» »

EU pripravlja macolo za spletne kršitelje avtorskih vsebin

1
2
»

[D]emon ::

Ce si slucajno spregledal rezultate udelezbe na volitvah, naj te razsvetlim: Politika je sport za starce, mladih ne zanima.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Ales ::

@xmetallic, bolj direktna demokracija torej? Ok, meni bi ustrezalo, a se mi zdi, da je večina družbe trenutno preveč nezainteresirana. Ne da se jim ukvarjati. Najprej bi bilo potrebno prekiniti ta cikel apatičnosti, preden bi to delovalo.

@Utk, direktno boš volil EU poslance, ki npr. prihajajo iz Nemčije, Francije, itd.? Po kakem ključu pa, da je en glas iz Slovenije enakovreden enemu glasu iz Nemčije? A si zih??

AndrejO ::

Utk je izjavil:

Prevec nivojev je. Nobena stranka ni popolna, izberes eno, v parlament pride nek poslanec te stranke, ki ti je se manj popoln, ta izvoli ministra, ki je se malo manj po tvojem okusu. In minister se mora spet prilagajat drugim ministrom po EU, ki spet njemu niso glih vsec. Isto je pri poslancih. Preden tvoj glas pride do vrha EU, je ze zelo izkrivljen.

V tem trenutku za zakonodajno vejo oblasti ne poznamo boljšega sistema, kot sistem izvoljenih predstavnikov.

Za izvršilno poznamo še "predsedniški sistem", kjer je vodja izvršilne veje oblasti izvoljen neposredno, kabinet, pa si sestavi po lastni izbiri.

Nisem pa prepričan, da je EU že pripravljena sprejeti sistem v katerem bi nesporedno izvolili "predsednika Komisije EU". Za razliko od ZDA, ne vidim, da se bi ravno veliko ljudi v EU počutilo "državljane EU" ali pa, da bi govorili o "velikem EU narodu", kot to velja za ZDA ali pa Francijo. Brez takšne ideje "panevropejskosti", pa ne verjamem, da bo lahko nek Finec sprejel nekega Nemca zgolj zato, ker je Nemcev pač več, kot pa Fincev in so preglasovali vse ostale "narode in narodnosti" v EU.

xmetallic ::

[D]emon je izjavil:

Ce si slucajno spregledal rezultate udelezbe na volitvah, naj te razsvetlim: Politika je sport za starce, mladih ne zanima.

Če bi lahko oddali svoj glas prek mobilne aplikacije bi imeli največ glasov prav s strani mlajših generacij.

Ales ::

Pa bi to bili informirani glasovi ali bi volili v smislu lajkanja nečesa kar ima slučajno lušno slikico zraven?

AndrejO ::

Ales je izjavil:

Pa bi to bili informirani glasovi ali bi volili v smislu lajkanja nečesa kar ima slučajno lušno slikico zraven?

Nepomembno.

Meni je sicer ideja všeč, ker je potem mnogo bolj enostavno poskrbeti, da zmaga meni všečna stranka, česar v trenutem sistemu žal ne morem zagotoviti.

xmetallic ::

Ales je izjavil:

Pa bi to bili informirani glasovi ali bi volili v smislu lajkanja nečesa kar ima slučajno lušno slikico zraven?

So vsi volilci v trenutni ureditvi informirani, ali morda kdo pride na volitve in glasuje samo da glasuje? Lahko bi tudi uvedli mehanizme, s katerimi bi preprečili naključno glasovanje. Npr. pod vsakim vprašanjem na dolgo in široko razložiš kakšne so posledice določenega zakona, ali spremembe za katero se glasuje. Preden uporabnik odda glas mora odgovoriti na nekaj vprašanj, ki se nanašajo na tematiko o kateri se voli oz. vprašanj, odgovore katerih lahko najdeš v besedilu. S tem lahko zagotoviš, da je uporabnik vsaj približno seznanjen o čem se sploh glasuje.

Zgodovina sprememb…

gus5 ::

Ales je izjavil:

@xmetallic, bolj direktna demokracija torej? Ok, meni bi ustrezalo, a se mi zdi, da je večina družbe trenutno preveč nezainteresirana. Ne da se jim ukvarjati. Najprej bi bilo potrebno prekiniti ta cikel apatičnosti, preden bi to delovalo.
Morda so ljudje apatični zato, ker vedo, da njihov glas ne odloča o ničemer (razen o kadrih, ki bojo zasedli mesta oblasti). Kaj je pomagalo Grkom, ki so glasovali proti varčevanju, če pa so EU-centri moči državo spravili na kolena? Ko že o Grkih: v starih Atenah so volili le nekaj funkcionarjev, večino so izžrebali. Za stare Atence je demokracija pomenila rotacijo ljudi na javnih funkcijah, volitve so bile za njih atribut oligarhij.

PaX_MaN ::

PaX_MaN je izjavil:

Vedno ko ljudje masovno počnejo kaj slabega, se nardijo taki ... filtri.

https://www.irishtimes.com/news/world/e...

Markoff ::

nejcek74 je izjavil:

Markoff je izjavil:

Še vedno pogrešam večinski volilni sistem. 3-4 parlamentarne stranke v državi so vrh glave dovolj. 25 strank je morda demokracija, a tudi neučinkovitost in nestabilnost.


Demokracija je umetnost dogovarjanja in sklepanja kompromisov. Država NI korporacija in ni nobene potrebe da bi bila.

Kje pa sem kaj takega napisal ali vsaj namigoval? Če pa že postavljaš takšno trditev, pa, prosim, elaborate.

[D]emon je izjavil:

Ce si slucajno spregledal rezultate udelezbe na volitvah, naj te razsvetlim: Politika je sport za starce, mladih ne zanima.

Mladih bikcev ne zanima, kateri ostareli alfa bik bo vodil čredo, saj so že od kotitve naprej v takšni ali drugačni obliki kastrirani.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

[D]emon ::

Govoris o sebi ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Markoff ::

Kajtimar?
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

AndrejO ::

Markoff je izjavil:

Kajtimar?

Verjetno ne ...

Valjhun, sin Kajtimara, boj krvavi
že dolgo bije za krščansko vero,
z Avreljam Droh se več mu v bran ne stavi;
končano njino je in marsiktero
življenje, kri po Kranji, Koratani
prelita napolnila bi jezero.

Markoff ::

AndrejO je izjavil:

Markoff je izjavil:

Kajtimar?

Verjetno ne ...

Valjhun, sin Kajtimara, boj krvavi
...

Milibože moj, a si mi moral uničiti veselje?

Potem pa Dajnomir!
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

adro3si ::

xmetallic je izjavil:

Ales je izjavil:

In kaj predlagaš? Kak družbeni sistem?

Elektronske volitve na ravni cele EU. Pa bomo o vseh vprašanjih glasovali državljani. Volilna udeležba bi bila visoka, in vedno višja glede na to, da nove generacije odraščajo z elektronskimi napravami.


A zna kdo odgovoriti zakaj NISMO oz. NEMOREMO realizirati sledečega?

npr. ZAKAJ nimamo:
- elektronskih volitev na državni ravni, kot npr. Poljaki itd. ====> Udeležba bi bila višja, prišparalo bi se več milijonov EUREUREUR, pa še praktično bi bilo (npr. moja partnerka ima začasno prebivališče pri meni in ni volila, ker se ji pač ni za vozit 60km v eno smer)

- popolnoma legaliziran cannabis (razumem, da je to droga, ampak sem ne dolgo nazaj prebral več meta raziskav zadnjih nekaj let IN čeprav sem proti vsem drogam, je ta podatek izjemno presenetljiv; z travo se "zasvoji" cca. 10% ljudi, ki jo poskusijo; z alkoholom 34%, opiati 23-25% (razna zdravila), z tobakom pa celo preko 70%) ====> nešteto raziskav je ki dokazujejo, da je cannabis "manj" škodljiva droga kot tobak / alkohol, moj point je sicer da bi se z tem spet ogromno denarja izlilo v državno blagajno, boljši nadzor bi bil IN pa manj zlorab (v teh nekaj zveznih državah (USA), kjer je cannabis legalen je bil upad v % odvisnikov od težkih drog, ne vem če je to dejansko povezano, ampak po moje na nek način je)
1 -
2 - https://onlinelibrary.wiley.com/doi/ful...

- Zakaj ne ukinemo "vojsko", popolnoma NEUMNO je, da gre cca. 600-700EUR MILIJONOV EUREUREUR letno za "obrambo", totalna bedarija... Ko so poplave, neurja ipd. pa ubogi jebeni prostovoljni gasilci pomagajo na vseh možnih frontah (kolega je garal po 14h na dan, par tednov nazaj ko je bla toča pa to, medtem ko je moj preljubi kolega VOJAK doma ležal, ko bi vsaj te kurčeve vojake poslali kam po državi pomagat pri čem, ne pa da hodijo na "športno vzgojo" v službo)... https://www.rtvslo.si/slovenija/iz-pror...


EVO 3-je super NO-BRAIN predlogi, ki bi nam v povprečju "prišparali" 1 MILIJARDO EUREUREUR letno...
- http://www.mf.gov.si/fileadmin/mf.gov.s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adro3si ()

MrStein ::

Voliš lahko vsepovsod, samo prijaviti je treba nekaj dni prej.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

adro3si ::

MrStein je izjavil:

Voliš lahko vsepovsod, samo prijaviti je treba nekaj dni prej.


Hvala, da si izpostavil bistvo mojega posta. Sicer pa so mi na občini rekli, da ni možno, ko sem o tem spraševal. Zakaj je gospodična meni lagala nevem, jaz bi odpustil takšne ljudi, ki lažejo (tudi če ni vedela se je zlagala, bi lahko rekla da ne ve, ampak potem bi verjetno vprašal "kdo pa ve?" in bi me morala kam prevezat za kar pa je premalo plačana - špekuliram seveda)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: adro3si ()

MrStein ::

adro3si je izjavil:

jaz bi odpustil takšne ljudi


A te ni sram!??
Kruh bi jemal tem zaslužnim JU-jašem???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Cristofori ::

jype ::

Retarded alt-right? What else is new?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: rekt ()

MrStein ::

A ni bil prejšnjo nedeljo protest v Ljubljani glede te teme?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Ja to je bilo res super enostransko omizje ;(( ... potem je pa še član piratske stranke prej "pobegnil", da je bilo res enozvočno :8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrStein ::

Kje pa so bili drugi predstavniki naroda?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Jih ni zgleda noben povabil, so pa sicer bili evroposlanci med publiko.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

PaX_MaN ::

MrStein je izjavil:

Kje pa so bili drugi predstavniki naroda?

Doma so se jim torenti dokončevali, pa je bil dosežen feels-good dnevni fiks dopamina kot ga fijakanje na, poslušanje sodelujočih in končen glasen angsty razdir na omizju nikoli ne morejo.
Približno tako kot je boljše/lažje lajšanje vesti s petakom Rdečemu križu, Karitasu, Botrstvu,..., kot pa fijakanje do vlade, tam angsty glasen razdir ob spremljavi orkestra Spodnjega Dupleka in zadnjimi na šeleshamer natisnjenimiz rumenim flomastrom napisanimi Venezuelskimi memeti, pribitek 97 s podatki in argumenti razdelanih tez o izboljšanju socialnega sistema RS na pročelje; gratis defenestriranime granitne kocke z lepimi željami v prihodnje.

MrStein ::

Mislil sem izvoljene predstavnike naroda ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Najbrž so omejili izbor gostov oz. povabili le tiste, ki so jih hoteli?

Ker poleg piratske stranke je tudi SMC jasno izrazila svoje stališče: Ustavite privatizacijo interneta! ... pa najbrž še kdo?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski parlament podprl direktivo o avtorskih pravicah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
15629859 (24478) MrStein
»

EP podprl predlog direktive o avtorskih pravicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6714618 (10353) Poldi112
»

Poslanci EP o avtorstvu v digitalni dobi znova septembra

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
206667 (4935) [D]emon
»

Wikipedija v opozorilo pred novo direktivo zatemnila italijansko verzijo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
157294 (5664) gus5

Več podobnih tem