» »

Dodajanje diskov v Win9X

Dodajanje diskov v Win9X

luni ::

Ok, mogoce sem glup, ampak tega pa se vedno nisem uspel pogruntat. Kako dodajas diske na zeinstalirane Win9x tako, da pogonu celo dodelijo crko in ga zacnejo uporabljat? Recimo ko testiram neko plato pa priklopim gor en disk, C pa instaliram gor Winse. Pol pa mam na drugem disku pac ene gonilnike pa vrzem gor, priklopim kot slave na C, ampak mi Winsi nikol ne dodelijo crko pogonu, in ga niti ne vidim in ne morem uporabljat. Win2k pogonu avtomatsko porihtajo stvari, za Winse pa ne vem. Pomoc!
Artificial Intelligentia

PaJo ::

Hm... zanimiva fora, saj w9x tudi sami zdetektajo da je novi disk polek in ti bi ga ziher morali polek dat, edno kar naredijo je pa to da ti potem premesajo crke pogonov, kar pa mene osebno zelo moti, zato pa raje uporabljam w2k:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

luni ::

meni pa ne naredijo tega...
ce grem v system manager je disk not, pa ce kliknem properties pa to je ono polje za crko pogona sivo in ne morem nic not napisat...
damn
Artificial Intelligentia

Igor ::

lol ?
disku pac ne mors spremenit crke .. skos je blo tko
samo removable enotam (pa se to ne vsem) lahk spreminjas crko pogona ..

Igor ::

aja kar se pa tice dodajanja diskov, ce je disk vredu priklopljen (dela v biosu) ga winsi avtomatsko priklopjo in mu dodelijo ustrezno crko.. poglej v windows commanderju al pa my computerju in crka bo sigurno tam .. ne se pa begat pol z ksnimi bliznjicami

AlchemY ::

crke pogonov lahko spreminjas s programom partition magic, ki ti bo morda pomagal tudi v problemu z diski

luni ::

Igor ok, im not that fucking stupid.
Normalno, da disk zazna BIOS, zaznajo ga tudi Winsi, ker je nastet v System Managerju, samo ga pod My Computer ali Explorerjem ne vidim in tudi preko dos prompta ne morem prit do njega. Enostavno nima dodeljene crke. In to se mi ni zgodilo enkrat, ampak vsakic, ko po instalaciji dodam kaksen disk.

In za crko pogona sem mislil za tisti disk, ki ga winsi ne vidijo. Polje za crko pogona je sivo in NOT NE PISE NIC.
Artificial Intelligentia

Igor ::

hmm jest sem ze malo morje diskov zamenjal in pri sebi in drugje in ce je bil disk v biosu detectan je w winsih delal in to v 95 98 me in 2k... edin v nt nism nikol dajal :)
crko za diske ti napise pod control panet /system/device manager/ disk drives pol tm izberes disk in pod setings ti pise current drive ass. leters in tam noter more 100% biti napisana crka ..

miranpozar ::

Trdim diskom pod Win95/98 ne moreš spremeniti črke pogona. Ne samo to, tisti tepci pri Microsoftu so se spomnili še nekaj bolj glupega, kar te mogoče moti, če imajo ti diski več particij (mogoče neformatiranih). Sprememba vrstnega reda particij... Master C, Slave C, Master D, Master E,...

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop drugega SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
202788 (2372) amigo_no1
»

Sistem sicer zazna nov disk, ki pa ga ni v Moj računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
171593 (1048) strajnarR
»

Trdi disk WD My book Home edition 1Tb

Oddelek: Strojna oprema
81064 (920) gorski volk
»

Kako zamenjati črke pogonov ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81485 (1261) borinho
»

Črke pogonov v Windowsih

Oddelek: Pomoč in nasveti
161315 (1150) spucek

Več podobnih tem