» »

Vpis na fax in 3. želje

Vpis na fax in 3. želje

noob96 ::

Pozdravljeni!

Zanima me če se je kdo bolj poglobljeno ukvarjal s temi tremi željami za vpis na fakulteto, saj mi "strokovni" delavci na šoli razlagajo vsak po svoje.
Potencialna situacija:

Jaz napišem na prvo željo smer, na katero zaradi previsoke omejitve nisem sprejet. Potem se gleda moja druga želja, ki ima nižjo omejitev. Sedaj pa me zanima ali imajo tisti ki so dali na prvo željo to smer, ki jo imam jaz na drugi želji, prednost pred mano, oz. se mi lahko zgodi, da tudi na drugo željo ne bom sprejet, kljub temu da bi imel dovolj točk. Ali sem še vedno v prednosti proti tistim ki imajo to smer na prvem mestu.

Ne znam bolje napisat, upam da veste kaj mislim, drugače pa povejte kako naj še bolje obrazložim.

Tilen ::

Sedaj pa me zanima ali imajo tisti ki so dali na prvo željo to smer, ki jo imam jaz na drugi želji, prednost pred mano


Da, imajo.

V drugem krogu tekmuješ z vsemi ostalimi, ki imajo to izbiro v drugem krogu. Lahko se recimo zgodi, da je v prvem krogu vpis prost, v drugem bo pa točkovna omejitev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

noob96 ::

Sigurno bo omejitev v vsakm primeru. Ne vem kaj naj naredim.
Imel bom verjetno okoli 75 točk. Na smer, ki bi jo zelo rad vpisal je bila omejitev lani 77 točk in vsako leto raste. Druga smer ki me zanima pa je imela lani 65 točk omejitve. Ali je potem takem bolje da dam na prvo mesto smer z nižjimi omejitvami? Ker se bojim dati na prvo mesto smer z 77 točk omejitve, ker se potem lahko zgodi da ne pridem niti na prvo niti na drugo, če razumem prav? Malo sem zmeden glede tega.

Tilen ::

Drži, lahko se zgodi, da tvoja druga želja ne bo izpolnjena. Vseeno je bolje, da probaš priti tja, kamor si želiš. Preveri, če se je pri tvoji drugi izbrani želji lani omejitev zvišala in za koliko.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

noob96 ::

Ja vsako leto se zviša za 2-3 točke. ampak še vedno bi imel dovolj točk. Samo to mi ni logično, jaz bom imel 75 točk in ne bo sprejet na fax, ki ima omejitev npr. 70 točk, samo zaradi te razporeditve na 1. 2., 3. mesto

Tilen ::

Nisi razumel. Govorim za drugi krog. Če je pri tvoji drugi izbiri v lanskem drugem krogu šla omejitev za 3 točke gor (iz 65 na 68), potem verjetno ni panike, da probaš tudi prvo izbiro (77), ker se prag za drugo izbiro v drugem krogu najverjetneje ne bo tako zelo dvignil.

V primeru, da se je dvignil za 15, raje izberi drugo izbiro za prvo možnost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Yacked2 ::

Takole velja:
-če je vpisa na izbrano smer več kot je prostora, potem faks sprejme nek sklep o omejitvi upisa, tukaj je situacija taka, da so vse želje enakovredne, npr. če bo nekdo, ki je imel medicino na 1. mestu a jo je za točko zgrešil, prišel na ta faks pred tabo, ki imaš ta program na 1. mestu, če bo imel več točk kakor ti.
-če ni je vpisa manj kot je razpisano, potem sprejmejo vse iz 1. želje, če je potem program poln se prijave zaprejo! Torej če imaš na 2. mestu program brez omejitve, se zna zgoditi, da kljub temu, da ni omejitve ne boš prišel gor.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

butters81 ::

Obrni primer prvega kroga in drugega proti tebi. Ti imaš 75 točk, v prvem krogu je za tvojo željo potrebnih 74 in bi bil sprejet, po tvoji logiki, bi potem tisti, ki so dali na drugo željo kar si ti dal na prvo, in imeli 80 točk bi te izrinili, ker bi imeli več točk kot ti. On po tvojem razmišljanju govori saj imam 80 točk, pa drugo željo sem dal faks, ki je po prvi imel omejitev 74, zakaj nisem sprejet. Tak primer podajaš ti. Zato pa je z ralogom omejitev na vsako željo posebej, npr. tisti s prvo željo 65 točk, tisti z drugo željo 68 in tisti s tretjo 75.

noob96 ::

Zdej eni trdite eno eno pa drugo :D Isto ko strokovnjaki na šoli.

Yacked2 je izjavil:

Takole velja:
-če je vpisa na izbrano smer več kot je prostora, potem faks sprejme nek sklep o omejitvi upisa, tukaj je situacija taka, da so vse želje enakovredne, npr. če bo nekdo, ki je imel medicino na 1. mestu a jo je za točko zgrešil, prišel na ta faks pred tabo, ki imaš ta program na 1. mestu, če bo imel več točk kakor ti.


butters81 je izjavil:

Obrni primer prvega kroga in drugega proti tebi. Ti imaš 75 točk, v prvem krogu je za tvojo željo potrebnih 74 in bi bil sprejet, po tvoji logiki, bi potem tisti, ki so dali na drugo željo kar si ti dal na prvo, in imeli 80 točk bi te izrinili, ker bi imeli več točk kot ti. On po tvojem razmišljanju govori saj imam 80 točk, pa drugo željo sem dal faks, ki je po prvi imel omejitev 74, zakaj nisem sprejet. Tak primer podajaš ti. Zato pa je z ralogom omejitev na vsako željo posebej, npr. tisti s prvo željo 65 točk, tisti z drugo željo 68 in tisti s tretjo 75.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbirni postopek - vpis na fakulteto

Oddelek: Šola
105759 (5397) jozekuch
»

Omejitev vpisa -> minimum točk

Oddelek: Šola
296753 (6167) Velki
»

Vpis na faks :)

Oddelek: Šola
152881 (2027) Bor H
»

Znano je število vpisov na posamezno smer fakultet

Oddelek: Šola
343585 (2884) Gost
»

Vpis na faks. Je važen vrstni red želja?

Oddelek: Šola
175980 (5679) Roadkill

Več podobnih tem