» »

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

Očala z dioptrijo iz aliexpressa

_Denny_ ::

DDV je (nižja stopnja), carine ni.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

buttcrack ::

Kekec je izjavil:

Po kolikem času si jih dobil od naročila?

naročil 26.6., dobil dobil 16.7. Skor hitrej k v lokalni optiki :)

mikhaair ::

Recept velja le za EU trgovine.

tikitoki ::

darkolord je izjavil:

Nad original znamkami je seveda monopol in jih več kot toliko ceneje ne boš dobil.

Obstaja pa zelo veliko kitajskih kopij primerljive kvalitete za 90-95% nižjo ceno. Minus je edino to, da jih v živo ne moreš sprobati pred nakupom.


Ce narocas iz tujine, reskiras se kazen in unicenje izdelka. Ponaredke se ne naroca po posti iz tujine.

darkolord ::

Če na očalih ni registrirane blagovne znamke oz. ne kršijo registriranega modela Skupnosti, potem ne gre za ponaredek.

Luxxotica v EU nima registriranega nobenega modela (dizajna) očal, prav tako zanimo (po zadnjih informacijah, ki jih imam) niso podali zahteve za carinsko posredovanje pri uveljavljanju pravic intelektualne lastnine za nobeno od njihovih blagovnih znamk.

Nekatere blagovne znamke (tudi očal), katerih imetniki so pri FURS to zahtevali: Adidas, Chanel, Dior, Dolce-Gabbana, Diesel, Armani, Gucci, Hugo Boss, La Coste, Prada ...

B8S88 ::

Tudi jaz že kakih 6 let kupujem očala od Zenni Optical, z recepta le prepišem podatke..Sem enkrat šel firbcat v lokalno optiko, so mi ponudili skoraj identičen okvir ki pri zenni košta 7 eurov za okoli 100 eur. Pa sem rekel prodajalki, da je tistih par gramov železa dražje od zlata, pa sem dobil le en dvoumen brezzvezen odgovor..
Upam, da kmalu pridejo ven Bionic IOL od Ocumetics-a, da grejo taki 'kvazi zlatarji' na smetišče zgodovine..lepo prosim, par kvadratnih centimetrov plastike z dioptrijo in par gramov plastike za okvir pa taka cena...Pred 100 leti da, sedaj pa nikakor..

Skratka sedaj kupujem pri Zenni, najdražji okvir pride cca 20 eur, najbolj stanjšane leče z vsemi oh-in-sploh premazi. Z 9,5% carino
me pridejo očala koštat 70-90 eur, pa še državi prišparam pri receptu..Moraš pa malo pri Zenni poiskat na internetu kupone za popust, zadnji delujoči je bil GASAVE10, ki mi je dal 10% popusta.. Za dve minuti dela v googlu je to super..

gregor ::

rozman je izjavil:

Sem prek AE naročil Veithdia sončna očala, ker me je matral firbec, kaj tako hvalijo za 12€.
Primeš očala v roke, kt da bi držal neka očala "high end" firme. Tisto tapravo za v roke prijet.

Downsides: desna "roka" je malo zvita in pa pant je malo trd, kar bo pa olje popravilo.
Kljub tem nevšečnostim, za 12€ so top.


kje si naročil, prosim za link
hvala

darkolord ::

aborko ::

Jst sem bil nad Veithdia rahlo razočaran.Sicer se skozi odlično vidi, ampak nisem še našel všečnega modela, težko najdem višino leče pod 44-45mm pa da niso športne in da nekako izgledajo. Tudi kvaliteta je tko tko - od treh parov imam le še enega, pri enih mi je šipca skočila ven, pa tudi z okvirjem so bile težave, pri drugem pa je prišlo do delaminacije leče (verjetno zaradi morske vode). Res pa da delam grdo z očali, ne uporabljam etuija, dostikrat mi padejo na tla, nosim jih tudi v morju, pa izgubim jih pogosto, zato kakšna dražja pri meni odpadejo, zame je to potrošnja roba.

gregor ::

kako pa veste kaj paše na vaš nos, glavo ;)
kaj je potrebno gledat?

so še katera druga sončna očala na AE, ki se jih splača pogledat

LP

darkolord ::

- kupiš in probaš
- izmeriš očala, ki ti pašejo in poiščeš takšne s podobnimi dimenzijami

kumer ::

kaj pa ta firma na AE:

AOFLY Official Store
https://aofly.aliexpress.com/store/1229...

je morda kdo že nabavil, so slabša od Veithdia?

oz te:

https://www.aliexpress.com/store/284702...
https://xiuworldeyewear.aliexpress.com/...
https://sunglasses2020polarized.aliexpr...
...

kako je z zaščito proti soncu?
je zaupat kitajcem, da imajo očala res vse potrebne zaščite?

LP

rozman ::

Glede zaščite, je ZPS naredil test, ki ga je potrebno plačati za ogled: https://www.zps.si/index.php/osebna-neg...
Imas pa zato nekaj revij, ki so omenile ta test: https://www.cosmopolitan.si/aktualno/so...
Zaščita je tudi pri kitajcu :)

gregor ::

Ali je kdo pri teh kitajcih zasledil očala primerna za hribe, visokogorje.
Da imajo čim večjo zatemnitev...
LP

_Denny_ ::

Mogoče pride komu prav:
EyeBuyDirect koda za popust za -25% na čisto vse leče - 25MAGIC

Velja do 22.07.2018 23:59
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

DePalmo ::

Da dodam še moje mnenje o očalah iz kitajske.

Imel sem dva pogoja: super lahek okvir brez spodnjega roba in magnetni nastavek za sončna očala. Pri nas je bila ponudba porazna in cenovno neugodna a sem vseeno vzel ene, cena mislim da je bila okoli 150 evrov, okvir je bil pretežak in predebel in se jih nisem navadil, pri kitajcih sem pa dobil kar sem hotel za približno 32 evrov + carina in DDV. Sem moral prav pogledati kdaj sem naročal in tega je že skoraj dve leti. Vmes sem dal menjat stekla ker se mi je spremenila dioptrija, stekla pri nas so me prišla 40 evrov z montažo, imam pa -2.00.

Je pa razlika med zaščito pri sončnem nastavku pri kitajcih in pri nas. Z "našim" nastavnkom sem lahko gledal direktno v sonce oz. me sonce v smeri vožnje ni motilo če mi je sijalo direktno v oči, pri kitajskem me pa je. Sem nato dal zamenjati stekla pri kitajskem nastavku, a sem nato tudi z našimi imel problem, spet me je začelo motit močno sonce. Je bilo pa kar drago, za dva kosa temnjene plastike sem dal 30 evrov.

Ni pa nobene dileme, ko bom spet menjal očala, naročim pri kitajcih. Se mi zdi da imajo več ponudbe za bolj razumen denar.

B8S88 ::

Jaz sem pri zenni vzel half-rim bendable titanium okvir, je praktično neuničljiv..Ko izmeriš PD (razdaljo med centroma oči) in uploadaš svojo sliko s tem podatkom lahko vidiš direktno kako bodo očala zgledala na tebi. Zadeva deluje.
Opozorit moram na polarized nanos na stekla, je malce slabši, izgleda da se rahlo poškoduje ko režejo lečo na obliko očal. Clip on plastične polarizirane leče na nastavkih (brez dioptrije) pa so zakon. Enostavno jih dam na navadna očala, po obliki so prilagojena na okvir, skratka delujejo..stanejo pa 3 dolarje, tako da ni frke, jih daš zraven, ko naročaš navadna očala z dioptrijo..

dejanslo ::

Sedaj sem pregledal ene 6 clip on očal, pa nikjer ne najdem opcije, da bi clip-on stekla bila polarizirana? Opis jim nekako ne dela. Ali so vsa clip-on stekla polarizirana?
There`s More Than One Way To Do It

knap ::

ali so zgoraj omenjena VEITHDIA najbolj kvalitetna sončna očala na AE oz je morda katera znamka še bolj kvalitetna

najbolj prodajana...

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-...

Skylord ::

Imam očala na katera dobro vidim toda ne vem točne dioptrije. Okvir je že slaboten zato bi naročil vse skupaj novo.
Kako naj naročim oziroma izmerim dioptrijo brez, da bi hodil do kakšnega optika ali okulista?
Nimam neke posebne dioptrije, vem da je bilo na oba isto tam -5 pa še mal, samo kolk točno pa ne vem.

matobeli ::

Lahko pokličeš k okulistu kjer si bil nazadnje in povprašaš če ti lahko dajo podatke tvojega zadnjega recepta. Mogoče lahko to naredi tudi tvoja osebna zdravnica.

Ali pa se ne zezaš in žrtvuješ tisto uro v lajfu in greš ponovno k okulistu da ti sveže izmeri dioptrijo. Mogoče v resnici sploh ne veš da vidiš za en drek.

Skylord ::

Skylord je izjavil:


Kako naj naročim oziroma izmerim dioptrijo brez, da bi hodil do kakšnega optika ali okulista?

matobeli ::

matobeli je izjavil:

Lahko pokličeš k okulistu kjer si bil nazadnje...


Še zmerej se pa lahko pelješ, pa magari s kolesom.

Karen ::

Skylord je izjavil:

Imam oÄala na katera dobro vidim toda ne vem toÄne dioptrije. Okvir je Ĺže slaboten zato bi naroÄil vse skupaj novo.
Kako naj naroÄim oziroma izmerim dioptrijo brez, da bi hodil do kakĹĄnega optika ali okulista?
Nimam neke posebne dioptrije, vem da je bilo na oba isto tam -5 pa ĹĄe mal, samo kolk toÄno pa ne vem.

Prvi okulist ti zastonj pripne na napravo, ki ti sprinta dioptrijo, cilindre, njihovo usmerjenost in medzenično razdaljo za trenutna očala. Magična prošnja: Dober dan, mi lahko za tale očala poveste koliko je dioptrije, cilindri in zenična razdalja, prosim?

DePalmo ::

Točno tako. Drugače ti pa na dve leti pripada brezplačen pregled in meritev dioptrije pri skoraj vseh okulistih.

Pa -5 je že kar posebna dioptrija, edino če si mislil -0.5.

buttcrack ::

sick, gre se za oči oz. vid, ta pa tkole pavšalno po petih letih...

verjetno je tudi v avtu na cesti pa niti ne vidi mularije, ki se igra blizu ceste.

N.E.S.E.R.I.M.O.D.E.L!!!!!!!!!

Skylord ::

buttcrack je izjavil:

sick, gre se za oči oz. vid, ta pa tkole pavšalno po petih letih...

verjetno je tudi v avtu na cesti pa niti ne vidi mularije, ki se igra blizu ceste.

N.E.S.E.R.I.M.O.D.E.L!!!!!!!!!


Ne vem od kje ti pet let?
To dioptrijo imam že več kot 30 let.
In ja -5 ne -0,5.
Če bi hodil, oziroma se peljal do okulista-optika potem bi pri njem tudi naročil očala, kaj ne? Ne pametujte, če ne poznate situacije.
Potem tudi ne bi tukaj vas pametnjakoviče spraševal za nasvet in naročeval preko spleta.
Vse drugo odgovarjajo in pametujejo samo tisto kar sem vprašal nobeden ne zna odgovorit.
To, da izmerijo dioptrijo stekel, oziroma oči, že v vsaki optiki, ve že vsak otrok. Seveda za kaj več pa ne znate drugega kot podjebavat.
Mislm res poden od folka. Mi je bilo takoj žal, da sem pisal tu gor samo, da sem videl prve komentarje.

tikitoki ::

Okulist ti izmeri in zdravstveno zavarovanje pokrije. Dobiš recept in to je to. Edin medenico razdaljo izmeri optik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Skylord ::

tikitoki, hvala za en normalen odgovor.
Ne bi razlagal podrobnosti toda uporabljam več različnih očal za različne "priložnosti"
Ene samo za na daljavo, druge progresivne, tretje samo za bližino, + leče, da ne naštevam naprej.
Pri vsakih tudi tistih za na daljavo in progresivnih je namreč dioptrija - drugačna. Od zadnjih progresivnih namreč imam podatek toda je različen od tistih samo za na daljavo. Ne potrebujem pa nobenih drugih meritev: cilindre, njihovo usmerjenost medzenične razdalje...
Zato mi ni treba sedaj razlagat nekih osnov, ki jih po vsej verjetnosti poznam bolje kot večina tukaj.
Zanimal me je čisto preprosto vprašanje, kako brez za hodim (se vozim) od doma, ugotovit kakšna je dioptrija določenih stekel. Glede na to kako ste eni zakomplicirali zadevo vidim, da res ni druge opcije kot, da greš do optika?
Ne vem pa kako te bodo pri optiku gledal, če boš samo prinesel očala in rekel, da bi rad izvedel dioptrijo in potem ne naročil pri njih, oziroma šel k konkurenci.
Za okulista pa tudi ne mislim, čakat tri mesece ali več na ta podatek.
Tema je pa namreč: Očala z dioptrijo iz aliexpressa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

matobeli ::

Ti torej hočeš doma "pomerit" nekaj za kar se ljudje šolajo in imajo potrebne aparature?
In da nisi vedel za bistveno razliko med okulistom in optikom?

Zato mi ni treba sedaj razlagat nekih osnov, ki jih po vsej verjetnosti poznam bolje kot večina tukaj.


Ti si med bolj pečenimi v kozarcu ane?

darkolord ::

Vprašanje si postavil tako, da se nanj ne da odgovoriti tako, kot si želel.

Če ne misliš dati nekaj tisoč eur za diagnostične naprave, potem sam nikakor ne boš mogel točno izmeriti dioptrije, ne svojih oči ne očal.

Da se sicer s preskusnimi lečami (kot so to počeli včasih), ki jih dobiš v kompletu in jih potem menjaš in primerjaš, ampak tudi tam moraš kar nekaj stvari podrobno vedeti.

Skylord ::

matobeli je izjavil:

Ti torej hočeš doma "pomerit" nekaj za kar se ljudje šolajo in imajo potrebne aparature?
In da nisi vedel za bistveno razliko med okulistom in optikom?

Zato mi ni treba sedaj razlagat nekih osnov, ki jih po vsej verjetnosti poznam bolje kot večina tukaj.


Ti si med bolj pečenimi v kozarcu ane?


Najbolj počen si ti, ker se povsod bašeš zraven, pa tudi približno nimaš pojma za kaj se gre.
Tako, da ne se imet za tako pametnega kot misliš da si, ker kar berem tukaj po forumu od tebe, bolj neumnih komentarje kot jih imaš ti še nisem bral. Bolje da se vzdržiš vseh komentarjev in prepustiš to komu drugemu, ki vsaj približno ve kaj piše.

darkolord je izjavil:

Vprašanje si postavil tako, da se nanj ne da odgovoriti tako, kot si želel.

Če ne misliš dati nekaj tisoč eur za diagnostične naprave, potem sam nikakor ne boš mogel točno izmeriti dioptrije, ne svojih oči ne očal.

Da se sicer s preskusnimi lečami (kot so to počeli včasih), ki jih dobiš v kompletu in jih potem menjaš in primerjaš, ampak tudi tam moraš kar nekaj stvari podrobno vedeti.


Ja ok, pač vem da vsega ne vem, zato sem vprašal vas tukaj na forumu, če ima kdo kakšno idejo, ki se je sam ne spomnim. Pa razen tebe in nekaterih izjem dobivam samo odgovore nekaterih uporabnikov, ki so na nivoju pet letnih otrok in ne znajo drugega kot podjebavat, nobenega konkretnega odgovora, če tudi negativnega toda brez kakršnega koli žaljenja.
Tako da vsem hvala za odgovore.

matobeli ::

Vem kaj pišem za razliko od gospoda "vem vse o osnovah in več od ostalih tukaj". Znanje pa nikakor ne zdrži soočenja z realnostjo.

Je pa lepo od tebe da prebereš kak moj prispevek, morda drugič ne boš pisal takih neumnosti.

Malenkost.

buttcrack ::

@RFeler, več veš kokr v knjigah piše, ampak ne veš pa svoje dioptrije, ki jo imaš že 30 let enako... GTFO

Pejt na medovernet jokat.

Curly ::

Moj glas gre Brille24.de, pri njih naročil že več sončnih očal z dioptrijo. Super zadovoljen, ugodna cena :)

Skylord ::

@butch3r
Halo, ja meni je to čist logično, da če neko stvar ne uporabljaš cca 30 let in da ta zadeva deluje zakaj bi vedel koliko je, če je dobra. Mislm izgleda, da nekaterim tukaj gor ne deluje logika.
@matobeli
Ja sem šel malo brat tvoje neumnosti pa sem moral takoj na stranišče, ker je bilo toliko sranja, da nisem več zdržal.
Res žalostno, da ko nekomu poveš resnico potem pa takoj užaljen in začnejo žalit in jokat.
Pa potem še vedno ne znajo nehat in kar smetijo po temi, pa tudi en komentar ni bil v kontekstu teme oziroma vprašanja.
On še vedno misli da ima svoj prav, toda na žalost je tako "nizek", da ne pokapira, da nima pojma kaj piše.
Tu se vidi njegov IQ.
Kakorkoli, še enkrat hvala vsem za odgovore. Pa lep dan še naprej.

kumer ::

ali ni tako, da če greš v optiko in ti okulist izmeri dioptrijo, da moraš potem še v optiki takoj tudi naročit očala?

sicer pa sem za hec naročil VEITHDIA sončna očala in mi pogled skozi njih ne deluje ravno lepo, so precej temna, čudna barva...
do sedaj vsa leta uporabljam adidas evil eye z clip in za dioptrijo in se mi zdijo barve precej lepše, pogled skozi ni tako temen

LP

[D]emon ::

kumer je izjavil:

ali ni tako, da če greš v optiko in ti okulist izmeri dioptrijo, da moraš potem še v optiki takoj tudi naročit očala?


Samo ce se pustis nategovat na suho.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

buttcrack ::

Skylord je izjavil:

@butch3r
Halo, ja meni je to čist logično, da če neko stvar ne uporabljaš cca 30 let in da ta zadeva deluje zakaj bi vedel koliko je, če je dobra. Mislm izgleda, da nekaterim tukaj gor ne deluje logika.

30 let ne uporabljaš in si v tem času vozil avto???
Zakaj menjaš, če že 30 let deluje???
Ti si res nekaj posebnega, vsa čast!

kumer je izjavil:

ali ni tako, da če greš v optiko in ti okulist izmeri dioptrijo, da moraš potem še v optiki takoj tudi naročit očala?


Pri koncesionarijh itak ZZZS plača pregled, enako kot bi šel v nek ZD in ti tam izmerili. V ZD pa ja še nihče ni kupil očal?

Mercier ::

Imam očala za branje. Sem že v teh letih. Nizka dioptrija. Opazil sem, da tudi na monitor vidim bolje s temi očali. Imajo tele spletne optike kakšno opcijo, da naročiš očala za monitor? Torej, da so prilagojena razdalji za monitor, ne cajtng.

Opozorilo: optično nepismena oseba (znam jaz brat, optike ne štekam, a ne)

Mercier ::

OK, pa damo Kitajca iz enčbe za nekaj časa. Kako to gre po konvencionalni poti?

Rečem, da imam rahle probleme z branjem. Okulist (pri optiku) napiše nekaj številk in oznak (na mali listek brez podpisa in štemplja), evo: Bližina: D. o. DSPH: +075; L. o. DSPH: +050, DCYL: +025, AXIS: 170

Kako optik ve, da so to očala za branje?
1. Jaz povem.
2. To piše na malem listku brez podpisa in štemplja.
3. Če bi jaz optiku rekel, da imam rahle probleme z računalnikom in ne s knjigo, bi na listku pisalo nekaj drugega.
4. Tista bližina je diagnoza za vse prglih, knjiga, računalnik, skratka, na dohvat ruke.

matobeli ::

1. nepomembno
2. ja
3. ne bi
4. ja

Okapi ::

#4 zna biti problematičen - bližina je odvisna od tega, kako je okulist pomeril. Ker za razliko od včasih, ko je bila ena sama "bližina", za branje, sta zdaj dve "bližini", za branje (približno 30-50 cm) in za računalnik (približno 1 m). Se zna zgoditi, da ena sama dioptrija ni optimalna. Oziroma je treba malo očala premikati na nosu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

fikus_ ::

#4 lahko potrdim. Imam sam takšna očala, kot piše Okapi.

Mercier ::

Hvala vsem.

Torej me čaka pogovor z okulistom. Če probam ugibat, enotna mera za branje in kompjuter, ker je razdalja mojih monitorjev nekaj takega kot je Okapi napisal za branje. OK, ne 30 cm, ampak 50 je pa že tu nekje. Sem se malo ogledal in vidim, da imajo po pisarnah civili monitorje nekje na koncu mize in to bi res lahko bilo nekje 1 m.

barakus ::

Kateri podatek pa govori o tej razdalji?

frke ::

barakus je izjavil:

Kateri podatek pa govori o tej razdalji?


Meni je okulist predpisal tako:
Očala za računalnik (60 cm - 80 cm)
R -2,75
L -3,50

Očala za branje 30 cm - 40 cm
R: -2,25
L: -3,00

Se pravi, da je za 0,50 dioptrije razlika.
Ostalo: CYL, Axis je enako pri obeh očalih.

OvCa77 ::

Živijo,
eno vprašanje za znalce. Kaj pomenijo oznake PDX in PDY? Verjetno medzenično razdaljo v X in Y oseh?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

dejanslo ::

Bo kdo za vikend kaj nabavil na eyebuydirect? Dobil sem time limited offer za -.30 na celoten nakup - podarim. Sezona je zdaj mimo, škoda da ta popust ni prišel prej, ker z dioptrijo in polaroidnimi lečami nikakor nisem prišel pod 100eur, 70 bi pa bila dobra cena. Pol sem pač vzel iz eBaya od Kitajca dvoje polaroidnih brez dioptrije za 7-10 EUR each. Ena so cela plastična - izgledajo pač relativno cheap, dejansko so polaroidna in so dovolj velika za nošnjo preko osnovnih očal :)
Druga so s kovinskim okvirom, menda celo ta veithdia, izgledajo precej bolj kvalitetna, šipice so ok, vendar so mi premala, zato sem jih dal partnerki, ki je z njimi zelo zadovoljna.
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

Reaper ::

Jaz imam namen kupiti nekaj ta vikend. Je eyebuy bolj kvalitetna spletna stran kot zennoptical?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829756 (4137) energetik
»

Nakup ugodnih očal z dioptrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514391 (3749) tomlin
»

Prvič očala za korekcijo vida

Oddelek: Loža
234320 (3524) kuall
»

Napačna dioptrija za očala

Oddelek: Loža
4710718 (9296) bambam20
»

Poceni očala za vid (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9437928 (29970) Dzhimen

Več podobnih tem