» »

Prenos denarja preko kriptavalut

Prenos denarja preko kriptavalut

pajos ::

Pozdravljeni

Moj poslovni partner iz Venezuele ima večje količine denarja (v bolivarjih na banki) in bi jih rad prenesel v Europo. Ker je te transakcije težko naredit sem mu predlagal da bi lahko prenesli sredstva preko kriptavalut. Sprašujem vas katera kriptovaluta bi bila najprimerjejša za prenos. Težimo k temu da bi bila čimmanjša nihanja med prodajo in nakupom, torej da bi bil čas med nakupom in prodajo čim krajši. Zanima me tudi kolikšni so zgornji limiti nakupov in prodaj? Verjetno je smiselno da se kupuje in prodaja preko več borz ...
Vnaprej hvala za kakršnokoli pomoč

BoLhCa ::

Monero, Litecoin, Bitcoin Cash in pa seveda vedno ostane Bitcoin. Zdej če nima nikjer verificiranega računa na menjalnici, potem večje količine odpadejo. Torej smiselno bi bilo prvo narediti verifikacijo (KYC), da lahko nakaže denar, ga stopi v crypto valuto po izbiri in pošlje v wallet v Evropo.

dope1337 ::

Najmanjsa nihanja bo imel pri Tether (USDT).

P.S. Če ma v bolivarjih, ima pa res VEČJE količine, da je sploh kej vredno xD Jz jih imam eno par 1000 doma (kolega iz Venezuele mi jih je podaril, za spomin), pa si še čigumija z njimi ne morem privoščiti xD

Edit: Najbrž so vama znani mehanizmi, ki vaju čakajo?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

pajos ::

Hvala za informacije.
Nekje sem prebral da je za finančne transakcije (prenose) najbolj primeren Ripple. Da ima tudi najnižje provizije in je likviden.
Zgoraj ste mi priporočili Monero, Litecoin, Bitcoin Cash in Tether (USDT).
Ali torej ripple ni primeren za denarne transakcije?

janig ::

pajos je izjavil:

Ali torej ripple ni primeren za denarne transakcije?

Je ja. Lih za to je bil narejen.

dope1337 ::

Sedaj se moraš odločiti, kaj ti je prioriteta. Čimmanjša nihanja v ceni, provizija transakcij (kar je v tvojem primeru dokaj zanemarljivo, vkolikor se gre za prenos velike količine denarja, kot si poudaril) kjer so odstopanja med kriptovalutami v centih, največja provizija v januarju je bila cca 30$ na transakcijo (ki lahko zajema par sto miljonov $ na1x).

Pač ... Dobro se pozanimajta v kaj se spuščata s partnerjem. Poznam stanje v Venezueli, najbrž mu lokalni regulatorji ne dopuščajo izvoz denarja v tujino. Tako da ... dobro se pozanimajta o mehanizmih, ki vaju čakajo v Venezueli, kot tudi v EU.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

janig ::

Dejansko je vseeno katera kriptovaluta bo. Ko bo iz borze priletelo na europski bancni racun vecja vsota denarja, bi se znala sprozit kaka preiskava. In takrat bo tale tvoj kolega pecen, ce mu regulatorji ne pustijo na "stari nacin".

1pioneer ::

XRP je najboljsi za to. Odpres 2 racuna. Recimo en je pri Kraken, drug je pri Bitstamp. Oba verificiras, enega z EU banko, drugega z Venezuelsko, samo ne vem ker exchange podpira bolivar... Fiat nakazes na Kraken kupis XRP posljes na Bitstamp prodas v EUR in to je to. V 5 minutah mas narejeno. Ce mas od prenosa dobicek placas davek in je. Ce mas izgubo pa nic. V teh 5 min. dvomim da bo kj profita. To je govora da placas davek le na narejen profit ne na znesek. Ce si poslal 1 miljon in si v 5 min. prodal in dobil 1 miljon in 1k placas davek od 1k. Kar je itak vseeno, ce se gre tebi le za prenos iz A v B in si v tem casu profitiral. Ce pa mas zgubo pa itak ni nic... Ce bi kaj sprasevali od kje izvor denarja potem pojasnis plus potrdilo od obeh exchangov prilozis, kjer se vidi transakcija.

DeeJay ::

Katera menjalnica omogoča kupovanje kriptovalut z bolivarji? Mislm, da nobena, tako da bo tu že prvi problem kako sploh to valuto pretopit v USD ali EUR.
Če mu to rata, pol naprej ni noben problem.

genesiss ::

tryhard ::

. Ker je te transakcije težko naredit

Zakaj? Vedi, da v kolikor bi ga organi pregona lovili, če bi iz svoje banke nakazal na evropsko, ga bodo lovili tudi, v kolikor bo iz svoje banke na na neko borzo kriptovalut in nato na evropski račun.

IL_DIAVOLO ::

Naj pretopi nazaj v koko.

tryhard ::

Ne gre. Prodajna cena petinosemdesetke (procenti) v Venezueli je par sto evrov.
Nakupna cena krepko manj od petinosemdesetke v Evropi je slabega 3/4 stotaka čukov.
Pretvorba iz koke (Venezuela) < > Bitcoin < > koka (Evropa) je zelo slaba torej.

Furbo ::

Ne sanjajta o nizkih provizijah, lahko bo srečen, če mu ti užgeš manj kot 50% provizije za tako transakcijo. A ni noben na tekočem, kaj se dogaja v tistem koncu?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Baja ::

in kaj bo v evropi s tem denarjem? se misli preselit sem?

naj dvigne bolivarje in kupi btc-je preko localbitcoins. če ne rabi dnarja v evropi lahko kar btc-je špara. ni šans da padejo več od bolivarja.

aja, pa lol vsem, ki priporočajo borze in kyc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

aaa1 ::

Venezuela trpi za hiperinflacijo, zato imajo tudi capital control (prepoved izvažanja denarja). Tako da po legalni poti po mojem ne bo šlo. Kolikor razumem so v Venezueli kar popularne kriptovalute, ki jih navadni ljudje uporabljajo, da se izognejo oz ublažijo posledice hiperinflacije. Vendar močno dvomim, da so kripto borze "legalne" oz da sprejemajo bolivarje (capital control). Tako da mislim da bo bolj omejen z ponudbo na ulici, kot pa z drugimi stvarmi. Definitivno pa bolj priporočam bolj uveljavljene kriptovalute z "tradicijo" kot pa neke nove nahypane in "poceni". Tako da sam bi šel bolj na BTC, ETH, LTC, MONERO, ZCASH itd.... Glede "nihanja" pa bi me manj skrbelo, ker bolivarji itak vsak dan gubijo več vredosti kot kriptovalute :D

blackbfm ::

Najmanjsa nihanja bo imel pri Tether (USDT).


Izmed vseh kriptovalut je tether dalec najvecja megla/nateg:))

dope1337 ::

blackbfm je izjavil:

Najmanjsa nihanja bo imel pri Tether (USDT).


Izmed vseh kriptovalut je tether dalec najvecja megla/nateg:))


Ker clovek misli xyz let drzat tehter ane :))

Vsaj preber OP, da ti bo jasn za kaj se gre taprvo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

blackbfm ::

Meni je jasno samo da se s scam kvazikriptovalutami ne prenaša vecjih kolicin denarja:))

Sicer pa kriptovalute ponavadi pobere v minutah in urah, ne v letih:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

dope1337 ::

Tether je specifika v kriptosvetu ... Potrebuje kritje v $. Dokler jim ne dokazejo, da ga nimajo (ena revizija je ze bila - nezakljucena, opuscena) ne bo pretresov.

Ce si pa tak majmun, da bos sel prenakazovati v USDT med oz. tik pred izidom rezultatov revizije ... Pol ti pa res ni pomoci no.

P.S. Na višku suma o nezmožnosti pokrivanja natisnjenih tethrov je bila njegova vrednost 0,9$ ... Se pravi, ko smo skoraj vsi bili 99% prepričani, da USDT nima kritja (pomoje ga res nimajo, samo dokazati jim ne morejo/nočejo) je zanihalo za 10%. Kaj tako šokantnega nismo v kriptosvetu doživeli od izida enega in edinega kriptokovanca ... DOGEcoin seveda xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

tryhard ::

dope1337 je izjavil:

Tether je specifika v kriptosvetu ... Potrebuje kritje v $. Dokler jim ne dokazejo, da ga nimajo (ena revizija je ze bila - nezakljucena, opuscena) ne bo pretresov.

Ce si pa tak majmun, da bos sel prenakazovati v USDT med oz. tik pred izidom rezultatov revizije ... Pol ti pa res ni pomoci no.

P.S. Na višku suma o nezmožnosti pokrivanja natisnjenih tethrov je bila njegova vrednost 0,9$ ... Se pravi, ko smo skoraj vsi bili 99% prepričani, da USDT nima kritja (pomoje ga res nimajo, samo dokazati jim ne morejo/nočejo) je zanihalo za 10%. Kaj tako šokantnega nismo v kriptosvetu doživeli od izida enega in edinega kriptokovanca ... DOGEcoin seveda xD

A to so te "Moj stric, ki dela v Nintendu je včeraj bil na Marsu. Dokaži, da ni res" fore?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

gruntfürmich ::

še sreča da ima ta tvoj 'poslovni partner' ful denarja tam in boš zaradi pomoči njemu ti ful zaslužil. verjetno sodelujeta že par dni??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tryhard ::

Baja je izjavil:

in kaj bo v evropi s tem denarjem? se misli preselit sem?

naj dvigne bolivarje in kupi btc-je preko localbitcoins. če ne rabi dnarja v evropi lahko kar btc-je špara. ni šans da padejo več od bolivarja.

aja, pa lol vsem, ki priporočajo borze in kyc.

Itak ga bodo Dacarji lovili, ko bo spremenil v Evropi v keš.

RobertDev ::

TETHER 1:1

1pioneer ::

tryhard je izjavil:

Baja je izjavil:

in kaj bo v evropi s tem denarjem? se misli preselit sem?

naj dvigne bolivarje in kupi btc-je preko localbitcoins. če ne rabi dnarja v evropi lahko kar btc-je špara. ni šans da padejo več od bolivarja.

aja, pa lol vsem, ki priporočajo borze in kyc.

Itak ga bodo Dacarji lovili, ko bo spremenil v Evropi v keš.

Zakaj? Če prenese denar iz države A v državo B, zakaj bi plačal davek? Sploh če ni davčni rezident... Se pravi po tvoji logiki, če jaz grem na počitnice v ZDA in tam odprem račun, pa si nakažem 100k bom moral davek plačat ali kako?

tryhard ::

Daj vsaj preberi novice na prvi strani.
Naši te začnejo spraševati, od kje denar, ko pride na TRR prevelik znesek v nekem obdobju.
Kako boš tonizpeljal, če ne s pranjem denarja, veš samo ti.
In ne, ni to moja logika. To je tvoja logika.
Po moji logiki si ti idiot.

pajos ::

Bom komentiral samo o davkih ...
Če imaš denar v Venezueli na banki, verjetno plačuješ davke, verjetno ni problematičen izvor denarja, in če to prenašaš naokoli (če ti dovolijo v Venezueli seveda), je denar še vedno legalen ... in bo vedno legalen ... (iz banke na banko)
Če pa ti ne plačuješ davkov ali če imaš denar v kovčkih in ne na banki, potem imaš problem kako bo ta denar postal legalen ....
Za kaj bo denar namenjen in kam bo šel je drugo vprašanje ....
Jaz sem odprl temo za vprašanje katera kriptovaluta je najbolj primerna za prenose transakcij ...

tryhard ::

Raje se pozanimaj, kaj se bo zgodilo s tabo, ko se bo ogromna količina denarja znašla na tvojem evropskem računu.

Za prenos je primerna vsaka valuta, ki bodisi drži svojo ceno, bodisi je njena transakcija hitra. Pa da ima vsaj neko prisotnost na trgu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tryhard ()

tryhard ::

In ne, hranjenje denarja na banki in plačevanje davkov ni isto.
V glavnem človek muti, če ni sposoben sam kupiti kovancev in jih nato pretopiti na evropski trr.
Podobne scame počnejo tudi Kitajci

1pioneer ::

tryhard je izjavil:

Daj vsaj preberi novice na prvi strani.
Naši te začnejo spraševati, od kje denar, ko pride na TRR prevelik znesek v nekem obdobju.
Kako boš tonizpeljal, če ne s pranjem denarja, veš samo ti.
In ne, ni to moja logika. To je tvoja logika.
Po moji logiki si ti idiot.

Dej ne pribijaj gluposti. Si poslal kdaj vecjo vrednost? Davcna do 20k niti prdne ne. Plus ce te karkoli vprasajo mas evidenco. Da ne omenim, da na kripto ni davka pri nas, pa si lahko miljon das na trr. Cim mas evidenco ti ne bodo nic. Kolkokrat sem poslal zneske v tujino za nepremicnino, pa ni blo nobenega lova dacarjev. Ce pa hoces denar oprat, ga lazje prek bank kot s kripto...

tryhard ::

Ena predpostavka in eno dejstvvo
Tvoj poslovni partner nima večje količine denarja
Ne bo mu težko pretopiti denarja v kriptovalute.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eksplozivno rast bitcoina povzročil en lastnik

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3614373 (4609) Mato989
»

osnove trgovanja z cryptovalutami

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
379987 (7659) krefi
»

Bitcoin ruši vse pred seboj (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
28277885 (63866) D3m0r4l1z3d
»

Bitcoin dobil pomembno nadgradnjo SegWit, ruši rekorde (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
12344731 (38686) PrihajaNodi
»

Bitcoin se je razcepil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
11742924 (34980) DeeJay

Več podobnih tem