» »

isto ime v gmailu - latinica oz. cirilica

isto ime v gmailu - latinica oz. cirilica

taja13 ::

Zanima me, kako gmail obravnava isto ime, če je napisano v latinici ali cirilici?

Naprimer dobivam FB obvestila v cirilici, ki so namenjena neki srbski uporabnici. Svoj profil imam na FB registriran z drugim mail naslovom.
Instagram ista pesem (sicer je ista firma). Instagramov račun sem odprla že zdavnaj, vendar ga nisem nikoli uporabila. Vmes sem seveda pozabila geslo in tudi s katerim mailom sem se prijavila. Poiskusila sem s prvim gmailom in mi ponudi reset passworda, ko vstopim, ugotovim, da to ni moj račun. Vajo sem ponovila z drugim gmailom in prišla v svoj pravi račun.

A je to napaka Googla ali FB?

lp

Taja

Furbo ::

Napaka blesavih uporabnikov, ki ne poznajo svojega maila.

Moji sestri se je vztrajno registrirala neka tamala na facebook in vedno navedla mail od moje sestre.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

taja13 ::

Ja samo pri mojem primeru sta se dve osebi očitno uspeli registrirat z istim mailom. Torej sta nekam dobili potrditveni mail, da sta lahko aktivirali račun.

Sicer ne vem, če so ostale pisave že sploh možne pri ustvarjanju gmaila, brala pa sem, da naj bi delali na tem, zato sem pomislila na to možnost. Dvomim pa, da je FBjev algoritem za potrditev tolk zanič, da kar nekam pošilja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: taja13 ()

pixelzgaming ::

kolega je registriran s "ime.priimek@gmail.com" in ves čas dobiva maile da se nekdo registrira nekje s "imepriimek@gmail.com"
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Ice-Heki ::

Ja, ker je za Gmail isto ime.priimek@gmail.com in imepriimek@gmail.com
Prav tako bo pošta prišla v ta isti naslov, če bo kdo kje napisal ime.priimek+NEKAJ@gmail.com

taja13 ::

Ampak, če je nekdo že registriran po imepriimek@gmail.com, se praviloma ne more nekdo drug pod ime.priimek ali imepriimek+nekaj (tisti nekaj je mišljeno kot cifra ali kaj?).

Kako sta potem ti dve ženski ustvarili račune na podlagi enakega maila? Ok, možno je sicer tudi to, da sta naknadno spremenili mail obveščanja in se pri tem zmotili.

jype ::

Saj nista. Samo povedali sta, da je to njun e-mail, ali pa sta povedali drugače, pa so si ljudje narobe zapomnili.

taja13 ::

ni tle drugih ljudi, samo avtomatika od FB-ja ali Instagrama, ki pošilja na moj mail

verjetno sta spremenili email po vpisu in naredili isto napako

MonoPattern ::

Če kje ustvarjate račun je dobro vedeti tudi, da večina strani mail@gmail.com in mail@googlemail.com ima za 2 različna maila, pošlje pa na isti naslov.

jype ::

taja13 je izjavil:

ni tle drugih ljudi, samo avtomatika od FB-ja ali Instagrama, ki pošilja na moj mail
Jah, potem je nekdo v FB vtipkal tvoj e-mail. FB tega ne ve, zato pošilja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail in preveranti: pike so pomembne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5921438 (15155) AštiriL

To uporabniško ime je že zasedeno..

Oddelek: Loža
224104 (2078) Ganon
»

Yahoo bo recikliral e-poštne naslove

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
165932 (3889) nodrim
»

gmail - obupno trapast (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
667425 (5984) Tody

Več podobnih tem