» »

Switching Power Supply +12V in +5V

Switching Power Supply +12V in +5V

BigWhale ::

V enem starem Atariju STe je PSU, ki je ze precej bogi in ker gre za relativno slab PSU in se ga niti ne splaca obnavljati, bi ga najrajsi zamenjal. Potrebujem okrog 1.5A na 12V in vsaj 8A na 5V. Sem pa malenkost omejen s prostorom na nekje 12x10x4cm oziroma po sirini in dolzini se kak cm manj ne bo skodilo.

Racunalnik imas sicer zahteve 12V 1A, 2x5V 3A. Nekaj dodatnega toka bi rabil za to, da lahko v racunalnik zmontiram se RPi za USB mouse/joystick adapter. :>

Ima kdo kak uporaben nacrt za kak power supply ali pa ve kje bi lahko kupil ze kaksno narejeno zadevo?

jamiroq ::

Tule si vprašal? https://www.exxoshost.co.uk/atari/last/...

Poglej tudi kakšen TDK Lambda ali MeanWell, zna bit, da imajo kaj, čeprav dvomim, da boš takšno off the shelf zadevo lahko stlačil notri (lahko pa narediš C64 style brick :))

matobeli ::

Ni sicer kosher rešitev, ampak komot daš v napravo 12v (oziroma nek dcdc, 24, 36v...) to 5v stepdown, ni težko najti takih za 8A. Zunaj pa daš en 60w acdc 12V brick napajalc.

BigWhale ::

jamiroq je izjavil:

Tule si vprašal? https://www.exxoshost.co.uk/atari/last/...

Poglej tudi kakšen TDK Lambda ali MeanWell, zna bit, da imajo kaj, čeprav dvomim, da boš takšno off the shelf zadevo lahko stlačil notri (lahko pa narediš C64 style brick :))


Ja, ta site sem ze gledal. Najvecji problem je, da nima na zalogi novega STe napajalnika in samo neke refurbished stare zadeve. Pa najras bi sam neki shackal skupaj. :>

Bricku bi se pa zloooo rad izognil, ce se le da. :)

matobeli ::

Če imaš na fiksnem mestu atarija lahko tudi nekam "podometno ali vomarično" vgradiš 12v supply, pa potem na stensko vtičnico vežeš. Da boš imel samo en štrikec iz stene do atarija.

Je pa še opcija da pogledaš kakšen čip bi rabil za 5v 8a, v spec sheetu imajo ponavadi kar shemo že napisano in samo nabaviš komponente ter skupaj daš.

BigWhale ::

matobeli je izjavil:

Ni sicer kosher rešitev, ampak komot daš v napravo 12v (oziroma nek dcdc, 24, 36v...) to 5v stepdown, ni težko najti takih za 8A. Zunaj pa daš en 60w acdc 12V brick napajalc.


Ja, to je nekaj o cemer sem razmisljal ampak bi raje interni napajalnik. Vidim, da so 12V 8A ze primernih velikosti in da ne bo tezav s tlacenjem v ohisje. :)

matobeli ::

Lahko vzameš tudi enega takega v plehnatem ohišju kot je za ledice (220v-5v), 40W.

Odstraniš ves pleh in nepotrebne stvari pa je že normalnih dimenzij. Dodaš eno rebrce za hlajenje, vse konkretno in korektno izoliraš pa bo.

Treba pa bit _res_ previden. Če že tebe ni škoda vsaj ne zjebat atarija :P

BigWhale ::

Zdele sem se mal raziskoval pa bi eni pravjo, da bi Atarijev PSU moral bit zadost, da se RPi napaja. Hkrati sem pa ugotovil, da imam najslabso mozno revizijo napajalnika in vsakic k se zazene floppy, slika utripne na monitorju. :>

Tko da bom definitivno menjal PSU.

BigWhale ::

A je ze kdo sprobal kaj taksnega?

https://www.banggood.com/6A-To-8A-12V-S...

Ta rec je tolk poceni, da kr mal dvomim, da dela sprejemljivo dobro. :>

matobeli ::

Sej ni tolk pocen (glede na konkurenco) Uni z ohišjem so pa 15.

Je pa zih bolj 6A kot 8, pa še to ga rajš ne bi na 6 obremenjaval če ne bo luftan.

BigWhale ::

Gledal sem pri Conradu in imajo napajalnike po 50+ EUR. 12V 8A recimo. :/

matobeli ::

Dobrodošel med ljudi ki kupujemo na kitajskih "freeshipping" trgovinah.

Verjem mi, cenejš bo da kupiš ta napajalc za 50eur kot pa da veš kolko dirty pocen diy robe je na voljo z prezplačno poštnino. :))

BigWhale ::

Oh, na banggood in aliexpress ze dolg casa kupujem elektroniko in postarji me ze mal cudn gledajo. :>

Ene par ljudi mi je zdej rekl, da Atari potegne najvec 1.7A na 5V liniji, tko da bi verjetno moral s 6A prit skoz brez tezav in bo ostal se za RPi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iscem ITX maticne z DC 19V

Oddelek: Kaj kupiti
141315 (927) zavajon
»

Asus P8H77-I + picoPSU (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5910280 (9398) akulp

LC napajalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5711130 (10723) bluefish
»

nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
302177 (1706) Boki_
»

moč napajalnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181711 (1509) jest10

Več podobnih tem