» »

Omejitev vpisa na faks

Omejitev vpisa na faks

gazer ::

Živijo, imam eno vprašanje glede vpisa na faks. Na FERI-ju sem se vpisal na program RIT(VS) z prvo željo, z drugo pa sem podal program ITK(VS). Za ITK program je podan podatek, da v prvem roku ni omejitev že par let, v drugem roku pa je dan podatek "Brez omejitve, minimum za 2. in 3. željo je "določeno št. točk" ".
Moje vprašanje pa je naslednje. Če me prvi rok ne sprejmejo na program RIT me dajo v drugi rok? Ali me bodo dali v program ITK prvi rok ali drugi rok? Ne vem točno kaj ima prednost.
Na FERI sem že klical samo še ni bilo odgovora. Hvala vnaprej za odgovore.

TheBlueOne ::

Sorry, bom offtopic, ampak moram. :D Kaj dejansko te FERI lahko sprejme v RIT? Ce je RIT druga izbira lahko: Pades na RIT oz te brcnejo v RIT. :D Pa ne smemo pozabit, da se uniju rece FERI, kar zveni....

Ce te sprejmejo v RIT, potem pojdi kaksno leto na Dansko, da bo lahko dejal, da si sel na RIT in prek tega spoznal Danke. :)

freesty ::

Recimo, da imas 70 tock. Omejitev na RIT je 75. ITK omejitev za drugo zeljo je 69. To pomeni, da bos sprejet na ITK in to v prvem vpisnem roku.

Lahko se pa zgodi, da ima RIT na prvem mestu omejitev 75, ITK brez omejitve, na drugem mestu pa ima ITK omejitev 72 tock, kar bo v tvojem primeru pomenilo, da nisi sprejet nikamor.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

gazer ::

freesty je izjavil:

Recimo, da imas 70 tock. Omejitev na RIT je 75. ITK omejitev za drugo zeljo je 69. To pomeni, da bos sprejet na ITK in to v prvem vpisnem roku.

Lahko se pa zgodi, da ima RIT na prvem mestu omejitev 75, ITK brez omejitve, na drugem mestu pa ima ITK omejitev 72 tock, kar bo v tvojem primeru pomenilo, da nisi sprejet nikamor.


V drugem primeru nisem točno razumel kaj si mislil. Na ITK v prvem roku ni nikoli omejitve. Torej nisem sprejet čeprav ni omejitev? Ne razumem tudi zakaj piše pri eni omejitvi min točke za 2,3željo pri drugih pa samo minimum.

Za primer
Št. leto Razpis Prijave Sprejeti Omejitev
2017/18 1 rok 100 51 63 Brez omejitve
2017/18 2 rok 46 43 48 Brez omejitve, minimum za 2. in 3. željo je 63
2016/17 1 rok 100 71 84 Brez omejitve
2016/17 2 rok 21 31 21 Omejitev, minimum je 68
2015/16 1 rok 100 81 95 Brez omejitve
2015/16 2 rok 13 40 13 Omejitev, minimum je 69

freesty ::

Ja, ce das na drugo zeljo imas omejitve. Na prvi zelji pa ni omejitev.. Tak da, ce das na prvo zeljo en faks kamor nisi sprejet, se lahko zgodi, da na ITK tudi ne bos, ker bodo na drugi zelji omejitve.. (razen ce imas dovolj tock).
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Feri rit ali itk

Oddelek: Šola
194719 (2159) majster123
»

Vrsta želja pri vpisu na fakulteto

Oddelek: Šola
104413 (4151) smacker
»

Vpis na fax in 3. želje

Oddelek: Šola
82324 (2143) noob96
»

RIT,ITK

Oddelek: Šola
121860 (1617) yaman
»

Izbirni postopek - vpis na fakulteto

Oddelek: Šola
105765 (5403) jozekuch

Več podobnih tem