» »

Tipkovnica na laptopu ne dela

Tipkovnica na laptopu ne dela

care20 ::

Zdravo
Pred dnevi sem vstavil neki kabel za touch in je delalo kot mora... Danes opazim da. Mi dosti tipk splohnne dela.... Ne dela mi recino ESC in crke a f d....vglavnem tipke ki brez njih ne mores kaj dosti poceti... Laptop sem razstavil in veckrat vkljucil kabel za tipkovnici in je vedno isto.... Laptop je g751jt in se mi ga zdi skoda da ga zdaj ne uporabljam...a je mogoce kdo imel podoben primer?

fikus_ ::

Poskusi priklopiti zunanjo tipkovnico. Če dela, je verjetno mehanska napake, če ne kakšen drajver.

TheBlueOne ::

Poskusi sledece:

Izklopi laptop
Odstrani baterijo
Odkopi napajalni kabel
Drzi gumb start kaksno minuto
Vstavi baterijo
Prizgi
Poskusi
Porocaj :)

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Verjetno je poškodovan konec kabla tipkovnice in ga boš moral malo skrajšat - kako to narediš imaš veliko filmčkov na yt.
Delo krepa človeka

care20 ::

Sem ga skrajsal kaksen mm in je isto... Iste tipke... Nevem kako bi lahko probal ocistiti tisti. Konektor ki pride kabel. Noter

care20 ::

TheBlueOne je izjavil:

Poskusi sledece:

Izklopi laptop
Odstrani baterijo
Odkopi napajalni kabel
Drzi gumb start kaksno minuto
Vstavi baterijo
Prizgi
Poskusi
Porocaj :)



Bom probal ko pridem. Domov ceprav je velik dela da sploh pridem do bazerije... In kaj naj bi se zgodilo ko odstranim baterijo ter drzim gumb za start?

solatko ::

care20 - S tem postopkom spraviš bios na tovarniške nastavitve, ampak pri delovanju tipkovnice le redko vzrok za napake. Ko si krajšal kabel je možno, da si dve žički spravil v stik. Razdri in poglej priključek z lečo. Kovinski trakovi so namreč izredno tenki in bolj slabo prilimani na plastiko, tako, da se hitro odlepijo in prekrijejo drug, drugega. Če si krajšal s škarjami, si verjetno kontakte dobil skupaj in je to vzrok, pravilno se da na željeno dolžino leseno kocko in potem z ostrim nožem pritisneš ob kocki, brez da premikaš nož, potem moraš pa še z olfo, očistit plastiko, da dobiš čiste kontakte. Delat moraš previdno in najbolje pod povečevalnim steklom, da ne poškoduješ kontaktov.
Ko narediš to, bi moralo delovati, če ni fizične napake na tipkovnici (politje).

Najverjetneje imaš plastično zaščito konektorjev predaleč in ni stika.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

m0LN4r ::

care20 je izjavil:

Sem ga skrajsal kaksen mm in je isto... Iste tipke... Nevem kako bi lahko probal ocistiti tisti. Konektor ki pride kabel. Noter

Z radirko, tisto ko ima tisto sivo stran.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

care20 ::

TheBlueOne je izjavil:

Poskusi sledece:

Izklopi laptop
Odstrani baterijo
Odkopi napajalni kabel
Drzi gumb start kaksno minuto
Vstavi baterijo
Prizgi
Poskusi
Porocaj :)


Neverjetno ampak stvar dela :D HVALA 1000x
Vceraj sm mislil da je kaj s kablom,sem ze sel gledat na ebay kolk stane ta zadeva itd...vglavnem me je kar minlo
Kako pa si vedel da moram to narediti?

m0LN4r ::

To je prvo, kaj se naredi, ko kaj "cudno" dela.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

[D]emon ::

lol, model je sel prvo rezat flatflex namesto da bi najprej bios resetnil xD
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

solatko ::

[D]emon - Velikokrat sem moral skrajševati flat tipkovnic, ko so jih razdirali taki, ki se na to bolj malo spoznajo. Ni nobenega problema za 2-3mm in imaš potem spet zanesljivo povezavo. Veliko je takih prenosnikov, da se flat zelo težko vstavi v režo in ga nepoučeni deformirajo.
Delo krepa človeka

[D]emon ::

solatko, ze ze, ampak da je prvi odgovor na probleme s tipkovnico snipanje flatflexa namesto da prvo resetnes bios je pac lol :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

solatko ::

Sorry, v 20-ih letih +, še nisem zasledil problemov s tipkovnico, zaradi bios-a, pa sem kar nekaj računalnikov popravil v tem času.
Delo krepa človeka

m0LN4r ::

V tem primeru se gre za razelektritev, ena izmed najbolj pogostih resitev za marsikater "cuden" problemcek.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

solatko ::

Nisem še zasledil, da bi bios spremenil delovanje tipkovnice tako, da določene tipke nebi funkcionirale, vse ostalo vključno z zagonom programov pa bi delovalo normalno.
Praviloma se flash bios-a dela ob čudnem delovanju programske opreme, kadar se računalnik noče zbuditi, ne zažene željenih programov,...., da bi pa samo tipkovnica delala na pol pa v precej dolgi praksi nisem zasledil.
Delo krepa človeka

zuz3k ::

če lahko vskočim v temo

na prenosniku Acer aspire 7520 sem odstranil tipkovnico iz prenosnika in jo očistil z mokro krpo
zdaj pa ko priklopim kontakte nazaj konektor ne zazna tipkovnice, je slab stik. Če pa pri prižganem
prenosniku konektor vklopim tipkovnica sama piše znake, gre za slab stik. Probal sem tudi z papirjem
podložit

ali je možno da je kje v tipkovnici vlaga in razdrem še vse tipke?
je imel kdo že tak problem?
Life is a psychological game.

m0LN4r ::

Za vsak slucaj daj tipkovnico za en dan nekam susit in drug dan spucaj kontakte z etanolom ali pa od punce tistim za odstranjevat lak iz nohtov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zuz3k ::

tipkovnico sem dal na sonce da se je fino segrela in dela!

@m0LN4r: 1000x ti hvala, nism si mislu da bo spet delala
Life is a psychological game.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ekran se prižge, črna slika

Oddelek: Pomoč in nasveti
141400 (1148) FX6300B
»

Težava z USB v Win 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
14830 (656) Han
»

Zaflashan Bios Gigabyte GA K8N SLI

Oddelek: Pomoč in nasveti
262265 (1957) Domini tm
»

Polit prenosnik HP 4515s

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62145 (2028) Chupa
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371899 (1474) cultko

Več podobnih tem