» »

Registracija vozila na Hrvaškem

Registracija vozila na Hrvaškem

«
1
2

Bye ::

Glede na to, da s 1.1. 2018 na Hrvaškem veljajo nižji davki za vozila, me zanima ali ima kdo izkušnjo z registracijo avtomobila. Avto bom kupil v Sloveniji, registriran pa bi bil na drugo osebo (hrvaškega državljana), zaradi nižjih stroškov registracije.
Torej kupim avto tukaj in ga s preizkusnimi tablicami peljem čez mejo?

starfotr ::

Tu boš plačal DMV in DDV, nato ga boš pa izvozil? Ja, bolj butaste napake ne moreš naredit. Tam ga kupi oi in registriraj.

Sicer pa, kakšne ugodne zadeve imajo hrčki? Pri nas plačaš cestnino, vinjeto, tehnicnega, zavarovanje. Tu ni nekih hudih dajatev, razen, ce imas 5.0 mašino.

Bye ::

Gre za poceni rabljen avto. Tako stari kot novi so cenejši pri nas. Uvoza ni, saj gre za območje EU. Registracija pa je cenejša tam; sploh, ker ima bodoči lastnik dober bonus. Nekaj informacij že imam, rad bi, da mi še kdo potrdi postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Utk ::

A ni carinski prekrsek vozit tuj avto v Sloveniji?

mmcmmc ::

Homologacije pa ne rabiš plačat na Hrvaškem če avto iz druge države pripelješ?

Ja, kot je zgoraj rekel, ne bo čudno kot te bodo policaji preverjali in vidijo, da je na tujca napisan avto pa se en drug državljan vozi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmcmmc ()

Bye ::

Zakaj le? Obstaja pooblastilo za uporabo vozila. A ti vedno voziš samo svoj avto :) Mene policija še nikoli ni vprašala za pooblastilo. Kot že napisano, lepo bi bilo, da se javljajo poklicani, namesto da se pavšalno udriha vsevdilj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Utk ::

https://www.google.si/amp/s/europa.eu/y...

Le zakaj le.

A res mislis da si prvi, ki je prisel na to brihtno idejo. Potem bi vsi nemci pri nas registrirali avte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Bye ::

Link nima veze z mojim vprašanjem. Avto NE bo registriran name.

Utk ::

Kaj bi ti sploh rad, vozil v Sloveniji s hrvaskimi tablicami?

Bye ::

Po moje nisi sploh prebral od začetka.
Avto kupim v Sloveniji, na Hrvaškem pa se ga registrira pod drugo osebo. Zanima me postopek.
Avto se bo vozil povsod; od kod ti ideja, da se ga bo vozilo samo v Sloveniji?

Utk ::

Ce imas stalno prebivalisce v Sloveniji, ga ne smes vozit v Sloveniji. To ti pise na tistem linku. Niti kilometra niti 5 minut.
Tu ga odjavis in spravis cez mejo, ostalo resis dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Bye ::

Zakaj potem obstaja pooblastilo?

Machete ::

https://www.amzs.si/na-poti/mednarodni-...
Preberi ali še bolje pokliči, ker ni eksplicitno za tvoj primer, je pa že blizu. Hrvaška ima verjetno kaj podobnega.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Utk ::

Pooblastilo te ne odreši carinskega prekrška. Pooblastilo da lahko Slovenec Slovencu, Hrvat Hrvatu, lahko tudi Hrvat Slovencu za vožnjo po Hrvaški, ne pa Hrvat Slovencu, da se bo Slovenec s hrvaškimi tablicami fural po Sloveniji. Mislim, lahko ga da, ampak še zmeraj bo to carinski prekršek.

Bye ::

Dovoljenje za vožnjo vozila v tujini (DVVT) se izda vozniku, ki se odpravlja v tujino z motornim vozilom, registriranim v Republiki Sloveniji, ki ni njegova last.

Vozilo bi bilo registrirano na Hrvaškem, ne v Sloveniji.
Nič, najbolje, da povprašam v kakšni avtohiši, kako je z registracijo, ker tukaj ne dobim odgovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Utk ::

Odgovor si dobil, samo všeč ti ni.

Bye ::

Hahaha, ja pa ne. Vprašal sem za postopek "uvoza" / registracije na Hrvaškem, odgovori pa so pretežno v stilu nepooblaščene vožnje, kar nima zveze z vprašanjem. Jabolka in hruške.

Utk ::

Postopek maš tu: http://www.forum.hr/showthread.php?t=83...

Če si hočeš nakopat kazen za vsaj 500 evrov in kup problemov, da boš prišparal 20 evrov, kar izvoli.

mihec87 ::

Koliko eur je razlike pri registraciji v hr ali pri nas

mmcmmc ::

mihec87 je izjavil:

Koliko eur je razlike pri registraciji v hr ali pri nas



Če na koncu je sploh kakšna razlika? Moraš homologacijo narediti, še kakšen potencialen davek za motorna vozila na Hrvaškem za uvoz. Pa še praktično moraš avto, ki si ga kupil prepisat/prodat/karkoli že enemu drugemu, da prišparaš par deset evrov. Pa če se kakšna nesreča zgodi in zavarovalnica malo to sumljivo lastništvo razišče? To je mutni posel.

2f4u ::

Kontra info; ideja zanimiva.
podjetje ima vozila, ki jih ima management v stalni uporabi. Seveda dohodnina in bonus plačajo. So registrirana na češkem in vozijo jih izključno v slo. Vem za enega, da ima iz hrvaškega podjetja in deluje. Torej, zadeva verjetno deluje. Kje so "cake" pa ne vem. Morda je za fizično osebo drugaće kot za podjetje.

AndrejO ::

Bye je izjavil:

Po moje nisi sploh prebral od začetka.
Avto kupim v Sloveniji, na Hrvaškem pa se ga registrira pod drugo osebo. Zanima me postopek.

To pomeni, da boš moral na HR plačati vse davčne dajatve povezane z uvozom vozila, če se to vozilo šteje pod novo.

Če se šteje pod rabljeno vozilo, potem DDV znotraj EU ni, imajo pa države še vedno svoj DMV ali ekvivalent.

Za postopek na HR ti bo najbolje pojasnil tisti, ki bo na papirjih lastnik vozila.

Bye je izjavil:

Avto se bo vozil povsod; od kod ti ideja, da se ga bo vozilo samo v Sloveniji?

Nekaterim tukaj ni potegnilo, da se lahko povsod po EU voziš s tujim vozilom in, dokler je lastnik oseba, ki stalno biva na Hrvaškem, z registracijo na Hrvaškem ne bo nič narobe, z vožnjo po EU pa tudi ne.

Vse, kar lahko pričakuješ je samo godrnjanje policistov, če bodo preverjali lastništvo in tvojo osebno upravičenost do uporabe vozila, ki uradno ni tvoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

St235 ::

Caka je v tem, da se slej kot prej v zadevo vtakne furs in zacne pisat poloznice.

Pri nas je za take primere kazen okol 500e, v avstriji na primer 3000e in se je ze kar nekaj pametnjakovicev konkretno opeklo.

Nekaterim tukaj ni potegnilo, da se lahko povsod po EU voziš s tujim vozilom in, dokler je lastnik oseba, ki stalno biva na Hrvaškem, z registracijo na Hrvaškem ne bo nič narobe, z vožnjo po EU pa tudi ne

Tako kot ste nekateri preneumni da bi razumeli, da je stalna uporaba vozila iz tuje drzave davcni prekrsek, ker to predstavlja izogibanje davcnim obveznostim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

AndrejO ::

St235 je izjavil:


Nekaterim tukaj ni potegnilo, da se lahko povsod po EU voziš s tujim vozilom in, dokler je lastnik oseba, ki stalno biva na Hrvaškem, z registracijo na Hrvaškem ne bo nič narobe, z vožnjo po EU pa tudi ne

Tako kot ste nekateri preneumni da bi razumeli, da je stalna uporaba vozila iz tuje drzave davcni prekrsek, ker to predstavlja izogibanje davcnim obveznostim.

Davčni prekršek je, če uporabljam SVOJE vozilo, ki je registrirano v tuji državi.

Mi lahko pokažeš kje je napisano, da je davčni prekršek, če redno uporabljam TUJE vozilo, ki je registrirano v tuji državi?

St235 ::

Prekrsek je uporaba vozila, ki je registriran v tujini z namenom izogibanja placila dajatev. Lastnistvo je irelavantno. Tako pametovanje je kar nekaj ljudi ki dela v avstriji stalo okrog 3000e. Avto registriran na brata v sloveniji in mi kao nihce nic ne more.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Prekrsek je uporaba vozila, ki je registriran v tujini z namenom izogibanja placila dajatev. Lastnistvo je irelavantno. Tako pametovanje je kar nekaj ljudi ki dela v avstriji stalo okrog 3000e. Avto registriran na brata v sloveniji in mi kao nihce nic ne more.

Bi lahko pokazal kje je to zapisano v slovenski zakonodaji, da bomo za naprej vsi vedeli kako to gre?

St235 ::

Na zalost so nasi preleni da bi bile informacije na enem menstu, tako da bomkasneje pogledal kako tocno je pri nas. Glede na to da gre tukaj za bolj kot ne standirzirano ureditev znotraj eu, pa za zacetek sistem v avatriji:
https://europa.eu/youreurope/citizens/v...

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Na zalost so nasi preleni da bi bile informacije na enem menstu, tako da bomkasneje pogledal kako tocno je pri nas. Glede na to da gre tukaj za bolj kot ne standirzirano ureditev znotraj eu, pa za zacetek sistem v avatriji:
https://europa.eu/youreurope/citizens/v...

Pri tem viru se zatakne v prvem odstavku:

"Persons who have their main residence in Austria may use a vehicle or trailer with foreign number plates for one month in Austria. The one-month period starts when the vehicle is first imported into Austria. Temporary removal of the vehicle from Austria does not interrupt this period."

Verjetno bi bila potrebna še razlaga o tem, kaj se v Avstriji šteje kot uvoz oz. obrazložitev, ki je bila pridružena tisti kazni, ki si jo omenil.

TheBlueOne ::

AndrejO je izjavil:

St235 je izjavil:

Na zalost so nasi preleni da bi bile informacije na enem menstu, tako da bomkasneje pogledal kako tocno je pri nas. Glede na to da gre tukaj za bolj kot ne standirzirano ureditev znotraj eu, pa za zacetek sistem v avatriji:
https://europa.eu/youreurope/citizens/v...

Pri tem viru se zatakne v prvem odstavku:

"Persons who have their main residence in Austria may use a vehicle or trailer with foreign number plates for one month in Austria. The one-month period starts when the vehicle is first imported into Austria. Temporary removal of the vehicle from Austria does not interrupt this period."

Verjetno bi bila potrebna še razlaga o tem, kaj se v Avstriji šteje kot uvoz oz. obrazložitev, ki je bila pridružena tisti kazni, ki si jo omenil.


Avstrijci zahtevajo da tam prijavis avto ko te ONI smatrajo za njihovega rezidenta. Kazni so lahko, ce se prav spomnim 7000EUR+, ker to razumejo kot izogibanje davku, ki se v Avstriji letno placa. Recimo za moj avto, ki ima ca. 200 konjev placam letno med 800 in 900EUR na leto, ce me spomin ne vara. So znali stati pred podjetjih in ustavljati avte s tujimi registerskimi, potem pa so pogledali, ce imas pri njih prebivalisce. Torej oni bi menda gledali, da se zacne doba meseca takrat, ko si se pri njih prijavil.

Mi je pa takrat na Finanzamtu povedal, da so napisali tudi najvisjo mozno kazen, praviloma pa za kaksne stare kante kazen ni niti blizu maksimuma.

Za uvoz placas davek, ki je 2% manj kot v slo, nato pa se dajatev, ki se imenuje NOVA in se racuna gelde na izpuste co2.

https://www.oeamtc.at/thema/eigenimport/

Zgodovina sprememb…

avtek ::

No, bi imel še jaz eno vprašanje...Nisem cele teme prebral, le prvih 10?20? postov.

Imam zelo dobrega prijatelja, ki je Hrvat, živi na Hrvaškem, precej se družimo. Če jaz peljem njegov avto po SLO cestah sem v prekršku? Tako sem razumel v teh zgornjih postih.
Lahko morda še kakšen uraden link glede globe in sankcij?

AnotherMe ::

Bom tukaj vprašal, čeprav ne gre za popolnoma isto zadevo...

Podjetje, ki v sloveniji (in tudi drugod po balkanu) opravlja servise na raznih industrijskih strojih, bi me zaposlilo kot serviserja za pokrivanje slovenije (zaradi hitrejšega odzivnega časa, jezika, mojih že vzpostavljenih kontaktov ipd...), v uporabo bi mi dali tudi njihov mali kombi, registriran na hrvaškem, na njihovi firmi že 3 leta. Če se dogovorimo, bi seveda avto potem bil ves čas v sloveniji...

Je sedaj to vredu ali ni?

Eventuelno bi sicer lahko uporabljal tudi svoj osebni avtomobil, oni pa bi mi povrnili stroške uporabe pri plači - ampak se mi to ne zdi smiselno, ker pač ni temu namenjen. Po drugi strani, pa oni že imajo avto, ki je opremljen prav za ta namen...

Invictus ::

Tisto, kar države boli pri vožnji avta, registriranega drugje, je:

1. Davek (samo ob nakupu ali uvozu, kolega seje hotel preseliti na Dansko, pa bi moral za 15k avto plačati 17k davkov)
2. Cestna taksa ( ta bolj boli, ker uporabljaš njihove ceste, pa nič ne plačaš).

Če se že nekam preseliš, se splača star avto prodat in tam dobit nekaj drugega. Za Nemčijo se to definitivno splača...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Tisto, kar države boli pri vožnji avta, registriranega drugje, je:

1. Davek (samo ob nakupu ali uvozu, kolega seje hotel preseliti na Dansko, pa bi moral za 15k avto plačati 17k davkov)
2. Cestna taksa ( ta bolj boli, ker uporabljaš njihove ceste, pa nič ne plačaš).

Če se že nekam preseliš, se splača star avto prodat in tam dobit nekaj drugega. Za Nemčijo se to definitivno splača...


Ne bo drzalo. V Avstriji se letno placa se "Motorbezogene Versicherungssteuer". Pri uvozu pa 20% davek in NOVA.

Tukaj lahko poracunas letno ali mesecno....
https://durchblicker.at/autoversicherun...

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

TheBlueOne je izjavil:


Avstrijci zahtevajo da tam prijavis avto ko te ONI smatrajo za njihovega rezidenta. Kazni so lahko, ce se prav spomnim 7000EUR+, ker to razumejo kot izogibanje davku, ki se v Avstriji letno placa.

Kako pa lahko prijavim avto, ki ni moja last, temveč last moje mame?

TheBlueOne ::

AndrejO je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Avstrijci zahtevajo da tam prijavis avto ko te ONI smatrajo za njihovega rezidenta. Kazni so lahko, ce se prav spomnim 7000EUR+, ker to razumejo kot izogibanje davku, ki se v Avstriji letno placa.

Kako pa lahko prijavim avto, ki ni moja last, temveč last moje mame?


Tezko, je pa problem, da davki niso samo prekrsek in te znajo preganjati, kar pomeni, da se znas znajti na sodiscu, ki bo zelelo vedeti, kako je izgledala celotna situacija.

Ce bodo ugotovili, da si avto prepisal na mamo, bos samo zabetoniral, da se zavestno izogibas davkom in s tem vejretno poslabsal svoj polozaj. Seveda, ce ti je mama posodila avto in je ocitno, da namen ni bil izogibanje davkom, te verjetno nima biti cesa strah. Sej znajo sodit kako in kaj. Ce si nek student iz slo in je avto od mame, valda ne bodo kopali. Ce pa si zaposlen in ti je mama posodila avto za 50k€ pa bodo verjetno kopali naprej.

Sej ves, ce je sum utemeljen, potem lahko marsikaj zahtevajo.

AndrejO ::

TheBlueOne je izjavil:

AndrejO je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Avstrijci zahtevajo da tam prijavis avto ko te ONI smatrajo za njihovega rezidenta. Kazni so lahko, ce se prav spomnim 7000EUR+, ker to razumejo kot izogibanje davku, ki se v Avstriji letno placa.

Kako pa lahko prijavim avto, ki ni moja last, temveč last moje mame?


Tezko, je pa problem, da davki niso samo prekrsek in te znajo preganjati, kar pomeni, da se znas znajti na sodiscu, ki bo zelelo vedeti, kako je izgledala celotna situacija.

Verjamem. Ampak sodišča ne delajo nekaj na pamet in potem šteje to, kar je zapisano v zakonu, tudi če je v zakonu luknja.

Glede na to, da je OP vprašal kako bi to izgledalo na relaciji SI-HR, je torej zanimivo vprašanje kaj točno piše v slovenski zakonodaji. Lakotnik je obljubil, da bo pobrskal in sporočil, potem bo pa vse skupaj bolj jasno.

TheBlueOne ::

AndrejO, vem, da je relacija Slo-Hr, sem napisal kot komentar na Invictusov post, ki govori bolj splosno. Drugace pa menda tile postopki gredo kar hitro, ker se tocno ve, kako ljudje poskusajo zaobiti zadeve. Ta ideja, ki si jo imel s tem, da je lastnik mama, ni nova in menda ne deluje. Ta isti preblisk je verjetno imel vsak, ki je ugotovil, koliko stane tukaj registracija. Ce jih citiram: "Wer als Inländer ein ausländisches Fahrzeug in Österreich verwendet, bei dem wird vermutet, dass das Fahrzeug einen dauernden Standort in Österreich hat." kjer je zanje ocitno dovolj, da je vozilo vecino casa v AT.

https://www.wko.at/service/verkehr-betr...

AndrejO ::

Upam, da bo to, kar bo Lakotnik privlekel ven, odgovorilo tudi na vprašanje kako se v Sloveniji registrira vozilo katerega lastnik in uporabnik, nima v državi ne stalnega, ne začasnega bivališča.

Morebiti se to da ali pa ne da tudi v Avstriji, ampak tudi mene, tako kot OP-a, bolj zanima za Slovenijo, kot pa Avstrijo, kjer nimam ničesar in nikogar.

Utk ::

Sej tujec lahko registrira avto pri nas, to ni noben prekrsek. Prekrsek je, ce se s tem avtom vozi po tisti drzavi v kateri ima stalno prebivslisce. Tudi po vseh drugih dvestotrinajstih drzavah se lahko vozi, samo po domaci se ne sme.

Tomas 33 ::

Še en aspekt.
Če je v prometni nesreči udeleženo vozilo registrirano v tujini je potrebno poklicati policijo.


Tako, da samo evropsko poročilo odpade, pa še kazen za povzročitelja prileti zraven.

pastir1234 ::

AnotherMe je izjavil:

Bom tukaj vprašal, čeprav ne gre za popolnoma isto zadevo...

Podjetje, ki v sloveniji (in tudi drugod po balkanu) opravlja servise na raznih industrijskih strojih, bi me zaposlilo kot serviserja za pokrivanje slovenije (zaradi hitrejšega odzivnega časa, jezika, mojih že vzpostavljenih kontaktov ipd...), v uporabo bi mi dali tudi njihov mali kombi, registriran na hrvaškem, na njihovi firmi že 3 leta. Če se dogovorimo, bi seveda avto potem bil ves čas v sloveniji...

Je sedaj to vredu ali ni?


Ni problem. Tudi sam sem uporabljal službeni avto, registriran v avstriji, z njihovimi tablicami. Tudi za privat potrebe, bil z njim tudi v tujini (območej EU in tudi zunaj EU - hrvaška, bosna, albanija, črna gora...) pa ni bilo nobenih težav. Imam stalno prebivališče v slo ne v at.

AnotherMe je izjavil:


Eventuelno bi sicer lahko uporabljal tudi svoj osebni avtomobil, oni pa bi mi povrnili stroške uporabe pri plači - ampak se mi to ne zdi smiselno, ker pač ni temu namenjen. Po drugi strani, pa oni že imajo avto, ki je opremljen prav za ta namen...


Sedaj uporabljam svoj avto, kupljen v avstriji kjer ga tudi servisiram (cenejši servisi), registriran pa je v slo (cenejša registracija), plačujejo pa mi kilometrino. Nakup v avstiji, dodelava tovornega prostora , uvoz in plačilo dajatev je bilo 20% ceneje kot če bi isti avto naročil v slo. Zame osebno je uporaba lastnega avta tudi finančno bolj ugodna, saj se mi pokrije v treh letih pokrije razlika med nabavno celo novega in vrednost od prodaji, servisi, nafta (tankam itak v avstriji) in še ostane nekaj evrov. Zakaj 3 leta? Ker po treh letih grem po novo kanto. V avstijo in ponovim zgodbo z uvozom ;)

Zgodovina sprememb…

Ganon ::

Na glas sem se smejal ob branju. Človek, če razmišljaš o takšnih kolobocijah zaradi ene uboge registracije vozila, imaš precej hujše težave v življenju. Začni z reševanjem le-teh.

oiwedfhjweif ::

Kaj pa SIG tablice? :D Vse slovensko, so tudi v prekršku?!







Ali pa slovenski slovaki?



Prosim vas lepo no, unija postaja država, samo znajt se je treba.

Ales ::

Kar "znajdi" se. Samo ne potem odpirat novih tem o tem kako so te opilili za xxx EUR ko te dobijo, v kateri koli državi se boš že šel te igrice.

Heh, v nekaterih državah je to kar odvzem vozila.

oiwedfhjweif ::

Ne morejo ti ga odvzet, ali kaznovat, ker si ga uradno "najel", čeprav je tvoj. Tako, kot ti ne odvzamejo rent-a-cara.

 Slovenaćki, bre.

Slovenaćki, bre.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

To so avti za 100 jurjev. Ne pa za 100 evrov.

gruntfürmich ::

vse se da, ampak tega ne počnejo slovenčki ki bi za zjahan avto radi prišparali 20€ na registraciji, kot folk tukaj. taki revni bebčki si nakopljejo dodatnih 100€ stroškov na 20€ prihranka (ki jih jasno ne opazijo) in možnost kazni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

St235 ::

AndrejO je izjavil:

St235 je izjavil:

Na zalost so nasi preleni da bi bile informacije na enem menstu, tako da bomkasneje pogledal kako tocno je pri nas. Glede na to da gre tukaj za bolj kot ne standirzirano ureditev znotraj eu, pa za zacetek sistem v avatriji:
https://europa.eu/youreurope/citizens/v...

Pri tem viru se zatakne v prvem odstavku:

"Persons who have their main residence in Austria may use a vehicle or trailer with foreign number plates for one month in Austria. The one-month period starts when the vehicle is first imported into Austria. Temporary removal of the vehicle from Austria does not interrupt this period."

Verjetno bi bila potrebna še razlaga o tem, kaj se v Avstriji šteje kot uvoz oz. obrazložitev, ki je bila pridružena tisti kazni, ki si jo omenil.


Če pogledaš avstrijsko zakonodajo na linku je jasno, da je import fizično dejanje, ko je avto pripeljan v državo in ne nek formalni dogodek. Če avstricij smartajo, da si njihov rezident (stalno bivališče samo v avstriji) potem veselo pišejo kazni. Ampak kot rečeno, pustimo avstrijo.

St235 ::

AndrejO je izjavil:

Upam, da bo to, kar bo Lakotnik privlekel ven, odgovorilo tudi na vprašanje kako se v Sloveniji registrira vozilo katerega lastnik in uporabnik, nima v državi ne stalnega, ne začasnega bivališča.

Morebiti se to da ali pa ne da tudi v Avstriji, ampak tudi mene, tako kot OP-a, bolj zanima za Slovenijo, kot pa Avstrijo, kjer nimam ničesar in nikogar.


Kolikor sme pogledal pri nas zadeva ni tako eksplicitno opredeljena oziroma zakon o registraciji vozil situacije kot je omenjena ne definira. Postavlja zgolj rok (šest mesecev) v katerem je potrebno lastno vozilo registrirat, če bivaš v Sloveniji.

Se pa tukaj zgodba ne konča in sem govoril z znancem na inšpektoratu FURS, ki me je opozoril na to, da se zadeva obravnava kot davčni prekšek oziroma v skrajno izjemnih primerih celo davčna zatajitev. Po njegovi interpretaciji gre v dani situaciji za jasen primer, ko se nekdo z "fiktivno" registracijo vozila na tretjo osebo izogiba plačilu DMV, posledično inšpektorat FURS to obravnava kot utajo davkov. Je pa tega pri nas relativno malo, ker so stroški v sosednjih državah ali bistveno višji (itl, au) oziroma enaki ali zanemarljiv omanjši (HU, HR). Je pa tudi on opozoril na avstrijo, kjer dnevno pišejo več tisoč evrske kazni pametnim slovencem.

rogerg ::

kolega je hrvaski drzavljan. Poleti bo z maxi skuterjem prisel v SLO. Jaz mu bom posodil svoj avto, on pa meni svoj maxi skuter za n-casa!

Kaj morava urediti, da bova oba legalno uporabljala prevozno sredstvo v prometu? Je pooblastilo dovolj? Kdo ga izda ali ga lahko napiseva sama (oseba X dovoli osebi Y uporabo ABC in CBA)?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kazni iz tujine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7017057 (1820) BadgerSkin
»

Selitev v Švico

Oddelek: Loža
429337 (6094) joze67
»

Ali bi se Slovenec s svojim vozilom v Avstriji res vozil ceneje?

Oddelek: Na cesti
306774 (5591) FTad
»

Ponovni uvoz avtomobila

Oddelek: Na cesti
235120 (4353) Red_Mamba
»

Lahko kupim avto v Italiji, ga tam registriram in vozim pri nas ?

Oddelek: Loža
1910175 (9689) z3ro

Več podobnih tem