» »

Katero tipkovnico kupiti

Katero tipkovnico kupiti

«
1
2 3

davvid ::

Kupil bi si novo tipkovnico pa da ima na voljo zeleno led osvetlitev. Gledam tole https://www.bigbang.si/tipkovnice/force...
Se splača kupit za 80€? Kaj bi vi priporočal.

filip007 ::

Za zeleno nevem, jaz imam rdečo, modro in vijolčno.
https://www.merkur.si/aparati/racunalni...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Seljak ::

Stari89 ::

@OP Priporočam, da ti pri nakupu tipkovnice ni glavni faktor odločitve barva osvetlitve. A ti je ameriški layout sploh kul? Na osvetljeno tipkovnico boš namreč bolj teško limal slovenske nalepke. Mehanska tipkovnica s cherry stikali za 80€? Verjetno good deal, ne glede na gaymer osvetlitev.
EDIT: Drugače pa uporabljam Das Keyboard 4 Ultimate s Cherry MX blue stikali, posebej poslikano s slovenskimi gravurami. Eno doma, eno na šihtu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

gaminganonim ::

Zdravo,
ker ne zelim odpirati nove teme bom napisal uprasanje kar tukaj. Zanime, ce kdo pozna kaksno zelo dobro gaming tipkovnico, ki se ne bo pokvarila v parih mesecih. Tipkovnica mora imeti slovenske crke (ščž....), lucke(ce je tipkovnica dobra ni potrebno),tipkovnica mora biti pod 50€!!!!! Hvala vam ze v naprej!

JamesBond ::

gaminganonim je izjavil:

Zdravo,
ker ne zelim odpirati nove teme bom napisal uprasanje kar tukaj. Zanime, ce kdo pozna kaksno zelo dobro gaming tipkovnico, ki se ne bo pokvarila v parih mesecih. Tipkovnica mora imeti slovenske crke (ščž....), lucke(ce je tipkovnica dobra ni potrebno),tipkovnica mora biti pod 50€!!!!! Hvala vam ze v naprej!


Najdi nekaj na amazonu s kitajskimi mehanskimi stikali. Dobiš in lučke in vse.

yoco ::

JamesBond je izjavil:

gaminganonim je izjavil:

Zdravo,
ker ne zelim odpirati nove teme bom napisal uprasanje kar tukaj. Zanime, ce kdo pozna kaksno zelo dobro gaming tipkovnico, ki se ne bo pokvarila v parih mesecih. Tipkovnica mora imeti slovenske crke (ščž....), lucke(ce je tipkovnica dobra ni potrebno),tipkovnica mora biti pod 50€!!!!! Hvala vam ze v naprej!


Najdi nekaj na amazonu s kitajskimi mehanskimi stikali. Dobiš in lučke in vse.

V slovenskih trgovinah ne moreš dobit? Tudi sam bi rad zamenjal tipkovnico. Rad igram igre, tako, da bi mi sedla kakšna gaming tipkovnica, moram pa tudi imeti šumnike, ko pišem račune itd.

DeeCoy ::

yoco je izjavil:

JamesBond je izjavil:

gaminganonim je izjavil:

Zdravo,
ker ne zelim odpirati nove teme bom napisal uprasanje kar tukaj. Zanime, ce kdo pozna kaksno zelo dobro gaming tipkovnico, ki se ne bo pokvarila v parih mesecih. Tipkovnica mora imeti slovenske crke (ščž....), lucke(ce je tipkovnica dobra ni potrebno),tipkovnica mora biti pod 50€!!!!! Hvala vam ze v naprej!


Najdi nekaj na amazonu s kitajskimi mehanskimi stikali. Dobiš in lučke in vse.

V slovenskih trgovinah ne moreš dobit? Tudi sam bi rad zamenjal tipkovnico. Rad igram igre, tako, da bi mi sedla kakšna gaming tipkovnica, moram pa tudi imeti šumnike, ko pišem račune itd.

Za 50€ mehanske tipkovnice sigurno ne dobiš nikjer v slo. Mogoče v kaki kitajski trgovini.

paraboŁa ::

Mehanske se začnejo nekje pri 80€. Jaz sem tu nabavil https://www.pricaraj.si/racunalnistvo/r... HYPERX Alloy Elite z MX cherry red stikali za 100€ in mi je top.

mitkos ::

Kje bi dobil Logitech-ovo g512 carbon s slovenskim layoutom? Katerega izbrati če ni te opcije?

Han ::

Kolikor vem slovenske ni, lahko le dogravirajo nemško ali angleško.

gusto ::

Rabim eno osnovno in poceni tipkovnico za starše. Mora imeti SLO razporeditev tipk in mora biti osvetljena. Kakšen predlog?

filip007 ::

Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

gusto ::

filip007 je izjavil:

Mogoče kaj takega?
https://eigre.si/black-friday/genius-ga...

Tole mi deluje ok, edino nikjer ne piše, če je SLO razporeditev tipk.

Stari89 ::

@gusto: Točno isto vprašanje sem postavil na Slo-Tech, Big Bang in na Mimovrste. V Sloveniji ne prodajajo niti ene zares slovenske tipkovnice z osvetlitvijo. Imajo pa dovolj nemških/britanskih, na katere dodatno vgravirajo slovenske znake, nakar ti želijo to vsilit kot slovensko. Marš!

romex ::

Stari89: Jaz sem v pri nas kupil Razer Blackwidow 2012. Ima slovenski layout in veliki enter.

Stari89 ::

Zanimivo ... Si prepričan, da ni kasneje dogravirana nemška (glej spodnjo sliko)? S tem si namreč nimam kaj pomagat. Se ti ljubi morda slikat eno fotko? Tnx


Itak pa omenjena tipkovnica mnogokrat preseže moj budget.

romex ::



dobiš za normalen denar, jaz sem dal dobrih 100e če me spomin ne vara

Rok Woot ::

Zakaj bi imel lučke na tipkovnici? Meni se zdi, da samo motijo. Pa saj skoraj nikoli ne gledaš na tipkovnico ...

gusto ::

Glede na to, da so osvetljene tipkovnice pod 20e in če rabiš osnovno tipkovnico, 100e sigurno ni normalen denar.

@Rok, da vidiš tipkati v temnem prostoru, da ni potrebno imeti razsvetljenega celega prostora in ne motiš druge osebe, ki gleda film na tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Stari89 ::

romex je izjavil:



dobiš za normalen denar, jaz sem dal dobrih 100e če me spomin ne vara


Hvala za fotko. To je britanska tipkovnica s kasneje vgraviranimi slovenskimi znaki, točno tisto, česar nočem. LP

Riff ::

in kaj je razlika med gaming in navadno tikovnco :D lučke ?, jst uporablam staro air tikovnco kjer so tipke kar porumenele pa še vedno služi svojemu namenu , tud igranju iger :D

jst predlagam tole: https://www.bigbang.si/tipkovnice/geniu...

dobra firma pa normalna cena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

romex ::

Gaming tipkovnica je mehanska, ima antighosting, programirljive tipke pa verjetno še kaj... lučke niti niso omembe vredne :)

bojan11 ::

Dober dan
Zanimam se za novo mehansko tipkovnico. Na to temo vem že kar nekaj ampak se nemorem odločiti katero naj izberem. Rad pa bi imel tipkovnico za igranje iger in pisanje.
Odločam se med HyperX Alloy Elite, Razer blackwidow elite, das keyboard 4 brofessional (brown switch)
Imate še kakšne predloge za dobro tipkovnico?
kupujem pa tudi nov stol. Rad bi nekega ki bi bil dober za moj hrbet. nekaj sem gledal in opazil UVI chair znamko? So tam kvalitetni stoli?
LP

mat xxl ::

Kaj pa za pisarniško uporabo, da zgleda fany, da ni nepotrebne krame gor, pa ja stikala navadna ne mehanska, kaj pa menite o onih tipih kot na notesniku ? Ja pa zaželjeno , da je LOGITECH z uni priklopom, ker imam že miš na to temo.....

DeeCoy ::

bojan11, jaz imam Steelseries Apex M750 TKL in je tipkovnica top, je pa dobrih 100€.

tomy5 ::

Uvi chair je šminka, poglej v pravi namenski trgovini za stol če ti je kaj mar za svoj hrbet.

filip007 ::

Nalepke gor popat verjetno ne bo šlo, če ni slovenska. :))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

bojan11 ::

DeeCoy
Hvala bom pogledal. Kaj pa si misliš o Das keyboardu ?

tomy5
Mi morda lahko svetuješ kakšno od takih trgovin?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bojan11 ()

Stari89 ::

Das Keyboard 4 pro meni trga gate v vseh pogledih. Je kvalitetna, masivna in medijske tipke so na odličnem mestu (kolešček FTW). Ker obstaja verzija čisto brez poslikav, ji naši uvozniki lahko vgravirajo resnično pravo slovensko gravuro. Samo pazi, da si kupiš pravo (bivši sodelavec je naredil napako in si je kupil verzijo za Maca).

bojan11 ::

Stari89
Resnično hvala za odgovor. Bi vi raje vzeli das keyboard 4 pro, HyperX Alloy Elite ali ducky one 2 ?
Lp

6151 ::

Ducky seveda, brez primerjave

SonyMHC ::

Če bi se moral še enkrat odločiti....bi spet kupil IBM Model M :D

MrStein ::

romex je izjavil:

Gaming tipkovnica je mehanska, ima antighosting, programirljive tipke pa verjetno še kaj... lučke niti niso omembe vredne :)

Mehanske so tudi negaming tipkovnice.
Znajo imeti antighost.
In... manjši input lag.

Linki:
https://blog.wooting.nl/what-influences...
https://danluu.com/keyboard-latency/
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

davvid ::

DeeCoy ::

davvid je izjavil:

Ima kdo izkušnje z Razer BlackWindow X Chroma Mercury Edition?

Odvisno, kaka stikala imaš rad. Minus je, da pri Razerju močno preplačaš zaradi firme. Če iščeš gaming, poglej hyperx, steelseries, skoraj pol cenejše stvari.

FireSnake ::

Kolikor zdaj berem tole temo.

Če želiš mehansko tipkovnico, ki je:
- osvetljena
- ima tipko večje/manjše (nuja za programiranje)
- veliki enter
- slovenska porazdelitev tipk (ne gravura)

Tako čudo sploh ne obstaja.

Kaj pa, da ni mehanska?

Jaz še nisem zasledil. Trenutno imam Logitech Illuminated.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Leprechaun ()

DeeCoy ::

FireSnake je izjavil:

Kolikor zdaj berem tole temo.

Če želiš mehansko tipkovnico, ki je:
- osvetljena
- ima tipko večje/manjše (nuja za programiranje)
- veliki enter
- slovenska porazdelitev tipk (ne gravura)

Tako čudo sploh ne obstaja.

Kaj pa, da ni mehanska?

Jaz še nisem zasledil. Trenutno imam Logitech Illuminated.

Vse "gaming" so osvetljene (ponavadi nastavljiv rgb)
Nevem od kod rabiš tipko večje manjše za programiranje, jaz je nisem nikoli uporabljal (vedno kombinacijo altgr+./,)
Velik enter majo UK layouti, prav tako porazdelitev (gravura je pač čist mim)

antartide ::

FireSnake je izjavil:

Kolikor zdaj berem tole temo.

Če želiš mehansko tipkovnico, ki je:
- osvetljena
- ima tipko večje/manjše (nuja za programiranje)
- veliki enter
- slovenska porazdelitev tipk (ne gravura)

Tako čudo sploh ne obstaja.

Kaj pa, da ni mehanska?

Jaz še nisem zasledil. Trenutno imam Logitech Illuminated.

točno to je moja Razer BlackWidowV2 Green Switch


Mehanska (užitek pisat)
Osvetljena (very pretty)
Ima veliki enter
Ima slovensko porazdelitev tipk.

Tipko večje manjše pa nevem kaj sploh je lol.

Mam pa pritožbo. Njihova programska oprema za nadzorovat ta RGB je katastrofalno slaba! V bistvu trenutno imam kr en setup RGB, ker se tisto kar hočem sploh ne da naštimat!


Tko da naslednja, nevem če bo razor, jaz bi rad mel enostavno kontrolo na RGB točno kar hočem , ne pa da moreš bit NASA inženir za naštimat na koncu ugotoviš da se niti ne da.
Nevem pa kam je zginil prejšna Razor Consola iz prejšnega računalnika, na novemu ni ista.

davvid je izjavil:

Ima kdo izkušnje z Razer BlackWindow X Chroma Mercury Edition?

to sm hotel kupit ker je zelo lepa, pa sm na koncu dražjo BlackWidowV2 ... Ta tipkovnica je top , kot sem pa omenil RGB konzola je pa poden totalen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antartide ()

gego ::

Rad bi nabavil eno manjšo tipkovnico za tablico/telefon (brezžična/bluetooth), ki bi imela smerne tipke, funkcijske tipke (F1-F12) in tipke Insert, Delete, Home, End, Page Up in Page Down. A kdo pozna kako tako varianto tipkovnice. Namreč ko tipkam, precej uporabljam te tipke, kot so Home, End, pa kombinacjo Ctrl-End, Ctrl-Home, Shift-Home, Shift-End.

Ta https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis... sicer nima posebej tipk (Home, End, ...), so na smernih, jo ima kdo in ve če dela kombinacija Shift-End, Shift-Home, Ctrl-End, Ctrl-Home?

Pozna kdo kaj takega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gego ()

Han ::

gego ::

Han je izjavil:

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...


A na tej tipkovnici delajo kombinacije Shift-End, Shift-Home, Ctrl-End, Ctrl-Home, se pravi tu bi moral pritisniti še tipko fn+Shift+Smerno desno, da bi dobil Shift-End, a to dela?

Han ::

Načeloma dela, ker lahko izbereš PC, Android ali Mac način uporabe. Stestiram lahko čez vikend.

gego ::

Han je izjavil:

Načeloma dela, ker lahko izbereš PC, Android ali Mac način uporabe. Stestiram lahko čez vikend.


Prosim, hvala.

rabelj5 ::

iščem tipkovnico do 50 eur (raje manj), osvetljene tipke, slo znaki

gego ::

Han je izjavil:

https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...


Še nekaj glede te tipkovnice, v navodilih za to tipkovnico sem videl:

Za omogočanje polne funkcionalnosti slovenske tipkovnice (šžč..) je potrebno namestiti dodatno programsko
opremo. V Googlovi trgovini Play poiščite External KeyBoard Helper Pro, ki je plačljiva ali Demo verzijo, ki je
brezplačna, vendar vas občasno na to opozori med pisanjem. Po namestitvi programske opreme v nastavitvah
izberite Jezik in vnos, ter za privzeto tipkovnico izberite External Keyboard Help… Sedaj lahko Bluetooth
tipkovnico polno uporabite in vsi znaki tipične slovenske tipkovnice delujejo.


Torej, drugače ne gre, kot da se neko aplikacijo namesti, da dela slovenska tipkovnica na androidu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gego ()

Zvitor ::

Si bom malo izposodil temo, upam da ni bilo to vprašanje pred kratkim že vprašano.

Torej, katero tipkovnico bi mi priporočali glede na spodnje želje:
- ne bo (samo) za gaming, zato bi rad "classic look",
- tipkovnica mora imeti osvetlitev (najraje modro, nobenega utripanja ali prehajanja barv ne potrebujem, cilj je videti tipke v temi - to je vse)
- tipkovnica mora imeti slovenske znake (lahko tudi dogravirane, če že ne "originalne")
- tipkovnica mora imeti veliko enter tipko (tisto "dvovrstično")
- tipkovnica mora biti žična (USB)
- ni treba da je mehanska, tudi ni treba da je dražja od 100 € :)

Do sedaj sem imel 8 let Logitech K740 ,ki ustreza vsem zgornjim željam in še danes deluje, je pa tako zelo umazana in rad bi novo. Torej nekaj v prav takem stilu kot Logitech K740, mogoče kanček bolj robustno, z "močnejšimi" tipkami, se ne bi branil...

Hvala za nasvete že v naprej!

Han ::

@gego: Tipkovnico sem brez težav in dodatnega nameščanja aplikacij povezal s Huawei MediaPad M5. Kombinacije tipk, po katerih sprašuješ, žal ne delujejo.

Zvitor ::

Zvitor je izjavil:

Si bom malo izposodil temo, upam da ni bilo to vprašanje pred kratkim že vprašano.

Torej, katero tipkovnico bi mi priporočali glede na spodnje želje:
- ne bo (samo) za gaming, zato bi rad "classic look",
- tipkovnica mora imeti osvetlitev (najraje modro, nobenega utripanja ali prehajanja barv ne potrebujem, cilj je videti tipke v temi - to je vse)
- tipkovnica mora imeti slovenske znake (lahko tudi dogravirane, če že ne "originalne")
- tipkovnica mora imeti veliko enter tipko (tisto "dvovrstično")
- tipkovnica mora biti žična (USB)
- ni treba da je mehanska, tudi ni treba da je dražja od 100 € :)

Do sedaj sem imel 8 let Logitech K740 ,ki ustreza vsem zgornjim željam in še danes deluje, je pa tako zelo umazana in rad bi novo. Torej nekaj v prav takem stilu kot Logitech K740, mogoče kanček bolj robustno, z "močnejšimi" tipkami, se ne bi branil...

Hvala za nasvete že v naprej!


Kdorkoli? Povsod pri nas najdem le "ameriške" male Enter tipke...

Han ::

@gego: Sem stestiral še na PC in telefonu (Samsung Galaxy). Na teh kombinacija Ctrl + Home/End deluje, Shift + Home/End pa ne. Hitreje lahko označuješ s kombinacijo Ctrl + Shift + levo/desno.

Tudi na telefonu ni bolo potrebno namestiti posebne aplikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2856634237 (110) Tilen88
»

Tipkovnica z osvetlitvijo za programiranje?

Oddelek: Kaj kupiti
72609 (2270) jernejl
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212813 (10471) zhigatsey
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16047682 (42292) LordPero

Več podobnih tem