» »

Trdi disk WD My book Home edition 1Tb

Trdi disk WD My book Home edition 1Tb

gorski volk ::

Računalnik ne vidi več zunanjega trdega diska WD My book Home edition 1Tb, 16MB, usb + fireWire + eSATA. Na njem imam precej podatkov ki bi jih rad rešil. Poskušal sem še na drugem računalniku in ni nič drugače. Če ga priključim na usb ali fireWire da zvočni signal da ga zazna, vendar ga fizično ne vidim, v diskovnih pogonih pa ga zazna kot My book. Če grem v upravitelja- diskovni pogoni ga vidi, vendar je nedodeljen. Ker ni več v garanciji sem ga odprl in ga priključil direktno na sata priključek na osnovno ploščo, pa ni nič drugače. Bi moral še v biosu kaj spremenit? Če pa kliknem na lastnosti za disk pa mi napiše da naprava deluje pravilno!? Je fuč elektronika ali kaj drugega. Ima kdo enak disk ki bi bil pripravljen pomagat da rešim podatke? Ali pa nasvet če je kdo imel enake težave.

Lep pozdrav

jest10 ::

Pogon samo ni dodeljen, ali ni formatiran? Če je prvo, samo dodeli črko, pa je.

cekr ::

To se pri teh zadevah zelo rado zgodi. Verjetno ne vidiš več particij.
Poskusi še tako kot pravi "jest10".

Sicer se da pa rešit prav vse podatke. Nič ni izginilo.

Če ne bo šlo drugače, uporabi EASEUS Data Recovery Wizard, da boš lahko prekopiral izgubljene podatke na drug disk.

Po opravljenem delu pa nadgradi firmware od "WD My book Home", naredi particije in format.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gorski volk ::

Mislim da ni to. V upravljalcu dislov so drugi diski ki jih vidim obarvani modro, pri teh bi lahko spremenil črko pogona,formatiral itd, ta pa je obarvan črno in ne ponudi možnosti spreminjanja imena pogona. Tu ponudi samo možnost nov preprost nosilec,če pa ga bom določil bo formatiral in izgubim podatke.
Kako uporabim EASEUS Data Recovery Wizard? Ali ga vsebuje Windows 7(64), prosim če mi razložiš.

cekr ::

Takšen primer sem s temi modeli diskov doživel v zadnjem letu več kot 10x.

Dobiš ga na tem naslovu.
http://www.easeus.com/datarecoverywizar...

Mogoče podatke reši še kakšen drug recovery program.
Sem jih kar precej preizkusil, delal(tako kot se spodobi) pa je samo omenjeni.

Je pa to dolg postopek, tako da se boš moral kar načakati, da rešiš podatke.
Disk kar pusti v računalniku, da ne bo omejitev z USB.

Še to: moraš imeti še en disk, kjer boš imel dovolj protora za prekopirane podatke.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

gorski volk ::

Disk sem pregledal z HDD Regenerator 2011. Našel in popravil je en slab sektor. Vendar stanje ni nič drugače kot prej. V biosu mi disk zazna, v upravitelju naprav/diskoni pogoni je disk viden, če grem na lastnosti pravi da deluje pravilno. Vendar disk ni dodeljen in mu ne morem dodat črke pogona. Če bi ga hotel na novo konfiguirat in mu dodat črko pogona bi ga moral sformatirat in s tem izgubim podatke. Razen če bi ga še enkrat poskušal ponovno priključit prek usb ali firewire.

solatko ::

Če si ga na firewire priklapljal pri prižgani mašini, se zna zgodit, da ti obriše datotečni sistem (podatki so v vsakem primeru ostali), zato uporabi recovery program in podatke presnemi na drug disk. Čim manj packej z diskom, da ne bo še slabše.
Delo krepa človeka

gorski volk ::

hvala, bom poskusil.

gorski volk ::

Z EASEUS Data Recovery Wizard mi je uspelo obnovit vse podatke. Disk bom na novo sformatiral in ga uporabljal kot notranji disk. Upam da bo delal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ne bere USB ključa

Oddelek: Pomoč in nasveti
414461 (3494) DeeCoy
»

Particija RAW -> NTFS brez izgube podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
103032 (2226) lojze8
»

zunanji disk nehal delat. recovery?

Oddelek: Pomoč in nasveti
154708 (4421) roller2
»

Reševanje USB flash-a

Oddelek: Strojna oprema
10766 (689) lithium
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497410 (6244) Lyon

Več podobnih tem