» »

Priklop 5.1 surround

Priklop 5.1 surround

Hribowc ::

Ker sem bolj počasne sorte se na vas obračam za pomoč. Skratka hočem priklopit ojačevalec na moj PC da bi imel 5.1 zvok. Stvar pa je taka, da ima ojačevalec samo 3 izhode za vseh 6 kanalov (front, surrond, subwoffer); glej sliko. Audio 5.1 kartica pa rabi 4 vhode (fron, rear, center, side) vsaj tako piše na njej. A je mogoče da oječavalcu manka en izhod?
 Slika

Slika


Kaj pa 5.1 preko matične plošče? A je to mogoče. Ima izhod "SPfid" out.

Mavrik ::

V bistvu so na ojačevalcu vhodi (INPUT), na zvočni pa izhodi (OUTPUT). Zvok namreč potuje od zvočne, preko ojačevalca do zvočnikov a ne? :)

Drugače pa je tkole - to zgleda čisto OK. Rabil boš tri kable, ki imajo na enem koncu "bananco" (priključek na zvočni), na drugi pa dva činč priključka (priključek na ojačevalcu). Oz. v trgovinah se temu kablu reče "3,5MM na 2x RCA" - recimo mimovrste: https://www.mimovrste.com/audio-video-k... . Najdeš pa to v praktično vsaki avdio trgovini.

Potem pa pač priklopiš Front -> Front, Rear -> Sorround, Center + LFE -> Center + Subwoofer. Vse gre jasno v priključke v tvojem "DVD / 6CH in" razdelku na sliki.

"Side" na zvočni bo ostal prazen - namreč imaš 7.1 zvočno kartico in je "side" izhod namenjen stranskima zvočnikoma v takem sistemu. Tvoj sprejemnik pa je pač 5.1. Za to ni sile - pač v Windowsih ne pozabi nastaviti da imaš 5.1 zvočnike :)


SPDIF/optika ti tule ne koristi kaj veliko, ker v nestisnjeni obliki ne more nositi 5.1 zvoka.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Hribowc ::

Priklopil sem kot si rekel, v Windows wizardu za sound mi ne oglašata Left in Center. Kje je problem? A sta ta dva zvočnika na istem kablu?
 slika

slika

Mavrik ::

Nop, levo/desno je na zelenem izhodu, center in subwoofer pa sta na svojem - ponavadi oranžnem - izhodu. Nekaj si narobe priklopil (preveri tudi žice do zvočnikov) ali pa maš zjebane kable (kar se v resnici pogosto dogaja).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Hribowc ::

Jp, kabli so bli krivi, zdaj delajo vsi zvočniki.

Edino left in right sem moral obrnit. Dejansko desni sprednji zvočnik v sobi moram povezat na oječevalcu na izhod left, da se oglasi tapravi v tem wizardu od windowsov. A je to kaka fora od windowsov?

Mavrik ::

Ne da bi vedel. :/
The truth is rarely pure and never simple.

Hribowc ::

Čudno. Z tistim wizardom od windowsow dela ok, čeprav sem left in right obrnil.

recimo s tem testom pa se rear left, rear right in center sploh ne oglasijo... ???? oz igrajo na front right...

krneki nič mi ni jasno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hribowc ()

Mavrik ::

Če ti dela na Windowsih potem imaš nastavljeno ok. Pri YouTubu pa je 5.1 podpora odvisna od predvajalnika. Če predvajalnik ne podpira 5.1 potem dobiš stereo zvok, ki je jasno samo spredaj. Pa saj to vidiš če pogledaš prvi komentar.
The truth is rarely pure and never simple.

cpacode ::

omg :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cpacode ()

Hribowc ::

Ne se smejat; sej sm napisal da sem bolj počasne sorte... Hvala za nasvete


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382797 (2220) 2mlavric
»

Zvočniki - DVD. Pomoč prosim.

Oddelek: Zvok in slika
161774 (1387) BOCo.
»

Težave s konfiguracijo sistema 5.1

Oddelek: Zvok in slika
71719 (1571) settler
»

Kje je problem ? (AC3-zvočna-5.1 zvočniki)

Oddelek: Pomoč in nasveti
91197 (1025) DJ-DUST
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363065 (2613) ciper

Več podobnih tem