» »

P20 ali Oneplus 6

P20 ali Oneplus 6

littany ::

Odločam se med Huawei p20 (420€) in Oneplus 6 (okrog 500€) in se nemorem odločit.
Glede na moje potrebe bi bla najbrš oba ok, je pa problem da sta oba glass back in potrebujem case ker bi rad mel telefon za 3+ leta. Problem je da za P20 ni dobesedno nobenega privlačnega ovitka ki bi dejasnko zaščitu telefon. Problem je tut software glede na to, da je povno bloatwarea na huaweijevih telefonih poleg tega pa naj bi oneplus delal bolše glede na te informacije ki jih imam. Če ma kdo kakšen predlog oziroma mnenje da bi se lažje odloču :D hvala v naprej :)

freesty ::

Se ne dobi 1+ za okol 450.. to pa ze pol naredi lazji izbor :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

krucymucy ::

Oneplus definitivno.

pwn3rrr ::

Jaz sem včeraj naročil 1+ za 427€, dobra opcija je pa tudi Xiaomi Mi8.

Sparkxl ::

Brez pomisleka 1+. Je hitrejši, predvsem pa ima stock android gor za razliko od P20. Ta vmesnik od huawei je meni wtf in je glavni razlog da ga ne kupim

klinker ::

1+ ima zanic kamero, ce to kaj velja pri izboru.

Domobrancek ::

Sodelavka ima P20 in moram reči, da izgleda super. Tudi slike, ki mi jih je pokazala so res zelo lepe. Bi ti pa (kot uporabnik Huawei telefona) bolj priporočal 1+ (če ga res misliš imeti 3 leta), ker je huawei precej slab z updati. Security patch-i so še dokdaj redni vendar android verzije jim pa ne gredo ravno od rok. Pri 1+ imaš večje šanse, da boš dobil še vsaj 2 verzije androida (torej 9 in 10) med tem, ko boš na P20 najverjetneje dobil samo 1 novo verzijo. Pa tudi procesor v P20 je malo slabši od tega v 1+.

klinker je izjavil:

1+ ima zanic kamero, ce to kaj velja pri izboru.

Ravno zanič pa tud ni no :)

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Glede na to da je highend fon, je pac zanic, ceprav povprecna.
O procesorjih tudi ne bi, ker so vsi dovolj zmogljivi in te male razlike v benchih so samo bullshit. Se pa strinjam glede OSa, tu je 1+ v veliki prednosti in ravno dober OS je uni, ki naredi napravo dobro. EMUI je res precej zabloatan in svoh s posodobitvami.

littany ::

Sej najbolj me moti EMUI sploh to da na internetu ni nobenih patch notov za spremembe.. Plus tega da je notch tako narjen da kar nekaj appom kar odreže ekran stran.. Edino kar je fajn je to da ce bi blo kej narboe bi ga lahko na mobitel nesu in je to to.. Je pa tut to res da z one+1 nisem mel nobenih problemov ampak to še ne pomen da nebo z 6ko nič narobe :D

Sparkxl ::

Oneplus 6 ima bojda precej izboljšano kamero proti predhodniku. 5t ima res povprečno kamero in že proti P9 negativno izstopa

klinker ::

Niti ne, je se vedno povprecna ce ne celo najslabsa v tem rangu. Kr zgooglaj. Sicer to komu ni pomembno, vecina pa gleda na to pri tem cenovnem razredu, ker ostalo bo vse delalo tako na enem kot drugem, kamere se pa dosti uporabljajo dandanes. Pomemben je se UI in posodobitve in tu je 1+ precej naprej. Une mikro razlike v odzivnosti so itak bedne, saj so vsi telefoni ze konkretno hitri in je to nepomembno kurcenje.

Sparkxl ::

Vsak pri sebi mora pretehtat kaj mu je dealbreaker. Sam sem se odločal med oneplus 5t in mate 20 pro. Kriteriji so mi šli tako:

cena 5t
vmesnik 5t
kamera 20 pro

zmaga 5t

Pri kameri pač nisem pretirano zahteven. Delati mora dobre slike, kar jih 1+ dela. Huawei pa dela res nadpovprečne.

GRT ::

Najprej se odločte a se gre za P20 kot je opisano v prvem postu ali za P20 PRO.
Razlika je očitna!
In ne govorit nekaj na pamet, da se ne da prilagodit vmesnika, da ni posodobitev in podobne laži.
Kar je vprid OP6 je edino hitrost delovanja, ki pa v primerjavi z P20PRO sploh ni tako velika. In pa cena.
Druga stvar je P20.
Vse ostalo: kamera, baterija...meni osebno na strani P20 PRO.
In Sparkxl ne vem kaj mešaš sedaj tu zraven 5T, ko nobeden ne sprašuje o njem in zaenkrat mate 20 pro še ne obstaja. Tako da prosim ne smetit po temi s takimi traparijami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GRT ()

Heisenberg ::

1+

ne pozabit na Dash charge ki je dobesedno ZAKON!
Pozabiš nafilat telefon, greš zobe umit in ti ga nafila dovolj za cel šiht.

Drugače pa sam sem se odločil da ga ne kupim ,ampak počakam da dobim Samsunga S9 (rabljenega) za to ceno

Zgodovina sprememb…

littany ::

GRT je izjavil:

Najprej se odločte a se gre za P20 kot je opisano v prvem postu ali za P20 PRO.
Razlika je očitna!
In ne govorit nekaj na pamet, da se ne da prilagodit vmesnika, da ni posodobitev in podobne laži.
Kar je vprid OP6 je edino hitrost delovanja, ki pa v primerjavi z P20PRO sploh ni tako velika. In pa cena.
Druga stvar je P20.
Vse ostalo: kamera, baterija...meni osebno na strani P20 PRO.
In Sparkxl ne vem kaj mešaš sedaj tu zraven 5T, ko nobeden ne sprašuje o njem in zaenkrat mate 20 pro še ne obstaja. Tako da prosim ne smetit po temi s takimi traparijami.


Gre se za navadno verzijo p20... In ce primerjaš UI je velika razlika med oxygen in EMUI..

GRT ::

Seveda, če ti odgovarja oxygen (kar meni ne) potem ni debate.

Pezdicek ::

predlagam še lg g7... sedaj se ga da dobit za zelo ugodno ceno :)

littany ::

hmm okej bom pogledou :D hvala za predlog

tryhard ::

Kar se tiče hitrosti polnjenja baterije, je Huawei za odtenek hitrejši.
Posodobitve, bo glede na P10 Huawei izdajal za flagshipe tam okrog dve leti. Varnostne posodobitve so iz lastnih izkušenj skoraj vsak mesec, in za Googlovimi zaostajajo nekje tri tedne.

krucymucy ::

Heisenberg je izjavil:

1+

ne pozabit na Dash charge ki je dobesedno ZAKON!
Pozabiš nafilat telefon, greš zobe umit in ti ga nafila dovolj za cel šiht.

Drugače pa sam sem se odločil da ga ne kupim ,ampak počakam da dobim Samsunga S9 (rabljenega) za to ceno

Imel sem OP3, cakal na OP6 in vmes kupil S9+.
Sedaj se mi zdi ta odlocitev napacna.
Kamera je ok, a se je dalo tudi z OP3 naredit zelo dobro fotko. Kaj sele z OP6.
UI je pa katastrofa.

skodars ::

Živjo,
Mene zanima kako je pri 1+ z verzijami.... Ali je tako kot pri Xiaomiju global/chinese
Ker se mi neda to potem štimat pa rad bi da ni rootan da spletne banke in ostalo delajo, pa da ima že prednaložen google play....
Ogledoval sem tega (ne piše da je global)
https://m.banggood.com/OnePlus-6-6_28-I...

Heisenberg ::

skodars je izjavil:

Živjo,
Mene zanima kako je pri 1+ z verzijami.... Ali je tako kot pri Xiaomiju global/chinese
Ker se mi neda to potem štimat pa rad bi da ni rootan da spletne banke in ostalo delajo, pa da ima že prednaložen google play....
Ogledoval sem tega (ne piše da je global)
https://m.banggood.com/OnePlus-6-6_28-I...



je samo ena verzija ki jo dobiš na dom. Mogoče imajo kitajci kaj posebnega zase, a pri naročanju nimaš nobene izbire.
Brez skrbi, vse bo delalo.
Je pa Oxygen OS meni osebno zelo dobra zadeva in zelo blizu stock androidu

pwn3rrr ::

skodars je izjavil:

Živjo,
Mene zanima kako je pri 1+ z verzijami.... Ali je tako kot pri Xiaomiju global/chinese
Ker se mi neda to potem štimat pa rad bi da ni rootan da spletne banke in ostalo delajo, pa da ima že prednaložen google play....
Ogledoval sem tega (ne piše da je global)
https://m.banggood.com/OnePlus-6-6_28-I...

Na Gearbestu ga imaš trenutno v akciji za 422€ - https://www.gearbest.com/cell-phones/pp...
Če bo kdo naročal pa naj kot način pošiljanja izbere Priority Line EU, je pa International verzija, kar naj bi bilo isto kot Global.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

best bang for buck telefon ta trenutek (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
31797897 (55776) vonmimek
»

Huawei p20 pro ali samsung s9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9014090 (11428) cordoba
»

Predlogi za smartphone z najboljso kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8214621 (12618) next3steps

Več podobnih tem