» »

S.P.

S.P.

1
2
»

chort ::

Kleemen je izjavil:

Zanimivo ja @chort, ampak če je vse po zakonu, zakaj bi glede tega komplicirali? Jaz sem brezplačno delal preko mame, vsi računi so šli preko nje, vsi prispevki plačani kot je treba, sedaj pa bi nadaljeval isto preko svojega s.p. in po pravilih plačeval davke. A ni za furs pomembno to da je vse črno na belem in da so vsi prispevki plačani ali zakaj bi se vtikali v takšne nepomembne podrobnosti?


Če gre za par jurjev ima Jype verjetno res prav, FURS se ne bo pretirano sekiral, če nimaš res nesreče.

Kleemen, ti pa žal nimaš prav - do sedaj ni bilo vse po zakonu. Pišem brez kakršne koli privoščljivosti in kazanja s prstom, ampak dejansko si opravljal svojo dejavnost (kar bo, ko jo preneseš na svoj SP, očitno), ne da bi si plačeval tudi primerne prispevke, čemur se reče delo na črno. Tudi če je mama (in ne ti) za to izdala račun in plačala davke. To FURS trenutno sicer ne zanima nič bolj kot običajno (če te dobijo jih sicer še vedno zelo zanima, vendar trenutno nimajo poudarka na tem), vendar jih precej bolj zanima tista druga možnost, ki izhaja iz tvojega primera - da mama prenaša del svoje dejavnosti nate, da ne bo prebila magične meje za normiranca - kar trenutno aktivno iščejo.

Ni za zaupat raznim snežičem, ki te prepričujejo, da je vse legalno.

Invictus ::

Kleemen je izjavil:

Zanimivo ja @chort, ampak če je vse po zakonu, zakaj bi glede tega komplicirali? Jaz sem brezplačno delal preko mame, vsi računi so šli preko nje, vsi prispevki plačani kot je treba, sedaj pa bi nadaljeval isto preko svojega s.p. in po pravilih plačeval davke. A ni za furs pomembno to da je vse črno na belem in da so vsi prispevki plačani ali zakaj bi se vtikali v takšne nepomembne podrobnosti?

Ne smeš brezplačno delat za poslovni objekt, sploh če le ta za to tvoje delo izdaja račune strankam...

Preprosto je šlo za delo na črno... Ker ti je mama najbrž keš dajala na roke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kleemen ::

Kakšno delo na črno, če je bila brezplačna pomoč v domačem podjetju?

https://data.si/blog/2018/02/15/pomoc-d...

Glede tega je vse legalno, problem lahko nastane samo v tem primeru, ki ga je opisal @chort, če bi se furs vtaknil v to in gledal podrobnosti, ker bo mama zaprla določeno dejavnost, jaz bom pa odprl isto preko svojega s.p.

freezby ::

Klemen: ali je mama plačevala teh 4,63 evra na mesec zdravstvenega zavarovanja zate in ima vodeno, kdaj, kje in koliko si delal? Ključna je prva zadeva, drugo se da tudi nafrizirati za nazaj, ampak oboje skupaj šele zares dokazuje, da si res samo delal v okviru dovoljenje družinske pomoči. In iz prakse vem, da se folku zdi neumno plačevati teh par evrov ...

Furs bo pogruntal, če gre za drugi primer, ki ga izpostavlja chort: - da mama prenaša del svoje dejavnosti nate, da ne bo prebila magične meje za normiranca -
Potem se pa odpre vprašanje in se gleda za nazaj.

In ja, knjigovodstva ne rabiš, niti plačljivega poslovnega računa, temveč imaš druge možnosti.

St235 ::

Invictus je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Zanimivo ja @chort, ampak če je vse po zakonu, zakaj bi glede tega komplicirali? Jaz sem brezplačno delal preko mame, vsi računi so šli preko nje, vsi prispevki plačani kot je treba, sedaj pa bi nadaljeval isto preko svojega s.p. in po pravilih plačeval davke. A ni za furs pomembno to da je vse črno na belem in da so vsi prispevki plačani ali zakaj bi se vtikali v takšne nepomembne podrobnosti?

Ne smeš brezplačno delat za poslovni objekt, sploh če le ta za to tvoje delo izdaja račune strankam...

Preprosto je šlo za delo na črno... Ker ti je mama najbrž keš dajala na roke...


Kaj ti je zadnje case, da take nenosti klatis? Seveda obstaja brezplacna pomoc druzinskih clanov v primeru s.p. Seveda mora bit zadeva ustrezno prijavljena, vodena evidenca ur, in ne sme presegat 40 ur na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

St235 je izjavil:


Kaj ti je zadnje case, da take nenosti klatis? Seveda obstaja brezplacna pomoc druzinskih clanov v primeru s.p. Seveda mora bit zadeva ustrezno prijavljena, vodena evidenca ur, in ne sme presegat 40 ur na mesec.

Meni nič, kaj je tebi...

Če bi imel to OP vse urejeno kot je treba, najbrž ne bi tukaj spraševal---
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Kleemen ::

Ja seveda smo plačevali tistih 4,63eur vsak mesec, saj če ne plačaš dobiš domov tudi obvestilo. Pa tudi vse kar sem delal imam vpisano v evidenci za nazaj, tako da lahko preračunajo da znese manj kot 40ur mesečno.

Kleemen ::

Še ena informacija me zanima.. V primeru, da S.P. ni odprt vsaj 5 mesecev v tekočem letu se baje plača večji letni davek. Je to res?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440058 (14933) Recordman
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016933 (14617) čuhalev
»

Freelance, samozaposlitev, s.p.

Oddelek: Loža
296229 (4835) Elsanna

Več podobnih tem