» »

Hrup soseda - kakšne so dovoljene vrednosti?

Hrup soseda - kakšne so dovoljene vrednosti?

«
1
2 3

techuser ::

Pred nekaj dnevi sem opazil, da sosed, ki je približno 100 metrov stran od naše hiše uporablja v hlevu ventilator, ki pa ima močan zvok, tako da ni prijetno, ko sediš zunaj pred hišo. Če bi živel ravno ob njegovi hiši potem bi bilo neznosno. Zanima me, kakšen je zakon glede hrupa podnevi, saj ta naprava dela skoraj ves dan in to vse dni. Ne vem ali sušijo travo ali imajo živino ampak vem, da tudi za živali ni prijetno, da je tako glasno. Ker mi ni vseeno, da ljudje počnejo vse kar jim paše, me zanima kakšni so predpisi, ker sem izvedel, da se lahko prijavi osebo in pridejo delat neke meritve jakosti zvoka. Ima pa neko staro napravo iz srednjega veka skoraj ampak na vasi si lahko ljudje vse dovolijo, pozimi onesnažujejo kolikor jim paše, poleti plastiko in odpadke kurijo in potem še povzročajo hrup pa jim je vseeno za sosede.
  • spremenil: techuser ()

fikus_ ::

Si se priselil? In nisi preveril okolice?

Ve!iko sreče s sosedom in hrupom! Težka bo.

Magic1 ::

100m si stran, ena ovira na poti bi morala to zadušiti, če ni ravno rožlanje z 100dB+.
Magic

techuser ::

Ja sej je pomoje najmanj 100db, ker če greš mimo na sprehod je zvok kot bi imel nekdo tovarno. Je pa ventilator pomoje kakšnih 50 let star in ima kakšen meter premera.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Mare2 ::

Evo, mejne vrednosti hrupa :)
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

techuser ::

Imajo pa na ministrstvu matematiko, same enačbe v zakonih.

Mare2 ::

techuser je izjavil:

Imajo pa na ministrstvu matematiko, same enačbe v zakonih.


Hja, meni se danes ne da računat (nedelja). :)

Furbo ::

Tisto uporablja samo, ko suši seno verjetno. Preboli in se ne zameri sosedom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kingsix ::

Greš do njega s 6 packom piva.. Malo poklepetaš in mimobežno omeniš kako njegov ku**ev ventilator ruži... Mogoče bo kaj naredil. Če ne pa the hard way...

IL_DIAVOLO ::

100 db, to pa ze mora bit kar puhalnik :)

starfotr ::

Lahko je ventilator za prezračevanje hleva, lahko puhalnik ali pa ventilator za sušenje sena.

techuser ::

Če bi bilo to kakšnih par dni ne bi bilo problema, ampak traja kar dolgo, ne vem če je ravno za sušenja sena. Bi ga moral imeti pa res veliko potem. Ponavadi je kar par mesecev ampak drugi sosedje niti ne vedo, da obstaja za to inšpekcija. Meni je vseeno, ker zaprem vrata in okna, imam klimo, rekuperator ampak tudi za druge ljudi lahko kdaj narediš kaj dobrega, ker se kar pritožujejo. Drugače pa hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

d4vid ::

Verjemi da ne vem kak hrup tudi sosedu, ki ima to ne ustreza. Mora imet ze nekak razlog da tako ropota.
Pa se to slisi prepih ali kot da je ventilator zjeban?

Kak puhalnik lavfa samo kadar se zmetava seno, torej mogoce par ur na dan, pa se to ne vsak dan.
Susilna bi rekel da kak mesec. Tako da mora bit prezeacevanje hleva ali kaj podobnega.
Osebno bi montiral kak frekvencnik, da bi znizal hrup, ker nevem kak prepih tud ne more bit (ce je res 100dB potem mora posteno pihat)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

techuser ::

Prejšnja leta nisem opazil toliko, zdaj je mirno in se bolj opazi. Mislil sem, da ima nekdo kakšno tovarno v bližini, tako močan hrup je to. Pa drugače ni edini, približno trije so v okolici ampak ta je najbližnji in se ga sliši kar dobro pa čeprav smo približno 100m stran. Kaj šele tisti ljudje zraven njega, imajo okna vsa zaprta. Drugače pa zelo pogosto to počne, pri drugih je bilo res samo nekaj dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

feryz ::

Wow, imaš klimo, rekuperator, novo hišo in tako dalje. Zraven kmetije, seveda.
In zdaj te moti (lažeš sicer, da se ti gre za sosede) ventilator sušilne za dosuševanje sena, ki obstaja, tudi po tvoje, že 50 let!?
Veliko sreče pri drkanju kmetov, ki so tam že od pamtiveka. Celo sam to priznavaš. Zdaj ga želi pa mestna srajca onemogočiti pri opravljanju njegove dejavnosti. Močno je ta dejavnost subvencionirana, tako da ne pričakuj mnogo uspeha od inšpekcij.

fikus_ ::

Verjetno je ventilator od sušilne naprave za seno. Ga imam doma. Močno dvomim, da je 100 dB. Okrog vogala se skoraj ne sliši, ti imaš pa to "srečo", da je obrnjeno ravno proti tebi.

techuser ::

Ja samo odvisno kakšen ventilator imaš ti in kakšnega ima on. Ker to ropota povsod ne samo v eni smeri in sej pravim je kot da bi bil iz prve svetovne vojne.

St235 ::

Mare2 je izjavil:

Evo, mejne vrednosti hrupa :)
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...


Spet linkas brezvezne zastarele stvari, ki ze kakih 10 let ne veljajo.

šernk ::

100dB je že muzika na rock koncertih, oziroma propeler aviona. Nove kosilnice mislim da ne dosežejo niti 90dB, torej za ventilator da dela tak zvok mora bit nekaj narobe.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Furbo ::

Saj to ni meritev, ampak njegovo laično mnenje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IL_DIAVOLO ::

Potegni si aplikacijo sound meter in izmeri kaksna je realna vrednost.

mamstrok ::

Avtor teme naj kupi nov komplet ležajev in jih odnese sosedu. Še bolje je, če najde nekoga, ki jih zamenja na licu mesta. Zanič ležaji znajo biti precej glasni.

techuser ::

Sej to bo najbrž res, kar si napisal, samo je vseeno, ker v tej vasi tudi poleti kurijo odpadke vsak dan kdo drug. Samo opazuješ, kako se kadi iz dimnikov pri 30 stopinjah celzija. Inšpektorje imamo pa itak take, da če kaj prijaviš pridejo par mesecov kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

lukamagic ::

Ko ima človek probleme z vsemi ostalimi iz okolice, je čas, da se pogleda v ogledalo.

techuser ::

Dejstvo je, da imamo samo nekaj takšnih v celi vasi, ostali so normalni glede onesnaževanja okolja in prostora. Ampak če se ti sosedje pritožujejo, potem ponavadi jaz ukrepam namesto njih. V ogledalo pa bi se morali pogledati tisti, ki jim je res vseeno za okolico in ljudi, ki imajo pravico do svežega zraka. Če bi vse samo onesnaževali bi za sabo pustili dobre sadove za naslednje generacije, kajne? Ne gre samo za hrup, ker takšen človek, ki mu je vseeno za hrup, mu je ponavadi tudi vseeno za naravo. Pa na govorim, da kdaj daš musko na glas, žurke, pogovore zvečer, to me ne moti, ker je lepo, da ljudje žurajo, drugo pa je, da svinjajo na različne načine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Mr.B ::

Veš kmet bo šel odzračevati gnojšnico v soboto zjutraj in se bo trudil da bo zaključil do ponedeljak, in ponavljal vsak teden. Upam da imaš dober filter v rekuperatorju.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tomy5 ::

Preseli se nazaj v mesto ker ob vseh toplotnih, rekuperacijah, klimah ipd kar imaš te moti samo tuj hrup ki je 100m oddaljen.
Noro, začni raje živeti in pusti drugim živet.

IL_DIAVOLO ::

techuser je izjavil:

Sej to bo najbrž res, kar si napisal, samo je vseeno, ker v tej vasi tudi poleti kurijo odpadke vsak dan kdo drug. Samo opazuješ, kako se kadi iz dimnikov pri 30 stopinjah celzija. Inšpektorje imamo pa itak take, da če kaj prijaviš pridejo par mesecov kasneje.


Pa kaj bi ti zdaj rad...delal red ljudem, ki so ze na tej lokaciji od pamtiveka?

mamstrok ::

techuser je izjavil:

V ogledalo pa bi se morali pogledati tisti, ki jim je res vseeno za okolico in ljudi, ki imajo pravico do svežega zraka. Če bi vse samo onesnaževali bi za sabo pustili dobre sadove za naslednje generacije, kajne?

Predvidevam, da okoli hodiš peš in da nimaš dizla. Za prvi pogled v ogledalo bo čist zadost.

facepalm ::

zanimivo, da za nekatere tukaj, mores zret vse vrste govna samo zato, ker si zadnji prisel v vas. kot da za "staroselce" zakoni ne veljajo.
ce si upas omenit kaksen problem je edina mozna resitev, selitev nazaj v mesto.

@op pojdi do soseda in ga vprasaj ce kaj servisira tisti ventilator. ponudi mu pomoc pri menjavi lezajev. ce te zavrne tako kot nekateri soforumasi pa prijazno parkiraj avto blizu njegove hise in "zatakni" hupo na volanu, da trobi cel dan:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

LeQuack ::

facepalm je izjavil:

zanimivo, da za nekatere tukaj, mores zret vse vrste govna samo zato, ker si zadnji prisel v vas. kot da za "staroselce" zakoni ne veljajo.


Ja to je tudi meni smešno, po tej logiki bi recimo povsod razen v čistem centru Ljubljane, še zmeraj prevladovale kmetije.

V USA recimo imaš strogo ločeno npr. suburbs, kjer ljudje živijo in hodijo v službo in tam nikoli ne bi pustili da se jim naseli kak kmet ali obrtnik ali kaj podobnega, veliko dajo na home value in vsako stvar, ki bi jim znižala vrednost hiše jo ne marajo. Potem pa imaš seveda farme, ki so povsem ločene.

Pri nas pa je precej slabo organizirana ta ločitev med bivanjskimi ter kmetijskimi/obrtniškimi enotami. Imaš lepi hišo z bazenom, takoj zraven kmetijo s hlevom in traktorji, potem spet bivanjska hiša, potem nek obrtnik ki cel dal reže les, itd. Čista anarhija, in seveda tudi ljudje se obnašajo anarhično in radi povzročajo hrup cel dan.
Quack !

starfotr ::

Ni fora, da novo priseljeni nimajo besede. Vendar pogosto je tako, da priseljenci nimajo denarja za nakup nepremičnine v boljšem okolju, zato izberejo poceni zadevo. Ko se odločiš nekje živeti, je treba naredit domačo nalogo in preveriti, kje te čaka življenje naslednjih nekaj desetletij. Če pa kupiš parcelo "preko spleta" in potem jembraš, ker nisi vedel, da se sliši jebentilator, da smrdi... So fucking what. Tvoj problem, OP. In problem vseh meščnov, ki se selijo na sela.

Če bi se poglobil v to, zagotovo ne bi imel več želje kupiti tega in bi iskal drugje. Ker se pa danes vse proda, pa ni težav pri prodaji, se pa dogajajo take zadeve.

perci ::

Če živiš v ruralnem okolju, je sušilna naprava pač nekaj, kar boš moral preživet. Prav tako vojn po gnojnici vsake kvatre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

LeQuack ::

perci je izjavil:

Če živiš v ruralnem okolju, je sušilna naprava pač nekaj, kar boš moral preživet. Prav tako vojn po gnojnici vsake kvatre.


Se pravi ima izbiro med hrupom v mestu ali pa hrupom na podeželju. Pa sem mislil da je cilj ljudi da bivajo v miru.
Quack !

techuser ::

Zaradi nekaj staroselcev je res brezveze, da bi se selil drugam, ker imamo drugače zelo dobre sosede. Pa še nekaj mladih se je preselilo in se podobno pritožujejo. Saj mene ne moti, da bi šel prijavljat ampak me je zanimalo kaj je vse dovoljeno. Gnojnica me ne moti, edino kar pa je res, da se pozimi najdeta samo dva ali trije, ki nasmradijo celo vas. Ko bo več novih priseljencev, bo vse drugače, nisi za vse sam. Res pa je, da se oglašajo ponavadi ravno onesnaževalci, ki raje dajo za deci piva v prvem lokalu, kakor pa da bi kdaj poskrbeli za okolje in morda investirali v kakšno prijazno rešitev. Sej pravim, sem tudi sam delal neumnosti v lajfu, ampak dokler mi ni kdo povedal, če ga kaj moti, se včasih ne zaveš in ti je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

facepalm ::

perci je izjavil:

Če živiš v ruralnem okolju, je sušilna naprava pač nekaj, kar boš moral preživet. Prav tako vojn po gnojnici vsake kvatre.

ce je susilna naprava s casom postala glasnejsa, bos seveda na to opozoril soseda in prijazno zahteval, da stvar popravi.

IL_DIAVOLO ::

LeQuack je izjavil:

facepalm je izjavil:

zanimivo, da za nekatere tukaj, mores zret vse vrste govna samo zato, ker si zadnji prisel v vas. kot da za "staroselce" zakoni ne veljajo.


Ja to je tudi meni smešno, po tej logiki bi recimo povsod razen v čistem centru Ljubljane, še zmeraj prevladovale kmetije.

V USA recimo imaš strogo ločeno npr. suburbs, kjer ljudje živijo in hodijo v službo in tam nikoli ne bi pustili da se jim naseli kak kmet ali obrtnik ali kaj podobnega, veliko dajo na home value in vsako stvar, ki bi jim znižala vrednost hiše jo ne marajo. Potem pa imaš seveda farme, ki so povsem ločene.

Pri nas pa je precej slabo organizirana ta ločitev med bivanjskimi ter kmetijskimi/obrtniškimi enotami. Imaš lepi hišo z bazenom, takoj zraven kmetijo s hlevom in traktorji, potem spet bivanjska hiša, potem nek obrtnik ki cel dal reže les, itd. Čista anarhija, in seveda tudi ljudje se obnašajo anarhično in radi povzročajo hrup cel dan.


Tudi v Sloveniji imamo vrstne hise za take blokarje, da jih slucajno ne zmoti kako kosenje ob spokojnem pocitku.

Dr_M ::


Imaš lepi hišo z bazenom, takoj zraven kmetijo s hlevom in traktorji,


Ugani, kdo je bil prej tam.

Tole zgrazanje nad staroselci je podobno, kot jamranje debilov, ki se naselijo zraven cerkve, potem jih pa zvon moti.

Po drugi strani, imas pa take ljudi, kot je en moj sosed, ki kosi travo ob 23-00, hotel je pa preprecit pluzenje snega pozimi pred 6 uro zjutraj, ker on spi takrat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LeQuack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

LeQuack je izjavil:

facepalm je izjavil:

zanimivo, da za nekatere tukaj, mores zret vse vrste govna samo zato, ker si zadnji prisel v vas. kot da za "staroselce" zakoni ne veljajo.


Ja to je tudi meni smešno, po tej logiki bi recimo povsod razen v čistem centru Ljubljane, še zmeraj prevladovale kmetije.

V USA recimo imaš strogo ločeno npr. suburbs, kjer ljudje živijo in hodijo v službo in tam nikoli ne bi pustili da se jim naseli kak kmet ali obrtnik ali kaj podobnega, veliko dajo na home value in vsako stvar, ki bi jim znižala vrednost hiše jo ne marajo. Potem pa imaš seveda farme, ki so povsem ločene.

Pri nas pa je precej slabo organizirana ta ločitev med bivanjskimi ter kmetijskimi/obrtniškimi enotami. Imaš lepi hišo z bazenom, takoj zraven kmetijo s hlevom in traktorji, potem spet bivanjska hiša, potem nek obrtnik ki cel dal reže les, itd. Čista anarhija, in seveda tudi ljudje se obnašajo anarhično in radi povzročajo hrup cel dan.


Tudi v Sloveniji imamo vrstne hise za take blokarje, da jih slucajno ne zmoti kako kosenje ob spokojnem pocitku.


Vrstna hiša ni ravno nek step up od bloka.
Quack !

blackbfm ::

Tole zgrazanje nad staroselci je podobno, kot jamranje debilov, ki se naselijo zraven cerkve, potem jih pa zvon moti.


Te zvonovi so se bolj debilni, razumem 500 let nazaj, ne pa v modernem svetu ko je zvočno onesnaženje ze brez tega preveliko.

Furbo ::

LeQuack je izjavil:

Se pravi ima izbiro med hrupom v mestu ali pa hrupom na podeželju. Pa sem mislil da je cilj ljudi da bivajo v miru.

Lahko je to bil njegov cilj, ampak to ne pomeni, da se mu bo cela vas prilagajala.
Če hočeš mir, moraš iti nekam na samo. Vas ≠ tišina.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

fikus_ ::

Menjava ležajev ne bo nič pomagala, je hrup nastaja zaradi lopatic in protilopatic ventilatorja. Malo bi pomagalo, če bi nekoliko zaprl ventilator, ga obdal z kakšnim ohišjem, da se zvok ne širi direktno.

Meizu ::

Mater eni ste res obcutljivi, da vas zmoti ze zvok ventilatorja. Bogi bogi.

Kako bi bilo ce bi se jaz pritozeval, da 3m od moje hise mimo vsak dan prileti vec sto sleperjev ki mimogrede se celo bajto stresejo, ker je cesta luknjasta in CPK boli k kdaj bodo to poflikali, spotoma pa se, glede na to, da zivim ob glavni cesti na dalmacijo vsako poletje vsa mozna turisticna navlaka prihaja mimo in to zjutraj, popoldne, zvecer, ponoci, opoldne... You name it. In ponoci je glasno ko sto mater, ko te prikolice ropotajo mimo.

Pa se vedno spim ob odprtem oknu. Se pac navadis. Tudi ti se bos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

facepalm ::

Furbo je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Se pravi ima izbiro med hrupom v mestu ali pa hrupom na podeželju. Pa sem mislil da je cilj ljudi da bivajo v miru.

Lahko je to bil njegov cilj, ampak to ne pomeni, da se mu bo cela vas prilagajala.
Če hočeš mir, moraš iti nekam na samo. Vas ≠ tišina.


se strinjam. sam opazam, da je na vasi mirneje le cez teden, ko smo itak vsi v sluzbi. cez vikende in praznike je pa mesto prava oaza miru napram vasi, kjer so to delovni dnevi:)
jaz imam to sreco, da so v blizini le travniki. tako slisim le obcasno brnenje kosilnic in parkrat tedensko gre kak traktor mimo. s sosedi nimam problemov, ker jih (razen ene hise) ne poznam (navada iz mesta).
bi pa sigurno ukrepal, ce bi nekdo sedaj postavil kak tak ventilator usmerjen v mojo hiso.

reeves ::

fikus_ je izjavil:

Menjava ležajev ne bo nič pomagala, je hrup nastaja zaradi lopatic in protilopatic ventilatorja. Malo bi pomagalo, če bi nekoliko zaprl ventilator, ga obdal z kakšnim ohišjem, da se zvok ne širi direktno.

Če bi 1 meterski ventilator proizvajal 100dB samo zaradi lopatic, bi kmetu njegova štala že odletela.

Star nevzdrževan ventilator. Nič čudnega na kmetijah. Razstaviti, očistiti, zamenjati ležaje/puše, podmazati pa bo bolje.

techuser :: danes, 20:00:40

Sej to bo najbrž res, kar si napisal, samo je vseeno, ker v tej vasi tudi poleti kurijo odpadke vsak dan kdo drug. Samo opazuješ, kako se kadi iz dimnikov pri 30 stopinjah celzija. Inšpektorje imamo pa itak take, da če kaj prijaviš pridejo par mesecov kasneje.

In moti te tudi hrup kurjenja odpadkov?

techuser :: danes, 21:11:03

Zaradi nekaj staroselcev je res brezveze, da bi se selil drugam, ker imamo drugače zelo dobre sosede. Pa še nekaj mladih se je preselilo in se podobno pritožujejo. Saj mene ne moti, da bi šel prijavljat ampak me je zanimalo kaj je vse dovoljeno. Gnojnica me ne moti, edino kar pa je res, da se pozimi najdeta samo dva ali trije, ki nasmradijo celo vas. Ko bo več novih priseljencev, bo vse drugače, nisi za vse sam. Res pa je, da se oglašajo ponavadi ravno onesnaževalci, ki raje dajo za deci piva v prvem lokalu, kakor pa da bi kdaj poskrbeli za okolje in morda investirali v kakšno prijazno rešitev. Sej pravim, sem tudi sam delal neumnosti v lajfu, ampak dokler mi ni kdo povedal, če ga kaj moti, se včasih ne zaveš in ti je vseeno.

Jaz vidim težavo v okrepljenem tisku

Se pravi leta prej je bilo ok, sedaj pa naenkrat ni več?
Moj nasvet: pojdi do kmeta mu lepo razloži situacijo in poskusita najti rešitev. Ne delaj pa drame iz tega. Po mojem so res kakšni ležaji, pa lahko se je kakšen vijak odvil, pa vibrira. Poglejta skupaj in ohranita dobre sosedske odnose.

blackbfm ::

Meizu je izjavil:

Mater eni ste res obcutljivi, da vas zmoti ze zvok ventilatorja. Bogi bogi.

Kako bi bilo ce bi se jaz pritozeval, da 3m od moje hise mimo vsak dan prileti vec sto sleperjev ki mimogrede se celo bajto stresejo, ker je cesta luknjasta in CPK boli k kdaj bodo to poflikali, spotoma pa se, glede na to, da zivim ob glavni cesti na dalmacijo vsako poletje vsa mozna turisticna navlaka prihaja mimo in to zjutraj, popoldne, zvecer, ponoci, opoldne... You name it. In ponoci je glasno ko sto mater, ko te prikolice ropotajo mimo.

Pa se vedno spim ob odprtem oknu. Se pac navadis. Tudi ti se bos.


Prometa se lazje navadis.. Ventilatorji, toplotne crpalke in podobno lahko proizvajajo zelo motece frekvence in to daljsi cas brez prestanka, ni nujno da so sploh glasne da popizdis

Blazz ::

šernk je izjavil:

100dB je že muzika na rock koncertih, oziroma propeler aviona. Nove kosilnice mislim da ne dosežejo niti 90dB, torej za ventilator da dela tak zvok mora bit nekaj narobe.


meni na moji električni mašinci za obrezovanje vej žive meje piše gor 104 db :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

facepalm ::

no no, mogoce so se res unicili lezaji. ne moremo pljuvat po njemu, ker ni staroselec in ga nekaj moti.

jaz bi predlagal naj posname zvok, da presodimo situacijo:)

Utk ::

Sej jih je par kmetov, ki sušijo seno ampak nikjer tako ne ropota kot samo pri enmu, pač star ata.

Pa mu pomagaj popravit mašino. Inšpekcija mu je ne bo popravila.

techuser ::

Jaz sem potreboval mnenje, ker to najbolj moti tiste okoli njega, mene pa redkokdaj, ker nisem toliko zunaj kot ostali, ko so na vrtu cele dneve. Ampak potem ti sosedje pridejo in sprašujejo, kaj naj naredijo. Jaz ne prijavljam zaradi takšnih stvari ljudi, ampak kakor so mi drugi povedali, se z njim ne bo dalo nič zment.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Košnja trave med prazniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10712636 (5007) dexterboy
»

Kurjenje po 22:00 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810741 (6351) matobeli
»

Prodaja "za 100 let" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810235 (7985) Heavy
»

Kurjenje v vasi

Oddelek: Loža
396620 (3761) noraguta

Kurjenje na vasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6810707 (8806) dzinks63

Več podobnih tem