» »

LC napajalniki

LC napajalniki

«
1
2

bluefish ::

  • zaklenil: bluefish ()

d4vid ::

Napajalnik je pa najboljša znamka na trgu :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

d4vid je izjavil:

Napajalnik je pa najboljša znamka na trgu :)

that! Računalnik za 2700€, notri pa nek LC. LOL:))

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

BorutK-73 je izjavil:

d4vid je izjavil:

Napajalnik je pa najboljša znamka na trgu :)

that! Računalnik za 2700€, notri pa nek LC. LOL:))

In kaj je narobe z LC megatron al kakrokli že ima ime? v vseh računalnikih od kar se spomnem sem imel LCpower pa še nikoli nisem imel problemov, poganjal mi crossfire,čeprav ima "uradno" premalo wattow.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ker so šrot napajalniki iz nekvalitetnih komponent in njihova moč je vedno overrate-ana (kvaliteten napajalc ma skoraj vso deklarirano moč navoljo tudi samo čez 12V linij(e)o)

Sj dela že, ampak kakšen štrom stvar daje od sebe, je pa druga zgodba. Priporočam ogled kakega testa teh šrot napajalcev pri johhnyguru..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

@hojnikb

Tako, kot je bil moj HP-jev šrot in smo potem ugotovili, da je eden boljših.

Ne sprašuj kdaj in kje.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ti primerjaš server grade hp power supply z lcpowerjom ?
bot resn no..
zadeve so šrot and you know it. Če bi bil kvaliteten dizajn, bi mel večino moči navoljo preko 12V...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

ti primerjaš server grade hp power supply z lcpowerjom ?
bot resn no..
zadeve so šrot and you know it. Če bi bil kvaliteten dizajn, bi mel večino moči navoljo preko 12V...


A zdej boš pa še rekel, da nima večino moči na voljo preko 12V linije? :)) Ah, hojnik...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

cheap lcpower zagotovo ne ..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

Evo, 30€: http://www.mimovrste.com/artikel/240003...

cca. 200W na 3.3 + 5V

cca. 430W na 12V

Vidiš, da je večina na 12V?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

nofaith ::

STU-III
Ma dva raila 12v
na vsakemu 216W tako da ja...
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

jst vidim 432W na 12V railih in 600W rating napajalca...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

nofaith je izjavil:

STU-III
Ma dva raila 12v
na vsakemu 216W tako da ja...


Tako, da ja. Moč na 12V railih znaša 432W, ja. Sem že povedal.

hojnikb je izjavil:

jst vidim 432W na 12V railih in 600W rating napajalca...


No, vidiš da je večina na 12V railu.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

STU-III je izjavil:

nofaith je izjavil:

STU-III
Ma dva raila 12v
na vsakemu 216W tako da ja...


Tako, da ja. Moč na 12V railih znaša 432W, ja. Sem že povedal.

hojnikb je izjavil:

jst vidim 432W na 12V railih in 600W rating napajalca...


No, vidiš da je večina na 12V railu.

Model a veš kaj pomeni večina ?
Kvalitetni 600W napajalci imajo na 12V 580-600W ..
Tole je kvečjemu 440W napajalnik..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

@hojnik

Očitno, da ti ne veš.

A trde diske, CD rome in nekatere dele na plošči boš pa ti napajal z mislimi ali kaj?

"Kvalitetni 600W napajalci imajo na 12V 580-600W..."

:))

A tvoj komp dela samo na 12V???
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

to je napajanje, na katerem je največ loada. In če bi pogledal cwt, seasonic in podobne zadeve, bi videl da zmorejo večino svoje moči na 12V linijah. In to še ne pomen, da nimajo ničesar na 3v3 in 5v..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

"da nimajo ničesar na 3v3 in 5v.."

Koliko pa? 20W ali 0W? :))

Aja, pa najdi mi Corsair-a za 30€, ki ponuja to, kar ponuja LC. Najceneje, kar je v mimovrstah je CX430 za 60€. Pa ima skupno moč 430W, LC za 30€ ima pa že 430W na 12V liniji.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

bolj 46EUR
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

kaj ti koristijo tiste dodatne linije pri lcpowerju,če jih neboš nikol zafilal (zato je tud neumno da ponujajo ločeno toliko W na teh linijah) razn če laufaš polje 20 diskov :))

in lcpower lahko ponuja to, kar ponuja, ampak jasno na račun slabše kvalitetnih komponent (vrmji, kondenzatorji, sam dizajn)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

bolj 46EUR
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

kaj ti koristijo tiste dodatne linije pri lcpowerju,če jih neboš nikol zafilal (zato je tud neumno da ponujajo ločeno toliko W na teh linijah) razn če laufaš polje 20 diskov :))



Ne, ne. Ti kar na mimovrstah glej. Jaz sem tudi tistega LC-ja na mimovrstah našel, ne pa na Sestavi.si

Ja, laufam 20 diskov ;)

Pa drugače se tudi čipi napajajo s 5V in nekateri od teh čipov proizvajajo tudi dosti toplote, kar pomeni, da porabijo veliko moči.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

aha najdražjo trgovino pri nas nej gledam..
Sj razumem da si čustveno navezan na lcpower, ampak priznaj si, da so to šrot napajalniki.

In ja lcpower ma konkurenco
http://www.dinokomp.at/produkt/inter-te...
beat that if you can..

STU-III je izjavil:

hojnikb je izjavil:

bolj 46EUR
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

kaj ti koristijo tiste dodatne linije pri lcpowerju,če jih neboš nikol zafilal (zato je tud neumno da ponujajo ločeno toliko W na teh linijah) razn če laufaš polje 20 diskov :))



Ne, ne. Ti kar na mimovrstah glej. Jaz sem tudi tistega LC-ja na mimovrstah našel, ne pa na Sestavi.si

Ja, laufam 20 diskov ;)

Pa drugače se tudi čipi napajajo s 5V in nekateri od teh čipov proizvajajo tudi dosti toplote, kar pomeni, da porabijo veliko moči.

zanemarljiv delež proti 12V. Če se grejejo, še nepomen da porabijo velik energije (think ivy bridge)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

Seveda pomeni, ker če se grejejo imajo pač nepopoln izkoristek, kar pomeni izgubo moči.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ampak to še ne pomen, da je na njih tako velik load kot si ti misliš..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

In to še ne pomeni, da je na njih tako majhen load, kot si ti misliš.

V bistvu ničen celo včasih, kot si prej omenjal... ;)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

v vsakem primeru tak napajalc ni vredn 600W oznake...
In predvidevam, da boš odslej pristaš inter-tec-a ker ponujajo še več od lcpower :)):)):))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

Pristaš? Jaz samo govorim resnico, nimam nič proti Corsairu, LC powerju, niti katerikoli drugi znamki, samo previm, da se včasih nekatere (pre)drage stvari preprosto precenjuje in (pre)poceni stvari podcenjuje...

Kjub temu, da imam sam Intel procesorje, nimam nič proti AMD-jevim, itd...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

nofaith ::

STU-III
si že kdaj slišov da več reilov je slabše ker so bolj nestabilni. In cx430 ima prov lep single 12V rail z 380W tko da...
Če bi meu lc powerja pod kakšnim HC loadom in to bi kr ugasnil.
Aja pa da ne odgovorim o izkoristku LC powerja ki je porabil-posledično se tudi greje kar sta že ugotovila...
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

jst tudi nimam nič proti cenejšim znamkam, vendar ko vidim takšne cvetke, me pa res mine da bi se še kdaj koli dotaknu lcpower, intertech in podobnih jajc
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

nofaith je izjavil:

STU-III
si že kdaj slišov da več reilov je slabše ker so bolj nestabilni. In cx430 ima prov lep single 12V rail z 380W tko da...
Če bi meu lc powerja pod kakšnim HC loadom in to bi kr ugasnil.
Aja pa da ne odgovorim o izkoristku LC powerja ki je porabil-posledično se tudi greje kar sta že ugotovila...

ripple, voltage regulation... the list goes on..

še več cvetk
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Tukaj ne gre za to kdo ima prav, gre za pure facte ..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Brias ::

Jaz imam LC rad samo zaradi ene splosne stvari .... zato ker je folk se vedno tok neobremenjen, da ga kupuje, dejansko je konkurenca, in dejansko so cene napajalnikov ki jim lahko reces napajalniki, zaradi LC-ja na trgu nizje ...

logika zdrave konkurence ...

skoraj da ni stvari ki bi jo lazje obesil na 360w gold sesonica za 60 eur kot pa zgoraj omenjen 9+toy 30eur LC toy ...

da bi ga kupil? - nope
da bi ga priporocal - v izrednih primerih kjer se resnicno lovi cena in nimas kje drugje rezati ,... DA ce bi videl da je MAX poraba v spicah vsaj 10% nizja od LC deklaracije


en lep del clanka toms HW:

After many tests and inspections of budget models (by us, our readers, and friendly computer stores), we would advise you to steer your piggy banks clear of the labels Rasurbo, Inter-Tech (Sinan Power, Coba), Tech Solo, LC Power, RaptoxX, Tronje, Xilence, Ultron, World Link, Q-Tec, etc. We were able to identify some of these models without looking at the UL number simply by checking out the installed components. These were almost exclusively the simplest work of such manufacturers as Enhance, World Link, Andyson, Topower, Casing Macron, and Channel Well.

Lack of protection circuits, low efficiency, and bad build quality were major points of criticism. The lowest of the low was a European label called Hardwaremania24, targeted at OEM PCs. While still in standby mode, the PSU heated to about 176 degrees Fahrenheit, spent the next six hours billowing smoke, and finally made what might be described as a trumpeting sound before dying. The host computer was never even turned on. After analyzing the PSU, we found no protection at all save for a single slow fuse.

http://www.tomshardware.com/reviews/pow...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Brias je izjavil:

Jaz imam LC rad samo zaradi ene splosne stvari .... zato ker je folk se vedno tok neobremenjen, da ga kupuje, dejansko je konkurenca, in dejansko so cene napajalnikov ki jim lahko reces napajalniki, zaradi LC-ja na trgu nizje ...

logika zdrave konkurence ...

skoraj da ni stvari ki bi jo lazje obesil na 360w gold sesonica za 60 eur kot pa zgoraj omenjen 9+toy 30eur LC toy ...

da bi ga kupil? - nope
da bi ga priporocal - v izrednih primerih kjer se resnicno lovi cena in nimas kje drugje rezati ,... DA ce bi videl da je MAX poraba v spicah vsaj 10% nizja od LC deklaracije


en lep del clanka toms HW:

After many tests and inspections of budget models (by us, our readers, and friendly computer stores), we would advise you to steer your piggy banks clear of the labels Rasurbo, Inter-Tech (Sinan Power, Coba), Tech Solo, LC Power, RaptoxX, Tronje, Xilence, Ultron, World Link, Q-Tec, etc. We were able to identify some of these models without looking at the UL number simply by checking out the installed components. These were almost exclusively the simplest work of such manufacturers as Enhance, World Link, Andyson, Topower, Casing Macron, and Channel Well.

Lack of protection circuits, low efficiency, and bad build quality were major points of criticism. The lowest of the low was a European label called Hardwaremania24, targeted at OEM PCs. While still in standby mode, the PSU heated to about 176 degrees Fahrenheit, spent the next six hours billowing smoke, and finally made what might be described as a trumpeting sound before dying. The host computer was never even turned on. After analyzing the PSU, we found no protection at all save for a single slow fuse.

http://www.tomshardware.com/reviews/pow...

this. Pri napajalniku se pač ne špara.. Če maš denarja za 200+€ grafiko in 200+€ procesorj, boš še najdu 60€+ za kvalitete napajalc.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Mam denarja za oboje, zato sem pa dal tudi 70EUR za LC napajalnik, pa je predelal že crossfire, 2 matične crossfire grafike in še 3 druge grafike, okej pač verjamem da niso kvalitetni pa to, sam za v smeti pa tudi niso, sej pri napajlniku nisem tak fanboy kot sem pri procesorjih in grafiki, sam ne vem zakaj bi deval 100EUR za napajalnik če mi LC dela že par let brez problema, moja mama je solastnica manjšega podjetja tukaj, in v skoraj vse računalnike se da notri LC pa jih ne pride veliko nazaj, in imamo doma 2 skoraj 10 let stara računalnika z 330w LCjem pa za tiste čase neko srednjo grafiko pa še vedno vse dela, ne vem a mam samo jaz srečo, ali vsi ostali ne znajo uporabljat računalnik?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

res ne razumem ljudi, ki dajo 20-30€ več za bolši kuler na grafi, a jim je težko dat 10€ več za bol kvaliteten napajalc..

maticb492 je izjavil:

Mam denarja za oboje, zato sem pa dal tudi 70EUR za LC napajalnik, pa je predelal že crossfire, 2 matične crossfire grafike in še 3 druge grafike, okej pač verjamem da niso kvalitetni pa to, sam za v smeti pa tudi niso, sej pri napajlniku nisem tak fanboy kot sem pri procesorjih in grafiki, sam ne vem zakaj bi deval 100EUR za napajalnik če mi LC dela že par let brez problema, moja mama je solastnica manjšega podjetja tukaj, in v skoraj vse računalnike se da notri LC pa jih ne pride veliko nazaj, in imamo doma 2 skoraj 10 let stara računalnika z 330w LCjem pa za tiste čase neko srednjo grafiko pa še vedno vse dela, ne vem a mam samo jaz srečo, ali vsi ostali ne znajo uporabljat računalnik?

ne gre se zato,da stvar nebi delala. Sj večina jih dela zadovoljivo..Bolj je težava v tem, kak tok dajejo od sebe, vgrajene zaščite (če so sploh) in kak se obnašajo pri polnem loadu..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Že več let imam LC-Power in Corsair pri hiši, pa za igranje 550W LC-Power čisto zadovoljuje potrebe. Res pa je, da sem zelo blizu vaškega transformatorja in ni velikih odstopanj na el. liniji, ostale karakaristike pa niti niso pomembne, saj nikoli ne gonim niti 500W komponent v PCju, prej 300W.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

sj nihče ne pravi, da more bit 100€+ napajalc v 300€ buildu (tukaj je lcpower pogojno ok), ampak šparat pri buildih za 1000€ pri napajalniku je pač strel v glavo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Tako kot nekateri šparajo na gumah pri 10k+ € vrednem avtu.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

Dejan99 ::

BALAST je izjavil:

Že več let imam LC-Power in Corsair pri hiši, pa za igranje 550W LC-Power čisto zadovoljuje potrebe. Res pa je, da sem zelo blizu vaškega transformatorja in ni velikih odstopanj na el. liniji, ostale karakaristike pa niti niso pomembne, saj nikoli ne gonim niti 500W komponent v PCju, prej 300W.

Sem imel enako dobre izkušnje z lc powerjem. Imel sem 600w več kot štiri leta, gonil mi je q9550 in hd4850, delal brez težav. Še ventilator ni bil glasen v idle (pustimo load :D). Davnega leta 2008 sem zanjga dal 40EUR, prodal sem ga letos za 15EUR. Dober izkupiček lol :D. Koliko w je dal od sebe in kakšna je njegova učinkovitost, bi pa lahko debatirali.

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

res ne razumem ljudi, ki dajo 20-30€ več za bolši kuler na grafi, a jim je težko dat 10€ več za bol kvaliteten napajalc..

maticb492 je izjavil:

Mam denarja za oboje, zato sem pa dal tudi 70EUR za LC napajalnik, pa je predelal že crossfire, 2 matične crossfire grafike in še 3 druge grafike, okej pač verjamem da niso kvalitetni pa to, sam za v smeti pa tudi niso, sej pri napajlniku nisem tak fanboy kot sem pri procesorjih in grafiki, sam ne vem zakaj bi deval 100EUR za napajalnik če mi LC dela že par let brez problema, moja mama je solastnica manjšega podjetja tukaj, in v skoraj vse računalnike se da notri LC pa jih ne pride veliko nazaj, in imamo doma 2 skoraj 10 let stara računalnika z 330w LCjem pa za tiste čase neko srednjo grafiko pa še vedno vse dela, ne vem a mam samo jaz srečo, ali vsi ostali ne znajo uporabljat računalnik?

ne gre se zato,da stvar nebi delala. Sj večina jih dela zadovoljivo..Bolj je težava v tem, kak tok dajejo od sebe, vgrajene zaščite (če so sploh) in kak se obnašajo pri polnem loadu..


Daj ne trolaj no, še 10 let stari noname napajalci, ki jih imam doma imajo vsi zaščite... Jao folk, od kje take pobirate??? ;((
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

mogoče že imajo zaščite, ampak a ma zaščito za vse in če ta sploh deluje ?
Če na škatli piše da ma, še ne pomen da jo dejansko ma..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

O, shit no... Če se ukvarjam s štromom vsak dan in ni vrag, da nebi teh napajalnikov, ki jih uporabljam kot lab. napajalnike kratkostičil vsaj parkrat na dan...

Probaj, če ne verjameš, lepo narediš kratek stik in se v trenutku ugasne, tudi če počasi navijaš tok, se točno malo nad deklariranem toku izklopi. Pa na teh napajalcih niti ne piše, da imajo zaščito, pa jo vseeno imajo (pa dvomim, da jo sploh kateri nima, kajti drugače bi bilo že dosti požarov, ko se kakšni otroci igrajo s tem...)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Pa na teh napajalcih niti ne piše, da imajo zaščito, pa jo vseeno imajo (pa dvomim, da jo sploh kateri nima, kajti drugače bi bilo že dosti požarov, ko se kakšni otroci igrajo s tem...)

poglej zgoraj teste od johhnyguru, ki se jih nalimal in si boš spremislil.. je pa res,da še ni testiral nobenga lcpowerja..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SuperVeloce ::

Dejstva, da je LC kriv za neprimerljivo vec crknjene elektronike, kot strele, pac ne bos spremenil. LC je loterija, le zadene vsak tretji xD

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

in predvidevam da bi jih z veseljem meu v svojem novem rigu ?
#brezpodpisa

STU-III ::

Pa ni bilo eksplozij in ostalih pomanjkljivih zadev, kot opisujejo na teh straneh...

(se opravičujem za pozen odg., nam je zdajle dvakrat ven vrglo)...

hojnikb je izjavil:

in predvidevam da bi jih z veseljem meu v svojem novem rigu ?



Ne, ker nimam novega rig-a...

Pa če bi ga imel in, če bi mi tisti kitajec za 20$ ustrezal, ja, bi imel tudi tistega, ker nisem šminker, da bi rabil ne vem kakšne fancy napajalce v kompu...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

hojnikb ::

bottomline vsega tega je, da če imaš vsaj malo samospoštovanja neboš za svoj nov rig nabavu najcenejšga napajalnika, ki bo na papirju dovolj močan.

Tukaj je še najbolša analogija na avtomobilske gume .. ;)
#brezpodpisa

s1m0n ::

Osebno imam v sistemu LCjev napajalnik, ki dela že šesto leto BP s tretjo konfiguracijo.
Ne bi pa ga res dal v tak sistem kot je tukaj omenjen niti podrazno ne! Raje kakšnega 150€+ z 80 gold ali platinum.

STU-III ::

hojnikb je izjavil:

bottomline vsega tega je, da če imaš vsaj malo samospoštovanja neboš za svoj nov rig nabavu najcenejšga napajalnika, ki bo na papirju dovolj močan.

Tukaj je še najbolša analogija na avtomobilske gume .. ;)



A zato, ker ti tako praviš? ;((
Line secured.

hojnikb ::

ne, to ti zdrava pamet narekuje...
ampak ok, vztrajaj na poceni napajalniki, gumah, whaterver ... Sj boš ti slej ko prej na škodi in nihče drug..

Anyway i'm out.

Večjega nesmisla od te teme že dolg ni blo na slo-tech-u..
#brezpodpisa

STU-III ::

No, evo... To, o čemer vam že dolgo govorim, pa ne poslušate: http://www.hardwaresecrets.com/article/...

Aja, pa prijetno branje vam želim...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

STU-III ::

Predvsem tole: "But contrary to other hardware parts, like CPU-s, motherboards and video cards, one must have deep electronics knowglede in order to test a power supply."

In pa tole: "The ugly truth? Most hardware-rewiev sites are run by amateurs..."

Upam, da se je zdaj kdo zamislil...
Line secured.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183374 (3327) OK.d
»

Napajalnik XILENCE

Oddelek: Kaj kupiti
413171 (2809) teidy
»

zakaj je ta grafična kartica tako poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10319156 (17029) dxx

Več podobnih tem