» »

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

tikitoki ::

Je kdo izkoristil zdravstveno subvencijo pri nakupu korekcijskih ocal iz online optike v EU? Kako to v praksi izvedes? nekdo je pred casom napisal, da je mozno.

DePalmo ::

Ne, ker so ponavadi te subvencije težko za dobit, dobiš pa drobiž. Nazadnje ko sem pri nas menjal stekla, bi mi na 60 evrov država primaknila 5 evrov. Sem se prodajalcu samo smejal, pa naročil brez te subvencije drugje, še ceneje.

bambam20 ::

DePalmo je izjavil:

Ne, ker so ponavadi te subvencije težko za dobit, dobiš pa drobiž.



Višina subvencije je odvisna od višine dioptrije. Osebno imam nad -8 dioptrijo in sem upravičen na vsaki 2 leti do zneska 199€, kar zadostuje za kvalitetna stekla z vsemi premazi in tanjšavo.

Vendar bi raje imel nizko dioptrijo.

Naročilnico izda okulist ma očesnem oddelku v bolnici ali pa v določenih optikah, kjer imajo polno koncesijo. Takšnih je malo. Večina optik ima samo dogovor z ZZZS-jem, da lahko pri njih uveljavljaš naročilnico, v redkih optikah imajo polno koncesijo, da ti lahko okulist v optiki takoj izda naročilnico.

Na takšne preglede se čaka veliko manj časa ( nekje po 1 teden, drugje pa po 1 mesec).

A kot pravim, optik, kjer ti okulist lahko izda naročilnico ni veliko oz. se to ne oglašuje preveč ( osebno poznam 3 optike, v dveh je čakalna doba precej kratka ) in zato ljudje gredo v bolnico, na očesno klinoko v LJ, kjer pa se čaka na merjenje dioptrije in izdanje recepta tudi po 4-6 mesecev.

Okapi ::

Zakaj pa ne poveš, kateri so ti optiki? Mogoče bo komu koristilo.

tikitoki ::

Sam dobil skorja 60 EUR, kar zadostuje za narociti ocala iz UK. Ce ni prezakomplicirano uveljaviti....

Pri nas pa je itak enostavno, das delovni nalog optiku in ti odsteje od cene.

PRakticno vse vecje optike nudijo storitev merjenja dioptrije in izdaje delovnega naloga.

Master_Yoda ::

Višina subvencije je odvisna od višine dioptrije. Osebno imam nad -8 dioptrijo in sem upravičen na vsaki 2 leti do zneska 199EUR, kar zadostuje za kvalitetna stekla z vsemi premazi in tanjšavo.


Jaz pa imam -5.25 na obeh oceh, ter -1 cyl na enem ocesu pa dobim samo 50 eur in drobiz (vsaj toliko sem nazadnje pred 3 leti) in stekla so minimalno 200 eur (essilor 1.67, z premazi). Tako da ne vem kje dobis ti -8 za 200 eur.

Sem pa probal zennioptical ocala z mojo dioptrijo in sem dobil ocala s katerimi vidim super za cca 75 eur - v to je se vstet slovenski ddv in stroski carinjenja, ker posljejo iz kitajske. Pa ne vidim razlike med temi in essilor za 200+ tukaj. Zato pa imas optiko vsakih 5 metrov ko gres po ulici v mestu. Me prav zanima kaksne so nabavne cene essilor lec.

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

Jaz sem bil z očali za 90 eur, ki sem jih kupil v Afriki bolj zadovoljen, kot s tistimi, ki sem jih pri nas dobil za 300 eur. Pač nategujejo, ker lahko.

popoza0 ::

Mi lahko pomagate rad bi naročil prva očala iz zenni. Dobil sem napotnico in šel v očesno ordinacijo kjer sem dobil recept pa nevem napisat drugega razen PD66 to sem uspel razbrati iz recepta.

piše pa tako:

Status:
VDO -2,75/170 =1,0
LDO -1.0-0,25/61 =1,0


terapija: RP očala za na daleč
do: -2,0/170
lo: -0,75 Dsph

PD66

Diagnoze :
Astigmatizem H52.2
KrATKOVIDNOST miopija H52.1

Zdaj pa kaj vpišem v zenni da jih lahko naročim, ne bi rad pri nas plačeval 500eur


hvala za pomoč

Ijus ::

vidim da tema že 3 tedne ni aktivna.
bi se komu ljubilo napisat par spletnih trgovin kjer prodajajo očala z dioptrijo?
to kar ste že prej omenjali. ne bi rad prebiral poste. se ljubi komu na hit napisat?
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

gunserman ::

Jaz sem jih kupil na spletni strani: https://www.selectspecs.com/ in je vse OK. Tiste najcenejše za 12€ - 2 komada. Mam ene vedno v avtu, ene za TV. Nedavno sem bil tudi na pregledu pri okulistu, kjer me je zanimala kvaliteta očal in če se mi vid kaj slabša, ker jih imam že cca 3 leta. Ni bilo nobenih problemov.

Ijus ::

ok hvala bom pogledal. jaz sem se pol spomnil da imam v bookmarksih eno stran in sicer: zennioptical.com.
ta stran iz mojih bookmarksov ma opcijo da lahko naložiš svojo sliko pa virtualno sprobaš kako določena očala pašejo na obraz.
tista tvoja stran tega nima? ne najdem.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

tikitoki ::

popoza0 je izjavil:

Mi lahko pomagate rad bi naročil prva očala iz zenni. Dobil sem napotnico in šel v očesno ordinacijo kjer sem dobil recept pa nevem napisat drugega razen PD66 to sem uspel razbrati iz recepta.

piše pa tako:

Status:
VDO -2,75/170 =1,0
LDO -1.0-0,25/61 =1,0


terapija: RP očala za na daleč
do: -2,0/170
lo: -0,75 Dsph

PD66

Diagnoze :
Astigmatizem H52.2
KrATKOVIDNOST miopija H52.1

Zdaj pa kaj vpišem v zenni da jih lahko naročim, ne bi rad pri nas plačeval 500eur


hvala za pomoč


Sem glih dobil ocala od njih in sem nezadovoljen. Ti priporocam, da kupis drugje.

gunserman je izjavil:

Jaz sem jih kupil na spletni strani: https://www.selectspecs.com/ in je vse OK. Tiste najcenejše za 12€ - 2 komada. Mam ene vedno v avtu, ene za TV. Nedavno sem bil tudi na pregledu pri okulistu, kjer me je zanimala kvaliteta očal in če se mi vid kaj slabša, ker jih imam že cca 3 leta. Ni bilo nobenih problemov.


Moja seka je tud tu kupila in je bila zadovoljna z njimi. Zal sem sprobal zenni, ker sem zelel sipce, ki se zatemnijo. Priporocam, da raje probas selectspecs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

mihec87 ::

Kaj pa ni blo ok pri zenni?

tikitoki ::

mihec87 je izjavil:

Kaj pa ni blo ok pri zenni?


Z očali ne vidim ok, čeprav je ista dioptrija. Op ik je rekel, da so centri Mal nizko.
Pa stare leče so konkretno potemnele. Te pa ne.
Muslim, sej majo oceno 3 od 5. Ziher ne ker so vsi zadovoljni.
Men je žal, da sem reskiral. Ti pač naredi po svoji vesti.

buttcrack ::

meni tudi zenni niso bile najbolj po godu.

vzel ene el cheapo sončne z dioptrijo predvsem za v avto in je bilo glede na napravo pri našem optiku par odstotkov razlike, gleden a podane mere poleg tega pa še malenkost ukrivljena ročica in so stale mal počez...

reklamacija sicer BP, so vrnili poštnino, dioptrija po reklamaciji resimo da je OK (nisem šel ponovno testirat), krive pa še vedno malenkost. na koncu sem obupal za tist drobiž in jih nosim res res poredko in se zaradi tiste krivine ne obremenjujem preveč.


če bi bile dražje, bi drugače piskal :D

cheapo klasične špegle z alija za backup pa so super in sem že prakrat hotel kar še ene naročit a se na koncu premislil, ker ne potrebujem 3. para :)

Reaper ::

Jaz sem jih tudi vzel pri zenniju in sem zadovoljen. Vzel sem jih zgolj za probo, sem reskiral in jih zdaj primarno uporabljam in vidim z njimi odlično. Dokupil sem tudi nastavek za na očala, ki ti jih pretvori v "sončna" očala in je beden, to je edini minus, ki ga imam drugo pa vse bp.

Skylord ::

Pozna kdo stran
http://www.beguecoco.com/
Cene so v Švicarskih frankih in zelo ugodne, preveč? Na voljo je veliko znanih znamk.
Povezava s tem spletnim mestom pa kao ni varna oz.zasebna?

bambam20 ::

Skylord je izjavil:

Pozna kdo stran
http://www.beguecoco.com/
Cene so v Švicarskih frankih in zelo ugodne, preveč? Na voljo je veliko znanih znamk.
Povezava s tem spletnim mestom pa kao ni varna oz.zasebna?


Ni naslova podjetja, ni telefonske.. treba kupit fejk robo.

gdgd ::

Sam sem kupil https://www.moje-lece.si/crulle-s1727-c4

skupaj s stekli sem dal 35 evrov. Mislim da se ne splača kupovati v tujini, če imamo v sloveniji tako poceni....

buttcrack ::

1,5 leče... če imaš malo višjo dioptrijo (3.0+), je to poden od kozarca :)

od kitajca dobiš v nabiralnik za pol tvoje cene s tanjšimi lečami.

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

To deluje kot nekdo z reseller/b2b pogodbo z x kitajsko optiko, dropshippingom1 in za faktor 2-3 višjimi cenami. Sam sem imel pred 10 leti idejo za odprtje sp-ja in Optical4Less b2b pogodbo s $15 očali, za katere bi potem računal 100€ (je bilo še vedno vsaj 2x ceneje od lokalca), a sem jo zaradi morebitnih reklamacij potem opustil.

Škoda, da ne piše kako dolgo traja preden dobiš in kdo je pošiljatelj. Bi se takoj videlo, če imam prav.

1dropshipping = nimaš lastne zaloge/skladišč, roba se kupcu pošilja direktno od proizvajalca; v tem primeru s Kitajske.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Skylord ::

buttcrack je izjavil:

1,5 leče... če imaš malo višjo dioptrijo (3.0+), je to poden od kozarca :)

od kitajca dobiš v nabiralnik za pol tvoje cene s tanjšimi lečami.

Veš za kakšnega za progresivna stekla?

buttcrack ::

žal ne, se nisem poglabljal ker nimam te "hibe"

bambam20 ::

Na monitorju to izgleda super.

"UV filter - odbija UVA in UVB žarke, ki škodujejo vašim očem
Super antirefleks - večnanosni antirefleks dodatno zaščiti oči pred nezaželenimi svetlobnimi odsevi
Trdi sloj - dodatno zaščiti lečo pred praskami
Hidrofobni sloj (Lotus efekt) - preprečuje zadrževanje kapljic vode na lečah
Super Clean - nanos, ki omogoča lažje čiščenje vaših očal"

Zgoraj še manjka sloj, ki preprečuje, da se stekla zarosijo ob prehodu recimo pozimi iz hladnega v topel prostor.

V praksi pa vse te obljube pri poceni proizvajalcih niti pod razno ne držijo. še pri vrhunskih proizvajalcih so občutne razlike.

buttcrack je izjavil:

1,5 leče... če imaš malo višjo dioptrijo (3.0+), je to poden od kozarca :)



1.5 sploh ni tanjšava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

buttcrack ::

kaj bi ti rad povedal?

bambam20 ::

buttcrack je izjavil:

kaj bi ti rad povedal?



Da je šipce z indexom 1.5 niso tanjšane. Samo to. Takšne pridejo iz tovarne in potem v optiki naredijo tanjšavo.

Sam imam dvakratno tanjšavo oz. 1.67 , ker z 1.74 ne bi pridobil ničesar.

Tanjšava je narejena po sredinskem loku. OB strani je pa odvisno, kako široka je površina šipe. Manjše kot so, manj je debeline ob strani, tudi pri visokih dioptrijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

darkolord ::

Ojej, to pa niti približno ni res.

"Tanjšava" je nek marketinški izraz, ki so si ga izmislili, da te lahko še bolj nategnejo, in ti "dvakrat" in "trikrat" računajo. Leče pridejo že iz tovarne komplet pripravljene za vgradnjo.

Razlika je v materialu, iz katerega so leče narejene. 1.5, 1.54, 1.67 .. so različni materiali z različnimi lomnimi količniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

DC- ::

@darkolord
Ni čist res.

Prijatelj se je spravil delat Della Spina in slučajno vem okoli te tanjšave, ker mi ni bilo jasno zakaj so večje dioptrije dražje.

Citiram ga
Torej leče pridejo kot diski, okrogle, ampak je že fiksna dioptrija. Mi potem na podlagi dioptrije izberemo lečo in jo zbrusimo, da pase v okvir. To je drugačen material.
Dejansko je lomni kolicnik 1.67 5x drazji za nas kot 1.56

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DC- ()

bambam20 ::

leče pridejo iz tovarne v takšni obliki.



Nato v optiki izbrusijo lečo , da paše v okvir.

Master_Yoda ::

DC- je izjavil:

@darkolord
Ni čist res.

Prijatelj se je spravil delat Della Spina in slučajno vem okoli te tanjšave, ker mi ni bilo jasno zakaj so večje dioptrije dražje.

Citiram ga
Torej leče pridejo kot diski, okrogle, ampak je že fiksna dioptrija. Mi potem na podlagi dioptrije izberemo lečo in jo zbrusimo, da pase v okvir. To je drugačen material.
Dejansko je lomni kolicnik 1.67 5x drazji za nas kot 1.56


Ja leca z visjim lomnim kolicnikom je seveda drazja kot z nizjim. Ampak taksno leco dobijo ze iz tovarne, oni ne tanjsajo. To je samo marketing da pustis tam 400 eur, medtem ko npr. pri zenni dobim isto za 60$ + DDV.

Je res okoli 5x drazje ampak glede na to da je osnovna cena $10 za 2 leci to ni toliko vec kot nam nasi optiki prikazujejo:
1.50 = $10
1.57 = $10
1.61 = $29
1.67 = $45
1.74 = $75

Potem pa se $10 najboljsi oleofobicni antireflex premaz.

S tem da sem pri zenniju vzel 1.61, iz ene izmed nasih optik pa imam essilor 1.67 pa ne vidim glih bajne razlike v debelini, dal sem pa kar nekaj denarja vec tukaj.
Dovie'andi se tovya sagain.

darkolord ::

DC- je izjavil:

@darkolord
Ni čist res.

Prijatelj se je spravil delat Della Spina in slučajno vem okoli te tanjšave, ker mi ni bilo jasno zakaj so večje dioptrije dražje.

Citiram ga
Torej leče pridejo kot diski, okrogle, ampak je že fiksna dioptrija. Mi potem na podlagi dioptrije izberemo lečo in jo zbrusimo, da pase v okvir. To je drugačen material.
Dejansko je lomni kolicnik 1.67 5x drazji za nas kot 1.56
To je točno tako, kot sem rekel. Nič ne tanjšajo, samo obrežejo in zbrusijo na mero okvirja.

Filip8 ::

pozdravljeni, da povem prvo o čem se gre, imam očala sedaj že vsaj 7 let, ne nosim pogosto, zato so še okej, ampak mi več niso všeč, dioptrija na obeh straneh -1,25. pred slabim letom sem šel ponovno na merjenje in so mi izmerili na desni -1,0 z mislim da 0,25 cilindra in na drugi -1,25. opravil sem tudi za leče, ki pa mi z to novo izmerjeno dioptrijo ravno ne ustrezajo, saj se mi zdi, da je vid malo preveč zamegljen na blizu, s starimi očali pa še vedno super vidim. naročil bi pa sedaj neka očala iz tujine, brez recepta, pa če kdo ve ali naj rajši kar uporabim -1,25 za obe, če mam občutek da dobro z njimi vidim in če ima kdo priporočilo kje naročit. hvala

darkolord ::

Naročiš seveda takšne, da z njimi dobro vidiš.

Jaz naročam tukaj, pa sem zadovoljen.

Filip8 ::

ali je možno, da bi mi dal po napaki cilinder in bi to vplivalo na vid na blizu? torej ti priporočaš to stran? ima kdo še kaj drugega?

Filip8 ::

nobeden nič? kakšen nasvet na kaj pazit, kje kupit?

mmarin ::

Full disclaimer: sem soustanovitelj Della Spine - www.dellaspina.si.
Že lani je v tej temi linkal @buneech na moj tvit, drugič pa citiral @DC-.

Tanjšava je slovenski opis indeksa leč, to je lomnega količnika. To so v bistvu različni materija skozi katere se svetlobni žarki različno lomijo (krivijo). Tisti s večjim indeksom, večjo tanjšavo po domače, lahko enako ukrivijo žarek z manj materijala, zato so leče lahko tanjše.
Leče imajo lomne količnike: 1.49, 1.53 (Trivex) 1.56, 1.59 (polikarbonat), 1.61, 1.67, 1.74.

Kot je rekel @rupsi31, leče pridejo kot okrogli diski, ki jih potem brusimo glede na kot cilindrov, zenično razdaljo in obliko okvirja.

Filip8 je izjavil:

pozdravljeni, da povem prvo o čem se gre, imam očala sedaj že vsaj 7 let, ne nosim pogosto, zato so še okej, ampak mi več niso všeč, dioptrija na obeh straneh -1,25. pred slabim letom sem šel ponovno na merjenje in so mi izmerili na desni -1,0 z mislim da 0,25 cilindra in na drugi -1,25. opravil sem tudi za leče, ki pa mi z to novo izmerjeno dioptrijo ravno ne ustrezajo, saj se mi zdi, da je vid malo preveč zamegljen na blizu, s starimi očali pa še vedno super vidim. naročil bi pa sedaj neka očala iz tujine, brez recepta, pa če kdo ve ali naj rajši kar uporabim -1,25 za obe, če mam občutek da dobro z njimi vidim in če ima kdo priporočilo kje naročit. hvala


@Filip8, koliko let imaš? S časom se oko ne more več dobro akomodirat. Ko si mlad z očali za daleč gledaš tudi na blizu, z leti pa je to vedno težje. Vse dokler ne pristaneš na progresivnih. Dioptrija za bližino je vedno večja od dioptrije za daljavo. Sicer pa te teh 0.25 cilindra ne bi smelo motit, ker je to skoraj nič.

Master_Yoda ::

Dioptrija za bližino je vedno večja od dioptrije za daljavo.


Fuck ce je to res bom res slep, glede na to da imam -5.25 heh.
Dovie'andi se tovya sagain.

mmarin ::

Master_Yoda je izjavil:

Dioptrija za bližino je vedno večja od dioptrije za daljavo.

Fuck ce je to res bom res slep, glede na to da imam -5.25 heh.


Nič bat. :D
-3,25 je več od -5,25!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmarin ()

Master_Yoda ::

Ja to tako ali tako, ampak iz tvojega posta sem sklepal da bom imel vec kot +5.25 dioptrije na blizu polek -5.25 za na dalec...
Dovie'andi se tovya sagain.

Filip8 ::

star sm 23 let :D tko da ne vem kaj bi blo krivo, ker na blizu čist okej vidim, razen z lečami malo traja da se izostri

mmarin ::

Master_Yoda je izjavil:

Ja to tako ali tako, ampak iz tvojega posta sem sklepal da bom imel vec kot +5.25 dioptrije na blizu polek -5.25 za na dalec...


-5.25 za daleč in recimo -3.25 na blizu. Vedno se gleda adicija, ta je običajno med 1.00 in 3.00. Če bi imel pa +5.25 bi imel pa z adicijo 2.00 dioptrijo za bližino +7.25.


Filip8 je izjavil:

star sm 23 let :D tko da ne vem kaj bi blo krivo, ker na blizu čist okej vidim, razen z lečami malo traja da se izostri

Pri teh letih to ne bi smel bit problem. Če bi bil okoli 50 pa bi bilo normalno, da brez očal bereš, z očali pa ne. :)
Najboljše bi bilo, da greš še enkrat na pregled in neseš tja oboja očala, da jih pred pregledom izmerijo, potem se pa še pogovoriš z okulistom.

Filip8 ::

imam samo stara očala, izmerili so na novo, novih pa nisem kupil pri njih, ne mislim toliko dajat spet, če lahk cenej dobim pa pogosteje menjam. razmišljam da bi kar staro dioptrijo naroču, čeprav se mi je na enem očesu zmanjašala za 0,25 na drugem pa 0,25 zamenjalo s cilindrom..

robertml ::

Na kartončku, ki je bil priložen mojim očalom, je bila napisana medzenična razdalja PD= 30/29,5.
Najbrž to pomeni 30 mm za levo oko in 29,5 mm za desno oko? Ali je obratno?

mmarin ::

Filip8 je izjavil:

imam samo stara očala, izmerili so na novo, novih pa nisem kupil pri njih, ne mislim toliko dajat spet, če lahk cenej dobim pa pogosteje menjam. razmišljam da bi kar staro dioptrijo naroču, čeprav se mi je na enem očesu zmanjašala za 0,25 na drugem pa 0,25 zamenjalo s cilindrom..


Razumem. Lahko mi pošlješ fotko recepta oz. lista, ki si ga dobil, na marin.medak at dellaspina.com in pogledam.

robertml je izjavil:

Na kartončku, ki je bil priložen mojim očalom, je bila napisana medzenična razdalja PD= 30/29,5.
Najbrž to pomeni 30 mm za levo oko in 29,5 mm za desno oko? Ali je obratno?


Ja. Lahko tudi napišeš 60mm, ker je to za enožariščna popolnoma enako.

buttcrack ::

Danes dobil še en rezerven par očal, cena bagatela, 12$ z lečami za cca -3.00 + nekaj cilindrov.
Kvaliteta tkole na hitro je odlična, za ta denar pa itak superduper.
Prodajalec pa gmei optical.
Res samo kapo dol, ker prej sem dal več za bencin da sem se oglasil pri optiku :)

Dzhimen ::

V tej temi sem zasledil da imate zelo dobre izkušnje z Zenni optiko (link), pa me zanima če mi zna kdo razjasnit eno stvar pri naročilu...

Na receptu za očala mi piše:
- desno oko cilinder -1.75 in kot 10 stopinj
- levo oko cilinder -3.50 in kot 0 stopinj

Ko hočem to vnesti v ta konfigurator od Zenni-ja da bi si očala naročil, mi javi napako da morata biti cilinder in kot ali oba 0 ali oba različna od 0. Tako da v mojem primeru za levo oko ne gre skozi. Če zamenjam cilinder na 0 gre (ker je oboje 0) in če dam kot recimo 1 stopinjo tudi gre (ker je oboje različno od 0). Na receptu pa piše -3.5 cilinder in kot 0 in to ne gre skozi. Kaj lahko naredim v tem primeru? Ve kdo za kaj se gre tu oz. zakaj me ne spusti naprej? :(

čunga lunga ::

Vpiši CYL -3.50 AXIS 180 za levo oko. (0 ali 180 je enako)

mulc007 ::

http://lu-jesenice.net/wp-content/uploa...

Mogoče si je kdo poskušal zmanjšati dioptrijo z vajami dr. Batesa?

darkolord ::

Nobena znanstvena raziskava do sedaj ni našla kakršnekoli zmanjšane dioptrije z vajami dr. Batesa.

Poleg tega je ta isti dr. Bates promoviral gledanje neposredno v sonce za izboljšanje vida, kar pa seveda vodi v nepopravljive okvare vida.

 Z gledanjem v sonce si nabildaš oči

Z gledanjem v sonce si nabildaš oči

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Skylord ::

No ja, vaje sigurno ne škodijo. Slabše verjetno ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829449 (3830) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514128 (3486) tomlin
»

Prvič očala za korekcijo vida

Oddelek: Loža
234256 (3460) kuall
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
4710650 (9228) bambam20
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437694 (29736) Dzhimen

Več podobnih tem