» »

srajca in kravata

srajca in kravata

1 2 3
4
5

poweroff ::

A bejž no, udobneje ne? V službi ne marate udobja?
sudo poweroff

tryhard ::

Ejga, nimam rad na sebi več kot enega sloja oblačil period.
Če pa že, mora biti udobno. meni udobna oblačila, sploh ta kravatarija ni poceni. Zatorej ne vidim razloga, da bi se oblačil v cenen overpriced bullshit obleko, če mam lah trenirko.

googleg1 ::

Eno vprasanje glede belih srajc. Nisem se nasel take, ki ne bi bila prosojna. Nosite spodnjo majco pod belo srajco ?

kuglvinkl ::

Jasno.
Your focus determines your reallity

leiito ::

Nobena boljša bela srajca ni prosojna, prosojne so zato, ker je prelahek in/ali prepoceni tkan bombaž. Spodaj spodnjo majico, jasno, nismo na Kubi, na V izrez.

@Matthai Če je trenirka bolj komot, to ne pomeni, da je obleka neudobna, kontinuum pač, če je trenirka 10, je obleka 7 ali 8. To je otroški mit, da so obleke neudobne, mogoče ker smo jih nosili za maturo ali birmo, ko še nismo nehali rasti.

kuglvinkl ::

Kaksen nasvet za spodnjo majico? Imam od hm, so v redu, sam od njih pa leti po pranju kot v mlinu.
Your focus determines your reallity

leiito ::

Tudi meni HM niso všeč. Veliko dobrih proizvajalcev je, Zimmerli npr., brez linka, da ne bomo spet socialcem soli v rano, sam sem pred časom našel solidne pri Intimissimi, načelno je pa kot povsod, če hočeš, da bo leta ista, to stane, ampak očitno je kontraintuitivna modrost, da je kupovati poceni drago.

Okapi ::

Zakaj bi hotel imeti spodnjo majico več let? A nogavice tudi krpaš, ko se strgajo?

SimplyMiha ::

H&M je popolnoma zanič. Prodajajo zanič robo, reklamacije pa zavrnejo. Prevečkrat so me razočarali in zato ne kupujem več pri njih, tudi drugim priporočam izogib. Če iščete kvalitetno robo in storitev, tega pri njih ne boste našli. Tako.

leiito ::

Okapi je izjavil:

Zakaj bi hotel imeti spodnjo majico več let? A nogavice tudi krpaš, ko se strgajo?


Ne, ampak perilo in nogavice so pa res na koži, tam si želim čim bolj naravno in komot in da se nič ne raztegne, kar ni nujno poceni, zato si želim, da zdrži 3-4 leta v taki kondiciji.

Pantherella štunfi, btw, so greha vredni in če malo pobrskaš nič dražji od Falke ali kaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

dope1337 ::

Kaj pa telovnik (lajbič) prakticira kdo?

Jz sm bil zadnjič povabljen na poroko in seveda tist en outfit k ga mam, je do sedaj že mal mali ratal :)) Na hitrco odvihram v Zaro, razložim prodajalcu da niam pojma kako se oblečit, mu povem da bo outfit za poroko (kjer bo vroče). Sestavi mi obleko z lajbičem (brez suknjiča). Pa morm rečt ... da je prav fajn izpadl, saj se čez dokaj prosojno belo majico ni videlo niplov :)) pa še švic pod pazduho (ki je v mojem primeru vsepovsod prisoten ob višjih temparaturah xD) je bil skoraj neopazen. Edino "slim fit/na korenček hlače" 7/8 hlače sem mu zavrnil, ker ... Jz tega pač ne morem nosit, biološko ne prenesem xD Pa še tiste zokne, kjer se gležnji vidjo mi je hotel uturit zraven xD

Ni se mi pa treba zaradi poslovnih razlogov tako oblačit. Drugače bi brez problema odštel 500+EUR. Si mi je sodelavc 1x v ZDA kupil v Ralph Lauren komplet, (hlače, suknjič, telovnik, 3 majice, čevlji) za cca 600$ (70% popusta kao) kjer mu je prodajalka v trgovini vzela tudi mere in prikrojila obleko na njegovo telo (+/-5kg na trenutno težo je rekla) in je stvar res profi izpadla. Sem jo tudi probal obleči, ker imama podobni postavi in moram reči, da je stvar res topshit. Tudi zelo udobno je bilo za nositi tistih 30 minut, ko sem imel le-to na sebi. Pa še tak ... gospodsko sem se počutil xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

leiito ::

jaz bi tazga prodajalca na licu mesta odpustil, odraslega človeka siliti v prekratke hlače, tega z gležnji pa tudi pri mlajših ne razumem, kaj je v tem dodana vrednost.

A za potenje ti antiperspiranti ne pomagajo? Pred leti sem jih sam nehal uporabljat pa nisem opazil nobene razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

leiito ::

Sam telovnik nosim kot del tridelne obleke, zelo bankirski imidž, sicer ne, vidim pa, da nekateri nosijo lajbiče z džinsom in zgleda dobro. Hlače od obleke in pripadajoči lajbič, pa brez suknjiča, meni nekaj manjka, verjetno sem prestar in preveč staromoden.

zagi123 ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaksen nasvet za spodnjo majico? Imam od hm, so v redu, sam od njih pa leti po pranju kot v mlinu.

Jaz imam za poleti Uniqlo Airism (mesh), za pozimi pa Uniqlo Heattech (extra warm).
Uniqlo = H&M cene, vendar dosti boljše sestavljeno. Za nosit pod belo srajco se seveda vzame bež ali svetlo siva spodna majica, da se je ne vidi skozi.

Han ::

Jaz zaenkrat še ostajam zvest južnim sosedom - Galebu, čeprav vidim, da je potrebno vsako majico pred nakupom natančno pregledat, da ni zašita površno in nesimetrično.

kuglvinkl ::

Jaz imam ta problem, da he redmo katera dovolj dolga, od hm je, od intimisdimi pa npr. Ne..

Galeb je na filing enaka kviteta kot hm.

Sicer pa thnx, bom linke pregledal.

Seveda govorimo o kratkih majcah, ne pa o tistih na naramnice.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

SimplyMiha je izjavil:

H&M je popolnoma zanič. Prodajajo zanič robo, reklamacije pa zavrnejo. Prevečkrat so me razočarali in zato ne kupujem več pri njih, tudi drugim priporočam izogib. Če iščete kvalitetno robo in storitev, tega pri njih ne boste našli. Tako.



Zanimivo. Sam imam nekaj kosov oblačil iz HM-ja, t-shirte, puloverji pa je vse še vedno popolnoma lepo nosilno.

Men so od Intimissimija super. Uprabljajo se lahko tudi kot kratke majice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

perci ::

Jst pa spodnje majice ne nosim. Ne vem cist dobr, kaj je point.

Han ::

Da te od jeseni do poletja ne zebe?

leiito ::

Namen spodnje majice, poleti, je predvsem, da pot ne pride do majice in da se ne poznajo fleki od deodoranta. Spodnja majica kot T-shirt, nekako ne, sploh če je brez rokavov in rebrasta, tisto čemur Američani rečejo wife beater, enako ne obratno, T shirt je v primerjavi s spodnjo majico iz debelejšega oz. težjega bombaža, tipično krajši in pogosto z žepom.

gruntfürmich ::

mislim da recimo saša veronik https://www.emka.si/avtorji/sasa-veroni... pa spodnje majice pod srajco ne priporoča... nisem pa točno prepričan

lajbič sem si pred kratkim dal zraven šivat; verjetno obleke brez njega ne bom imel, je pa za poleti ali za v dvorano, kjer imaš čez suknjič, neprimeren ker je pretoplo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuglvinkl ::

Spodnja majica je zaradi higijene. Srajc se ne pere na 60, spodnje pa. Sploh poleti pa ustavijo svic pod pazduho.
Your focus determines your reallity

googleg1 ::

perci je izjavil:

Jst pa spodnje majice ne nosim. Ne vem cist dobr, kaj je point.
Enako. Ubistvu je ne prenesem.

kuglvinkl je izjavil:

Spodnja majica je zaradi higijene. Srajc se ne pere na 60, spodnje pa. Sploh poleti pa ustavijo svic pod pazduho.
Dvorezen mec. Brez spodnje majce se mogoce sploh ne bi potil.

kuglvinkl ::

Jaz se in to je vse kar šteje, a ne :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

perci ::

A govorimo o klasični spodnji majici (kanetjerci) ali o T-Shirtu? Ker si ne predstavljam, kako ti lahko spodnja majica brez rokavov sploh kaj ustavi? S T-shirtom se pa še 5krat bolj potim in gre itak čez.

kuglvinkl ::

t-shirt, kanatjierc ne nosim več. Poleti pa seveda nimam spodnje majice, ker takrat ne zaleže nič.
Your focus determines your reallity

perci ::

Kakšen imaš pa izrez, da se ti ne vidi pri ovratniku ven? Kravate ne nosiš vsak dan, afaik.

kuglvinkl ::

Tut to je bil izziv, od HM je izrez skor do niplov. VSe ostalo, kar sem problal je tko, tko, zelo blizu tega, da se vidi, kar pa ne prenesem.
Your focus determines your reallity

SmeskoSnezak ::

:)) Zame neke zlikane trenirke res ne zgledajo elegantno. Jaz sem rekel, da bi zame izgledalo to sportno elegantno, tak enostavno...
https://lookastic.com/men/looks/grey-bl...

ali pa tale: https://lookastic.com/men/looks/waistco...

To pa zato, ker se en kolega tak oblaci in ga nadlegujejo zenske :) Tip pa sportnik od malega.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

nejcek74 ::

Ceprav meni je hecno da Janezu nikakor ne uspe kupit suknjica prave velikosti oziroma, da na poti do parlamenta ne zavije se h krojaču.
Pa saj tip je 100% imel stilista za predvolilno kampanjo in tudi drugace deluje cisto solidno urejen:


poglejte kako lepo pristoji ovratnik Borutu


in kaj se dogaja z Janezovim:

[D]emon ::

Obadva zgledata kot debilna pingvina.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

videc ::

nejcek74 je izjavil:

Ceprav meni je hecno da Janezu nikakor ne uspe kupit suknjica prave velikosti oziroma, da na poti do parlamenta ne zavije se h krojaču.
Pa saj tip je 100% imel stilista za predvolilno kampanjo in tudi drugace deluje cisto solidno urejen:


poglejte kako lepo pristoji ovratnik Borutu


in kaj se dogaja z Janezovim:

Takšno stanje suknjiča je že najmanj 10 let. Očitno ga na to še niso opozorili.

nejcek74 ::

Odstopajoci ovratnik je eden bistvenih lapsusov pri oblekah. Se slavko Bobovnik je zmogel to leta 1990.



V bistvu ce pogledate zgodovino niti enemu nasemu televizijcu ni uspel tak lapsus.

poweroff ::

Saj lep ovratnik je edino, kar je pri Boratu pozitivnega... 8-)
sudo poweroff

gruntfürmich ::

jani je pozabil da je ta suknjič kupoval ko je bil še 20kg težji.
ali pa je to skupna lastnost sdsovih poslancev, da kupujejo prevelike cote.
kdo bi vedel...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nejcek74 ::

Ma ni, ko je bil mlajsi, je bil bolj suh pa so mu bolje pristajali:


to je neka fora zadnjih let:




Mogoče mora SDS sparat, pa ga zdaj stilirata unadva strokovnjaka za "black tie"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

perci ::

Mah, to ma zgornji gumb odpet pa kravato cez.

Mimogrede, na tisti sliki, kjer ima JJ na suknjicu predolge rokave, lahko tudi pripomnim, da se na modre obleke praviloma nosi rjave cevlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

gruntfürmich ::

Rjave morda v italiji praviloma, drugje verjetno ne
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

[D]emon ::

Se jaz, ki ne nosim oblek ali kravate, vem da se crnih cevljev NE nosi na modro obleko.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nejcek74 ::

Saj pravila lahko tudi krsis ;) samo moraš pazit kako jih kršiš in sprejet tveganje, enim gre, enim pa ne
Lahko jih nosis, samo moras biti veliko bolj pazljiv, problem je, ker črni čevlji hitro sugerirajo bolj elegantno priložost. In potem, če ne štima vse skupaj, izpadeš kot Mahnič&Lisec v Washingtonu.
Se mi zdi veliko bolj pomebno, da se pravilno stopnjuje "finost" vseh elemntov hkrati: obleka, srajca, čevlji.
Pa da ne mešaš preveč stvari naenkrat: ena izstopajoča zadeva lahko (ni pa nujno da) poudari celoto, če se bo pa vse mešalo pa......
Pa tisto kar lahko izvedeta Ryan Gosling ali pa David Beckaham, mi ne moremo.

leiito ::

tudi meni je v tej kampanji padel v oči Janšin ovratnik, ampak sem najprej mislil, da je puklast, s fotko iz mlajših let si demantiral to teorijo. Janez sicer velja za asketa, Pahor je pa v enem intervjuju razlagal, da rad poseže po Pal Zileri in Brioni, nima slabega okusa.

Srajce imajo pa vsi politiki čudovito snežno bele, verjetno jim butlerji mečejo Borax v stroj.

leiito ::

Za kontrast so pa danes dajali izjavo za RTV izvenparlamentarci in eden je prišel v 3/4 hlačah in havajski srajci, verjetno Štajerc, pri njih pogosto opaziš havajske ali kubanske vplive.

nejcek74 ::

Heh, ko sem bil prvič v Bratislavi sem si rekel: "Tole je pa prvič da vidim slabše oblečene ljudi kot so Mariborčani"
preden kdo preveč ve pade, po materi strani sem prav to :)

perci ::

Pejt enkrat na avstrijsko korosko pogledat.

nejcek74 ::

zivim v centralni švici, to je ko kroška, al pa Jezersko :D
v resnici je bil to eden od vzrokov, poleg staranja, da sem se obrnil bolj k oblekam. Dovolj sem te vizualne grdobije okoli sebe.
Sem pa v fazi izobraževanja:
A srajc, če so prave, res ne likate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

leiito ::

jaz jih likam in običano tudi štirkam, to mi je kot meditacija. Kolikor razumem to tehnologijo so srajce non-iron na dva načina; eden je, da se bombaž pospreja z neko dubiozno kemikalijo, to je praksa pri cenejših, drugi je, da se bombaž preparira z vročo vodo, Suit Supply npr. trdijo, da to delajo tako, ampak kolikor se spomnim, najboljši mojstri za srajce, Barba ali Charvet, niti ne omenjajo non iron.

AnriK ::

Kako ljudje še vedno ocenjujejo druge po oblačilih se je lepo pokazalo pri tem dogodku:



Meni sicer idiotsko, ampak svet očitno misli drugače - knjigo lahko sodiš po platnicah - dokaz je tudi ta tema. :D

nejcek74 ::

@Anrik
- tu se je folk razburjal zaradi seksizma, s tipicno amerisko reakcijo, ko sem jim zdi da bodo s pretirano reakcijo popravili probleme, ki se jih sploh ne zelijo dotaknit
- btw. glede na njegove tatuje je ta majce, ki bi ob dolocenih sitacijah znala biti zanimiv kontrast, izredno slaba izbira, saj s podobnostjo popolnoma unicita drug drugega

non-iron
recimo ce gledam Eton, oni sploh nimajo posebne kategorije non-iron, hkrati pa pisejo: "- A light ironing may be desirable for that extra finishing touch...." To se bere, kot da so vse njihove srajce manj obcutljive na gubanje? Jaz mam razlicne srajce (vse 100% bombaz, ne prenesem sintetike) in nekatere res rabijo samo malo glajenja, v paniki pa jih lahko tudi direktno uporabim, druge pa moram močno polikat, da so ravne.

trgovec35 je izjavil:

Srajce Eterna, 50 eur, ni boljših, enako Olymp. Likat skoraj ni potrebno, zelo malo.
A to non-iron srajc skoraj ni potrebno likat ali vseh njihov srajc? :)

leiito ::

"While the process makes for a wrinkle-free shirt fresh out of the dryer, the fabric breaks down and leads to blown-out elbows, becomes less breathable and feels stiffer," said Paul Trible, co-founder and CEO of Ledbury, the Richmond, Va.-based luxury shirtmaker. "These shirts are not only bonded fibers, but have fused collars, cuffs and plackets," said Mr. Boyer, which makes them immobile compared with traditional shirts. "Who wants to look like a sheet of aluminum?" he added.

"As everything moves to being more environmentally friendly, these artificial shirts seem out of step," said Greg Broom, founder of MixCraft, a New York juice-drink brand. Mr. Broom likes his cotton shirts the same way he prefers his fruit juice: pure and pressed. "Wearing formaldehyde, the chemical used in embalming, has never sounded tempting to me," he said.

https://www.wsj.com/articles/the-war-ov...

jype ::

Pojma "environmentally friendly" in "fashion" se medsebojno izključujeta, mimogrede.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kakovostne moške srajce - kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416058 (10825) knap
»

Pravilo oblačenja študentov (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5411956 (9249) Unknown_001
»

Najcenejša obleka za na poroko. Kje? :)

Oddelek: Loža
289280 (7795) shadeX

Več podobnih tem