» »

Inpire 5300 - pretih woofer???

Inpire 5300 - pretih woofer???

lambda ::

Imam plato Gigabyte GA-7VAX z integrirano 5.1 zvočno (REALTEK ALC650). Dans sem kupil Creative Inspire 5300, stvar priklopim, nakar vsi zvočniki razen subwooferja delajo odlično. Ko daš test subwooferja, se sliši mogoče z desetino potrebne glasnosti, del zvoka, pa se prenese tudi na center(ki se ob testu subwooferja po mojem mnenju naj nebi slišal). ??? Vsi kabli so pravilno priklopljeni, trikrat sem šel skozi navodila, menjal driverje za zvočno...

Ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo lahko narobe???
  • spremenil: lambda ()

nojus ::

da nisi ti zamenjal kabel (woofer/center).
sovražim Gargamela.

lambda ::

Še nekaj informacij. Kot verjetno veste: Iz zvočne imam tri izhode (front speakers, rear speakers in center+subwoofer izhod). Vse to gre na subwoofer. Iz subwooferja pa gredo izdodi na left front, right front, left rear, right rear in center. Imam še priklop v subwoofer za daljinca in adapter. Torej kablov za center in subwoofer nisem mogu pomešat. Ko dam test centra slišim center, ko dam test left front slišim left front, itd..., ko pa dam test subwooferja pa se ta sliši s samo s komaj 1/10 potrebne glasnosti, poleg njega pa se s približno polovico glasnosti (v primerjavi s tem če testiram samo center) sliši tudi center. Tu je problem...

lambda ::

No zdj sem delno rešil problem. V nastavitvah znižaš front, rear in center zvočnike na 10% glasnosti in potem je stvar približno taka kt more bit. Ampak zdj je nastopu drug problem. Kontrolo za zvočnike mora, imeti precej bolj na glas, kot sem jo imel prej, da se normalno sliši.

Pomoje je problem v software-u...
A mogoče kdo ve kako bi jz volume subwooferja v windowsih dal na 1000% in bi ostale satelite obdržal na 100%?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop 5.1 surround

Oddelek: Zvok in slika
91003 (856) Hribowc
»

Težave z zvočno - igra le levi zvočnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
91009 (944) Myth
»

abit nf7-s in 5.1 zvočniki??

Oddelek: Pomoč in nasveti
111037 (869) mamamia
»

zadnji zvocniki tiho!

Oddelek: Zvok in slika
171772 (1660) odklop99
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363182 (2730) ciper

Več podobnih tem