» »

Crpalke...

Crpalke...

BigWhale ::

Banzai!

Malo sem brskal in nasel nekaj podatkov o crpalkah, ki se jih kupuje v pet shopih. Pretoki med 500 in 1000 litri na uro.

Doma imam pralni stroj z delujoco vodno crpalko. Je kdo ze kaj takega uporabil za vodno hlajenje?

Pralni stroj sprazni svoj boben v cca 20 sekundah in ce je not 15 litrov vode, je to okrog 2500 litrov na sekundo... Je pa res, da je cev precej debelejsa :)

miroB ::

Kaj pa hrup?

BigWhale ::

Hrup? Sama crpalka ni tako zlo glasna... Sicer se jaz okrog tega ne sekiram masina bo v kleti in ce bo treba bom dal crpalko v kurilnico. Tista za pralni stroj kar pozene vodo. Ceprav sem razmisljal tudi o crpalkah za centralno kurjavo. Te so prakticno neslisne in to so heavy duty zadeve. Hmmm, v bistvu bi to moralo biti se boljse...

Radiator + ventilator pa iz ene stare 101ke ven potegnem....

Danes mam same nore ideje... ;>

flipflop ::

Evo,jaz imam še boljšo: kar pumpo od gnojnega soda piklopi na kišto,to bo šele hladilo,1000l/min minimum,novejše še velik več:D

BigWhale ::

Hmm, pri premeru cevi pol " bi bil to ze kar velik pritisk... Bi se vodni blok raztrgal... ;>

TribesMan ::

Ma kaj komplicirate, Hydor L30 pa čao. Zadeva je močna k 100 hudičev ter domala neslišna. Se ne splača zafrkavat z nekimi težkimi modifikacijami, ker tale pompa stane samo 8000SIT

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BigWhale ::

Pa saj to ni kaksna tezja modifikacija... Crpalka za centralno je na 220, torej je priklop na strom piece of cake, tiste pretvornike za cevi pa ni tko tezko narest. Je pa res, da bi bila zadeva skrajno nerodna za transport. ;)

jRk0 ::

lahko vzames crpalko za crpanje vina in tega ko sode umivas:)

samo je glasna ko hudic se mi zdi.
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655511 (30630) facepalm
»

Koliko plačate elektriko (stanovanje)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9330469 (26910) BorutK-73
»

tesnenje vodnega bloka?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131740 (1496) Čmrlj
»

Vodna pumpa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
966388 (4709) LittleDevil
»

Vodna črpalka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
473797 (2945) TESKAn

Več podobnih tem