabljati, to je neskončno več, kot znajo danes drugače potencialno vojaško sposobni ljudje. Trenutno si bolj usposobljen v primeru vojne kot povprečen 20 ali 30 letnik.
Kar se tiče tega, kako bi ti ustrelil mobilizatorja, joj, prosim te, ne fantazirat.
Tisti na drugi strani bi bili veliko večja grožnja tebi in tvojim bližnjim in samo bedak bi v takšnem položaju steljal na svoje, ker bi s tem zmanjšal lastne možnosti za preživetje že iz naslova nasprotnikov, če bi te pa pri tem še kdo videl (česar nikoli ne moreš izključiti), potem pa sploh da ne govorim.


Kje si bil pa ti v vojski in kaj točno so te tam naučili?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Jaz sem bil 12 mesecev. In potem še 10 dniTM

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

čeprav je v slovenskih rovtah možnost za enotnost izredno mala...
Skupaj stopit ni problem, če nisi od farške bande. 90% nas je za pravno in socialno državo, 10% vas je pa za trumpland. Zakaj se ne preselite tja?
90% vas je za molzenje uspešnih in ostale restrikcije ki zagotavljajo sedanje quo stanje, 10% pa za svobodo. tako je pravilno ja...
in ker vemo da to ni prav ne bomo vrgli puške v koruzo samo zato, ker je večina idiotov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

90% vas je za molzenje uspešnih in ostale restrikcije ki zagotavljajo sedanje quo stanje, 10% pa za svobodo. tako je pravilno ja...
in ker vemo da to ni prav ne bomo vrgli puške v koruzo samo zato, ker je večina idiotov...

Jype točno ve, da spada med 10%. Ker ga skrbi drsenje v totalitarizem se je odločil, da je najhitrejša pot do distribucije rdečih tablet popolna emulacija SJW kulta.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Od kdaj si ti anti-vojska, ko pa se postavljaš s svojim znanjem strelnega orožja in se spogleduješ z, o njegovi uporabi nad drugimi?

Postavljam? Se spogledujem s tem, da se ga bi nad nekom uporabljalo?

Si me morda zamešal s kom drugim ali pa morda ne ločiš med poznavanjem in postavljanjem ali pa med razumevanjem koncepta silobrana in neumnostmi, ki jih tukaj nekateri klanfajo (klanfate?)


Milim, da bo "postavljati" kar ustrezen opis.

S katerim orožjem se pa tako zelo "postavljam"? Me zanima, ker me res čudi, da si je nekdo ustvaril takšen vtis o meni.


Ni mi sicer namen delat ad hominem napade, ampak it caught my eye.
Če res želiš bom poskusil najt citat. Ampak ni me preveč volje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

S katerim orožjem se pa tako zelo "postavljam"? Me zanima, ker me res čudi, da si je nekdo ustvaril takšen vtis o meni.


Ni mi sicer namen delat ad hominem napade, ampak it caught my eye.
Če res želiš bom poskusil najt citat. Ampak ni me preveč volje.

Ob priliki. Ko boš utegnil. Meni se ne mudi.

jype ::

stjan je izjavil:

Ok, veliko Slovencev bi se prostovoljno priključilo Avstriji.
Odkar je Slovenija v EU to lahko uredijo brez kakršnihkoli ovir.

AndrejO je izjavil:

S katerim orožjem se pa tako zelo "postavljam"? Me zanima, ker me res čudi, da si je nekdo ustvaril takšen vtis o meni.
Halucinira. Verjame tudi, da mu jaz strežem po življenju in sicer z do potankosti izdelanim načrtom uvažanja moških vojaških let iz Gane v Vipavsko dolino, kjer ga bodo ponoči napadli.

ZaphodBB je izjavil:

Jype točno ve, da spada med 10%.
Ja, ampak je solidaren, ni "fuck you, got mine", tako kot gruntfürmich, ki še vedno nima lastne vojske in policije, čeprav družbi ne zaupa ničesar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

Ja, ampak je solidaren, ni "fuck you, got mine", tako kot gruntfürmich, ki še vedno nima lastne vojske in policije, čeprav družbi ne zaupa ničesar.

Solidaren je v toliko, da je pripravljen v skupno dobro zapravit še več gruntfürmichovega denarja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Glugy ::

Men je všeč. Jz nimam nič proti ker dejansko ne gre za vojaško služenje ampak povsem civilno-aktivnost. Če bi bilo pa vojaško služenje bi pa bil proti ; ker enostavno nismo vsi narejeni za ubijanje in pač je brezevze silit vse da so pripravljeni streljat/ubijat pa nevem kaj še vse.

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

S katerim orožjem se pa tako zelo "postavljam"? Me zanima, ker me res čudi, da si je nekdo ustvaril takšen vtis o meni.


Ni mi sicer namen delat ad hominem napade, ampak it caught my eye.
Če res želiš bom poskusil najt citat. Ampak ni me preveč volje.

Ob priliki. Ko boš utegnil. Meni se ne mudi.


Ok. Lahko pa pomneš takrat, kar nekaj časa nazaj, ko sva mela žolčno debato pa si ti razlagal kako si ravno vadil s strelnim orožjem in si se pol postavljal češ, parafriziram, ga zmožen uporabit oz. si šel še pol koraka dlje. Točne besede ne pomnenm.
Pa tud repliciral sem ti na ta račun.
Ne da pa se mi iskat, ker je iskane na STju nočna mora. Pa i don't really care. Ti pa ne bi to očital, če ne bi bilo res do neke mere. Lahko pa pogledaš v zgodvino, it should be there.

Ampak kakorkoli že, mi je bilo smešno, da človek, ki kot kaže se navdušuje nad strelnim orožjem in morebitno uporabo...je proti vojski.
Maybe a bit of cognitive dissonance going on in there.
Ampak seveda, not that i really care.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

poweroff ::

PaX_MaN je izjavil:

Z napisanim (in Macronovo idejo) je tolk narobe, da se mi uresnic ne da pisat.

Ni res.
sudo poweroff

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

S katerim orožjem se pa tako zelo "postavljam"? Me zanima, ker me res čudi, da si je nekdo ustvaril takšen vtis o meni.


Ni mi sicer namen delat ad hominem napade, ampak it caught my eye.
Če res želiš bom poskusil najt citat. Ampak ni me preveč volje.

Ob priliki. Ko boš utegnil. Meni se ne mudi.


Ok. Lahko pa pomneš takrat, kar nekaj časa nazaj, ko sva mela žolčno debato pa si ti razlagal kako si ravno vadil s strelnim orožjem in si se pol postavljal češ, parafriziram, ga zmožen uporabit oz. si šel še pol koraka dlje. Točne besede ne pomnenm.

Tudi imena se očitno ne spomneš prav. Žal si me zamešal z nekom drugim.

Tema o posesti orožja je tukaj, tvoj doprinos se začne tukaj. Izvoli privleči ven moje izjave na temo, če že hočeš.

Morda boš našel tistega, ki si ga zamešal z menoj. ;)

vostok_1 je izjavil:

Ampak kakorkoli že, mi je bilo smešno, da človek, ki kot kaže se navdušuje nad strelnim orožjem in morebitno uporabo...je proti vojski.
Maybe a bit of cognitive dissonance going on in there.
Ampak seveda, not that i really care.

Nope, samo nekaj si pomešal. Spomin ni popoln, zato imamo internet in iskalnike, da si ga lahko vsake toliko osvežimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

tryhard ::

zmaugy je izjavil:

tryhard je izjavil:

I mean, lahko se borimo in gremo pobijat. Vsekakor pa bo vsak priseben, ki ne bo zmogel uiti vojni šel pobit tiste, ki so za vojno. Tako vojne sploh ne bo.
. Ko pridejo po tebe domov, da te mobilizirajo, ni odgovora NE, ne grem.
Hej, v deželi kjer ima vsaka druga vas 3D printerja in vsako mesto vsaj dve ali tri stružnice, da ne bi mogli izdelati puške, s katero bi odgnal te vojne željnje otročad?


1. Ker obstajajo spiski takih, ki so za vojno, ane? V tem primeru boš ti na spisku, saj imaš očitno izraženo željo po pobijanju.
2. Koliko takšnih pušk si že naredil? Municijo boš delal s svojimi konzerviranimi prdci?

Pobijanje tistih, ki so za pobijanje baje po slovensko ni sporno.
Povojnih zločinov se ne spomnite, ker po vaše niso bili zločini.
Zatorej, če še je kaj partizana v vas, boste pobili tudi tiste, ki vas nameravajo vpeljati v nesmiselno vojno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

filip007 ::

Bolj v stilu, "Gremo mi po svoje".
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

AndrejO je izjavil:

S katerim orožjem se pa tako zelo "postavljam"? Me zanima, ker me res čudi, da si je nekdo ustvaril takšen vtis o meni.


Ni mi sicer namen delat ad hominem napade, ampak it caught my eye.
Če res želiš bom poskusil najt citat. Ampak ni me preveč volje.

Ob priliki. Ko boš utegnil. Meni se ne mudi.


Ok. Lahko pa pomneš takrat, kar nekaj časa nazaj, ko sva mela žolčno debato pa si ti razlagal kako si ravno vadil s strelnim orožjem in si se pol postavljal češ, parafriziram, ga zmožen uporabit oz. si šel še pol koraka dlje. Točne besede ne pomnenm.

Tudi imena se očitno ne spomneš prav. Žal si me zamešal z nekom drugim.

Tema o posesti orožja je tukaj, tvoj doprinos se začne tukaj. Izvoli privleči ven moje izjave na temo, če že hočeš.

Morda boš našel tistega, ki si ga zamešal z menoj. ;)

vostok_1 je izjavil:

Ampak kakorkoli že, mi je bilo smešno, da človek, ki kot kaže se navdušuje nad strelnim orožjem in morebitno uporabo...je proti vojski.
Maybe a bit of cognitive dissonance going on in there.
Ampak seveda, not that i really care.

Nope, samo nekaj si pomešal. Spomin ni popoln, zato imamo internet in iskalnike, da si ga lahko vsake toliko osvežimo.


Ni bla tema o posesti orožja. Bilaje neka bolj kontroverzna tema s klasičnimi akterji med sodelujočimi. Sem 95% prepričan da si bil ti, dopuščam možnost da se seveda motim.

Bi treba počekirat vse poste iz tega obdobja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

bbbbbb2015 ::

Miki N je izjavil:

Ne gre za vojaško služenje ampak civilno in to opravila, ki niso zanimiva. Menim, da bi marsikateri mladostnik ta čas raje šel na kako potovanje. Čisto možno, da bi bilo to celo ceneje in boljše glede učinkov.


Preberi si članek v katerem od svetovnih časopisov. V grobem, gre za več fazni pristop, začenši z eno mesečnim služenjem. Konča pa se z enoletnim. To je uvod v obvezno služenje vojske.
Opravila, ki niso 'zanimiva', so vedno usrana. Od čiščenja dreka v bolnicah, do pucanja krvi po avtocestah, ko vse udeležence odpeljejo, bodisi v vrečah, bodisi pokritih z odejo.

Osebno menim, da jim bo šlo služenje težko skozi. Tudi v Sloveniji bi to šlo težko skozi. Nočem sicer poveličevati Jugoslavije (čeprav sem živel v njej 15+ let), ampak tam se je za mlade skrbelo. Jasno je, da te ideja (kakšna koli - politična, socialna, ipd.) zanima, če - si vključen vanjo.

Slovenska politika, gospodarstvo ipd. ne vključuje mladih. Mladi (in mlade družine) si težko kupijo avte in stanovanja, službe so usrane in slabo plačane. Ne seveda za vse, samo pač filing je, da se je na mlade pozabilo. Če je pa stvar taka, potem pa sicer mladi lahko gredo po poti 'znajdi se' (Srbi bi rekli 'Snađi se.'), tudi tako se kam pride, samo kdo bo šel kam služit, če nimaš stanovanja, imaš usran avto.

Če bi mladi lahko dobili solidna stanovanja (in službe), bi to bila ena druga zgodba.

V Franciji je zgodba še dosti dosti slabša.

V tem kontekstu je še Kitajska boljša, ker razume vsaj ta element, da je treba ljudem (do neke mere) ustreči, da vidijo svojo prihodnost.

Države, ki imajo obvezno služenje (med njimi recimo Avstrija) imajo socialne elemente družbe, kjer se na mlade ne pozablja. Podobno Nizozemci in recimo Belgijci. Čeprav tudi recimo Belgijci niso nek presežek skrbi za mlade.

Predvsem v tem elementu jaz vidim problem. Če bi se odnos do mladih popravil, za to pa je potrebna vsaj GENERACIJA (60+ let), potem bi se stvari popravile. Pomagalo bi sicer tudi, da bi se ekonomska situacija v Sloveniji precej izboljšala. Sedaj se do neke mere je, samo seveda ne za vse in še vedno so precej neproduktivni elementi družbe (javno sektorci) prevladujoči.

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:

Ni bla tema o posesti orožja. Bilaje neka bolj kontroverzna tema s klasičnimi akterji med sodelujočimi. Sem 95% prepričan da si bil ti, dopuščam možnost da se seveda motim.

Resno preveri tistih 5%, ker so možnosti, da bi jaz kakšne takšne flancal enake 0. Takšne izjave jemljem resno, ker za razliko od tebe tukaj nisem anonimni forumaš.

Če nisi opazil, je moja "metoda reševanja problemov" v resničnem življenju preprosto "pokliči policijo", ne pa neko nasilništvo. Športnih rekvizitov ne mešam z nekimi ramboidnimi scenariji, za vojsko pa si želim, da je bi bilo povsod na svetu manj in ne več. Razumem, da je ureditev financiranja športnikov v Sloveniji takšna, da je Rajmond Debevec zaposlen (ali pa je vsaj bil zaposlen) v SV, ampak njegovo športno udejstvovanje ima z vojsko približno toliko skupnega, kot ima s poslanstvom SV skupnega športno udejstovanje Irene Avbelj (padalstvo), Vesna Dekleva (jadralstvo) ali pa Primoža Kozmusa (atletika, met kladiva).
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avstrijci za ohranitev obveznega služenja vojaškega roka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10119179 (17063) BigWhale

Več podobnih tem