» »

Avto brez navigacije

Avto brez navigacije

«
1
2

hp98 ::

Če avto nima vgrajene navigacije ali se splača plačati skoraj 1000€, da jo vgradijo naknadno, še posebej ker avto ni najnovejši?

TOP ::

Ne.Raje kupi Garmin potle ali pa uporabi GSM.

radmannsdorf ::

Kupi posebaj. Vgrajene so čisto predrage.

bulplux ::

Saj imaš telefon. Namesti si gor navigacijo in to je to.

radmannsdorf ::

To s telefonom pač nebi priporočal. Je le drugače če imaš pravo navigacijo, ki je vedno tam, vedno priklopljena. Brez dajanja telefona v stojalo, iskanja GPS, večji zaslon ponavadi.
Najnovejši Garmin danes dobiš od 180€ dalje.
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/55197...
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/55207...

zee ::

Še en glas za spodobno stojalo in telefon. Dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pixelzgaming ::

Na voljo imaš 4 opcije v različnih cenovnih razredih:

- 1000€ za originalno navigacijo
- 350€ za 2DIN (obstaja tudi 1DIN) aftermarket Android vgradni radio s navigacijo in vsem ostalim. vgradiš sam
- 200€ za garmina
- 10-30€ za stojalo telefona in polnilec/powerbank + dodatno 20€ če želiš kupit recimo Sygic navigacijo

Sam uporabljam telefon z android auto / google maps. telefon imam namesto v stojalu kar na magnetu (tole)
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

matobeli ::

Še boljša varjanta je tablica (7/10") ki jo imaš potem vedno v avtu. Oziroma samo odstraniš v predal če kje parkiraš mal čudno. Se najde tudi nosilce ki lepo sedejo na armature.

Nabaviš tako kamor vtakneš sim, zakupiš pri predplačniškem operaterju 1leto podatkov in imaš vedno vse posodobljeno, prometne informacije, synhronizacijo z lastnim imenikom, koledarjem...

Če imaš avto blizu kakšnega wifija imaš rešeno tudi z updejtom večjih aplikacij, muzike (npr google music) in podobno.

Tablico dobiš za cca 100eur, dober nosilec se pa tudi najde za 20eur. Potem pa par 10eur letno za internet.

link_up ::

Valda jurja in je zmeraj tam! Jurja je note 8!
In and Out

hojnikb ::

en dober holder za telefon in je to to. Original navigacije so ponavad drek, k niso povezane z netom.
#brezpodpisa

matobeli ::

Pa tud če jo lahko udejtaš je to za par let podpore, potem pa lahko nabaviš aftermarket.

r3dkv1c4 ::

radmannsdorf je izjavil:

To s telefonom pač nebi priporočal. Je le drugače če imaš pravo navigacijo, ki je vedno tam, vedno priklopljena. Brez dajanja telefona v stojalo, iskanja GPS, večji zaslon ponavadi.
Najnovejši Garmin danes dobiš od 180EUR dalje.
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/55197...
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/55207...

Kaj pa je drugace?
Stojalo za telefon je nekaj EUR

"Potem pa par 10eur letno za internet."


Kje pa to prodajajo?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

LeQuack ::

Kupi papirnati zemljevid za par evrov.
Quack !

matobeli ::

Izimobil, Mobilni internet XXL365, 12GB, 500sms

Ni ravno par 10eur, ampa je pa 32eur

Lahko pa tudi kakšen bob in se plača po porabi.

Online navigacija ima pač svoje prednosti.

xmetallic ::

radmannsdorf je izjavil:

To s telefonom pač nebi priporočal. Je le drugače če imaš pravo navigacijo, ki je vedno tam, vedno priklopljena. Brez dajanja telefona v stojalo, iskanja GPS, večji zaslon ponavadi.
Najnovejši Garmin danes dobiš od 180€ dalje.
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/55197...
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/55207...


Google Maps nima konkurence. Vedno posodobljeni zemljevidi, live podatki o stanju na cestah, podatki o gostoti prometa, podatki o čakanju, čas poti se izračunava na podlagi trenutnega prometa, avtomatične preusmeritve na druge ceste v primeru da je na tvoji trenutni poti zastoj, prometna nesreča.

Er333 ::

Google maps ima konkurenco. imenuje se Sygic in je boljši od googla. Ima precej bolj natančno obveščanje za menjavo pasov. Z google maps sem že parkirat zgrešil odcep, s sygicom nikoli.
In sygic ima tudi vse live podatke, ni to googlova posebnost..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

xmetallic ::

Er333 je izjavil:

Google maps ima konkurenco. imenuje se Sygic in je boljši od googla. Ima precej bolj natančno obveščanje za menjavo pasov. Z google maps sem že parkirat zgrešil odcep, s sygicom nikoli.
In sygic ima tudi vse live podatke, ni to googlova posebnost..

Za real time traffic moraš plačat. Google ima bolj natančne podatke, saj jih pridobiva direktno od Android naprav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

NikolormousB ::

V zadnjih nekaj avtomobilih sem imel vgrajeno navigacijo pa vseeno praktično ves čas uporabljam google maps na telefonu.

šernk ::

jst imam original navigacijo v avtu a kaj ko je stara sedaj 6 let. posodobitev map stane cca 60eur kar ne dam, če imam zraven telefon in navigacijo zastonj z novimi mapami.

če imaš potem za vedno brezplačno nadgradnjo map se morda še splača razmišljat, čene pa ne.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

StarMafijec ::

Mene čudi, da imajo novi avtomobili navigacijo vgrajeno. To bi bilo smiselno kakih deset let nazaj, ko so bile popularne garmin in podobne naprave, navigacija na telefonih pa je bila še redkost.

BivšiUser2 ::

matobeli je izjavil:

Pa tud če jo lahko udejtaš je to za par let podpore, potem pa lahko nabaviš aftermarket.

Se še skašljaš še 160€ za updejt.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

LeQuack ::

Kaj pa potem ko pelješ kakšno punco domov in vidi da si preveč škrt da bi updejtal navigacijo v avtu in uporabljaš kar telefon z Google Maps. To je velik turn off.
Quack !

TOP ::

LeQuack je izjavil:

Kaj pa potem ko pelješ kakšno punco domov in vidi da si preveč škrt da bi updejtal navigacijo v avtu in uporabljaš kar telefon z Google Maps. To je velik turn off.

Punca se pa ziher zastopi,če dela navigacja ali ne,mater ste eni pametni.

OldSkul ::

Google ima dobre mape, ampak samo navigiranje ni najboljše. Hitro zgrešiš odcep, kot je že nekdo napisal. Sygic je v tem boljši.

;-) ::

Jaz imam v seriji 5 e60 velik navi uporabljam ga redko raje telefon, prej napisem, bolj prirocno

BivšiUser2 ::

LeQuack je izjavil:

Kaj pa potem ko pelješ kakšno punco domov in vidi da si preveč škrt da bi updejtal navigacijo v avtu in uporabljaš kar telefon z Google Maps. To je velik turn off.

Rečeš ji da sparaš za njo...
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

St235 ::

OldSkul je izjavil:

Google ima dobre mape, ampak samo navigiranje ni najboljše. Hitro zgrešiš odcep, kot je že nekdo napisal. Sygic je v tem boljši.

Zato pa uporabljaš Waze - googlove karte in live podatki o prometu.

StarMafijec je izjavil:

Mene čudi, da imajo novi avtomobili navigacijo vgrajeno. To bi bilo smiselno kakih deset let nazaj, ko so bile popularne garmin in podobne naprave, navigacija na telefonih pa je bila še redkost.


jap, vse kar rabi avto je podpora android auto, potem odpade vse jajcanje zastarelimi zemljevidi, ohraniš pa priročnost kontrol in display avtomobila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bambam20 ::

Garmin je v današnjem času zastarela zadeva in nekonkurenčna.

zato imamo danes pametne teleofne, kamor se inštalira navigacija in to je to.

darkolord ::

Pri Android Auto je tečno, da moraš priklapljati USB.

St235 ::

Kadar uporabljam navigacijo praviloma zelim da se telefon polni.

Machete ::

StarMafijec je izjavil:

Mene čudi, da imajo novi avtomobili navigacijo vgrajeno. To bi bilo smiselno kakih deset let nazaj, ko so bile popularne garmin in podobne naprave, navigacija na telefonih pa je bila še redkost.

?
Če bi kdaj vozil nov malo dražji avto z velikim original navi zaslonom, ne bi streljal takih bedarij. Da ne govorimo o deljenem oz. dopolnjenem priakzu na števcu in head-upu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

B8S88 ::

Kaj pa recimo Junsun vzvratno ogledalo z navigacijo, ADAS sistemom..O nakupu tega razmišljam jaz..Bolj poceni kot tablica, GPS antena, se takoj vklopi z startom avta, zraven imaš še kamere za vzvratno vožnjo...Gledal sem model junsun A880...cca 120 eur..Pa še promet snema pred tabo, če se kaj zgodi imaš kak dokaz za zavarovalnico (čeprav ne vem, če v slovelandiji tak dokaz kaj velja..Povsod drugod velja, Rusi brez tega skoraj ne kupijo avta...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B8S88 ()

feryz ::

Machete je izjavil:

Če bi kdaj vozil nov malo dražji avto z velikim original navi zaslonom, ne bi streljal takih bedarij. Da ne govorimo o deljenem oz. dopolnjenem priakzu na števcu in head-upu.
To pa drži. Edino, kar je škoda, da v Sloveniji ne delajo live podatki. Ko si zunaj, ti boljša avto navigacija praktično v istem trenutku kot gmaps prerouta na novo pot. Zanimivo, zgolj par sekund je razlike, ko ti ponudita alternativno.

Drugače pa ja, gmaps nima konkurence.

FTad ::

1000€ ne bi investiral za vgraditev navigacije. Kot so predlagali ostali pred menoj, stojalo + gsm & navigacija.


Er333 je izjavil:

Google maps ima konkurenco. imenuje se Sygic in je boljši od googla. Ima precej bolj natančno obveščanje za menjavo pasov. Z google maps sem že parkirat zgrešil odcep, s sygicom nikoli.
In sygic ima tudi vse live podatke, ni to googlova posebnost..


Se popolnoma strinjam. Moti me tudi to, da na google mapsu ne prikazuje najvisje dovoljene hitrosti na cesti, kjer se peljes in trenutne hitrosti.

Live podatki je sicer za doplacilo, vendar je lifetime licenca za to cca 20€.

NikolormousB je izjavil:

V zadnjih nekaj avtomobilih sem imel vgrajeno navigacijo pa vseeno praktično ves čas uporabljam google maps na telefonu.


Za to pa bo imel moj naslednji avto app connect, kjer bo preslikal android menu na velik ekran in problem solved.

stara mama ::

LeQuack je izjavil:

Kaj pa potem ko pelješ kakšno punco domov in vidi da si preveč škrt da bi updejtal navigacijo v avtu in uporabljaš kar telefon z Google Maps. To je velik turn off.

Ker za najdit pot domov res rabiš navigacijo, kot da se prvič furaš po New Yorku.

zk_eu ::

Jaz imam vgrajeno navigacijo pa raje uporabljam telefon. Je le priklopljen na omrežje in takoj obvesti na zastoje na poti, kar je zlata vredno.

1000 EUR pa nikoli ne bi dal,da mi jo vgradijo :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Smrekar1 ::

hp98 je izjavil:

Če avto nima vgrajene navigacije ali se splača plačati skoraj 1000EUR, da jo vgradijo naknadno, še posebej ker avto ni najnovejši?


V rabljen avto? Ne. Še v novega je bolj tako, če imaš denar, ker je fensi.

Nekako najbolj cenovno učinkovita možnost je instrumentalna plošča z možnostjo priklopa telefona. Stane par sto evrov pri novem avtu, dobiš zaslon s kopico večvidel neuporabnih možnosti, ampak gor lahko priklopiš telefon, ki ti služi kot, med drugim, navigacija.

Razna stojala in to seveda tudi delujejo dovolj dobro. Čisto dovolj dobro deluje sicer tudi telefon brez posebnega stojala, ampak to je že druga zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

feryz ::

stara mama je izjavil:

Ker za najdit pot domov res rabiš navigacijo, kot da se prvič furaš po New Yorku.
Jaz imam do doma iz službe 23 km, vsak dan isto pot. In če verjameš ali ne, tako zjutraj, kot tudi popoldne, se vsedem v avtu in obvezno prižgem navigacijo.
Ko se parkrat najebeš in namesto 20 min "voziš" domov par ur, te izuči.

bbbbbb2015 ::

hp98 je izjavil:

Če avto nima vgrajene navigacije ali se splača plačati skoraj 1000€, da jo vgradijo naknadno, še posebej ker avto ni najnovejši?


To verjetno misliš kakšnega starejšega BMW. Jaz imam obe navigaciji, na telefonu in v avtu. 99% je v rabi tista v avtu. Naredim pa zelo dosti kilometrov. Tista originalna v avtu je boljša, ker ima original update o traffic jamih, ki so zelo dobri, vozim se po tunelih, kjer gps ne dela in dobi navigacija podatke o hitrosti od avta (in ne zgrešim odcepa v tunelu), govori glasneje, ker je na zvočnike v avtu in mi recimo avtomatsko stiša muziko, ko napove odcep.

Ekran je večji in vgrajen v avto in me vedno čaka. Sprejem gps signala je dosti boljši med stolpnicami, ki zakrivajo dosti neba in ima gps na samsungu kar težave z natančnostjo.

Če gps rabiš več, kot samo občasno, je original GPS po moje v avtu boljši.

Glede kvalitete zemljevidov sta navigaciji enaki, glede izračunavanja obvozov avtomobilska dela preko radijskih valov in vsaj v Avstriji, Nemčiji in Beneluksu dela bolje od une na Samsungu. Samsung se mi včasih zavozla pri prenosu podatkov, ko grem čez 2-3 države ali recimo predori v Bruslju.

Avtomobilska je tudi bolj zanesljiva, telefon mi je že crknil, ker sem ga pustil v avtu, pa se je pregrel pa mi še dve uri ni hotel normalno delati. Enkrat mi je baterijo izpraznilo, ker nisem opazil, da se je 12v napajanje iztaknilo. Ko sem navigacijo najbolj rabil, mi je crknila. Enkrat mi je telefonska navigacija pozimi crknila, ker sem pri minusu dal telefon v avto, da ga ja ne pozabim. Baterija je crknila in se mi ni hotela polniti. Šel sem na pot v tujino dobesedno na slepo, potem se je telefon segrel in je nekak prišel k sebi.

Avtomobilska je vsekakor boljša, vprašanje je samo, če to rabiš.

matobeli ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Enkrat mi je telefonska navigacija pozimi crknila, ker sem pri minusu dal telefon v avto, da ga ja ne pozabim.


Ti pa nisi ravno XYZ generacija :P

ahac ::

stara mama je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Kaj pa potem ko pelješ kakšno punco domov in vidi da si preveč škrt da bi updejtal navigacijo v avtu in uporabljaš kar telefon z Google Maps. To je velik turn off.

Ker za najdit pot domov res rabiš navigacijo, kot da se prvič furaš po New Yorku.

Tudi, ko sem se prvič fural po New Yorku (pa še kje drugje), je nisem rabil. Včasih je bolje vedt kje si kot pa da buljiš v navigacijo.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

issak ::

radmannsdorf je izjavil:

To s telefonom pač nebi priporočal. Je le drugače če imaš pravo navigacijo, ki je vedno tam, vedno priklopljena. Brez dajanja telefona v stojalo, iskanja GPS, večji zaslon ponavadi.
Najnovejši Garmin danes dobiš od 180€ dalje.
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/55197...
https://buy.garmin.com/sl-SI/SI/p/55207...



Um ja no, ne... telefon je super. Že preden se sploh usedeš v avto imaš lahko celo ruto zapisano, je online, kar pomeni da spremlja tudi promet in te po potrebi preusmeri, mape so vedno up to date, zasloni so itak vsi 5"+, kar je vrh glave dovolj, in ravno tako veliko oz. večje kot linkan garmin za 180€.

Sicer boš pa tudi garmina odklopil in pospravil, razen če hočeš da ti vdrejo v avto in ga ukradejo.

Za telefone imaš pa tudi varjanto tista magnetna stojala, kjer se ne rabiš nič s stojali hecat, samo prilepi se gor, deluje super.

Jaz ne vidim nobebega razloga dajati 180€ za nekaj kar zna telefon enako dobro oz. boljše.

feryz je izjavil:

stara mama je izjavil:

Ker za najdit pot domov res rabiš navigacijo, kot da se prvič furaš po New Yorku.
Jaz imam do doma iz službe 23 km, vsak dan isto pot. In če verjameš ali ne, tako zjutraj, kot tudi popoldne, se vsedem v avtu in obvezno prižgem navigacijo.
Ko se parkrat najebeš in namesto 20 min "voziš" domov par ur, te izuči.


Enako. Imam sicer samo 15km, ampak vsak dan preverim promet, se mi je že zgodilo da me je Google Maps poslal po drugi poti, ker je bil na običajni poti zastoj.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: issak ()

Furbo ::

za 1000€ 2x dobiš najnovejši ipad
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

energetik ::

Vgrajena navigacija ima po mojem prednost le v tem, da je vedno tam in ti je ni treba dajat/snemat s stojala in vključevat polnilnega kabla. Za vse drugo je online telefon/tablica enako ali boljše. Problem je samo, ker za puščat pa ni tisto v avtu, verjetno zgleda preveč mamljivo za priložnostne tatove.
Po drugi strani pa s telefonom tisti čas, ko ga daješ na stojalo, pridobiš nazaj, ko lahko že v bajti zrihtaš komplet ruto in potem v avtu ni potrebno nič več tapkati po ekranu.

GMaps pa je z real time gostoto prometa itak zmaga. V soboto mi je povsem realno izračunal dodatni čas v zastoju, ki ga uradne aplikacije (DARS/AMZS/radio) sploh niso omenjale (čeprav smo stali 15min!).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Machete ::

Kot pri vsaki stvari je to stvar perspektive. Tudi v avto si route pošlješ iz telefona ali pcja. Jaz je nikoli ne zamenjam za nek telefon ali ipad na stojalu. Never ever. Že druga originalna, drago doplačana 'professional' varianta, in ni mi žal tudi, ko je ne rabim :)
* še vse poi imaš direkt iz googla, lahko direkt preveriš vse podatke, kontakte, slike naložene od uporabnikov in poslovne profilne.. nek hotel, restavracijo itd. samo klikneš na mapi in ga pokličeš direkt, sploh ne rabiš telefona vzet v roke itd..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

jakan123 ::

Mal poglej, če se najde kakšen 2din avtoradio s podporo za carplay oziroma android auto in zmontiraj to notri, navigacijo pa furaš potem preko telefona. Sam imam ta sistem v svojem avtu in imam lepo na zaslonu od radia Apple maps. Za kaj drugega bi ga moral jailbrejkat, android je pa vrjetno oblj odprt za third party aplikacije.

zmaugy ::

Razen tega, da original navigacije ne moreš odnesti iz avta in je torej vedno notri, ne vidim neke uporabne prednosti pred Garmin/Smartphone varianto.

stara mama ::

zmaugy je izjavil:

Razen tega, da original navigacije ne moreš odnesti iz avta in je torej vedno notri, ne vidim neke uporabne prednosti pred Garmin/Smartphone varianto.

To si ti misliš. Iz avta se da odnesti vse, sploh če je vredno jurja.

zmaugy ::

Nisem mislim odnesti v smislu kraje, ampak odnesti v smislu, da Garmina odneseš iz avta (morda v drugi avto...) in ga pozabiš prinesti nazaj.

energetik ::

stara mama je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Razen tega, da original navigacije ne moreš odnesti iz avta in je torej vedno notri, ne vidim neke uporabne prednosti pred Garmin/Smartphone varianto.

To si ti misliš. Iz avta se da odnesti vse, sploh če je vredno jurja.
Vsekakor, ampak nekaj je razbiti šipo in samo vzeti telefon, drugo je da moraš potem še odmontirat/polomit pol armaturke za vgrajeno navigacijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei bo uporabljal TomTomove zemljevide

Oddelek: Novice / Android
469104 (6608) dunda
»

navigacija v avtu

Oddelek: Pomoč in nasveti
275324 (4314) feryz
»

Prikazovanje zastojev v navigaciji-SLO (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14619308 (15860) Mare2
»

Sygic - navigacija - nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5516891 (11593) dunda

Več podobnih tem