» »

RIT,ITK

RIT,ITK

yaman ::

Živjo,
To je letosnje stevilo vpisov na RIT in ITK.
Prvo zeljo imam RIT, drugo pa ITK.
Mislite,da bodo nizke/visoke omejitve na RIT glede na to, da jih je vpisanih 33 prevec?
Omejitve se tako prilagodijo kasneje na uspeh mature ja.
Ampak glede na to, da sem dobra po uspehu in da sem si izracunala nekje 65 tock, bi me lahko skrbelo?
Res bi rada prisla na RIT...
Ko se jih je prejsnje leto vpisalo 45 prevec je bila omejitev 64 tock.

ITK (100/81)
RIT 80/113)

Hvala, LP

yaman ::

Je kdo tu, z RIT/ITK?

m0LN4r ::

Jaz nimam nič proti, ampak večina res večina, se jih izpiše oz. obupa v prvih dveh mescih. Po drugem semestru jih je že zelo malo, v drugem letniku pa samo še polovica.
Večina jih ostane SERŠovcev, redkokakšen gimnazist ali kaj drugega.
2. letnik je najtežji, kakorli obračamo, celo če maš še kak predmet za nazaj.

Imel nekaj takih sošolcev in se po 2. letniku več nismo videli... Punce pa že po nekaj tednih obveznih vaj, ko same niso dohajale, plagiatski sistem pa je tko dober, da nič nemoreš prepisat so se kr spomladi že prepisale na epf.

To ni demotivacija, samo to, da veš kaj te čaka. En žur v torek te lahko stane ene obvezne vaje, zaradi katere neboš mogla na izpit, in se boš se znjim jehala v absolventu.
Pa po novem, če ponavljaš ti ne pripada absolventski staž. Tako da. 4 leta statusa max. če delaš sproti vaje/izpite.

Za razliko od drugih faksov, so tukaj vaje pri 90% predmetih pogoj za pristop k izpitu in večina jih je tedenskih. Tako da ene 3-4 vaje na teden bo treba oddat.
In to ni tko, da oddaš kadarkoli in kakorkoli. Držati se je treba striktnih navodil in kriterijev.

Lp

Aja in še to. Če boš delala samo to, kar je potrebno na faksu bo na koncu res lopata.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

yaman ::

Najlepsa hvala za odgovor, cenim.
Imas prav, saj bom dobila le osnove nadgrajevat se bom pa mogla sama.
Vem da je to,to ....to so moje sanje.
Osebno ne pijem ne kadim,ne zuriram..
To "najstnisko norost" sem dala ze mimo.
V prostem casu pa rada sportam:)
(Nimam nic proti festam, ampak vem da sem odgovorna in vem kake so posledice nedelanja,
Tak da ja... Ze od velikih sem slisala da so vaje res taksne da mores redno hodit pa ce nimas rednega dela, se bos zgubu...
Ampak glede na to, da sem izbrala faks kateri me zanima se bom z veseljem ucila pa bla do pozne noci z kavo za compom pa se ucila

Skrbijo me samo omejitve ,ker sem dobra po uspehu (zarad lenobe ker sem totalno sfalila srednjo solo im sem na okoljevarstvu, drugac pa doma delam na c++ ) na faksu pa ciljam na mal vec od tega.
Tak da,ja....potrudla se bom na maturi pa upam da bom sprejeta na RIT, drugace bom pa na ITK-ju.

:D v treh urah sem ze napisala prvi programcek, do vecera pa sem ze mela sestavlen kolkulator- vaja prvega letnika ITK-ja..
Trenutno pa se nimam casa prevec za naprej programiranje ucit saj se pripravljam na maturo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yaman ()

m0LN4r ::

Imaš še 2. in 3. krog za vpis? Tam jih veliko not pride.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

yaman ::

Nevem..:( ker sem zato tud zacela to temo, ker me skrbijo omejitve... Prvi vpis zdle kaze,da na ITK nej ne bi blo omejitev na RIT pa....
Glede na to, da sem dobra...letos bom pa pravdobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yaman ()

Aston_11 ::

yaman je izjavil:

Glede na to, da sem dobra...letos bom pa pravdobra.
Koliko truda vložiš v to, da si prav dobra in koliko bi ga recimo morala, da bi bila prav dobra na klasični gimnaziji?

yaman ::

Hvala Gladi. Tudi meni ni bilo vsec to izrazanje.
Koliko truda? Po pravici , dan pred testom 2uri ...
Osebno imam fotografski spomin, tako da si za vsako stvar samo naredim izpiske oz. Si podcrtam kar morem znat, si enkrat preberem, med testom se spomnim na stran in se spomnem vsega.
Nisem za piflarijo, sem bolj za logiko.

yaman ::

Lahko vprasam, z kakimi uspehi, maturo ste vi prisl na RIT/ITK, ko so bile omejitve?

m0LN4r ::

Osebno imam fotografski spomin, tako da si za vsako stvar samo naredim izpiske oz. Si podcrtam kar morem znat, si enkrat preberem, med testom se spomnim na stran in se spomnem vsega.

Tega na RIT in ITK v bistvu ni. Mogoč 2-3 predmeti čez program.

yaman je izjavil:

Lahko vprasam, z kakimi uspehi, maturo ste vi prisl na RIT/ITK, ko so bile omejitve?

Sem bil z zelo malo učenja en izmed boljših na koncu v gimnaziji. Višji nivo enega in druga in predvsem mat,kem.

Ni pa bilo omejitev. Zdi se mi, da je bilo število odprtih mest večje tam okoli 120/150 na program.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

yaman ::

Hvala.
Letos pa se jih je na RIT po prvem vpisu vpisalo prevec, na ITK pa mislim da ne bodo omejitve

m0LN4r ::

Ja sej imaš RIT uni/vs, in ITK uni/vs, torej 4 opcije. Ne se bat. V eno že prideš. Saj so se vpisali tudi ljudje z manj pik kot ti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

yaman ::

Hvala;)
Vpisala sem se na VS RIT 1.zelja in VS ITK druga zelja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yaman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Feri rit ali itk

Oddelek: Šola
194724 (2164) majster123
»

Najbrž ne bom sprejet na FRI, druga opcija FERI ali VSŠ, par uprašanj za študente FER

Oddelek: Šola
132787 (1961) avtek
»

FERI Računalništvo

Oddelek: Šola
183519 (3148) Anivia
»

FERI-nasveti!

Oddelek: Šola
3011408 (9953) tony1
»

FERI - VS (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
699307 (7388) root987

Več podobnih tem