» »

menjava stekla na telefonu

menjava stekla na telefonu

«
1
2

kuglvinkl ::

Če bi se odločil menjat steklo na telefonu (samsung S7 Edge), kam naj dam to zamenjat, se priporča kakšen servis?
Your focus determines your reallity

link_up ::

valda bos to sam naredu, ce si nek majstr?!?
In and Out

kuglvinkl ::

Sam?
Your focus determines your reallity

matobeli ::

Ne poslušaj traparij. Ekrane sam menjaš na nekih starih jajcih kjer je postopek enostaven.

Machete ::

Eno je ekran, eno je steklo. Ekran je mnogo lažje menjati in ga komot tudi na iphone X vsak doma s pomočjo tube.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

misek ::

Na Samsung Galaxy J7 je steklo zalepljeno skupaj z ekranom. Je potrebno biti previden pri ločevanju. No, meni ni uspelo :)

Matek ::

Jaz sem že dvakrat pri mobistekla.si in izkušnje so mešane.

Plusi - so zelo prijazni in odzivni, držijo se rokov, kar je pomembno, ker dandanes zna bit sitno ostat več dni brez telefona. Po defaultu popravijo v 24 urah, lahko še nekaj doplačaš in je isti dan.

Minusi - ne uporabljajo originalnih rezervnih delov. Jaz sem dvakrat dobil ekran nižje kvalitete (slabše barve, nižja svetilnost). V drugem primeru je takoj po menjavi še isti dan steklo počilo, pa tudi touch senzorji so delovali slabše, kot na originalu (skoki v diskretnih korakih, manj odzivno zaznavanje). Omenjena menjava je bila sicer prejšnji teden in sem nesel reklamirat (majo nekaj malega garancije), tako da še čakam, kaj bo in ali jih odsvetujem ali priporočam :P.

Je pa res, kar pravijo ljudje glede zlepnjenega stekla, LCDja in digitizerja oz. odvisno je od modela telefona - pri nekaterih se da stvari menjevati posamično, pri drugih si prisiljen menjat komplet.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

opeter ::

misek je izjavil:

Na Samsung Galaxy J7 je steklo zalepljeno skupaj z ekranom. Je potrebno biti previden pri ločevanju. No, meni ni uspelo :)


To je prekleto problematično, ker moraš segreti ipd.:
https://www.ifixit.com/Guide/Samsung+Ga...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

link_up ::

to je pocel jackson in se ni obneslo, menja se cel ekran.
In and Out

gddr85 ::

dans so itak večinoma vsi telefoni laminirani, sploh pa high/flagship modeli, iphoni itd., torej dobiš komplet steklo/lcd

darkolord ::

S pravim orodjem in veliko prakse se pri laminiranih ekranih tudi samo steklo/digitizer zamenja zelo hitro; dvomim pa, da je takšnih pri nas veliko, če sploh kaj.

XIIT ::

Menjavo samo stekla ponuja imob.si iz MB, nimam pa z njimi nobenih izkušenj.

gddr85 ::

"Zamenjava samo stekla je možna samo pri mobilnih napravah, ki to omogočajo in nimajo poškodovanega LCD zaslona. V primeru kadar se poškoduje tudi LCD zaslon je cena popravila razumljivo višja.

*Pri modelih iPhone zamenjave razbitega stekla ne opravljamo, vendar le komplet zamenjavo z LCD zaslonom."

torej najbrž samo pri telefonih brez laminacije..

Matek ::

Matek je izjavil:

V drugem primeru je takoj po menjavi še isti dan steklo počilo, pa tudi touch senzorji so delovali slabše, kot na originalu (skoki v diskretnih korakih, manj odzivno zaznavanje). Omenjena menjava je bila sicer prejšnji teden in sem nesel reklamirat (majo nekaj malega garancije), tako da še čakam, kaj bo in ali jih odsvetujem ali priporočam :P.
Follow up - sporočili so mi, da so sliko poškodbe poslali dobavitelju in da bo treba počakati na odgovor. Na koncu so brez pripomb menjali zaslon, ki zdaj deluje normalno, tako da thumbs up kar se mene tiče.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

cresh ::

Najlažje je menjat steklo+ekran hkrati.
Samo steklo je komplicirano menjat.

kuglvinkl ::

cresh je izjavil:

Najlažje je menjat steklo+ekran hkrati.
Samo steklo je komplicirano menjat.


Čaki, je razlika med dat 170 evrov ali 250. VSaj men.
Your focus determines your reallity

xda develope ::

rip kungvinkl. men se je na s6e+ danes razbil...

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Dimnik ::

Glede na to, da sem zamenjal kar nekaj stekel in ekranov, je ta posnetek šalabajzarsko delo...

Lepilo mu je prišlo na steklo od prednje kamere, potem pa še gre praskat dol, verjetno tudi na senzorje, spraskal je lcd, pod zalepljenim steklom pa ima zgoraj levo na beli podlagi črni flek, da ne govorim kako je odstranjeval staro steklo...

tryhard ::

Če bi lepilo segrel, bi se steklo trlo kotlupina od jajca.

xda develope ::

kuglvinkl je izjavil:

A lcd tudi?

https://www.mobistekla.si/popravila/Sam...

Ne, samo zgornje steklo. Na robu. Mislim da ni vredno 160za menjavo. Za manj dobiš boljši telefon(rabljen).

tryhard ::

Urna postavka jim je nekje od 60 do 100 evrov :))

Machete ::

Meni je počeno steklo poškodovalo tudi zaslon in je spodaj nekaj belih črt, večkrat pa spreminja svetilnost med visoko in normalno. Tako, da bi moral menjati zaslon. Urna psotavka jim je lahko 300 eur, če so edini, ki se za neakj izurijo in imajo aparature. Menjava stekla profesionalno ni praskanje z lopaticami in leplenje na roke.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tryhard ::

Niso edini, lel.
Tako, da bi moral menjati zaslon

To se menja za 50 evriča, če le ni poškodovano tudi ohišje. A pri S8 to ne bi smel biti problem.
Za 300 evrov ti bo folk že raje prekopiral NAND v nov tulifon.

klinker ::

Pozabljas da AMOLED stane konkretno nad 50 evricev

tryhard ::

Nič ne pozabljam. To je zgolj delo. Steklo dobiš od 8 evrov za takega "samo da je" do 25 za odličnega. Strošek zaslona je pa odvisna pd tvoje iznajdljivosti. Zaradi mene lahko daš samo za steklo sto evrov kot je cena na zgornjem linku.
Cena je pač taka, ker ni prave konkurence.

klinker ::

Iznajdljivost gor ali dol, zaslon za S8ko pod 140€ ne bos dobil, pa se ta ne bo original in uprasljive kakovosti.
Digitizerji so tudi beseda zase, da ves. Sem jih ze menjaval in ce ni original, v vecini primerov ne dela enako.
Jst sem pac uporabljal original robo, ker sem zadeve kvalitetno izpeljaval, ne pa da mi pol pridejo jokcat nazaj da ne dela enako kot prej.
Sem se pa losal teh poslov, ker folk bi vse dzabe. Ko jim reces 50-60€ za tak job debelo gledajo in ponujajo 20-30€, ker kaj pa je menjava zaslona ali digitizerja na telefonu ;(( ko jih pa servis olupi za 100€ pa ni panike 8-O

tryhard ::

Če imaš trg do ukradenih ali recikliranih tulifonov, gre občutno ceneje.

klinker ::

Mislis dostop do tega trga?
Ker ukraden ali recikliran S8 stane kolko...50€? :D
Ampak ne, nimam in niti nocem imet opravka s takimi, sicer pa nabijas v prazno s takimi alternativami, ki to niso. Nategunstvo pac ni v moji domeni.

tryhard ::

Reciklirani niso nujno ukradeni. Kitajci to vedo in si lahko Iphone X sestavijo za 300eur.

klinker ::

Lol :))
Ne biksaj no.

xda develope ::

tryhard je izjavil:

Reciklirani niso nujno ukradeni. Kitajci to vedo in si lahko Iphone X sestavijo za 300eur.

A greš kaj na kitajsko ta mesec mogoče?

Mare2 ::

Saj so tudi na bolhi. Neke tuje firme.

tryhard ::

xda develope je izjavil:

tryhard je izjavil:

Reciklirani niso nujno ukradeni. Kitajci to vedo in si lahko Iphone X sestavijo za 300eur.

A greš kaj na kitajsko ta mesec mogoče?

Čez kakih deset ali dvajset. A rabš kitajsko robo?

bogdanstern ::

Kje je možno menjati steklo za s10? Imate kak dober predlog? najraje okrog BTC, sem brez avta.

Hvala in LP!

DeeCoy ::

bogdanstern je izjavil:

Kje je možno menjati steklo za s10? Imate kak dober predlog? najraje okrog BTC, sem brez avta.

Hvala in LP!

Ce rabis original, potem RAM2.

chiuaua0 ::

bogdanstern je izjavil:

Kje je možno menjati steklo za s10? Imate kak dober predlog? najraje okrog BTC, sem brez avta.

Hvala in LP!


v BTC je nek Weeservis v Hali kjer je Azijska,, pa zdaj je tudi gizmo imajo svoj servis https://gizzmo.si/servis

DeeCoy je izjavil:

bogdanstern je izjavil:

Kje je možno menjati steklo za s10? Imate kak dober predlog? najraje okrog BTC, sem brez avta.

Hvala in LP!

Ce rabis original, potem RAM2.


btw tudi nepooblasceni imajo t.i. Service pack dele ki so original samsung deli....samo ne vsi...je za točno vprašat. preverjetno menjal na s8 original pa ni bilo pri ram

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chiuaua0 ()

tech level ::

bogdanstern je izjavil:

Kje je možno menjati steklo za s10? Imate kak dober predlog? najraje okrog BTC, sem brez avta.

Hvala in LP!

zavarovat ga pa ne. Nov telefon pa že razbit. ccc

Mato989 ::

Menjavanje SAMO stekla brez LCDja je overall neumnost, redkokje v SLO to sploh počnejo, zaradi cen mašin in truda, potem je tu še problem dejstvo da če ne nardiš skorajda perfektno lahko touch zajebava... razlike v cenah so pa 10-15% v povprečju...

Sploh pa pri samsungih ki so edge, je težko menjat stekla ker so ukrivljeni!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DeeCoy ::

chiuaua0 je izjavil:

bogdanstern je izjavil:

Kje je možno menjati steklo za s10? Imate kak dober predlog? najraje okrog BTC, sem brez avta.

Hvala in LP!


v BTC je nek Weeservis v Hali kjer je Azijska,, pa zdaj je tudi gizmo imajo svoj servis https://gizzmo.si/servis

DeeCoy je izjavil:

bogdanstern je izjavil:

Kje je možno menjati steklo za s10? Imate kak dober predlog? najraje okrog BTC, sem brez avta.

Hvala in LP!

Ce rabis original, potem RAM2.


btw tudi nepooblasceni imajo t.i. Service pack dele ki so original samsung deli....samo ne vsi...je za točno vprašat. preverjetno menjal na s8 original pa ni bilo pri ram

Res je. Ampak noben ti ne bo dal garancije take kot pooblaščeni serviser. + cena je ponavadi zelo podobna zaradi same cene service packa.

A110 ::

rad bi menjal ekran in obenem se baterijo na svojem 3 leta starem iphonu se. ali lahko kdo, ki je to ze delal priporoci kaksno steklo in baterijo da nebom kupil ravno najslabsega?

hojnikb ::

ekran se kupi cel, ne bos sel menjavat sam stekla.

kaksen ebay od zaupljivega prodajalca in seveda original. sploh baterija.
#brezpodpisa

chiuaua0 ::

DeeCoy je izjavil:

chiuaua0 je izjavil:

bogdanstern je izjavil:

Kje je možno menjati steklo za s10? Imate kak dober predlog? najraje okrog BTC, sem brez avta.

Hvala in LP!


v BTC je nek Weeservis v Hali kjer je Azijska,, pa zdaj je tudi gizmo imajo svoj servis https://gizzmo.si/servis

DeeCoy je izjavil:

bogdanstern je izjavil:

Kje je možno menjati steklo za s10? Imate kak dober predlog? najraje okrog BTC, sem brez avta.

Hvala in LP!

Ce rabis original, potem RAM2.


btw tudi nepooblasceni imajo t.i. Service pack dele ki so original samsung deli....samo ne vsi...je za točno vprašat. preverjetno menjal na s8 original pa ni bilo pri ram

Res je. Ampak noben ti ne bo dal garancije take kot pooblaščeni serviser. + cena je ponavadi zelo podobna zaradi same cene service packa.


Drži, ampak ko vidiš da boš čakal po 2 tedna, da ti brišejo komplet podatke ipd ipd...če imaš še celo leto tovarniške garancije se izplača, 3 mesece garancije na del ti da pa praktično vsak serviser

ufka ::

Ima kdo izkušnje z https://popravi-mobi.si/ ? Moram menjat LCD (steklo je ostalo celo, ampak lcd dela slabo) in so daleč najcenejši...

Mato989 ::

ufka je izjavil:

Ima kdo izkušnje z https://popravi-mobi.si/ ? Moram menjat LCD (steklo je ostalo celo, ampak lcd dela slabo) in so daleč najcenejši...


So daleč najcenejši, drži, kje pa je "skrivnost" imajo daleč najbolj poceni replacement parts iz kitajske in Hrvaške, ki jih jaz osebno ne vgrajujem, ker je odstotek reklamacij višji kot 6% =)

Je pa res da je nabavna njihovih LCDjev več kot 50% nižja kot nabavna nekaterih spare partsov ki jih priporočam jaz!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

milanese321 ::

Preverjeno odlično in hitri na https://lcdkingmb.com/.
Meni se je zdelo da je telefon fuč, ker je telefon zgledal grozno. Vendar je baje ekran ostal cel, zamenjali so samo steko, 80€, telefon kot nov, garancija pa leto dni.
www.ledorders.com

pygmalion ::

Jaz sem doslej dal menjati steklo dvakrat. Pred leti sem Huaweii A70 od sorodnika odnesel na LCD KING na zamenjavo stekla za 120EUR in je bil lastnik telefona zadovoljen z rezultatom.

Letos sem hotel zamenjati steklo še na Samsung galaxy S10e, pa so rekli, da imajo težave z nabavo stekel ter menjajo samo celoten ekran. Zato sem poslal v Ljubljano na Mobistekla/steklo.mobi, kar je ista stvar. Zamenjava stekla je stala 99EUR.

Skupaj s pošiljanjem je vse skupaj trajalo točno en teden: tri dni je požrla pošta, dva dni vikend, dva dni pa so rabili na servisu za popravilo in pošiljanje.

Prvi vtisi so, da telefon na splošno telefon izgleda in deluje kot pred popravilom. Razlika se opazi samo, če je na ekranu svetla uniformna barva; Takrat se pri vpadnem kotu nad cca. 25 stopinj opazijo svetlejše in temnejše črtaste lise. Torej, telefon ni kot nov, bi pa rekel, da se v 99% časa uporabe razlika ne opazi ali ni moteča. Zanimivo bi bilo vedeti, ali je takšna napaka "normalna" pri zamenjavi stekla, ker pač ni mogoče steklo idealno zalepiti nazaj.

Pri Samsungu S10e so cene 100EUR za menjavo stekla, 180EUR za menjavo ekrana in 250EUR za menjavo ekrana na pooblaščenem servisu. Vsaka varianta ima svojo prednost in svojo slabost.

Jaz sem prejšnji telefon Samsung Galaxy S5 imel kakšna štiri leta in sem v tem času zamenjal par baterij - ne rabim imeti najnovejšega in najhitrejšega modela, zato se mi je popravilo splačalo. Nekdo drug bi telefon po dveh letih zamenjal tudi, če bi bil še vedno kot nov.

PS. Pogledal sem na Bolhi in v Brežicah je možno dobiti rabljeni "olično ohranjen, normalno delujoč, brez poškodb ali prask, s pripadajočo opremo (polnilec, navodila...) Galaxy S10e za 180EUR. Tako da raznih možnosti je na pretek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pygmalion ()

DeeCoy ::

pygmalion je izjavil:

Jaz sem doslej dal menjati steklo dvakrat. Pred leti sem Huaweii A70 od sorodnika odnesel na LCD KING na zamenjavo stekla za 120EUR in je bil lastnik telefona zadovoljen z rezultatom.

Letos sem hotel zamenjati steklo še na Samsung galaxy S10e, pa so rekli, da imajo težave z nabavo stekel ter menjajo samo celoten ekran. Zato sem poslal v Ljubljano na Mobistekla/steklo.mobi, kar je ista stvar. Zamenjava stekla je stala 99EUR.

Skupaj s pošiljanjem je vse skupaj trajalo točno en teden: tri dni je požrla pošta, dva dni vikend, dva dni pa so rabili na servisu za popravilo in pošiljanje.

Prvi vtisi so, da telefon na splošno telefon izgleda in deluje kot pred popravilom. Razlika se opazi samo, če je na ekranu svetla uniformna barva; Takrat se pri vpadnem kotu nad cca. 25 stopinj opazijo svetlejše in temnejše črtaste lise. Torej, telefon ni kot nov, bi pa rekel, da se v 99% časa uporabe razlika ne opazi ali ni moteča. Zanimivo bi bilo vedeti, ali je takšna napaka "normalna" pri zamenjavi stekla, ker pač ni mogoče steklo idealno zalepiti nazaj.

Pri Samsungu S10e so cene 100EUR za menjavo stekla, 180EUR za menjavo ekrana in 250EUR za menjavo ekrana na pooblaščenem servisu. Vsaka varianta ima svojo prednost in svojo slabost.

Jaz sem prejšnji telefon Samsung Galaxy S5 imel kakšna štiri leta in sem v tem času zamenjal par baterij - ne rabim imeti najnovejšega in najhitrejšega modela, zato se mi je popravilo splačalo. Nekdo drug bi telefon po dveh letih zamenjal tudi, če bi bil še vedno kot nov.

PS. Pogledal sem na Bolhi in v Brežicah je možno dobiti rabljeni "olično ohranjen, normalno delujoč, brez poškodb ali prask, s pripadajočo opremo (polnilec, navodila...) Galaxy S10e za 180EUR. Tako da raznih možnosti je na pretek.

Nevem, zakaj odgovarjaš na eno leto staro temo ampak vseeno:
Steklo je laminirano na "touch". Tovarniško v vakumu, pod posebnimi pogoji, da je sloj čimtanjši. Tu je verjetno šlo kar za loca lepilo/tekoče, brez odstranjevanja ekrana iz telefona.. Lahko da delajo tudi drugače, ampak zelo verjetno je kar to..
Zato se tudi pozna in se zna s časom tudi kak mehurček pojavit..

pygmalion ::

DeeCoy je izjavil:


Nevem, zakaj odgovarjaš na eno leto staro temo ampak vseeno:


Zdelo se mi je, da bi dodatna informacija komu prišla prav (tudi jaz sem se tu informiral) in zdelo se mi je, da bi bilo nesmiselno odpirati novo temo.

Torej so tiste črte pravzaprav odtisi delov telefona, ki se nahajajo za ekranom?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S7 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
49883859 (11502) Han
»

Menjava vetrobranskega stekla (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6837641 (5637) BCSman
»

Menjava stekla - steklo.mobi

Oddelek: Mobilne tehnologije
232743 (1621) Scorpy84
»

Menjava notranjega stekla ( S4)

Oddelek: Mobilne tehnologije
192527 (2185) klinker
»

Rabljen mobitel (android)

Oddelek: Mobilne tehnologije
152959 (2516) krop

Več podobnih tem